Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μας Κοροϊδεύουν ! Επειδή δεν περίμεναν ότι θα Πετύχουμε !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:18

Προσπαθησα αλλα...
http://postimage.org/image/1owxaofc4/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:27

Παντως διαβαζοντας τις αποψεις και των 2 πλευρων ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οτι εγινε μεταξυ moviemaker και iphonehellas εγινε γιατι ετυχε το θεμα αυτο με την αγορα της αραχνης να ειναι απλα η 'σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι'.Απο τα καυστικα ποστ και των 2 δεν θελει και τοσο μυαλο να καταλαβει καποιος οτι υπηρχε ερωτικη σχεση μεταξυ σας(πιπερι..).Τωρα group buy-buy,feedback και τα τοιαυτα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.Καποιος ηθελε να την σπασει στον αλλο.Μπραβο σας αλλα προσωπικα εχω καιρο που εχω σταματησει να συγκινουμαι απο τετοια.Και παλι μπραβο σας που καταφερατε κατι προσωπικο να γινει το θεμα της ημερας.

χαχαχαχαχ
δεν παιζεσαι,πολυ μπροστα!

#168   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:30

Ώραία. Μήπως είναι κάποιο σύνδρομο?
Αν είναι ότι πάει έτσι η κατάσταση κάθε φορά που υπάρχει ένας διαπληκτισμός, να το ξέρω .
Δεν παίρνω το μέρος κανενός στο θέμα που συζητάτε γιατί δεν με ενδιαφέρει.
Άποψή μου και βάση της λογικής και της εμπειρίας μου είναι τα παρακάτω:

O διαχειριστής είναι εδώ για να:

-Διώχνει αυτούς που "προσβάλουνε"
-Τα "trolls"
-Tα "spam-bots"
-Και αυτούς που είναι εδώ για άσχημο σκοπό.
-Αφήνει ο καθένας να λέει την άποψή που, δημοκρατικά, ελεύθερα, και όσο καλύτερα μπορούμε.

Δεν θέλω να σου πω πώς να κάνεις την δουλειά σου και τι θα κάνεις.
Την κάνεις αρκετά καλά!
Αλλά το forum μεγαλώνει.

Άσε να μιλάμε ελεύθερα, μην το φασιστίζεις το θέμα

Δείξε λίγη ανωτερότητα.

#169   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:45

τι θεωρεις εσυ... ανωτεροτητα,, για να καταλαβουμε και εμεις οι οποιοι εχουμε αδυναμιες.. και δεν ειρωνευομαι...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/10/2010 - 00:46


#170   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:51

Ανωτερότητα στο συγκεκριμένο topic:

-Να μην προσλάβεις κάποιον δημόσια.
-Να μην κάνεις ban επειδή ο άλλος λέει την άποψή του.

#171   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:59

με συγχωρεις αυτο ( Μας Κοροϊδεύουν ! Επειδή δεν περίμεναν ότι θα Πετύχουμε ! ) το θεωρεις αποψη ή προσβολη.. προς ADMINS - MODERATORORS για να καταλαβω και εγω..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/10/2010 - 00:59


#172   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2010 - 01:03

Άποψη!
Που ξέρω εγώ ότι δεν με κοροϊδεύεις?
Διάβασα και την δική σου και κατάλαβα.
Διαβάζω και μαθαίνω, καταλαβαίνω.
Υπέρ σου είναι. Αν κάτι είναι αλήθεια φαίνεται...

#173   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 01:07

εδω δεν θα μπορεσω να συμφωνησω.. ο τιτλος βλεπεις οτι ειναι σκοπιμος για να τραβηξει την προσοχη.. και να αναταραξει την κοινοτητα .. το οποιο και εγινε.. τελος παντων..το θεμα απο τους Admins ελειξε.. και δεν θα ξαναπαρουσιαστει παρομοιο συμβαν.. και εννοω ελαστικοτητα.. στις προσβολες τετοιου τυπου.. ban και τελος..

καλο βραδυ.. γιατι πρεπει να παω για δουλεια το πρωι.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/10/2010 - 01:08


#174   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2010 - 01:07

Επίσης έχουμε φύγει offtopic αρκετά!

#175   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/10/2010 - 01:34

Άποψη δική μου είναι ότι μετά από 177 ποστ, το κουράσαμε και κουραστήκαμε να λέμε τα ίδια και τα ίδια, και σε λογικούς ανθρώπους μετά από σχεδόν 14 ώρες αναμασώντας τα ίδια πράγματα, μόνο δείγμα ευφυΐας δεν είναι να επανερχόμαστε και πάλι.

Είναι 2 η ώρα το πρωί, και πιστεύω ότι τα μέλη μας έχουνε βγάλει ήδη (εδώ και αρκετές ώρες) τα συμπεράσματα τους. Το τοπικ μένει ανοικτό καθαρά για ηθικούς λόγους. Δεν κλείνουμε ποτέ τοπικ γιατί έτσι μας αρέσει, η γιατί έτσι μας την βάρεσε. Θα υπάρχει πάντα ένας σοβαρός λόγος για να γίνει κάτι τέτοιο, και θα προσπαθούμε πάντα (όπως και σήμερα) να εξηγούμε τους λόγους για τους οποίους προβήκαμε σε αυτήν την ενέργεια.

Από εκεί και πέρα εύλογο είναι κάποιοι να μείνουνε δυσαρεστημένοι από της εξηγήσεις και να μην καλύπτονται. Δυστυχώς ορισμένες ενέργειες είμαστε αναγκασμένοι να της πάρουμε για το καλό της σελίδας και των υπολοίπων συμφοριτών μας.

Και το τραγικό στην όλη υπόθεση είναι ότι υπάρχουνε ακόμα άτομα (ελπίζω όχι πολλά) που θέλουνε να πιστεύουνε ότι όλα αυτά γίνανε για προσωπικούς λόγους (ξεκαθάρισμα λογαριασμών κτλ.) η ίσως ακόμα για τεράστια!! οικονομικά συμφέροντα που κρύβονται πίσω από συμφωνίες διαχειριστών και διαφημιζόμενων, και διαφορά άλλα συναφή σενάρια επιστημονικής φαντασίας που τόσο πολύ μας αρέσει να 'ονειρευόμαστε' εμείς οι Έλληνες.

Το θέμα ήτανε τόσο απλό, όσο και η επίσημη εξήγηση του iPhoneHellas, και έκτος του ότι το φτάσαμε Τόλμη και Γοητεία, δεν παραλείψαμε σαν κλασικοί Ελληναρες να περάσουμε και σε προσωπικές επιθέσεις. Λες και τη έγινε, για μια παραγγελία στο φορουμ (χέστηκε η φοράδα στ'αλωνια) να σκοτωθούμε μεταξύ μας.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#176   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 01:41

Άποψη δική μου είναι ότι μετά από 177 ποστ, το κουράσαμε και κουραστήκαμε να λέμε τα ίδια και τα ίδια, και σε λογικούς ανθρώπους μετά από σχεδόν 14 ώρες αναμασώντας τα ίδια πράγματα, μόνο δείγμα ευφυΐας δεν είναι να επανερχόμαστε και πάλι.

Είναι 2 η ώρα το πρωί, και πιστεύω ότι τα μέλη μας έχουνε βγάλει ήδη (εδώ και αρκετές ώρες) τα συμπεράσματα τους. Το τοπικ μένει ανοικτό καθαρά για ηθικούς λόγους. Δεν κλείνουμε ποτέ τοπικ γιατί έτσι μας αρέσει, η γιατί έτσι μας την βάρεσε. Θα υπάρχει πάντα ένας σοβαρός λόγος για να γίνει κάτι τέτοιο, και θα προσπαθούμε πάντα (όπως και σήμερα) να εξηγούμε τους λόγους για τους οποίους προβήκαμε σε αυτήν την ενέργεια.

Από εκεί και πέρα εύλογο είναι κάποιοι να μείνουνε δυσαρεστημένοι από της εξηγήσεις και να μην καλύπτονται. Δυστυχώς ορισμένες ενέργειες είμαστε αναγκασμένοι να της πάρουμε για το καλό της σελίδας και των υπολοίπων συμφοριτών μας.

Και το τραγικό στην όλη υπόθεση είναι ότι υπάρχουνε ακόμα άτομα (ελπίζω όχι πολλά) που θέλουνε να πιστεύουνε ότι όλα αυτά γίνανε για προσωπικούς λόγους (ξεκαθάρισμα λογαριασμών κτλ.) η ίσως ακόμα για τεράστια!! οικονομικά συμφέροντα που κρύβονται πίσω από συμφωνίες διαχειριστών και διαφημιζόμενων, και διαφορά άλλα συναφή σενάρια επιστημονικής φαντασίας που τόσο πολύ μας αρέσει να 'ονειρευόμαστε' εμείς οι Έλληνες.

Το θέμα ήτανε τόσο απλό, όσο και η επίσημη εξήγηση του iPhoneHellas, και έκτος του ότι το φτάσαμε Τόλμη και Γοητεία, δεν παραλείψαμε σαν κλασικοί Ελληναρες να περάσουμε και σε προσωπικές επιθέσεις. Λες και τη έγινε, για μια παραγγελία στο φορουμ (χέστηκε η φοράδα στ'αλωνια) να σκοτωθούμε μεταξύ μας.


Αγαπητε μου αν εσυ αυτο αντιλαμβανεσαι ως τραγικο τοτε εγω ειλικρινα λυπαμαι.

#177   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/10/2010 - 01:52

Φίλε @rromeodim πέρα βέβαια του ότι διατύπωσα την προσωπική μου άποψη χωρίς να απευθύνομαι σε κάποιον προσωπικά, τι θα έλεγες να παραλείψουμε την πρόταση που σημείωσες με βαθυμαυρους χαρακτήρες (Bold) να κρατήσουμε τα άλλα, και να πάμε επιτέλους παρακάτω..??

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#178   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 02:15

Μα νομιζω οτι ο χρονος δεν σταματησε ποτε να τρεχει.Ειμαστε ηδη παρακατω και δεν κραταει κανεις κανενα.Και εγω προσωπικη αποψη εξεφρασα με τη διαφορα οτι εβαλα ονοματα και οχι περιγραφες.Σε αντιπαραθεση δεν ερχομαι με κανενα γιατι πιστευω οτι ο ιδιος ο χρονος βοηθαει παντα να σκεφτομαστε πιο καθαρα και να βρισκουμε τις απαντησεις που θελουμε.Καλη μας συνεχεια λοιπον.

#179   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/10/2010 - 02:18

Καλή συνέχεια σε εσένα, και σε όλα τα παιδιά του φορουμ. (και σε εμένα προσωπικά εννοείται)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#180   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 07:21

Νομίζω αφού ακούσαμε τις απόψεις και από τις δυο πλευρές.. Και πλέον ο συγγραφέας απουσιάζει δεν θα το κάνουμε δικαστήριο για χάριν κανενός το topic.

πρέπει να κλειδωθει

οποιος διαφωνεί ας το κρατήσει πλέον για τον εαυτό του .

Δεν έχουμε τίποτα να χωρισουμε είτε μπλε, είτε, κόκκινοι, είτε κίτρινοι.. Αφού τελειώσει το θέμα με τα spidrpodium αισίως .. Κανείς δεν θα εμποδίσει κανέναν να ανοίξει group buy... αλλά με σωστές βάσεις όπως το ξεκίνησε ο leroi.. Locked!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/10/2010 - 11:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες