Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   dimitriskamb

dimitriskamb

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2010 - 21:08

εχει κολλησει το iphone 3gs ενος φιλου.
δεν ξεκολλαει με τον γνωστο τροπο (power button + home)
τι μπορω να κανει>>>>

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:10

Αντε μετά να εξηγήσεις στο sercvice γιατί γέμισε ... χμ χμ ... υγρασία το κινητό σου !!!! :lol: :lol: :lol:

gulp... αυτο δε το σκεφτηκα!!! 8)

#273   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:12

εχει κολλησει το iphone 3gs ενος φιλου.
δεν ξεκολλαει με τον γνωστο τροπο (power button + home)
τι μπορω να κανει>>>>

Να το ρωτησεις στην σωστη ενοτητα οχι εδω...
Α και να τους εξηγησεις τι εννοης με το εχει κολησει.
Αν δεν αναβει καθολου εχει περιελθει σε μια κατασταση που
λεγετε αγγλιστι dead brick... τα υπολοιπα εκει.

#274   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:14

ετσι ακριβως ειναι...επειδη δεν υπαρχει η τελεια γυναικα κοιτας να βρεις αυτη που κανει καλυτερο σεξ... 8)
και για μαγειρεμα σιδερωμα κτλ κοιτας να εχεις και μια παραδουλεύτρα(νοκια)

αν και καθημενος ορθως ομιλισες!!!!

#275   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:22

Καλως η κακως το iPhone ειναι ενα κινητο/internet browser/iPod/παιχνιδομηχανη και τιποτε αλλο.

Eαν θελατε ενα κινητο μεσω του οποιου θα μπορουσατε να κανετε πολλα περισσοτερα απο το iPhone(π.χ. bluetooth,αναφορα...κλπ) επρεπε να παρετε αλλο.

Το προβλημα με το iphone ειναι οτι ΜΠΟΡΕΙ να τα κανει οχι οτι δεν μπορει και λεμε γιατι.
Και το περιεργο λοιπον ειναι αφου μπορει (δε διαφωνει κανεις εδω ε?) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ?
Εγω δε θελω γαμωτι μου να το κανω JB (ειλικρινα δε θελω) ομως αναγκάζομαι απ τα πραμματα.

Επισης και λιγο ασχετο ειναι η αληθεια σταματηστε σας παρακαλω οι περισσοτεροι(και συνηθως νεοι χρηστες) να ταυτιζεται το jb+iPhone=ΤΣΑΜΠΑ παιχνιδια,εφαρμογες.Το jb ειναι και θα μεινει ΑΛΛΟ πραγμα.

Εγω δε συγκαταλεγομε σε αυτη την κατηγορια, κανω το αλλο, το κατεβαζω σπασμενο βλεπω να κανει αυτα που λεει και αμεσως μετα
αφου δεν ειναι μουφα παω και το αγοραζω, και παλι η apple με σπρωχνει στην πειρατεια, γιατι δηλαδη να μην με χρεωνε 24 ωρες
μετα απ το κατεβασμα οπτε να ειχα 24 ωρες για να το εβλεπα?

Τωρα παιρνει τα δολαριακια μου και αντε να κανεις refund μετα!!!!

Δεν εχω αντιρηση να πληρωσω καποιον που ειχε μια γαματη ιδεα και την εφαρμοσε, αλλα κερατιατικα....ποτε.

#276   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:24

Να διορθωσω αν θες λεγοντας σου οτι με την σειρα που τα εβαλες και χωρις το τελευταιο ισουται με το iPod Touch οποτε και παει πρωτο το κινητο. :D

Η καμερα στο ipod ειναι χειροτερη γενικως.

#277   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:27

Επειδή μου ήταν αδύνατο να διαβάσω όλες τις σελίδες με τα σχόλια, θέλω απλά να απαντήσω προκειμένου να μην παρεξηγούμαι με αυτό που είπα "όταν δίνεις 600€ για να πάρεις τηλέφωνο, το τελευταίο που σε ενδιαφέρει....".

Δεν έχετε καταλάβει ένα πράγμα. Όλοι πάμε σαν τα πρόβατα! Ποτέ δεν παίρνουμε αυτό που έχουμε πραγματικά ανάγκη, αλλά αυτό που μας πλασάρουν. Τρανή απόδειξη ότι οι προλαλήσαντες, είναι κάτοχοι iphone.

Μία ερώτηση και μόνο: Εφόσον μιλάμε για νοήμοντα όντα και όχι για "ζώα" που μας κάνουν ό,τι θέλουν, γιατί επιλέξατε να αγοράσετε iphone, και όχι μία συσκευή που πληροί τα αυτονόητα (εδώ και χρόνια) standards;

Γιατί εγώ σα "ζώο" επέλεξα iphone γιατί μου αρέσει το design και οι δυνατότητες που μου προσφέρει, και γενικότερα επειδή είμαι φαν της εταιρίας.
Ως νοήμων άνθρωπος όμως, φρόντησα να επιλύσω (με οποιονδήποτε τρόπο) τα "προβλήματα" που αντιμετώπισα. Το πόσο ζώο ή πόσο νοήμων άνθρωπος μπορεί να είναι κάποιος, κρίνεται από τον ίδιο και μόνο.

Γιατί σίγουρα υπάρχουν και "ζώα" περισσότερο από εμένα, που το πήραν μόνο και μόνο για να πουλάνε μούρη, και έχουν μαύρα μεσάνυχτα για το τι μπορεί να κάνει η συσκευή που κρατάνε στα χέρια τους.. Δώσανε 600+€ για να αποκτήσουν ένα gadget και περιορίζονται αυστηρά στις βασικές λειτουργίες... Κλήσεις-μηύματα...

Αυτά απο εμένα. Όπως τόνισα και στο αρχικό μου ποστ, μιλάω πάντα φιλικά και χωρίς πρόθεση να θείξω κάποιον. Αν το έκανα ζητάω συγγνώμη.

Φιλικά


Δέν συμφωνώ..
Το πόσο "ζώο" είναι κάποιος κατά την γνώμη μου κρίνεται κυρίως από την οικονομική κατάσταση στην οποία βρίσκεται όταν αγοράζει το κινητό και μετά ο λόγος που το αγοράζει.

Για παράδειγμα κάποιος που βγάζει 1000 ευρώ τον μήνα και τελικώς καταλήξει να χρεωθεί για να πάρει το iPhone 4 μόνο και μόνο για να πουλάει μούρη κατά την γνώμη μου είναι ένα "ζώο" όπως λές αλλά αντιθέτως ένας κύριος Χ που είναι αρκετά άνετος οικονομικά και καταλήξει να πάρει ένα iPhone για να πουλάει μούρη όχι.

(Note: Οι περιπτώσεις είναι αρκετά εξειδικευμένες, δηλαδή δέν μιλάω γενικά για όσους βγάζουν x λεφτά αλλά για ειδικές περιπτώσεις.)

#278   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:37

Καλως η κακως το iPhone ειναι ενα κινητο/internet browser/iPod/παιχνιδομηχανη και τιποτε αλλο.

Eαν θελατε ενα κινητο μεσω του οποιου θα μπορουσατε να κανετε πολλα περισσοτερα απο το iPhone(π.χ. bluetooth,αναφορα...κλπ) επρεπε να παρετε αλλο.


φιλε μου καλησπερα
αυτα τα περισοτερα που εσυ αναφερεις ειναι απλα και οχι πολλα περισοτερα
αν καποιος ζητουσε το τηλεφωνο να του ξινει την πλατη θα μπορουσαμε να ειμαστε ολοι απεναντι του(εκτος και αν εχει βγαλει κανενας απιθανος καμοια εφαρμογη με δονηση :lol: )

ειναι κατι το οποιο ισως δε μπορεις η δε θες να το καταλαβεις
οτι απο τη στιγμη που η τεχνολογια παει μπροστα και σου δινει καποια νεα πραματα δεν ειναι αναγκη να σου στερει καποια βασικα
ενιγουει κουρασα κοσμο προχτες στο ιδιο θεμα
δε θελω να ξανα κουρασω με τις εξτριμ αντιλειψεις μου

#279   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:39

Δέν συμφωνώ..
Το πόσο "ζώο" είναι κάποιος κατά την γνώμη μου κρίνεται κυρίως από την οικονομική κατάσταση στην οποία βρίσκεται όταν αγοράζει το κινητό και μετά ο λόγος που το αγοράζει.

αυτο ναι μαλιστα
διαβασα τις προαλλες ενα παληκαρι να γραφει οτι περιμενει να παρει τον μισθο (690)να παει να παρει το τηλεφωνο
απο τη μια ο καθενας κανει οτι θελει τα λεφτα του
απο την αλλη το βλεπεις καπως ρε παιδι μου και ας μην εχει την δικαιωδοσια να σχολιασεις
αλλα οταν ακουω ατακες οτι δεν εισαι εσυ για iphone τα νευρα ου ζαρτιερες

#280   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:46

Ρε παιδιά παίζει και άλλος παράγοντας όταν κάποιος δίνει παραπάνω λεφτά από ότι αντέχει, για ακριβά τεχνολογικά προίοντα , είναι η αγάπη για τα Gadgets .Όπως και με τις βελτιώσεις στα αυτοκίνητα , έτσι υπάρχει ο κάγκουρας ο Εφετζής που νομίζει πως άμα κάνει το αυτοκινητο του καρναβάλι θα γίνει μούρη ,αλλά υπάρχει και ο πιτσιρικάς που θα σκάει και κάθε μήνα ένα σωρο λεφτά για να κάνει βελτιώσεις που ούτε καν φαίνονται (ξέρετε κανένα χταποδάκι , κανένα κουμπι που αλλάζει την τροφοδοσία) γιατί του αρέσει να ασχολείται και του γεμίζει την ψυχή.

#281   evaggelost

evaggelost

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2010 - 20:56

Για τα ποιο πολλα απο τα προβληματα που λετε υπαρχη λυση.κατεωασε απο το cydia το ibluetooth και στειλε φοτο και τραγουδια και οτι θελεις.Στελνει και περνει απο ολα τα τηλ.ΑΝ θελεις να σβησεις μεμονομενες κλησεις κατεβασε το callclear απο το cydia.οπως και ραδιο μπορεις να βαλεισ οποιο θελεις.Με λιγα λογια ασχολεισου λιγο με το εργαλειο που εχεις.Δεν φταιει το τηλεφωνο εσυ φταις που δεν το ψαχνεις

#282   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2010 - 21:30

Για τα ποιο πολλα απο τα προβληματα που λετε υπαρχη λυση.κατεωασε απο το cydia το ibluetooth και στειλε φοτο και τραγουδια και οτι θελεις.Στελνει και περνει απο ολα τα τηλ.ΑΝ θελεις να σβησεις μεμονομενες κλησεις κατεβασε το callclear απο το cydia.οπως και ραδιο μπορεις να βαλεισ οποιο θελεις.Με λιγα λογια ασχολεισου λιγο με το εργαλειο που εχεις.Δεν φταιει το τηλεφωνο εσυ φταις που δεν το ψαχνεις

σωστοςςςςςςςςςςςς........ 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#283   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 13/11/2010 - 07:20

Για τα ποιο πολλα απο τα προβληματα που λετε υπαρχη λυση.κατεωασε απο το cydia το ibluetooth και στειλε φοτο και τραγουδια και οτι θελεις.Στελνει και περνει απο ολα τα τηλ.ΑΝ θελεις να σβησεις μεμονομενες κλησεις κατεβασε το callclear απο το cydia.οπως και ραδιο μπορεις να βαλεισ οποιο θελεις.Με λιγα λογια ασχολεισου λιγο με το εργαλειο που εχεις.Δεν φταιει το τηλεφωνο εσυ φταις που δεν το ψαχνεις

Δε πληρωσα 800+ ευρω για να κανω την δουλεια μονο με hack, οταν παιρνεις ενα αυτοκινητο
το κρινεις για αυτα που κανει την ωρα της αγορας οχι τι μπορει να κανει με προσθετα, ετσι?

Γιατι να μην μπορω να κανω updates γιατι θα φοβαμαι μην τυχον σταματησουν να λειτουργουν ολα
αυτα που λες?

#284   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2010 - 07:28

αγαπα τον πλησιον σου με τα ελλατωματα του. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#285   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 13/11/2010 - 07:38

αγαπα τον πλησιον σου με τα ελλατωματα του. 8)

Τον αγαπαω τον αγαπαω γι αυτο το εχω ακομη διπλα μου.!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες