Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Για ποιόν λόγο να κάνω jailbreak?


  • Please log in to reply
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dam33

dam33

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:05

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ. Είχα κάνει πρίν 3 μέρες jailbreak με το limera1n στο iphone 4 που έχω, εγκατέστησα το cydia και τα υπόλοιπα που αναφέρει ο οδηγός και σήμερα....το έκανα restore! Εξηγείστε μου γιατί χρειάζεται το jailbreak σε κάποιον που 1ον δε θέλει να βάλει καμία χακαρισμένη εφαρμογή απ το hackulo, 2ον δε χρησιμοποιώ για επαγγελματική χρήση το κινητό, 3ον με καλύπτουν οι εφαρμογές του appstore έστω και με πληρωμή? Τί προσφέρει λοιπόν σε μένα το jailbreak? Μιλάω ως αρχάριος καταρχήν που έχω "ζαλιστεί" με όλα αυτά που αναφέρονται σχτικά με το jailbreak! Πείστε με για ποιόν λόγο πρέπει να κανω jailbreak και ειλικρινά ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ! Ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1,031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:09

Πολύ απλά μην κάνεις

#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9,340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:19

Ανοιγεις ενα τοπικ για να κραξεις το jailbreak πολυ απλα δεν το κανεις jailbreak.και γιατι να σου εξηγησουμε αφου δεν σε καλυπτει εχει καποιο νοημα γιατι το κανουμε;εισαι ηδη προκατηλημενος αρνητικα μεινε με την ιδεα που εχεις και περιμενε την apple να σου δωσει αναφορα μηνυματων η λογοτυπα παροχου η να σβηνεις μεμονομενες κλησεις..

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 16/10/2010 - 16:21.


#4   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:23

Σου απάντησα και στο άλλο post που είχες βάλει το ίδιο μήνυμα, αλλά το βάζω κι εδώ:

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να προσπαθήσουμε να σε πείσουμε. Αν εσένα σε καλύπτει το iPhone σου όπως είναι, καλώς κάνεις και το έχεις χωρίς JB.

Εμένα πάλι, δεν με καλύπτει και το κάνω JB (και όχι, δεν έχω ΚΑΜΙΑ "σπασμένη" εφαρμογή, και αυτές που έχω εγκαταστήσει από Cydia είναι πληρωμένες - οσες το απαιτούν).

Εδώ που τα λέμε βέβαια, και καμία εφαρμογή να μην έβαζα από Cydia, πάλι θα το έκανα JB για λόγους αρχής.

#5   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:28

Φίλε μου το 95%(να μην πω το 99%) των χρηστών του iphone κάνει jailbreak για τους λόγους που ανέφερες εσύ στο post σου ,άλλωστε πιστεύω χωρίς το jailbreak μπορείς να αξιοποιήσεις μόνο το 50% των δυνατοτήτων του τηλεφώνου.

Τελευταία επεξεργασία από: tolistr, 16/10/2010 - 16:29.


#6   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1,164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:44

Παρολαυτα υπαρχει δυνατοτητα για αναφορα σε μη-jailbroken συσκευες γραφοντας πριν το μηνυμα το εξης: *0#(μηνυμα) και για vodafone *#(μηνυμα)
..βαρετο μεν αλλα ειναι μια λυση

#7   dam33

dam33

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:48

Παρακαλώ πολύ να λείπουν οι κακοήθειες και τα κακόβουλα σχόλια. Δέν "έκραξα" κανένα jailbreak, απλώς ως αρχάριος ζήτησα να μου πείτε τί συγκεκριμένα προσφέρει το jb κι όχι γενικότητες ότι κατεβάζεις εφαρμογές "σπασμένες" ή μη. Όπως για παράδειγμα ανέφερε κάποιος σχετικά με αναφορά παράδοσης μηνυμάτων ή περι λογοτύπου δικτύου κ.α. Ζητάω να με πείσετε ειλικρινά, γιατί κατα βάθος θέλω να ξανακάνω jb αλλά έχω μπερδευτεί σχετικά με το τί επιπλέον θα μπορώ να κάνω με αυτό σε σχέση με ένα μή jb iphone. Άν κάποιος "βαριέται" να γράψει αναλυτικά τους λόγους, ας αρκεστεί στο να μη γράψει απλά κι όχι να σχολιάζει ειρωνικά ή κακόβουλα τα λεγόμενά μου! Λίγη ευγένεια δε βλάπτει! Ευχαριστώ!

#8   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1,753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:52

Ο καθένας κάνει για κάποιον λόγο.
Εγώ κάνω για Cydia Applications και μόνο.
Όποια και να είναι αυτά.
SBSSettings,Winterboard,SHSH,Infinidock,biteSMS,FolderEnhancer,Clock Hide,MyWi,My3G κλπ κλπ.
Αν εσένα σε καλύπτουν αυτά που προσφέρει το τηλέφωνο απλά δεν κάνεις..

#9   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:55

Άν κάποιος "βαριέται" να γράψει αναλυτικά τους λόγους, ας αρκεστεί στο να μη γράψει απλά κι όχι να σχολιάζει ειρωνικά ή κακόβουλα τα λεγόμενά μου! Λίγη ευγένεια δε βλάπτει! Ευχαριστώ!


Από εμένα προσωπικά, δεν είναι θέμα βαρεμάρας, αλλά το ότι αρνούμαι να κάτσω να γράψω ένα μακροσκελέστατο μήνυμα επειδή εσύ βαριέσαι να χρησιμοποιήσεις το search του Forum ;)

ξεκίνα λοιπόν να διαβάζεις από εδώ: http://www.iphonehel.../204-εφαρμογές/ και πιθανότατα θα σου λυθούν οι απορίες και θα πάρεις μόνος σου την όποια απόφαση χωρίς να χρειαστεί να σε πείσουμε ή όχι.

#10   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 16/10/2010 - 16:59

Παρακαλώ πολύ να λείπουν οι κακοήθειες και τα κακόβουλα σχόλια. Δέν "έκραξα" κανένα jailbreak, απλώς ως αρχάριος ζήτησα να μου πείτε τί συγκεκριμένα προσφέρει το jb κι όχι γενικότητες ότι κατεβάζεις εφαρμογές "σπασμένες" ή μη. Όπως για παράδειγμα ανέφερε κάποιος σχετικά με αναφορά παράδοσης μηνυμάτων ή περι λογοτύπου δικτύου κ.α. Ζητάω να με πείσετε ειλικρινά, γιατί κατα βάθος θέλω να ξανακάνω jb αλλά έχω μπερδευτεί σχετικά με το τί επιπλέον θα μπορώ να κάνω με αυτό σε σχέση με ένα μή jb iphone. Άν κάποιος "βαριέται" να γράψει αναλυτικά τους λόγους, ας αρκεστεί στο να μη γράψει απλά κι όχι να σχολιάζει ειρωνικά ή κακόβουλα τα λεγόμενά μου! Λίγη ευγένεια δε βλάπτει! Ευχαριστώ!

φίλε μου θα σου μιλήσω όμορφα όπως πρέπει κιόλας!λοιπόν για αρχή ήταν <<λάθος σου>> για μένα να πεις την λέξη πείσετε γτ ντάξει κάποιος το λαμβάνει αλλιώς!θα μπορούσες να πεις απλά τι προσφέρει!
τέσπα δεν έγινε και κάτι ντάξει έκανες μια ερώτηση!
λοιπόν το jailbreak σου παρέχει για μένα πάντα ενα ολοκληρωμένο κινητό
delivery sms
μπορείς να μπείς σε αρχεία του iphone σου που πριν ούτε καν να το σκεφτείς!(με λίγα λόγια κάνεις τα πάντα με αυτό)
φυσικά σπασμένες εφαρμογές (games,apps etc) (που εννοείτε μόνο για δοκιμή και αν σου αρέσουν τα αγοράζεις)
αλλαγή themes(μπορείς να κάνεις το κινητό σου μοναδικό με ο,τι μπορείς να φανταστείς και ο,τι αρέσει σε σένα και μόνο!
μπορείς να έχεις ΜΟΝΟ εσυ πρόσβαση σε ο,τι θέλεις(κατεβάζοντας μια εφαρμογή η οποία κάνει lock οτι θες εσύ!(πχ sms,games,apps etc)
αυτά για μένα
μπορείς να δεις τα ανάλογα τοπικ για να τα δεις όλα

#11   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 16/10/2010 - 17:02

Κάνεις jb για να έχεις...
ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ...
ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ...
ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ-ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ (ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ver.4 ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ)...
ΓΡΗΓΟΡΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ SETTINGS (wifi-φωτεινότητα-edge-3g)...SBSETTINGS
ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ...
ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ AΠΟ ΤΟ YOUTUBE ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ...
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...

Αν τίποτα απο τα παραπάνω δεν θες...πολύ απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ...αποψεις...
Θα χρησιμοποιήσω μια ατάκα απο τον Επιθεωρητή Κάλλαχαν...
Οι απόψεις είναι σαν τις οπισθότρυπες, ο καθένας έχει από μία...

Τελευταία επεξεργασία από: Gagarin, 16/10/2010 - 17:06.


#12   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 16/10/2010 - 17:05

Οι απόψεις είναι σαν τις οπισθότρυπες, ο καθένας έχει από μία...
χααχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα έλιωσα !

#13   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1,402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/10/2010 - 17:18

Αν δε ξέρεις γιατί, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις

#14   dam33

dam33

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2010 - 17:27

Αν δε ξέρεις γιατί, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις

Γιατί? Υπάρχει κανείς που μόλις γεννήθηκε ήξερε για το jailbreak? Για να ενημερωθώ φυσικά σας ρωτάω!

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9,340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2010 - 17:29

Γιατί? Υπάρχει κανείς που μόλις γεννήθηκε ήξερε για το jailbreak? Για να ενημερωθώ φυσικά σας ρωτάω!

Γιατι δεν ψαχνεις το φορουμ..για αυτο δεν παιρνεις μια σωσρη απαντηση..δες στην υπογραφη του admin IphoneHellas οδηγος για αρχαριος θα σου λυθουν ολες οι αποριες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες