Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ένα μεγάλο συγνώμη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 11:45

Όλοι κάπως έτσι ξεκινάμε, πρωτή επάφη έιχα την πρώτη μέρα στην δουλιά που πάω και βλέπω 2 iMac 1 Mac Pro και 2 MacMini και το Boss με iPhone(το έκραζα πολύ τότε το iPhone :blush: ). Αποτέλεσμα μετά αυτή την πρώτη επαφή είναι να έχω πουλήσει το Acer, τον σταθερο μου και το Nokia και να έχω πάρει 2 iPhone ένα MacBook Air και ένα MacMini για σταθερό. Ενοείτε ότι όταν αναγκάζομαι να ασχοληθώ με Windows νιώθω 100 χρόνια πίσω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2010 - 11:57

υπερβολες ::)

#18   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:05

Έχεις δίκιο για την υπερβολή αλλά στο πρώτο κόλημα των Win λες που είναι το μακ μου!

#19   juantso

juantso

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:06

macsickness το λέω και είναι κολλητικό.... τα ίδια ένιωθα και εγώ για iphone και mac.... βασικά τα iphone τα αποκαλούσα τούβλα.... όμως αν τα αγγίξεις (point of no return) τελείωσες... τα τελευταία 2 χρονια πέρασαν από τα χερια μου όλα τα iphone και είμα ενας proud owner ενος mac book pro... κόλλησα και κανα 2 άτομα ακόμα στο γραφείο... :D

#20   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:07

Καλά να πάθεις......Με γειά

Εγώ το δικό μου (macbook) το πήρα αφού μου έσπασαν τα νεύρα με ένα windows laptop που είχα και έκανα 3 φορματ σε 1 εβδομάδα.Εδώ και έναν χρόνο έχω ξεχάσει λέξεις όπως format, antivirus, κολλήματα, μπαταρία, exe και φράσεις όπως περιμένω να ανοίξει το μπ***δέλο ,κολλάει το τάδε πρόγραμμα, δεν έχω αρκετή rom κλπ.
Τώρα απλά πατάω το κουμπάκι και σε 20 δευτερόλεπτα έχω ξεκινήσει ήδη να κάνω την δουλειά που θέλω ή να σερφάρω στο νετ.
Τώρα δεν χρειάζομαι 10 ώρες διαβάσματος και ψαξίματος για να φτιάξω ένα απλό δίκτυο στο σπίτι μου ούτε 10.000 drivers για να δουλέψει ένα usb stick.
Τώρα στις παρουσιάσεις που κάνω δεν χρειάζεται να έχω μαζί μου 10 σελίδες σημειώσεις και 1 άτομο εξτρά για να μου γυρνάει τις διαφάνειες αφού τα κάνω όλα από το iphone με ένα adhoc δίκτυο που φτιάχνω σε 10 δευτερόλεπτα και όλα πάντα δουλεύουν.Δεν κουβαλάω 3 στικάκια και 2 laptop με τις παρουσιάσεις μου για να μη γίνω ρόμπα στο πανελλήνιο.

Ποτέ ξανά και για κανέναν λόγο windows στην μορφή που έχουν μέχρι τώρα.Άντε γειά!!!!!!!

#21   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:12

When you Mac you never go back ... καλη αρχη φιλε!

#22   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:12

Καλημέρα και από μένα σήμερα ήρθε το MacBook pro και ανυπονω να το ανοίξω το απόγευμα που θα γυρίσω .. Ώρες μείνανε... :lol:

#23   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:14

Καλά να πάθεις......Με γειά

Εγώ το δικό μου (macbook) το πήρα αφού μου έσπασαν τα νεύρα με ένα windows laptop που είχα και έκανα 3 φορματ σε 1 εβδομάδα.Εδώ και έναν χρόνο έχω ξεχάσει λέξεις όπως format, antivirus, κολλήματα, μπαταρία, exe και φράσεις όπως περιμένω να ανοίξει το μπ***δέλο ,κολλάει το τάδε πρόγραμμα, δεν έχω αρκετή rom κλπ.
Τώρα απλά πατάω το κουμπάκι και σε 20 δευτερόλεπτα έχω ξεκινήσει ήδη να κάνω την δουλειά που θέλω ή να σερφάρω στο νετ.
Τώρα δεν χρειάζομαι 10 ώρες διαβάσματος και ψαξίματος για να φτιάξω ένα απλό δίκτυο στο σπίτι μου ούτε 10.000 drivers για να δουλέψει ένα usb stick.
Τώρα στις παρουσιάσεις που κάνω δεν χρειάζεται να έχω μαζί μου 10 σελίδες σημειώσεις και 1 άτομο εξτρά για να μου γυρνάει τις διαφάνειες αφού τα κάνω όλα από το iphone με ένα adhoc δίκτυο που φτιάχνω σε 10 δευτερόλεπτα και όλα πάντα δουλεύουν.Δεν κουβαλάω 3 στικάκια και 2 laptop με τις παρουσιάσεις μου για να μη γίνω ρόμπα στο πανελλήνιο.

Ποτέ ξανά και για κανέναν λόγο windows στην μορφή που έχουν μέχρι τώρα.Άντε γειά!!!!!!!


Οπως τα λεει ο φιλος ειναι. Εχω imac και μου εχει μεινει ενα lap top που εχω με windows..Καλα εννοειται πως το δουλευω με linux αλλα οποτε μπω σε αυτα τα windows μου φαινονται μαρτυριο ρε γμτ..Αντε να ανοιξει εκεινο αντε να περιμενεις για το αλλο..Υποτιθεται πως μετα απο ρεσταρτ ανοιγει η οθονη των windows αλλα για να τα χρησιμοποιησεις θες ακομα κανενα 5λεπτο μεχρι να στρωσει..Στα mac απαξ και μπηκε στην οθονη ειναι ετοιμα για λειτουργια.
Once You Go Mac You Never Go Back

#24   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:19

Bootcamp = πηρα iMac απο καπριτσιο! Στην ουσια δε χρειαζομπουνα ποτε Mac, αλλα Windows!!!!
Καλοριζικος!

Τελευταία επεξεργασία από: ChriSS78, 10/11/2010 - 12:19


#25   tjetri

tjetri

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 12:40

Welcome to the club...

ενας φιλος μου ειπε, "Αν η Apple έβγαζε και ψυγεια, θα έπερνα ενα" :lol:

με λιγα λογια, με το iMac εχεις το κεφαλι σου ησυχο μεχρι να βγει το επομενο μοντελο...

#26   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:08

Once You Go Mac, You Never Go Back.


@Bonewarrior και Κώστα, καλώς ήρθατε στον θαυμαστό κόσμο των Mac;...και καλορίζικα. ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#27   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:19

ο,τι και να λετε παντως η αληθια ειναι μια
τα mac δεν ειναι pc

ειναι ωραια, ειναι ευκολα, δεν χαλανε συχνα,
γιατι εχουν την φιλοσοφια της καφετιερας

δεν το λεω κοροιδευτικα, το πιστευω.
κανουν συγκεκριμενα πραγματα, για να τα κανουν καλα.
αλλα μεχρι εκει.


Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 10/11/2010 - 22:19


#28   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:31

Καλως τον.. :P Εμενα το λεει ο τιτλος απο κατω...
Και για να δεις τι εχεις προτινω το παιχνιδι (Wolverine) :D

#29   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 00:40

ο,τι και να λετε παντως η αληθια ειναι μια
τα mac δεν ειναι pc

ειναι ωραια, ειναι ευκολα, δεν χαλανε συχνα,
γιατι εχουν την φιλοσοφια της καφετιερας

δεν το λεω κοροιδευτικα, το πιστευω.
κανουν συγκεκριμενα πραγματα, για να τα κανουν καλα.
αλλα μεχρι εκει.


Δηλαδή τί δεν μπορώ να κάνω με το mac μου??? Δώσε ε΄να παράδειγμα!!!

#30   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 00:44

Δηλαδή τί δεν μπορώ να κάνω με το mac μου??? Δώσε ε΄να παράδειγμα!!!

Θα σου πει την κλασικη ατακα των παραθυριστων οτι και καλα δεν υπαρχει πληθωρα games με την μοναδικη διαφορα οτι υπαρχουν σε site πολλα παιχνιδια και με γραφικα καλα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες