Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:32

Ξέρετε ποιό είναι το θέμα και το "γαμώτο" στην όλη υπόθεση; Εμείς, οι "ευτυχείς" κάτοχοι iPhone, έχουμε μάθει να συμβιβαζόμαστε με αυτά που μας δίνει η συσκευή μας και η μαμά Apple. Είτε καλά, είτε κακά είναι αυτά... Τώρα, τα οποιοδήποτε "έξτρα", είναι απλά καλοδεχούμενα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:32

χαχαχαχαχαχαχαχ εχεις πλακα φιλαρακι...για ολα θα βρεις μια λυση εδω γιατι εχει παιδια που ξερουν ποολλα...αν δεν ξερεις να εκτιμησεις το iphone σου ειναι αχριστο....εμενα με εχουν βοηθησει αρκετα εδω για να καταλαβω της απιστευτες δυνατοτητες του iphone...ειναι διαφορετικο απο τα αλλα και οταν το μαθεις καλα θα χαιρεσαι γ'αυτο....

Ειδες τι καλα που περναμε ::)

Δεν προκειτε να κανω επιδείξει ουτε στο τι εχω ουτε για τις γνωσεις μου δεν ειμαστε γι αυτο εδω.
Το iPhone υπαρχει λογος για το οποιο το εχω, δεν το εχω ομως για κινητο το εχω ομως για ολλες τις
αλλες δουλειες που θα χρειαζομουνα ν μηχανηματα για να τις κανω.

Ασε δηλαδη που μου εχει φανει απειρως χρησιμο στα πηγαινε-ελα με Αμερικη που κανω συχνα πυκνα.

Θα ελεγα και αλλα ομως πρεπει να απαντησω και στους αλλους.

#33   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:32

iphonedelivery.advinux.fr/cydia/

&

iphonedelivery.advinux.com/vroom/ (εδώ έχει και beta versions)

#34   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:37

Μην γινεσαι κακος ρε φιλε μου :) Φιλικα παντα ετσι.. Ο καθενας σκορπαει τα χρηματα του εκει που θελει..Τωρα αν εχει κανει λαθος επιλογη δικο του και το προβλημα :)

Εν μερη ομως εχουν (οχι για το ατομο μου) αλλα οταν βλεπεις τον αλλον να εχει κατι για το οποιο ΔΕΝ ξερει τι να το κανει μια τσαντιλα σε πιανει,
στο βγαζει και αχρηστο κιολας, ετσι κανει το αφεντικο μου και τσακωνομαστε ολη την ωρα για τις βλακειες που μου λεει.

Απο την αλλη αμα εισαι γκατζετακιας ειναι σα να εισαι πρεζονι αλλα αντι για πρεζα ρουφας τεχνολογια!!!!

Με φιλικους χαιρετισμους
Νικος

#35   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:40

Το 4 εγινε μοδα και οι περισσοτεροι το παιρνουν ουτε αυτοι ξερουν γιατι και για επιδειξη πλουτου. Αντε να παρετε κανενα μπλουζακι επωνυμο και αφηστε τα 4.

Ωπα δεν εγινε μοδα... το φτιαξανε ΕΠΙΤΗΔΕΣ ετσι για να πουλησουν, η apple οπως και να το κανουμε
εχει Designers με ***δια και οχι το αναποδο.

Για τα υπολοιπα θα ελεγα να μην γινεσε κακος, δεν κανει καλο σε σενα πρωτ απ ολα.

#36   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:42

@Myselff Δοκιμασε το phoneview για export που τα κανει και σε μορφη pfd (κανονικα οι συνομιλιες)..http://ecamm.com/mac/phoneview/

#37   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:43

εχεις απολυτο δικιο......και μετα κατι τετοια ατομα μπαινουν στο forum και ζητανε βοηθεια και την απαιτουν μαλιστα......εγω πριν παρω το iphone μου ημουν 2 μηνες μεσα σε αυτο το forum και προσπαουσα να μαθω οσα πιο πολλα μπορουσα.....και ετσι με το που το πηρα ηξερα τι να το κανω....αλλα καποια ατομα οπως προαναφερθηκε το κανουν μονο για επειδηξη....

Για μενα μιλας?

#38   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:46

Το 4 εγινε μοδα και οι περισσοτεροι το παιρνουν ουτε αυτοι ξερουν γιατι και για επιδειξη πλουτου. Αντε να παρετε κανενα μπλουζακι επωνυμο και αφηστε τα 4.



Συμφωνω μαζι σου:/...πανε οι εποχες του iphone original..Που δεν το εφεραν στην ελλαδα και το ειχαν λιγοι και καλοι..τωρα ο καθενας θελει και απο ενα iphone που θα λεει μετα δεν εχει bluetooth και αλλες τετοιες ιστοριες..(To λεω γενικα..)

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 26/10/2010 - 12:47


#39   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:47

Myselff ειναι jailbreak το τηλεφωνο σου ? ?

Yup

#40   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:49

Συμφωνω μαζι σου:/...πανε οι εποχες του iphone original..Που δεν το εφεραν στην ελλαδα και το ειχαν λιγοι και καλοι..τωρα ο καθενας θελει και απο ενα iphone που θα λεει μετα δεν εχει bluetooth και αλλες τετοιες ιστοριες..(To λεω γενικα..)



Μάλλον θέλεις να πεις λίγα και καλά κορόιδα το είχαν τότε!!!

#41   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:53

παιδια το τι προτιμαει ο καθενας να παρει και αν το μετανιωνει η οχι ειναι δικο του καπελο και δεν μας πεφτει λογος και ουτε μπορουμε να τον κρινουμε οτι το εκανε για μουρη η για οποιον αλλο λογο.σε αλλους μπορει να αρεσει εμφανισιακα,σε αλλους το gaming που προσφερει κ.α. σε καποια πραγματα συμφωνω ομως οτι ενω ειναι η καλυτερη συσκευη για μενα και δεν την αλλαζω με τιποτα πρεπει ομως να αναφερουμε και τις ελλειψης που εχει οπως ραδιοφωνο,bluetooth,sms delivery κ.α δεν νοειται να δινουμε 770 η 660 ευρω για τηλεφωνο και να μην εχει πραγματα βασικα.γιατι καποιος να πρεπει να κανει jailbreak για να εχει sms delivery?ολοι το παιζουμε εδω μεσα οτι δεν μας πειραζει που δεν εχει αυτα τα βασικα αλλα αν μας πει μια μερα πως η apple ξεκλειδωνει το ραδιοφωνο η το bluetooth το forum θα παρει φωτια και θα αρχισουμε να χαιρομαστε σαν πιτσιρικια.λεω και παλι πως το τηλεφωνο για μενα ειναι το καλυτερο που υπαρχει αλλα λογω μ@@@...νης νοοτροποιας της aplle και οχι επειδη δεν μπορει εγω σαν καταναλωτης στερουμαι καποιες δυνατοτητες.πρεπει να τα βλεπουμε ολα

#42   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:54

Ή το παίρνουν για επίδειξη και κάνουν την καρδιά τους πέτρα που δεν έχει bluetooth file transfer flash κλπ και σε αυτά τα ερωτήματα απαντούν με αποσπάσματα από τα press releases της apple για το τι χρειάζεται ή δεν χρειάζεται ο κάθε χρήστης.

#43   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 12:54

Μάλλον θέλεις να πεις λίγα και καλά κορόιδα το είχαν τότε!!!


Οχι λιγοι και καλοι θελω να πω. :)

#44   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:00

Εντάξει τα δυο πρώτα μπορεί να σου φαίνονται εσένα χρήσιμα, έμενα και σε πολλούς άλλους μάλλον δεν φαίνονται.
Μάλλον για αυτό δεν τα έβαλαν κιόλας. Δεν βρίσκω βέβαια καμία λογική εξήγηση για την οποία πρέπει το κινητό
μου να έχει αυτόματη απάντηση μόλις κάποιος με καλεί. Αν δεν με βρει και με χρειάζεται τόσο πολύ, ας με ξαναπάρει.

Δηλαδη μου λες οτι πιθανοτερο ειναι να εχει ακουσει η apple εσενα και τους ομοιους σου παρα ας πουμε
να κραταει features στο συρταρι για να μας εχει στην πριζα συνεχεια?
Τωρα που το σκεφτομαι μαλλον εχεις δικηο, και γω ετσι θα σκεφτομουν, αν ημουν μεθυσμενος.


Τώρα αυτό με το export των μηνυμάτων πρώτη φορά το ακούω,

Τελικα μαλλον πολλα ακους για πρωτη φορα, ποσο χρονων εισαι?

Και κάτι για να τελειώσω,

Δε διαφωνω καθολου για το οτι τελειωσες, ελπιζω να διασκεδασες κιολας!!!


Φιλικά πάντα δεν έχω τίποτα με εσένα, απλά έχω κουραστεί να τα ακούω γιατί σαν να τα ακούω είναι. Αν δεν σου αρέσει μην το πάρεις και σταμάτα να το κάνεις θέμα...

Δηλαδη αν κατι μας ενοχλει σε αυτη την ζωη δε πρεπει να το λεμε και να το κανουμε γαργαρα ε?


Και φυσικά η κουβεντα εγινε σε φιλικο τονο σα δυο παλιους καλους φιλους
σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση εγω θα τα επαιρνα στο κρανιο στην καλλίτερη.

:D :D :D :D

#45   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:06

Από πριν ακούω ****ιες. Το έχουν λίγοι και καλοί και έγινε μόδα και τέτοια. Κινητό είναι, αν είναι καλό θα το πάρουν, αν δεν είναι καλό δεν θα το πάρουν.

Ότι οι περισσότεροι το πήραν για να πουλήσουν μούρη δεν παίζει ρόλο με το τι μπορεί να κάνει το τηλέφωνο. Και η Apple δεν κοιτάζει μόνο το design, απλά βασίζεται κυρίως στο design γιατί δεν θέλουν να βγάζουν άσχημα προϊόντα. Έγινε μόδα γιατί ήταν το μοναδικό που ήταν τόσο κάλο και ξεχωριστό. Ότι είχε πάνω από την αρχή μέχρι τώρα είναι ξεχωριστό και πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Η Apple έβαλε πρώτη capacitive touch screens εκεί που οι άλλοι θα έβαζαν την κλασική resistive. H Apple έφτιαξε το multitouch, το pinch to zoom, browser τέτοιου τύπου και πολλά άλλα που βαριέμαι να τα γράψω.

Μην ψάχνετε να βρείτε την αιτία της επιτυχίας του τηλεφώνου στη μόδα, αλλά στο τι άλλαξε και τι έκανε, όταν όλα τα υπόλοιπα έμεναν στάσιμα στο παρόν...

Όσο για το τι κάνει, αν δεν σε ικανοποιεί μην το πάρεις, το έγραψα και παραπάνω. Η συσκευή είναι αυτή που είναι και κάνει αυτά που κάνει, σχεδόν όλοι σήμερα την έχουμε δει και την έχουμε λειτουργήσει έστω και για λίγο, αν θέλει κάποιος να μάθει περισσότερα ας πάει στα σημεία πώλησης να το δει, να ρωτήσει και να αποφασίσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες