Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χειροποίητη δερμάτινη θήκη [FAKE]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
579 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2010 - 15:06

Μιας και ζητήθηκε λοιπόν από αρκετούς για την θήκη μου. Φτιάχνω αυτό το topic ούτως ώστε να μπορεί να εκδηλώσει κάποιος το ενδιαφέρον του. Πρωτού ξεκινήσει κάποιος να εκδηλώσει ενδιαφέρον θεωρώ υποχρέωση μου και σωστό να ενημερώσω για κάποια πράγματα.

Όσον αφορά το υλικό της θήκης είναι φτιαγνέμη απο δέρμα αγελάδας. Επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που έχω στην κατοχή μου χειροποίητη δερμάτινη θήκη μπορώ να επιβεβαιώσω ότι και η ποιότητα κατασκευής της είναι πάρα πολύ καλή. Ούτε προχειροδουλειά όυτε τίποτα. Επίσης η θήκη προσφέρει απίστευτη προστασία στο κινητό καθώς το αγκαλιάζει ολόκληρο και συνήθως εγώ τις προτιμάω ολόκληρες τις θήκες επειδή δεν μου αρέσουν τα διάφορα protectors να βάζω. Σαν συνέπεια του ότι η θήκη είναι κλειστή είναι επίσης και χοντρή σε πάχος για προστασία. Παρακάτω θα εχει και φωτό που φαίνεται το μέγεθος της και το πως εφαρμόζει με το iphone. Συνεπώς για κάποιον που δεν θέλει ολοκληρωμένη κάλυψη προφανώς δεν κάνει αυτή η θήκη για εκείνον. Επίσης αφού το κινητό προσαρμόζει ολόκληρο ο ήχος του δεν είναι τόσο δυνατός αφού υπερκαλύπτεται απο την θήκη. Σε καμιά περίπτωση δεν εννοώ ότι δεν ακούγεται. Απλά μην περιμένετε να ακούγεται όπως στις θήκες σιληκόνης που είναι ανοιχτές και έχουν τρύπα στο μικρόφωνο απο κάτω. Άρα και κάποιος που έχει θέμα με τον ήχο ή θέλει να το ακούει δυνατό επίσης δεν του κάνει η θήκη. Θεωρώ υποχρέωση πως πρέπει να πω τόσο τα θετικά αλλά και τα αρνητικά της. Εμένα με ενδιαφέρει η προστασία και η εμφάνιση επομένως αυτή η θήκη μου κάνει. Κάποιον που τον ενδιαφέρει να έρχεται κατευθείαν σε επαφή με το κινητό του χωρίς να το βγάζει ή έχει πρόβλημα στο να το ακούει τότε δεν του κάνει. Αυτά όσον αφορά ποιότητα κατασκευής. Όποιος θελήσει θα μου στείλει μήνυμα το mail του και θα του στείλω δείγματα για το τι εξωτερικό θέλει και χρώμα καθώς και εξωτερικό.

Όσον αφορά την κατασκευή της επειδή ο φίλος μου δεν είναι το επαγγελμά του να φτιάχνει θήκες αλλά το είχε κάνει χαριστικά για εμένα όπως καταλαβαίνετε θα πρέπει να μαζευτούμε οχι αρκετοί απαραίτητα αλλά να αξίζει τον κόπο να κατασκευάσει εννοώ. Όχι να του πω σήμερα πχ κάνε 3εις και μετά απο δυο μέρες κάνε άλλες πέντε. Σαν συνέπεια του ότι είναι χειροποίητες θα πρέπει να κατανοήσετε και τον χρόνο κατασκευής της. Χρειάζεται για την καθεμία περίπου 12-15 ημέρες να κατασκευαστεί να στεγνώσει σωστά και να ραφτεί. Για αυτό τον λόγο αν μαζευτούν αρκετά άτομα μπορεί να χρειαστεί να σπάσουμε τις παραγγελίες ανά 5 την φορά για τον λόγο να μην πελαγώσει και εκείνος αλλά να μην αργήσουν και στον καθένα που ενδιαφέρεται. Αυτά και για την κατασκευή της.

Τώρα για την τιμή παιδιά εμένα μου πήρε μόνο τα υλικά καθότι ειναι φίλος αλλά μου είπε ότι θα κάνει το ίδιο και για εσάς εφόσον μαζευτεί μια σεβαστή παραγγελια. Η τιμή της λοιπόν είναι τα 38 ευρώ.
Και τέλος μπορεί να σας βάλει στάμπα πάνω μέχρι 10 γράμματα μαζί με κενά. Λόγω του ότι κάνει συνήθως στάμπες με φίρμες ξένες οτιδήποτε θα είναι σε λατινικό αλφάβητο.

Λοιπόν παρακάτω και οι φωτογραφίες. Και για να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα και με τους διαχειριστές επειδή το κάνω και για πρώτη φορά αν κάνω κάτι λάθος σαφώς να με διορθώσουν. Όποιες άλλες απορίες επίσης ρωτήστε με αν μπορώ να βοηθήσω.

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 28/10/2010 - 15:30

Πολύ καλή δουλειά όταν και άμα πάρω το 4 μπορεί να χρειαστώ μία, όσο αφορά για τον ήχο της κλήσης γιατί δεν ανοίγει μία ή δύο τρύπες στο σωστό σημείο ώστε να βγαίνει ο ήχος.

#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/10/2010 - 15:47

Και για να προλάβω οποιονδήποτε έξυπνο πει ότι οι φωτό του φίλου είναι μούφα λόγω του λευκού iphone, το παλικάρι πήρε άσπρα ανταλλακτικά και το έφτιαξε μόνος του. Έτσι για να μην αρχίσουμε να μαλώνουμε για άσχετα πράγματα και φύγει off-toic ένα πραγματικά πολύ ενδιαφέρον thread. Φίλε fotis προσπαθώ να αποφασίσω τα χρώματα που θέλω, όταν είναι θα επικοινωνήσουμε!

#4   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/10/2010 - 15:48

Πανέμορφη!!

#5   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2010 - 16:29

Και για να προλάβω οποιονδήποτε έξυπνο πει ότι οι φωτό του φίλου είναι μούφα λόγω του λευκού iphone, το παλικάρι πήρε άσπρα ανταλλακτικά και το έφτιαξε μόνος του. Έτσι για να μην αρχίσουμε να μαλώνουμε για άσχετα πράγματα και φύγει off-toic ένα πραγματικά πολύ ενδιαφέρον thread. Φίλε fotis προσπαθώ να αποφασίσω τα χρώματα που θέλω, όταν είναι θα επικοινωνήσουμε!


Εντάξει φίλε μου να σαι καλά. Ευχαριστώ και για την διευκρίνηση σου. Δεν θεώρησα απαραίτητο να το βάλω σαν σχόλιο. Φυσικά και δεν είναι μούφα. Ιδού. Όταν αποφάσισεις μου λες.

#6   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 28/10/2010 - 17:08

Οκ δηλαδη εγω θα κανω την πρωτια?

Οποτε εγω ειμαι μεσα!! Το χρωματολογιο το εχω δει. Θελω μια μαυρη, με κοκκινο εσωτερικο υφασμα! το μαυρο δερμα το αντιστοιχο της συγκεκριμενης θηκης ποιο πανω.
Και να γραφει οπως το πανω iphone 4.

Τελευταία επεξεργασία από: Tom 3g, 28/10/2010 - 17:16


#7   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 28/10/2010 - 17:19

Οκ δηλαδη εγω θα κανω την πρωτια?

Οποτε εγω ειμαι μεσα!! Το χρωματολογιο το εχω δει. Θελω μια μαυρη, με κοκκινο εσωτερικο υφασμα! το μαυρο δερμα το αντιστοιχο της συγκεκριμενης θηκης ποιο πανω.
Και να γραφει οπως το πανω iphone 4.



Να ρωτήσω και κατι αλλο! ειναι εφικτό σαν σταμπα το μηλαρακη?

#8   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2010 - 17:24

Να ρωτήσω και κατι αλλο! ειναι εφικτό σαν σταμπα το μηλαρακη?


Επειδή αποτελεί κατάτι παραπάνω logo πνευματικών δικαιωμάτων δεν γίνεται. Και τα γράμματα είναι με διαφορετική γραμματοσειρά απο τα κανονικά σαφώς.

#9   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 28/10/2010 - 17:26

Επειδή αποτελεί κατάτι παραπάνω logo πνευματικών δικαιωμάτων δεν γίνεται. Και τα γράμματα είναι με διαφορετική γραμματοσειρά απο τα κανονικά σαφώς.


ok

#10   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 19:31

ειμαι μεσα μπορω να δω το χρωματολογιο?

#11   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/10/2010 - 19:45

Επειδή αποτελεί κατάτι παραπάνω logo πνευματικών δικαιωμάτων δεν γίνεται. Και τα γράμματα είναι με διαφορετική γραμματοσειρά απο τα κανονικά σαφώς.


Δέν νομίζω να έχουμε πρόβλημα αν φτιάξουμε ένα παρόμοιο logo στο photoshop.
Εσύ τί λες?

#12   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 20:09

Πολύ όμορφη, θα ήθελα να δώ κι εγώ τα διαθέσιμα χρώματα.

#13   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 20:19

Ναι κ εγω θα ηθελα να δω τα χρωματα. Αν μπορεις ποσταρε εδω το χρωματολογιο ωστε να το βλεπουν ολοι!

#14   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 20:30

Επειδη εγω του φοράω μια θήκη πολύ λεπτή μαύρη της case mate και δεν θέλω να την βγάλω ,υπάρχει περίπτωση να μπει το κινητό μέσα μαζι με τη θήκη? :)

#15   gvupp

gvupp

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gvupp

Δημοσίευση 28/10/2010 - 20:36

που μπορουμε να δουμε το χρωματολογιο??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες