Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:13

Μην γινεσαι κακος ρε φιλε μου :) Φιλικα παντα ετσι.. Ο καθενας σκορπαει τα χρηματα του εκει που θελει..Τωρα αν εχει κανει λαθος επιλογη δικο του και το προβλημα :)

δικιο εχεισ ο καθενας χαλαει τα $ του οπως νώμιζει,αλλα εμενα προσωπικα με εκνευριζει να βλεπω το καθε κοριτσακι με ενα iPhone στο χερι που το πηρε μονο & μονο για να μουρισε & να κανει επιδηξη πλουτου,και δεν το λεω μονο για το iPhone το λεω για οτι γινετε μοδα & πανε ολοι σαν τα προβατα να το παρουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:14

χα χα χα χα χα , ωραίος είσαι :P , όπου και να πας και να ρωτήσεις τα βασικά όπως εδώ ερωτήματα μπορείς να τα απαντηθείς και πριν την αγορά :) , τουλάχιστον αυτά τα γνωρίζουν και οι "αρχάριοι" πωλητές του είδους :rolleyes:

Συνεπώς μιλάμε για μια πολύ καλή συσκευή και "ΧΩΡΙΣ προβλήματα" απλά μιλάμε σαφώς για πρόβλημα λόγο λάθους επιλογής!!! :lol:


Εχουμε βγει offtopic και δεν βοηθαμε το παιδι στα ερωτηματα που μας εχει θεσει..Χμμ παρ'αυτα θελω να σας πω οτι ειστε κακοι..χαχαχαχ,Φιλικα..
Once You Go Mac You Never Go Back

#18   sainaki

sainaki

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:15

Δεν συμφωνω πολυ μαζι σου αλλα δεν διαφωνω μαζι σου και σε πολλα. Το να αγορασεις κατι που κοστιζει 200 και δεν σε βολεψε και να το πουλησεις ναι οκ. Το να ξοδεψεις ενα μηνιατικο για μια συσκευη που ποτε στη ζωη σου δεν την επιασες στα χερια σου και που ποτε στη ζωη σου δεν φροντισες να μαθει τι εχει εκτος απο το flash και mp σε καθιστα βββββλ@κα. Και μετα βγαινεις να κραξεις το τηλεφωνο, αν εχεις τα ..... Βγες και πες ειμαι βββββλ@κας γιατι αγορασα μια συσκευη που δεν φροντοσα να μαθω τι προσφερει,απλο και αληθινο. Εμεις δεν φταιμε που δεν ανοιγουμε τα στραβα μας και φταιει η συσκευη;χαχαχαχχ οκ






εχεις απολυτο δικιο......και μετα κατι τετοια ατομα μπαινουν στο forum και ζητανε βοηθεια και την απαιτουν μαλιστα......εγω πριν παρω το iphone μου ημουν 2 μηνες μεσα σε αυτο το forum και προσπαουσα να μαθω οσα πιο πολλα μπορουσα.....και ετσι με το που το πηρα ηξερα τι να το κανω....αλλα καποια ατομα οπως προαναφερθηκε το κανουν μονο για επειδηξη....

#19   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:17

Myselff ειναι jailbreak το τηλεφωνο σου ? ?

#20   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:18

Δεν συμφωνω πολυ μαζι σου αλλα δεν διαφωνω μαζι σου και σε πολλα. Το να αγορασεις κατι που κοστιζει 200 και δεν σε βολεψε και να το πουλησεις ναι οκ. Το να ξοδεψεις ενα μηνιατικο για μια συσκευη που ποτε στη ζωη σου δεν την επιασες στα χερια σου και που ποτε στη ζωη σου δεν φροντισες να μαθει τι εχει εκτος απο το flash και mp σε καθιστα βββββλ@κα. Και μετα βγαινεις να κραξεις το τηλεφωνο, αν εχεις τα ..... Βγες και πες ειμαι βββββλ@κας γιατι αγορασα μια συσκευη που δεν φροντοσα να μαθω τι προσφερει,απλο και αληθινο. Εμεις δεν φταιμε που δεν ανοιγουμε τα στραβα μας και φταιει η συσκευη;χαχαχαχχ οκ

χαλαρωσε και μην τρελεσε οσοι ξερουν τη εστι iphone απλα προσπερνανε το τι λεει ο καθενας ειμαι κατοχος απο το 2007 εχω ερθει σε κοντρα παρα μα παρα πολλες φορες για το οσο αναφορα το iphone...λοιπον αστους να λενε γιατι αν δεν ειναι και αυτοι εμεις πως θα γελαμε ;)

#21   mazlou

mazlou

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mazlou

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:18

παιδια απο ποιο source κατεβαζω το iphone delivery στο Cydia ?

#22   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:20

Ο κάθε αγοραστής μην κοινότυπων συσκευών όπως τα smartphones, οφείλει να γνωρίζει σε γενικές τουλάχιστον γραμμές πως αγοράζει κατά βάση ένα handheld υπολογιστή και internet device, του οποίου μία μόνο εκ των λειτουργιών είναι και η τηλεφωνία. Αν και κανένα smartphone δεν προσφέρει την τηλεφωνική εργονομία και τις απλοϊκές ευκολίες που παρέχουν τα dump-phones, ωστόσο κάποια τα καταφέρνουν κάπως καλύτερα. Δυστυχώς το iPhone δεν ανήκει σε αυτά παρέχοντας μόνο τα στοιχειώδη και άκρως απαραίτητα. Από την άλλη βέβαια, ποιόν πολυαπασχολούν οι μικροελείψεις των τηλεφωνικών δυνατοτήτων όταν τα λοιπά χαρακτηριστικά του που άλλωστε αποτελούν και τον κύριο λόγο αγοράς ενός smartphone είναι κορυφαία; :rolleyes:

Πάντως για να είμαστε ειλικρινείς με τον εαυτό μας και να λέμε την μαύρη αλήθεια, καταντά αστεία ενοχλητική η επιμονή της Apple να μην προσθέτει απλούστατα στην υλοποίησή τους χαρακτηριστικά όπως για παράδειγμα αναφορές παράδοσης, επιλεκτική διαγραφή ιστορικού, αναλυτικούς μετρητές κλπ. Εδώ που τα λέμε, στο σύνολό τους αυτά τα features δεν είναι ζήτημα παρά λίγων μόνο ωρών για ένα developer, οπότε δικαίως μάλλον θεωρείται από πολλούς σκανδαλιστική η εμμονή της Apple στην μη υλοποίησή τους, τέσσερεις γενιές μετά το αρχικό iPhone.

#23   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:20

iphonedelivery.advinux.com
Once You Go Mac You Never Go Back

#24   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:22

1. τι εννοείς αυτόματη απάντηση στα ακουστικά?

Ναι οταν τα φοραω κατω απ το κρανος εχει παθει αγκυλωση η γλωσσα μου να
παταω το κουμπι για να απαντησω!!!

2. κατέβασε το iPhone Delivery απο το Cydia

Ναι αλλα αυτο δεν ειναι και πολυ νορμαλ να χρειαζεσαι εξτρα προγραμματα για να κανεις
αυτονοητα πραματα.... σωστα?

3. τι εννοείς να κάνεις export τα μυνήματα?

Τα μυνηματα πως τα κανω export, βαλε το ταδε προγραμμα θα μου πεις και θα αφρισω ε? 8)

Σχόλιο: Άμα δεν σου άρεσε και αμα δεν το θεωρείς καλό, τότε γιατί το πήρες και μάλιστα ακριβά (660 ευρώ)
και δεν πήρες ένα κινητό πρώτης γένιας που έχει όλα αυτά στα οποία υστερεί το iPhone?

Κατ αρχην δεν ευρισκα 1ης γενειας... εχουν γινει αναρπαστα, τα φτηνοτερα απ τα τουβλα και χρησιμοποιουν
αντ αυτων!!!!

660??? Ναι πως τι να σου πω την φτηνοτερη που βρηκα ελλαδα ηταν 890€ νομιζω (32gb) εγω για καποιες
βλακιες που εκανα πλερωκα (!) κανα 200αρι παραπανω, αστα πονεμενη ιστορια, παντως το Nokia 5800 ακομη
το εχω ως primary.

Παντως για ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ εκτος απο τηλεφωνο δεν παιζεται, να δεις που σε λιγο θα ανακαλυψουν οτι μπορουν
να προσθεσουν και flash mem στο επομενο μοντελο για να τρεχουμε ΠΑΛΙ.

Α και να σας πω, δεν ξερω για σας αλλα ΕΓΩ ειχα προβλημα με το σημα το οποιο λυθηκε με μια θηκη που
θα εβαζα ουτως η αλλιως, αλλα παντως προβλημα ειχα.

Φιλικά ;)

Και γω και γω. :lol:

#25   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:24

To panasonic GD87 δεν έχει αυτόματη απάντηση για τα ακουστiκά. Πως θα κανονίσουμε την αποστολή????

Οκ κλεισαμε μολις βγει το 6αρι συναντιομαστε στο φεγγαρι και στο δινω χερι με χερι ::)

Αληθεια το GD87 δεν εχει?

#26   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:25

έκλεισε σου δίνω το 3210 και μ δίνεις το 4άρι

Λυπαμε δεν προλαβες, το εκλεισε αλλος... τι κριμας :excl: ::)

#27   CamelGr

CamelGr

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:27

Οκ κλεισαμε μολις βγει το 6αρι συναντιομαστε στο φεγγαρι και στο δινω χερι με χερι ::)

Αληθεια το GD87 δεν εχει?


Γράψε στίχους κ όχι τοπικ ;)

#28   mazlou

mazlou

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mazlou

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:28

καποιο λαθος εχεισ κανει φιλε jimmakos δεν ειναι αυτο το σωστο source for iphone delivery .

#29   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:31

Προβλημα 1

Πως ενεργοποιω την αυτοματη απαντηση στα ακουστικα?

Προβλημα 2

Πως μου ερχετε επιβεβαίωση οτι πηγε καποιο μηνυμα που εστειλα?

Προβλημα 3

Που/Πως στον κορακα γινονται export τα μυνηματα?

Και μιλαμε παιδια για θεματα που ηταν λυμενα στην 1η γενεια κινητων,
βρητε μου ενα κινητο που να μην εχει αυτοματη απαντηση στα ακουστικα...
οχι βρειτε μου και θα σας χαρισω το 4αρι μου!!!!


Εντάξει τα δυο πρώτα μπορεί να σου φαίνονται εσένα χρήσιμα, έμενα και σε πολλούς άλλους μάλλον δεν φαίνονται. Μάλλον για αυτό δεν τα έβαλαν κιόλας. Δεν βρίσκω βέβαια καμία λογική εξήγηση για την οποία πρέπει το κινητό μου να έχει αυτόματη απάντηση μόλις κάποιος με καλεί. Αν δεν με βρει και με χρειάζεται τόσο πολύ, ας με ξαναπάρει.

Τώρα αυτό με το export των μηνυμάτων πρώτη φορά το ακούω, δεν είχα ποτέ τηλέφωνο που να κάνει export τα μηνύματα. Τι στον κόρακα να τα κάνω τα μηνύματα μετά το export, να τα εκτυπώσω, τα μηνύματα τα βλέπω τέλος. Άντε αν μου έχει στείλει κανείς κανένα ανέκδοτο να μπω να το ξαναδώ να γελάσω, αλλά export δεν νομίζω πως χρειάζεται... Δεν καταλαβαίνω το λόγο που πρέπει να έχω αρχείο με τα μηνύματα και στον υπολογιστή, αφού μιλάς για export τα θες στον υπολογιστή. Στο κάτω κάτω το κινητό έχει πάρα πολύ χώρο για πάρα πολλά μηνύματα. Από όσο ξέρω νομικά δεν αποτελούν απόδειξη για κάτι, οπότε δεν χρειάζονται και τόσο πολύ.

Άμα έχεις καμιά καλή ιδέα για το που μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα μηνύματα μετά από το export πες μας και εμάς.

Και κάτι για να τελειώσω, αν δεν σου αρέσει έχεις 30 μέρες από την ημέρα αγοράς να το γυρίσεις πίσω, αρκεί να μην το έχεις καταστρέψει...


http://www.youtube.com/watch?v=VKIcaejkpD4



Αφιερωμένο στους γκρινιάρηδες, τους δυσαρεστημένους και όσους θέλουν να το πάρουν αλλά το κόμπλεξ τους δεν τους αφήνει...

Φιλικά πάντα δεν έχω τίποτα με εσένα, απλά έχω κουραστεί να τα ακούω γιατί σαν να τα ακούω είναι. Αν δεν σου αρέσει μην το πάρεις και σταμάτα να το κάνεις θέμα...

Τελευταία επεξεργασία από: jolinaras, 26/10/2010 - 12:34


#30   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:31

iphonedelivery.advinux.fr/cydia/ το source για delivery

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες