Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Instagram iOS .app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/01/2015 - 12:59

Παιδια επειδη εχετε ελληνικα στη συσκευη ειναι ετσι. Στα αγγλικα φαινονται ολοκληρα οπως και στο fb ;)

Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 29/01/2015 - 12:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 29/01/2015 - 16:05

Ναι ναι ισχύει...

#273   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/05/2015 - 12:00

Ρε παιδια εχει ένας φίλος μου ενα πρόβλημα. Του εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα. Δεν μπορεί να κάνει ούτε διαγραφή του λογαριασμού, ούτε like ούτε τπτ. Πέρασε και τηλέφωνο του εκεί αλλα δεν λαμβάνει κάποιο μήνυμα. Βλέπει εικόνες στο home αλλα δεν μπορεί να κάνει like. Ξέρουμε κάτι;

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1432548022.515050.jpg   211,9KB   42 λήψεις

#274   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/07/2015 - 00:05

Απο οτι βλέπω μονο εγω το κινώ αυτο το θεμα αλλα δεν πειράζει θα το ρωτήσω!!!

Βλέπω σε κάποια προφίλ της εφαρμογής πως υπαρχει κειμενάκι σε διαφορετικές γραμμές εκεί που ο χρήστης περιγράφει τον εαυτό του. Ας πούμε γράφει πάνω πάνω το όνομα χρήστη πχ Giannis, απο κάτω μπορεί να γράφει ας πούμε Giannis Tade το όνομα του και μετα εκεί που ειναι η περιγραφή που γράφεις οτι θες βλέπω ας πούμε:

"Greece
Athens
iPhone 6"

Ετσι γραμμένο σε 3 γραμμές ή ακόμη και κεντραρισμενο. Εμένα οταν παω να γράψω περιγραφή δε μου εχει κουμπί αλλαγής γραμμής (enter κοινώς).

Αυτοι πως το κάνουν;;;;

#275   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 22/07/2015 - 00:39

Απο οτι βλέπω μονο εγω το κινώ αυτο το θεμα αλλα δεν πειράζει θα το ρωτήσω!!!

Βλέπω σε κάποια προφίλ της εφαρμογής πως υπαρχει κειμενάκι σε διαφορετικές γραμμές εκεί που ο χρήστης περιγράφει τον εαυτό του. Ας πούμε γράφει πάνω πάνω το όνομα χρήστη πχ Giannis, απο κάτω μπορεί να γράφει ας πούμε Giannis Tade το όνομα του και μετα εκεί που ειναι η περιγραφή που γράφεις οτι θες βλέπω ας πούμε:

"Greece
Athens
iPhone 6"

Ετσι γραμμένο σε 3 γραμμές ή ακόμη και κεντραρισμενο. Εμένα οταν παω να γράψω περιγραφή δε μου εχει κουμπί αλλαγής γραμμής (enter κοινώς).

Αυτοι πως το κάνουν;;;;

Χωρίς να ειναι σίγουρος πας στο γρανάζι πάνω δεξιά και βλέπεις αυτο το μενού έχω την εντύπωση πως καθε σειρά γράφεις και μετά όταν πας στο προφίλ πάει το ένα κάτω απο το άλλο....Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1437518369.187344.jpg   50,83KB   27 λήψεις
Δηλαδή εκει που γράφει website bio ειναι διαφορετικές γραμμές και στο φτιάχνει μετά ετσι όπως λες όταν το αποθυκευσης και βγεις στο μενού...

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 22/07/2015 - 00:40

Knowledge Is Power


#276   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2015 - 00:40

Απο οτι βλέπω μονο εγω το κινώ αυτο το θεμα αλλα δεν πειράζει θα το ρωτήσω!!!

Βλέπω σε κάποια προφίλ της εφαρμογής πως υπαρχει κειμενάκι σε διαφορετικές γραμμές εκεί που ο χρήστης περιγράφει τον εαυτό του. Ας πούμε γράφει πάνω πάνω το όνομα χρήστη πχ Giannis, απο κάτω μπορεί να γράφει ας πούμε Giannis Tade το όνομα του και μετα εκεί που ειναι η περιγραφή που γράφεις οτι θες βλέπω ας πούμε:

"Greece
Athens
iPhone 6"

Ετσι γραμμένο σε 3 γραμμές ή ακόμη και κεντραρισμενο. Εμένα οταν παω να γράψω περιγραφή δε μου εχει κουμπί αλλαγής γραμμής (enter κοινώς).

Αυτοι πως το κάνουν;;;;

Το είχα κάνει αυτό παλιά, μέσω του site στο pc... Να ξέρεις ένα πράγμα όμως: όταν το κάνεις αυτό, ανάλογα την ανάλυση του κινητού, θα το βλέπεις κεντραρισμένο διαφορετικά. Πχ, αν έχεις iPhone 6 και το κεντράρεις να φαίνεται σωστά στο κινητό σου, αν δεις το προφίλ σου μετά σε ένα Plus θα είναι τελείως λάθος το κεντράρισμα. Οπότε όπως καταλαβαίνεις, δεν ενδείκνυται να το κάνεις... Το διαπίστωσα όταν άλλαξα συσκευή και πήγα από 6 απλό σε Plus και τότε κατάλαβα γιατί σε πολύ κόσμο είναι λάθος το κεντράρισμα. Μέχρι πριν αναρωτιόμουν: "μα καλά, δεν το βλέπουν ότι δεν έχει κεντραριστεί σωστά;" Πού να ήξερα τότε, όσο είχα το 6, ότι και το δικό μου bio θα φαινόταν σε πολλούς τελείως κουκουρούκου :P

#277   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/07/2015 - 02:37

Απο οτι βλέπω μονο εγω το κινώ αυτο το θεμα αλλα δεν πειράζει θα το ρωτήσω!!!

Βλέπω σε κάποια προφίλ της εφαρμογής πως υπαρχει κειμενάκι σε διαφορετικές γραμμές εκεί που ο χρήστης περιγράφει τον εαυτό του. Ας πούμε γράφει πάνω πάνω το όνομα χρήστη πχ Giannis, απο κάτω μπορεί να γράφει ας πούμε Giannis Tade το όνομα του και μετα εκεί που ειναι η περιγραφή που γράφεις οτι θες βλέπω ας πούμε:

"Greece
Athens
iPhone 6"

Ετσι γραμμένο σε 3 γραμμές ή ακόμη και κεντραρισμενο. Εμένα οταν παω να γράψω περιγραφή δε μου εχει κουμπί αλλαγής γραμμής (enter κοινώς).

Αυτοι πως το κάνουν;;;;

Πας στο app σημειώσεις γράφεις ότι θέλεις να γράψεις το κάνεις αντιγραφή πας στο ινστα στο γρανάζι έπειτα στο μπιο και κάνεις επικόλληση !!! 



#278   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/07/2015 - 21:07

Χωρίς να ειναι σίγουρος πας στο γρανάζι πάνω δεξιά και βλέπεις αυτο το μενού έχω την εντύπωση πως καθε σειρά γράφεις και μετά όταν πας στο προφίλ πάει το ένα κάτω απο το άλλο....attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1437518369.187344.jpg
Δηλαδή εκει που γράφει website bio ειναι διαφορετικές γραμμές και στο φτιάχνει μετά ετσι όπως λες όταν το αποθυκευσης και βγεις στο μενού...


Το είχα κάνει αυτό παλιά, μέσω του site στο pc... Να ξέρεις ένα πράγμα όμως: όταν το κάνεις αυτό, ανάλογα την ανάλυση του κινητού, θα το βλέπεις κεντραρισμένο διαφορετικά. Πχ, αν έχεις iPhone 6 και το κεντράρεις να φαίνεται σωστά στο κινητό σου, αν δεις το προφίλ σου μετά σε ένα Plus θα είναι τελείως λάθος το κεντράρισμα. Οπότε όπως καταλαβαίνεις, δεν ενδείκνυται να το κάνεις... Το διαπίστωσα όταν άλλαξα συσκευή και πήγα από 6 απλό σε Plus και τότε κατάλαβα γιατί σε πολύ κόσμο είναι λάθος το κεντράρισμα. Μέχρι πριν αναρωτιόμουν: "μα καλά, δεν το βλέπουν ότι δεν έχει κεντραριστεί σωστά;" Πού να ήξερα τότε, όσο είχα το 6, ότι και το δικό μου bio θα φαινόταν σε πολλούς τελείως κουκουρούκου :P


Πας στο app σημειώσεις γράφεις ότι θέλεις να γράψεις το κάνεις αντιγραφή πας στο ινστα στο γρανάζι έπειτα στο μπιο και κάνεις επικόλληση !!!



Σας ευχαριστώ πολυ όλους για τις απαντήσεις! Θα το ψάξω απο αύριο το πρωί για σίγουρα

Βρήκα και αυτο πάντως:
http://www.tagsforli...centerbio.html#

#279   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/08/2015 - 20:14

Παιδια με ποιο τροπο μπορω να ανεβασω φωτογραφια σε φουλ μεγεθος χωρις να χρειαστει να την κοψω?

Υπαρχει κανενα tweak στο cydia?


Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 01/08/2015 - 20:15


#280   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/08/2015 - 20:43

Δοκίμασε την εφαρμογή Squaready



#281   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 01/08/2015 - 20:54

Δεν υποτιθεται οτι μετα απο μια αναβαθμιση επαιρνε 1080χ1080?


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#282   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/08/2015 - 15:29

Ρε παιδια προσπαθώ να ανεβάσω μια φωτό απο μια τοποθεσία απο την οποία ανέβασα και πριν 10 μερες και σημερα δεν μου βρίσκει καθόλου την τοποθεσία. Γίνεται να σβήστηκε η τοποθεσία; Πώς γίνεται και δεν υπαρχει;;;

Εν τω μεταξύ μπήκα και στο foursquare και βρήκα την τοποθεσία και υπαρχει κανονικά! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

#283   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:39

Instagram: Δυνατότητα δημοσίευσης portrait και landscape φωτογραφιών με το νέο update

 

 
Instagram.jpg

 
Η ομάδα του Instagram αποφάσισε να προχωρήσει σε ένα πολύ σημαντικό update της εφαρμογής, καθώς οι χρήστες θα έχουν στο εξής τη δυνατότητα να ανεβάζουν φωτογραφίες σε landscape και portrait format, εκτός από τις κλασικές τετράγωνες που βλέπουμε μέχρι τώρα.
 
Το ίδιο θα ισχύσει και για τα videos, για μια πιο cinematic εμπειρία, ενώ είναι ξεκάθαρο ότι οι portrait φωτογραφίες θα καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο στο timeline των χρηστών.
 
Τέλος, για να γιορτάσει τις νέες προσθήκες, η εταιρεία δημοσίευσε και ένα μικρό teaser για το επερχόμενο Star Wars: link


Behind the Scenes...

#284   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/08/2015 - 18:39

Η βλακεία είναι ότι στο preview η φώτο φαίνεται τετράγωνη όπως πριν και δεν μπορείς να ορίσεις πώς θα φαίνεται, όπως πχ στο FB που μπορείς να ρυθμίσεις τη θέση του cover. Οπότε όταν κοιτάς το Instagram feed σου μπορεί πολλές φώτος να φαίνονται κάπως...

#285   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/10/2015 - 17:52

Εδώ κ 2 μέρες στο iPad Air όλες οι φωτό,μου φαίνονται θαμπές σαν να έχουν κακή ανάλυση. Ξέρουμε τι φταίει κ αν διορθώνεται; Στο 6plus όλα καλα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες