Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Instagram iOS .app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/09/2013 - 14:17

Έχω μία απορία για το Instagram. Κάποια tags περιοχών που βάζω τα ανοίγω για να δω φωτογραφίες και άλλων απο εκεί. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο ίδιο μέρος έχουν κάνει tag και κάποιες φωτογραφίες η κοπέλα μου και μία ξαδερφή μου, οι φωτογραφίες τους ωστόσο δεν παρουσιάζονται εκεί μέσα, στις συνολικές φωτογραφίες της τοποθεσίας. Ξέρετε τι φταίει;


Επίσης, έχω μία απορία για τις τοποθεσίες που την έχω εκφράσει στο θέμα του Foursquare. Αν κάποιος μπορει να με βοηθήσει και εκει θα ήμουν ευγνώμων..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/09/2013 - 20:31

Έβγαλε αναβάθμιση!

Επιτέλους! :)

iOs 7! 


#243   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2013 - 08:23

instagram_ios_7.jpg


Διαθέσιμη είναι η νέα έκδοση του Instagram για το iPhone ειδικά σχεδιασμένη για το τελευταίο iOS 7 φέρνοντας ένα ακόμα πιο απλοποιημένο περιβάλλον χρήσης με μεγαλύτερες φωτογραφίες και βίντεο στο feed που επεκτείνονται στα άκρα της οθόνης. Εκτός από το μέγεθος, όμως, αυξήθηκε και η ανάλυση των φωτογραφιών και βίντεο ώστε το αποτέλεσμα να είναι πιο καθαρό και «ζωντανό». Βέβαια, μάλλον η εταιρεία ξέχασε να αλλάξει το εικονίδιο, το οποίο παρέμεινε στα πρότυπα του iOS 6.

Θα βρείτε το Instagram για iPhone δωρεάν στο App Store [iTunes link]

Follow me on twitter


#244   DIMITR7

DIMITR7

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/09/2013 - 11:31

Έχω μία απορία για το Instagram. Κάποια tags περιοχών που βάζω τα ανοίγω για να δω φωτογραφίες και άλλων απο εκεί. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο ίδιο μέρος έχουν κάνει tag και κάποιες φωτογραφίες η κοπέλα μου και μία ξαδερφή μου, οι φωτογραφίες τους ωστόσο δεν παρουσιάζονται εκεί μέσα, στις συνολικές φωτογραφίες της τοποθεσίας. Ξέρετε τι φταίει;


Επίσης, έχω μία απορία για τις τοποθεσίες που την έχω εκφράσει στο θέμα του Foursquare. Αν κάποιος μπορει να με βοηθήσει και εκει θα ήμουν ευγνώμων..

τα tags εδώ και καιρό έχουν πρόβλημα. Εχω διαβάσει ότι πιθανόν να φταίνε οι ghost-spammers followers που μαζικά ακολουθούν κάποιον. Εγώ αντιλήφθηκα το θέμα αυτό όταν με ακολούθησαν μαζικά κοντά στους 100 από αυτούς αλλά μέχρι να τους μπλοκάρω όλους η ζημιά είχε γίνει. Είναι ενοχλητικό παντως γιατι πλέον οι φωτογραφιες μου φαίνονται σχεδόν μόνο σε αυτούς που με ακολουθούν και σπάνια και σε άλλους (λειτουργούν δηλ. μόνο λίγα tags, τουλάχιστον σε έμενα) . Δυστυχώς το instagram δεν το έχει διορθώσει με κάποια από τα update που έχει κάνει.


Τελευταία επεξεργασία από: DIMITR7, 26/09/2013 - 11:34


#245   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/09/2013 - 14:15

Μάλιστα άρα είναι γενικό το πρόβλημα... Μεγάλη βλακεία πάντως.. Εγω νόμιζα ότι έχει να κάνει με τις συσκευές. Γιατι δεν γίνεται να ανεβάζουμε την ίδια στιγμή φωτογραφία στο ίδιο μέρος και εγω και η κοπέλα μου και της κοπέλας μου να μη τη δείχνει ενώ τη δικια μου να τη δείχνει κανονικά στις συνολικές φωτογραφίες της περιοχής...


Επειδη φαίνεσαι γνωστής φίλε μου, αν μπορείς ρίξε και μία ματια στο τόπικ για το foursquare για μία απορία που έχω κάνει σχετικά με τα tags περιοχών και το Instagram. Θα σου ήμουν ευγνώμων!!

Ευχαριστώ!

#246   DIMITR7

DIMITR7

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/09/2013 - 15:46

Μάλιστα άρα είναι γενικό το πρόβλημα... Μεγάλη βλακεία πάντως.. Εγω νόμιζα ότι έχει να κάνει με τις συσκευές. Γιατι δεν γίνεται να ανεβάζουμε την ίδια στιγμή φωτογραφία στο ίδιο μέρος και εγω και η κοπέλα μου και της κοπέλας μου να μη τη δείχνει ενώ τη δικια μου να τη δείχνει κανονικά στις συνολικές φωτογραφίες της περιοχής...


Επειδη φαίνεσαι γνωστής φίλε μου, αν μπορείς ρίξε και μία ματια στο τόπικ για το foursquare για μία απορία που έχω κάνει σχετικά με τα tags περιοχών και το Instagram. Θα σου ήμουν ευγνώμων!!

Ευχαριστώ!

Τίποτα φίλε μου. Μόνο φτιαξε ένα λινκ και βάλτο εδώ. Θα σου απαντήσω το βράδυ όταν γυρίσω από την δουλεία μου


Τελευταία επεξεργασία από: DIMITR7, 26/09/2013 - 15:48


#247   theo89

theo89

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2013 - 22:23

Αυτό που οι profile photo μας έγιναν κυκλικές πολύ μούφα.

#248   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/09/2013 - 23:18

Τίποτα φίλε μου. Μόνο φτιαξε ένα λινκ και βάλτο εδώ. Θα σου απαντήσω το βράδυ όταν γυρίσω από την δουλεία μου


Είμαι από το κινητό και δεν ξέρω πώς να βάλω λινκ... Αν δεν τα καταφέρω αύριο...

#249   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/09/2013 - 23:21

http://www.iphonehel...-για-foursquare άκυρο ήταν πολυ απλο τελικά

#250   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/11/2013 - 11:34

Για να ξεθάψουμε λίγο το θέμα.

anochampions για όποιον ενδιαφέρεται να ακολουθήσει.

Ποια εφαρμογή νομίζετε πως έχει περισσότερα φίλτρα επεξεργασίας και είναι συμβατή με το instagram?



#251   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/11/2013 - 12:28

Συμβατή δεν θυμάμαι αν είναι με το instagram αλλά πραγματικά την snapseed την έχω λατρέψει..



#252   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/12/2013 - 09:24

instagram_direct.jpg


H Instagram ανακοίνωσε μια νέα υπηρεσία με την οποία μπορείτε να στείλετε απευθείας μηνύματα με φωτογραφίες και βίντεο σε φίλους σας, λίγες μέρες μετά την ενεργοποίηση της ίδιας λειτουργίας και στο Twitter. Ο λόγος για το Instagram Direct που είναι διαθέσιμο για όλους στην τελευταία έκδοση του Instagram για iOS και Android.

«Υπάρχουν στιγμές στις ζωές μας που θέλουμε να μοιραστούμε, αλλά είναι σχετικές μόνο σε ένα μικρότερο αριθμό ανθρώπων», αναφέρει η εταιρεία. «Το Instagram Direct σας βοηθά να μοιραστείτε αυτές τις στιγμές.

Όταν ανοίγετε τώρα το Instagram θα δείτε ένα νέο εικονίδιο πάνω δεξιά που αντιπροσωπεύει τα εισερχόμενα μηνύματα σας. Για να στείλετε εσείς μια φωτογραφία ή βίντεο πατήστε το κουμπί της κάμερας και θα εμφανιστεί μια επιλογή να μοιραστείτε το αποτέλεσμα με τους followers σας ή με συγκεκριμένους ανθρώπους. Αφού το στείλετε θα μπορείτε να δείτε ποιοι έχουν δει τις φωτογραφίες ή το βίντεο, ποιοι έχουν κάνει like και να παρακολουθήσετε τη συζήτηση σε πραγματικό χρόνο.

Θα βρείτε το Instagram για iPhone δωρεάν στο App Store [iTunes link]


Follow me on twitter


#253   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2013 - 02:14

 

instagram_direct.jpg


H Instagram ανακοίνωσε μια νέα υπηρεσία με την οποία μπορείτε να στείλετε απευθείας μηνύματα με φωτογραφίες και βίντεο σε φίλους σας, λίγες μέρες μετά την ενεργοποίηση της ίδιας λειτουργίας και στο Twitter. Ο λόγος για το Instagram Direct που είναι διαθέσιμο για όλους στην τελευταία έκδοση του Instagram για iOS και Android.

«Υπάρχουν στιγμές στις ζωές μας που θέλουμε να μοιραστούμε, αλλά είναι σχετικές μόνο σε ένα μικρότερο αριθμό ανθρώπων», αναφέρει η εταιρεία. «Το Instagram Direct σας βοηθά να μοιραστείτε αυτές τις στιγμές.

Όταν ανοίγετε τώρα το Instagram θα δείτε ένα νέο εικονίδιο πάνω δεξιά που αντιπροσωπεύει τα εισερχόμενα μηνύματα σας. Για να στείλετε εσείς μια φωτογραφία ή βίντεο πατήστε το κουμπί της κάμερας και θα εμφανιστεί μια επιλογή να μοιραστείτε το αποτέλεσμα με τους followers σας ή με συγκεκριμένους ανθρώπους. Αφού το στείλετε θα μπορείτε να δείτε ποιοι έχουν δει τις φωτογραφίες ή το βίντεο, ποιοι έχουν κάνει like και να παρακολουθήσετε τη συζήτηση σε πραγματικό χρόνο.

Θα βρείτε το Instagram για iPhone δωρεάν στο App Store [iTunes link]

 

Κακή αντιγραφή του Snapchat και μετατρέπει το Instagra σε dating. 

 

Πολλές κοπέλες που μίλησα έχουν ήδη να βλέπουν τα πρώτα "αρνητικά" αποτελέσματα! 

 

Κρίμα και ήθελα το IG να είναι αποκλειστικά για φωτό! 



#254   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/12/2014 - 20:23

Εχω μια απορία που το συζητούσα με κάποιον σημερα. Μπορεί να διαγραφεί λογαριασμός Instagram?

#255   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/12/2014 - 23:19

Κανείς δε ξέρει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες