Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 vs. HTC Surround


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/10/2010 - 18:21

Τα πρώτα smartphones με Windows Phone 7 αποκαλύφθηκαν και το PhoneArena μας παρουσιάζει ένα πρώτο συγκριτικό video ανάμεσα στο iPhone 4 και το HTC Surround που "φοράει" το νέο λειτουργικό της Micorsoft:

http://www.youtube.com/watch?v=GEUT62KjtDU


Μπορείτε να διαβάστε το αναλυτικό άρθρο του PhoneArena εδώ
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 24/10/2010 - 18:42

πολυ καλο review αλλα το iphone μου δεν το αλλαζω με τιποτα.προσωπικη μου αποψη παντα


@@@@s

#3   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 24/10/2010 - 19:26

πολυ καλο review αλλα το iphone μου δεν το αλλαζω με τιποτα.προσωπικη μου αποψη παντα


Και γω μαζι σου ειμαι, αντικειμενικα ομως το iphone τηλεφωνο δεν λεει και πολλα, εκει
η nokia του ριχνει στα αυτια.

Βεβαια το 4 βλεπω να εχει ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ σημα εδω που ειμαι απο το 3 αλλα και παλι για δοκιμασε
να παρεις ας πουμε επιβεβαιωση οτι το μυνημα που εστειλες πηγε!!!!

#4   fillipos

fillipos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2010 - 19:58

Όλοι οι ανταγωνιστές προσπαθούν να πιάσουν τη φιλοσοφία του iPhone. Πραγματικά χρόνο με το χρόνο το καταφέρνουν και την πλησιάζουν Όμως πιστεύω, πως θα αργήσουν ακόμα να βγάλουν κάτι πραγματικά ισάξιό του στην αγορά!

#5   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 24/10/2010 - 20:17

Και γω μαζι σου ειμαι, αντικειμενικα ομως το iphone τηλεφωνο δεν λεει και πολλα, εκει
η nokia του ριχνει στα αυτια.

Βεβαια το 4 βλεπω να εχει ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ σημα εδω που ειμαι απο το 3 αλλα και παλι για δοκιμασε
να παρεις ας πουμε επιβεβαιωση οτι το μυνημα που εστειλες πηγε!!!!


Φιλε μου για ποια Νοκια μιλας? Γι'αυτη που η πλαστικουρες της τριζουν στο 6μηνο? Για το λειτουργικο της που τρωει περισσοτερα κολληματα και απο windows vista και αμα τα φορτωσεις και με 2-3 GB δεδομενα λαγκαρουν χειροτερα και απο το χειροτερο laptop? Για να μη σου πω για τις παμπολλες ελαττωματικες συσκευες που διοχετευει στην αγορα. Εχω δωσει παααααρα πολλα λεφτα για κινητα της Νοκια και την ξερω απο πρωτο χερι. Το μονο που αξιζε ηταν το Ν900 tablet. Ολα τα αλλα ειναι απλως μετριοτητες.

#6   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2010 - 20:31

Φιλε μου για ποια Νοκια μιλας? Γι'αυτη που η πλαστικουρες της τριζουν στο 6μηνο? Για το λειτουργικο της που τρωει περισσοτερα κολληματα και απο windows vista και αμα τα φορτωσεις και με 2-3 GB δεδομενα λαγκαρουν χειροτερα και απο το χειροτερο laptop? Για να μη σου πω για τις παμπολλες ελαττωματικες συσκευες που διοχετευει στην αγορα. Εχω δωσει παααααρα πολλα λεφτα για κινητα της Νοκια και την ξερω απο πρωτο χερι. Το μονο που αξιζε ηταν το Ν900 tablet. Ολα τα αλλα ειναι απλως μετριοτητες.



Εγώ που δούλευα και τ Ν95 και το Ν95 8gb κ τα είχα σχεδόν γεμίσει δεν έβλεπα σκαλώματα...

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2010 - 20:58

off topic: ενας αξιος συναγωνιστης του iphone 4 στα windows phone 7 ειναι το samsung focus



#8   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 24/10/2010 - 21:27

Εγώ που δούλευα και τ Ν95 και το Ν95 8gb κ τα είχα σχεδόν γεμίσει δεν έβλεπα σκαλώματα...


Ειχα το Ν95 8GB.... Slide μηχανισμος για κλαματα, GPS τραγικο, camera σχετικα καλη για τα δεδομενα της εποχης εκεινης, μπαταρια μετρια, συνολικα περιπου 4-5 updates στο firmware απο τη Νοκια που ελυναν το ενα προβλημα και δημιουργουσαν αλλο. Μετα το φορτωμα 3gb με τραγουδια και φωτο το κινητο σερνοταν. Και δεν ημουν ο μονος βεβαια γιατι ειχα 2-3 φιλους με το ιδιο κινητο και φανταστειτε οτι οι αλλοι ηταν σε χειροτερη κατασταση. Ολα αυτα απο μια συσκευη που εκανε 500+ ευροπουλα. Δεν ειμαι μονοδιαστατος ουτε τα εχω βαλει μανιωδως με τη Νοκια. Αποδειξη ειναι τα περιπου 10 high end κινητα της που εχω αγορασει.

Τελευταία επεξεργασία από: dusty, 24/10/2010 - 21:28


#9   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/10/2010 - 23:09

Όλοι οι ανταγωνιστές προσπαθούν να πιάσουν τη φιλοσοφία του iPhone.


τα windows εχουν τελειως διαφορετικη προσεγγιση στην "φιλοσοφια" του user interface
με κατι που μαζι με το android κανουν το ios να μειονεκτει πολυ.
αναφερωμαι βασικα στην διαδραστικη "επιφανια εργασιας" τους.

Και αν το συστημα αρχειων των windows mobile ειναι σαν των pc
τοτε μιλαμε για ενα πολυ δυνατο συστημα στο θεμα της την ευχρηστιας και εξοικειωσης με το περιβαλλον

#10   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2010 - 23:53

Αν και μιλάμε για την πρώτη έκδοση των Windows Phone 7 , το ios δείχνει μπροστά τους εντελώς OUTDATED!!

Κοιτάξτε ποσο καλα ενσωματωμενες ειναι οι εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης στο λειτουργικό , πόσο όμορφα και χρηστικά είναι τα περιεχόμενα της επιφάνειας εργασίας.

Δεν ειναι δυνατόν να μιλάμε για συσκευές με επεξεργαστές 1Ghz και για οθόνες retina οπως το Iphone 4 και να έχουμε ακομα αυτη την τραγικη επιφανεια εργασιας και αυτη τη δομη στο μενου.

ΕΛΕΟΣ


PS : Το ΜΟΝΟ μεγαλο πλεονέκτημα της Apple που έχει παραμείνει σε συγκριση με τους ανταγωνιστεςτ της ειναι το Αpp Store . Σε ΟΛΑ τα άλλα ανταγωνισμος (android ,windows phone 7) την έχει φτασει ή την εχει ξεπερασει...

#11   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 25/10/2010 - 09:01

Αν και μιλάμε για την πρώτη έκδοση των Windows Phone 7 , το ios δείχνει μπροστά τους εντελώς OUTDATED!!

Κοιτάξτε ποσο καλα ενσωματωμενες ειναι οι εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης στο λειτουργικό , πόσο όμορφα και χρηστικά είναι τα περιεχόμενα της επιφάνειας εργασίας.

Δεν ειναι δυνατόν να μιλάμε για συσκευές με επεξεργαστές 1Ghz και για οθόνες retina οπως το Iphone 4 και να έχουμε ακομα αυτη την τραγικη επιφανεια εργασιας και αυτη τη δομη στο μενου.

ΕΛΕΟΣ


PS : Το ΜΟΝΟ μεγαλο πλεονέκτημα της Apple που έχει παραμείνει σε συγκριση με τους ανταγωνιστεςτ της ειναι το Αpp Store . Σε ΟΛΑ τα άλλα ανταγωνισμος (android ,windows phone 7) την έχει φτασει ή την εχει ξεπερασει...


ωραια ειναι ολα αυτα τα εφφε και οι λειτουργιες του windows 7 στην επιφανεια εργασιας αλλα απο μπαταρια τι γινεται? ακουσες τι ειπε αυτος στο βιντεο? εχουν μεγαλη διαφορα.

Γιατι οσο ποιο πολλα εφφε εχει κατι τοσο ποιο πολυ μπαταρια τραβαει + επεξαργαστικη ισχυει κτλπ κτλπ

Εκει που θα αποδειξει το ποιο ειναι καλυτερο τελικα (κατα την γνωμη μου παντα) ειναι οταν γινει ενα τεστ σε καποιο βαρη προγραμμα και στα δυο, να δουμε ποιος επεξαργαστης σηκωνει περρισοτερα και πως τα δουλευει

#12   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2010 - 09:28

Ενα αλλο πλεονεκτημα της apple ειναι πως ολα σου τα δεδομενα τα εχεις φορτομενα στο itunes και με ενα απλο συνχρονισμο εχεις τα παντα στην επομενη συσκευη τηλεφωνου σου.Ετσι απλα για pc η για mac.Τι γινετε ομως με τα windows 7 + android?. κι αντε ξανα απο την αρχη? ποιος ο λογος να περασει καποιος που εχει εδω και χρονια iphone στην απεναντι οχθη? να ξαναστησει τα data του απο την αρχη?κι αυτο για ποσο διαστημα?ενα δυο χρονια κι επειτα ξανα ενα αλλο λειτουργικο και ξανα απο την αρχη? αμαν καναμε σαν χρηστες να καταληξουμε σε ενα ευκολο τροπο διαχειρησης των επαφων μας....(πως να ξεχασω την ιδια δουλεια καθε χρονο να περναω ενα ενα τα τηλεφωνα στη νεα συσκευη) αφηστε κι εκεινο το δραματικο syncying μεταξυ δυο συσκευων που σου κανανε στα κατα τοπους μαγαζια της wind η voda.....πανω απο ολα ο χρηστης θελει την ευκολια του κι επειτα ολα τα αλλα.

#13   psariatros

psariatros

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 09:55

Ενα αλλο πλεονεκτημα της apple ειναι πως ολα σου τα δεδομενα τα εχεις φορτομενα στο itunes και με ενα απλο συνχρονισμο εχεις τα παντα στην επομενη συσκευη τηλεφωνου σου.Ετσι απλα για pc η για mac.Τι γινετε ομως με τα windows 7 + android?. κι αντε ξανα απο την αρχη? ποιος ο λογος να περασει καποιος που εχει εδω και χρονια iphone στην απεναντι οχθη? να ξαναστησει τα data του απο την αρχη?κι αυτο για ποσο διαστημα?ενα δυο χρονια κι επειτα ξανα ενα αλλο λειτουργικο και ξανα απο την αρχη? αμαν καναμε σαν χρηστες να καταληξουμε σε ενα ευκολο τροπο διαχειρησης των επαφων μας....(πως να ξεχασω την ιδια δουλεια καθε χρονο να περναω ενα ενα τα τηλεφωνα στη νεα συσκευη) αφηστε κι εκεινο το δραματικο syncying μεταξυ δυο συσκευων που σου κανανε στα κατα τοπους μαγαζια της wind η voda.....πανω απο ολα ο χρηστης θελει την ευκολια του κι επειτα ολα τα αλλα.


Για android πάντως δε χρειάζεται καν να συνδέσεις υπολογιστη. Titanium backup τις εφαρμογές στην SD, οι επαφές συγχρονίζονται ούτως ή άλλως με τα google contacts OTA, οπότε απλά βγάζεις την SD από το παλιό και τη βάζεις στο καινούριο κινητό. Ούτε μισή ώρα συγχρονισμός με το pc ούτε αναγκαστικά το iTunes εγκατεστημένο (ποτέ δεν το συμπάθησα να πω την αλήθεια). Η όλη διαδικασία είναι απίστευτα απλή και το σημαντικότερο δε χρειάζεσαι pc.

Όσο για τον φίλο πιο πάνω που μίλησε για διάρκεια μπαταρίας στο HTC μην ξεχνάτε ότι μπορείς να έχεις όσες μπαταριες επιπλεον θες μιας και μπορεις να την αλλάξεις.

#14   Dimsk

Dimsk

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 10:03

παιδες το μελλον ειναι το android. η εκδοση 3 θα φερει την τελικη νικη απεναντι στο ios απο οτι λενε οι αναλυτες. καιρος ηταν γιατι μας τα ζαλισας μτ τα itunes.

#15   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2010 - 10:14

Θα ξεπεράσω τα υπόλοιπα (μπαταρίες, δυνατότητα SD κάρτας, συγχρονισμός κλπ) και θα πω κάτι απλό: ΔΕΝ μου αρέσει το interface των WP7 με τα τεράστια tiles. Γούστα είναι αυτά, τι να κάνουμε. Δεν περνάω τον χρόνο μου στα social networks οπότε δεν με εντυπωσιάζει το integration. Προτιμώ απείρως το iOS4.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες