Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καταγγελία Σύμβασης Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2010 - 23:36

Ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια σου η οποια στεφθηκε και με επιτυχια! Μακαρι να ειναι η αρχη ετσι ωστε ολοι οσοι δεν παραλαμβανουν μια αριστη συσκευη να λαμβανουν ολα τα χρηματα τους πισω! Γ@@@νη vodafone...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   JONHS

JONHS

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 16:31

Μπραβο ρε φιλε!
Πολυ καλος γραπτος λογος!

Σχετικο οφφφτοπικο:

Τελικα ρε μαγκες, το iphone 4 εχει βγει πατατα σε πολλους,δυστηχως! Στατιστικα πολυς κοσμος εχει παρα πολλα διαφορα προβληματα.

#18   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 16:42

Μπραβο ρε φιλε!
Πολυ καλος γραπτος λογος!

Σχετικο οφφφτοπικο:

Τελικα ρε μαγκες, το iphone 4 εχει βγει πατατα σε πολλους,δυστηχως! Στατιστικα πολυς κοσμος εχει παρα πολλα διαφορα προβληματα.



Κι αυτό που θα πω σχετικά off topic. Θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου γιατί κι εγώ στην αρχή έτσι έλεγα...Όμως μετά κάθησα και σκέφτηκα και κατέληξα στο εξής.. Όντως έχει βγάλει προβλήματα σε πολλούς το iphone αλλά αυτό διογκώνεται στην αντιληψή μας για δυο λόγους.. Ο ένας είναι οτι ακόμα πριν βγει το είχαν βγάλει προβληματικό (βλέπε death grip!) και ο δεύτερος είναι οτι σπάνια μπαίνει κάποιος στο forum να πει Παιδιά πήρα το 4αρι και δουλεύει άψογα! οι πιο πολλοί μπαίνουν για να γράψουν προβλήματά τους... Γι'αυτο μας φαίνονται πολλά τα προβλήματα.. Είμαι σίγουρος οτι υπάρχουν άπειροι/ες έξω που είναι απόλυτα ευχαριστημένοι με το 4αρι τους...

Τελευταία επεξεργασία από: Fotis88, 21/10/2010 - 16:43


#19   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 21/10/2010 - 16:44

πραγματικά μπράβο σου ρε φίλε!

#20   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:06

Πραγματικά μπράβο σου! να ρωτήσω τι επαγγέλλεσαι?

#21   multidanze

multidanze

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Twitter:@bouzikas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:13

Έκανα κι εγώ καταγγελία στην Vodafone γιατί δεν μου ενεργοποίησαν το Mobile Internet Small και όταν κάλεσα στην Εξυπηρέτηση Πελατών μου είπαν απλώς να αλλάξω το APN από webonly.vodafone.gr σε internet.vodafone.gr, χωρίς να με ενημερώσουν ότι οι χρεώσεις είναι διαφορετικές! Με αποτέλεσμα να μου έρθει 499,67 Ευρώ λογαριασμός! Τους πήρα τηλέφωνο πριν από 15 μέρες και μου είπαν ότι θα το εξετάσουν το θέμα και σε 5 εργάσιμες θα επικοινωνήσουν μαζί μου, όπως και ΔΕΝ έγινε! Κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να με ενημερώσει! Τους ζήτησα ή να σταματήσουν τις δύο συνδέσεις που έχω ή να με αποζημειώσουν για την ταλαιπωρία μου.

#22   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:25

Πραγματικά μπράβο σου! να ρωτήσω τι επαγγέλλεσαι?


Ευχαριστω. Προγραμματιστης ειμαι

#23   moutzou

moutzou

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:28

Μπραβο κι απο εμενα ρε μαγκα. Μπορει να εχασες αρκετο χρονο, και το τηλεφωνο που θα σου στελναν να δουλευε κανονικα, αλλα παλεψες για το δικιο σου και κερδισες. Παραδειγμα για πολλους.

#24   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:40

Σας ευχαριστω πραγματικα ολους σας! Ελπιζω αυτη η καταγγελια να βοηθησει και αλλους ανθρωπους να βρουν την λυση στα προβληματα που αντιμετωπιζουν ως αποτελεσμα της ανευθυνης στασης των παροχων και οχι μονο. Εχουμε ολοι δικαιωματα και πρεπει επιτελους να μαθουμε να τα διεκδικουμε! Ευχαριστω και παλι και ο,τι χρειαστειτε πειτε μου και θα κανω ο,τι μπορω για να βοηθησω!

#25   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:54

Μπραβο κι απο εμενα ρε μαγκα. Μπορει να εχασες αρκετο χρονο, και το τηλεφωνο που θα σου στελναν να δουλευε κανονικα, αλλα παλεψες για το δικιο σου και κερδισες. Παραδειγμα για πολλους.


Σε ευχαριστω φιλε μου. Πιστεψε με σε σχεση με αλλους αυτο που τραβηξα εγω δεν ηταν τιποτα. Απλα εχω μαθει σε μερικα πραγματα στη ζωη να μην κανω πισω. Καμια Vodafone δε θα επιτρεψω να καταπατησει τα δικαιωματα μου! Ειμουν προετοιμασμενος να πληρωνα και δικηγορο αν χρειαζοταν και ας εχανα περισσοτερα απο οσα θα κερδιζα. Απλα δεν αντεχω την αδικια!

Οταν με καλεσε η υπαλληλος της Vodafone για να μου μιλησει για την επιστροφη χρηματων μου εξηγησε οτι πρεπει να παραλαβω πρωτα την συσκευη αντικαταστασης απο την arvato και να την παραδωσω στο καταστημα του Mall προκειμενου να μου επιστραφουν τα χρηματα. Δεχτηκα. Οταν την παρελαβα απο τον courier την ενεργοποιησα(οχι επι τοπου) απο περιεργεια και φαινοταν να λειτουργει μια χαρα. Δεν εβαλα καρτα microSim μεσα για να διαπιστωσω αν κανει παρασιτα το ακουστικο ή οχι γιατι πολυ απλα δεν με ενοιαζε μιας και ειχα παρει την αποφαση να μου επιστραφουν τα χρηματα μου πισω. Οι υπαλληλοι δε στο καταστημα ειχαν ψαρωσει για τα καλα, πολυ προσεκτικοι, πολυ ευγενικοι, οφειλω να ομολογησω οτι εξεπλαγην...

#26   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/10/2010 - 00:59

Σίγουρα φίλε η ιστορία σου θα βοηθήσει πάρα πολύ όλους μας. Ελπίζω να μην χαθεί το topic γιατί και εγώ είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον θα το χρειαστώ κάποια στιγμή :lol:

#27   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 23/10/2010 - 19:40

Με παρόμοιο τρόπο κινήθηκα κι εγώ και πλέον περιμένω να εγκριθεί η φορητότητα σε Cosmote (που επιτρέπει και tethering)

Το συμβόλαιο με τη Vodafone μπορεί να σπάσει, ότι όρους και να βάλουν μέσα, ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ.

Χαιρετώ!

#28   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2010 - 01:31

Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δυναμική σου στάση.θα μιλήσω λιγο ως νομικός αναφερόμενος πρώτα στο παραπάνω ποστ του φίλου.Το κάθε συμβόλαιο δε σπάει έτσι απλά,καλο ειναι να μη γενικεύουμε,διοτι το αρ 540 του Αστικου Κωδικα(το οποίο ορθως επικαλεστηκε ο φιλος μας) δεν ομιλει μονο περι υπαναχωρησης,αλλα προβλεπει κ επιδιορθωση κ αντικατασταση.
Θα παραθεσω καποιους νομικους ορους που μπορειτε να προσθετετε σε παρομοιες επιστολες για να ψαρωνουν ακομη περισσοτερο:
Στη συγκεκριμενη περιπτωση ειχαμε πλημμελη εκπληρωση του πωλητη για ελλειψη συνομολογημενων ιδιοτητων.Τα δικαιωματα του αγοραστη στο αρ 540 του Α.Κ αποτελουν την αρχικη αξιωση του αγοραστη για εκπληρωση εκ μερους του πωλητη των υποχρεώσεών του.Η ασκηση του δικαιωματος υπαναχωρησης εχει ως αποτελεσμα οτι εξαφανιζεται η συμβαση πωλησης.
Η επιστολη του φιλου νομικα ειναι μια μονομερης,ατυπη,ανεπιδεκτη αιρεσης και απευθυντεα προς τον πωλητη εξωδικη δηλωση κ η υπαναχωρηση συντελειται απο την περιέλευση της δηλωσης συον πωλητη.
Τελος κατι πολυ σημαντικο:το αρ 547 του Α.Κ εδαφιο β´ (οπως αντικατασταθηκε απο το αρ 1 παρ 1 του ν 3043/02) οριζει οτι ο πωλητης υποχρεουται να επιστρεψει στον αγοραστη το τιμημα ΕΝΤΟΚΩΣ απο την καταβολη του στον πωλητη.Άρα φιλε μου δικαιούσαι κ τόκο.. :)

#29   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2010 - 08:49

Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δυναμική σου στάση.θα μιλήσω λιγο ως νομικός αναφερόμενος πρώτα στο παραπάνω ποστ του φίλου.Το κάθε συμβόλαιο δε σπάει έτσι απλά,καλο ειναι να μη γενικεύουμε,διοτι το αρ 540 του Αστικου Κωδικα(το οποίο ορθως επικαλεστηκε ο φιλος μας) δεν ομιλει μονο περι υπαναχωρησης,αλλα προβλεπει κ επιδιορθωση κ αντικατασταση.
Θα παραθεσω καποιους νομικους ορους που μπορειτε να προσθετετε σε παρομοιες επιστολες για να ψαρωνουν ακομη περισσοτερο:
Στη συγκεκριμενη περιπτωση ειχαμε πλημμελη εκπληρωση του πωλητη για ελλειψη συνομολογημενων ιδιοτητων.Τα δικαιωματα του αγοραστη στο αρ 540 του Α.Κ αποτελουν την αρχικη αξιωση του αγοραστη για εκπληρωση εκ μερους του πωλητη των υποχρεώσεών του.Η ασκηση του δικαιωματος υπαναχωρησης εχει ως αποτελεσμα οτι εξαφανιζεται η συμβαση πωλησης.
Η επιστολη του φιλου νομικα ειναι μια μονομερης,ατυπη,ανεπιδεκτη αιρεσης και απευθυντεα προς τον πωλητη εξωδικη δηλωση κ η υπαναχωρηση συντελειται απο την περιέλευση της δηλωσης συον πωλητη.
Τελος κατι πολυ σημαντικο:το αρ 547 του Α.Κ εδαφιο β´ (οπως αντικατασταθηκε απο το αρ 1 παρ 1 του ν 3043/02) οριζει οτι ο πωλητης υποχρεουται να επιστρεψει στον αγοραστη το τιμημα ΕΝΤΟΚΩΣ απο την καταβολη του στον πωλητη.Άρα φιλε μου δικαιούσαι κ τόκο.. :)

Σε ευχαριστω πολυ φιλε! Δεν ηξερα οτι θα μπορουσα να ειχα ζητησει και τοκο. Θα το εχω ομως υποψην μου για την επομενη καταγγελια! Πραγματικα χαιρομαι που αυτο το topic πλεον απεκτησε και "νομικη σφραγιδα". Θα χαιρομουν δε επισης αν καποια στιγμη γινοταν και sticky! Είναι κρίμα να χαθεί. Ευχαριστώ θερμά και πάλι!

#30   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2010 - 14:17

Ναι και Εγω θα ήθελα να γίνει sticky για να μην θαφτει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες