Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αγορά iphone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/10/2010 - 12:13

φίλε μου θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή άμα θες ένα πραγματικά δυνατό τηλέφωνο μιας και πας να δώσεις 700 ευρώ, ποσό που δεν το σπαταλάς για πλάκα. άμα θεωρείς ότι η apple σε καλύπτει 100% και δεν σε ενδιαφέρει τόσο το hardware, όσο η συνολική εμπειρία χρήσης που σου δίνει το iphone (σε συνδυασμό με το ισχυρό appstore), έχει καλώς. ειδάλλως, επειδή είναι πολλά τα λεφτά, την άνοιξη έρχεται το desire HD της HTC που κάνει το iphone 4 να δείχνει πραγματικά πολύ.. λίγο! απλά το 4 έχει κάνει την μισή διαδρομή ως τώρα, σε 4-5 μήνες από τώρα θα το φάει ο ανταγωνισμός και για αυτό δεν φταίει κανείς άλλος από την apple που κυκλοφόρησε κάτι μέτριο παρουσιάζοντάς το σαν κάτι το συγκλονιστικό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 29/10/2010 - 12:59

Το 3gs καλυτερο απο το 4;Χριστε μου τι ακουν τα αυτια μου και δεν εχουν πεσει ακομα.που στην ταχυτητα στην ram στην οθονη,στα βιντεο που βγαζει η στις μαυρες φωτογραφιες τη νυχτα ειναι καλυτερο το 3gs εναντι του 4;


αμα σκεφτεις τις μικροπαπαριες που παρουσιαζει το 4 πχ σημα,προς το παρον βεβαια τοτε ναι 3gs. και προσπαθησε να μηνεισαι εριστικος,αποψεις λεμε,δεν δικαζουμε

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#18   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/10/2010 - 13:13

αμα σκεφτεις τις μικροπαπαριες που παρουσιαζει το 4 πχ σημα,προς το παρον βεβαια τοτε ναι 3gs. και προσπαθησε να μηνεισαι εριστικος,αποψεις λεμε,δεν δικαζουμε

Αδερφέ όταν μιλάμε για προϊόντα τόσο μαζικής παραγωγής όσο το iphone που παράγεται σε τόσο μεγάλες ποσότητες σε τόσο μικρό διάστημα, τότε είναι πρακτικώς αδύνατον να μην υπάρχουν κάποιες αστοχίες στα υλικά και κάποια μικροπροβλήματα. Τι να πρωτοθυμηθώ όταν είχε κυκλοφορήσει το 3GS? Για κίτρινη οθόνη? Για σπασμένο πλαστικό πίσω μέρος? Για διαρροή φωτός στα άσπρα? Και πόσα ακόμα! Apple Haters και Aplle fanboys θα υπάρχουν και θα μαλώνουν πάντα αλλά το να λέμε ότι το 4 είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από το 3GS ε νομίζω είναι τραβηγμένο...

#19   zapa

zapa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2010 - 13:13

Να ρωτήσω και εγω κάτι.θα μου δώσουν απο την δουλεία μου το 4 αλλα
επειδή δεν είχα ποτε iphone για πείτε μου αξίζει να το έχω με προγραμμα παγίου χωρις σύνδεση ιντερνετ?

#20   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/10/2010 - 13:20

Να ρωτήσω και εγω κάτι.θα μου δώσουν απο την δουλεία μου το 4 αλλα
επειδή δεν είχα ποτε iphone για πείτε μου αξίζει να το έχω με προγραμμα παγίου χωρις σύνδεση ιντερνετ?

Άποψή μου φίλε πως όχιδεν αξίζει χωρίς ιντερνετ. Οι τιμές στο internet για τα συμβόλαια είναι αρκετά χαμηλές άλλωστε. Σκέψου ότι για παράδειγμα στη vodafone Που είμαι εγώ το ταβάνι είναι τα 20 Ευρώ=3GB το μήνα τα οποία όμως δεν τρώγωνται με ΤΙΠΟΤΑ!! Γνώμη μου με ένα προγραμματάκι 250 ή 500 ΜΒ είσαι μια χαρά. Σκέψου ότι το 3GS το είχα 10 μήνες και στο τέλος ο μετρητής έγραφε 600 ΜΒ συνολικά και το χρησιμοποιούσα αρκετά.

#21   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2010 - 13:21

@zapa Κατα την γνωμη μου το iPhone χωρις internet, ειναι μισο τηλεφωνο! Γνωμη μου παντα... :rolleyes:

#22   zapa

zapa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:06

δηλαδη με το wi-fi δεν μπορώ να καλύψω στο περίπου την έλλειψη προγράμματος internet.

με το iphone χρειαζομαι το ιντερνετ για email και καταβασμα applications.είναι κάτι αλλο που μου διαφεύγει?

#23   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:09

Οχι απαραιτητα για κεταβασμα εφαρμογων. Ειναι και το internet στην Ελλαδα αργοτατο. Με wi-fi την κανεις κανονικοτατα την δουλεια σου. Απλα δεν εχεις email, καιρο και γενικα συνδεση εκτος wi-fi. Εγω το χρησιμοποιω αρκετα. Δηλαδη εαν δεν εμπαινα στο νετ απο το iphone, ισως να επερνα αλλη συσκευη, με λιγοτερα λεφτα και λιγοτερες "αναγκες" γενικα. Αλλα, εννοειτε οτι ο καθενας μας κανει διαφορετικη χρηση, αναλογα με τις αναγκες του παντα!

#24   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:16

αμα σκεφτεις τις μικροπαπαριες που παρουσιαζει το 4 πχ σημα,προς το παρον βεβαια τοτε ναι 3gs. και προσπαθησε να μηνεισαι εριστικος,αποψεις λεμε,δεν δικαζουμε

Με μια κουβεντα δεν ειμαι εριστικος σου λεω οτι δεν μοιαζουν πουθενα αλλα ειναι γνωμη σου..οπως γνωμη μου ειναι και μενα οτι οσα δεν φτανει αλεπου..πηδαει να τα πιασει

#25   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:16

Αδερφέ όταν μιλάμε για προϊόντα τόσο μαζικής παραγωγής όσο το iphone που παράγεται σε τόσο μεγάλες ποσότητες σε τόσο μικρό διάστημα, τότε είναι πρακτικώς αδύνατον να μην υπάρχουν κάποιες αστοχίες στα υλικά και κάποια μικροπροβλήματα. Τι να πρωτοθυμηθώ όταν είχε κυκλοφορήσει το 3GS? Για κίτρινη οθόνη? Για σπασμένο πλαστικό πίσω μέρος? Για διαρροή φωτός στα άσπρα? Και πόσα ακόμα! Apple Haters και Aplle fanboys θα υπάρχουν και θα μαλώνουν πάντα αλλά το να λέμε ότι το 4 είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από το 3GS ε νομίζω είναι τραβηγμένο...




εαν διαβασεις τι γραφω, δε λεω οτι ειναι χειροτερο το 4 και επισης λεω θα δειξει γιατι ως γωστον στην ελλαδα οτι νεο βγει πρωτα το κραζουμε και μετα το αγαπαμε

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:19

Εσυ φιλε μου τι πιστευεις οτι ειναι καλυτερο το 3gs απο το 4;

#27   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:41

Το τι κινητο θα παρει καποιος και αν θα τον καλυψει εξαρταται καθαρα και μονο απο τις αναγκες του.

Αν λοιπον, φιλε μου ειχες το 3G και ησουν ευχαριστημενος, τοτε με το 4 θα ξετρελαθεις. Κατα γενικη ομολογια ειναι ενα πραγματικα πολυ καλο και δυνατο κινητο. Απο θεμα software υπαρχουν οπως παντα ελλειψεις, που ως γνωστον με τον καιρο ξεπερνιουνται με διαφορα "κολπα". Θα ακουσεις και τις δυο αποψεις φυσικα, αλλα σου ξαναλεω, αν με το 3G ησουν ευχαριστημενος τοτε παρε το 4 χωρις ιδιαιτερη σκεψη.

Η προσωπικη μου αποψη ειναι ιδια με ενος φιλου πιο πανω οτι το κινητο αυτο ειναι σταθμος για τα κινητα τηλεφωνα. Τωρα αν καποιοι το θεωρουν λιγο και οτι αλλες εταιριες σε λιγο καιρο θα βγαλουν καλυτερα κλπ κλπ...τοτε εγω λεω...ποσο καλυτερα δηλαδη? Τι αλλο να ζηταει ενας μεσος χρηστης απο ενα τηλεφωνο? Στο κατω κατω το iphone δεν ειναι τηλεφωνο...απλα εχει και αυτη τη δυνατοτητα. Αν θελουν παραπανω πραγματα, ας παρουν αυτο εδω να τελειωνει. :P

Οπως και να χει, εγω σου ευχομαι καλη αγορα.

Υ.Γ. και εγω με 3G ειμαι και περιμενω να μου ερθει το 4 :)

#28   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:51

Όταν βγήκε το iPhone ήταν το καλύτερο
Όταν βγήκε το 3G ήταν το καλύτερο Επίσης
Όταν βγήκε το 3Gs ήταν καλύτερο απο το 3 G
Τώρα που κυκλοφορεί το 4 είναι με διάφορα καλύτερο απο όλα τα προηγούμενα

#29   gvupp

gvupp

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gvupp

Δημοσίευση 29/10/2010 - 22:15

Καλά βρε παιδιά μην μου συγχύζεστε… είναι πολλά τα λεφτά για το 4σαρι και μάλλον πρέπει να το σκεφτώ λίγο ακόμα.
Η γνώμη σας για το htc hd2 πια είναι? Το έχει ο κολλητός μου και με έχει φάει ότι είναι πολύ καλύτερο…..!!
Η γνώμη σας μετράει!!

#30   gvupp

gvupp

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gvupp

Δημοσίευση 29/10/2010 - 22:25

Το τι κινητο θα παρει καποιος και αν θα τον καλυψει εξαρταται καθαρα και μονο απο τις αναγκες του.

Αν λοιπον, φιλε μου ειχες το 3G και ησουν ευχαριστημενος, τοτε με το 4 θα ξετρελαθεις. Κατα γενικη ομολογια ειναι ενα πραγματικα πολυ καλο και δυνατο κινητο. Απο θεμα software υπαρχουν οπως παντα ελλειψεις, που ως γνωστον με τον καιρο ξεπερνιουνται με διαφορα "κολπα". Θα ακουσεις και τις δυο αποψεις φυσικα, αλλα σου ξαναλεω, αν με το 3G ησουν ευχαριστημενος τοτε παρε το 4 χωρις ιδιαιτερη σκεψη.

Η προσωπικη μου αποψη ειναι ιδια με ενος φιλου πιο πανω οτι το κινητο αυτο ειναι σταθμος για τα κινητα τηλεφωνα. Τωρα αν καποιοι το θεωρουν λιγο και οτι αλλες εταιριες σε λιγο καιρο θα βγαλουν καλυτερα κλπ κλπ...τοτε εγω λεω...ποσο καλυτερα δηλαδη? Τι αλλο να ζηταει ενας μεσος χρηστης απο ενα τηλεφωνο? Στο κατω κατω το iphone δεν ειναι τηλεφωνο...απλα εχει και αυτη τη δυνατοτητα. Αν θελουν παραπανω πραγματα, ας παρουν αυτο εδω να τελειωνει. :P

Οπως και να χει, εγω σου ευχομαι καλη αγορα.

Υ.Γ. και εγω με 3G ειμαι και περιμενω να μου ερθει το 4 :)

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις συμβουλές σου!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες