Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ένα μεγάλο συγνώμη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   makiscorfu

makiscorfu

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 09:35

Καλημέρα παιδιά. Αισθάνομαι οτι πρέπει να πω σε όλους τους κολλημένους με τα mac ενα μεγάλο συγνώμη γιατί σας θεωρούσα ψυχοπαθείς. Ένα μεγαλο συγνώμη και στα άτομα που με προειδοποιούσαν οτι δεν υπάρχει γυρισμός και ενώ και 3 χρόνια το ένιωσα στο πετσι μου με το iphone δεν τους άκουσα και πήρα εχθές τον πρώτο μου imac:D Τώρα σας καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έγινα ενας απο εσάς....Και θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα άσχημο παιχνίδι τις ζωής. Είμαι αναγκασμένος φεύγοντας απο το σπίτι και απο τον μαγικό κόσμο τον mac να πηγαίνω στην δουλειά που εκεί εχω windows:(
Παιδιά μπορεί να μην ξέρω τίποτα απο το λειτουργικό του mac αλλα μου φαίνονται όλα τόσο υπέροχα....Πείτε μου και εσείς τις εντυπώσεις σας απο την πρώτη σας επαφή με το λειτουργικό της apple




Καλως ηλθες στον πραγματικο κοσμο των υπολογιστων. δυστυχως να ξερεις δεν υπαρχει επιστροφη...... εδω θα μεινεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/11/2010 - 09:43

Με την πολύχρονη πείρα μου σε κινητά υπολογιστές και αυτοκίνητα κυρίως επαγγελματικά κατάλαβα το εξής
Δεν γυρίζεις πίσω σε τίποτα άλλο Μετά από
Iphone, mac και mercedes
Και στα τρία είμαι νιουμπης
Ευτυχώς quick learner

#63   saxlas123

saxlas123

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2010 - 10:55

Για να καταλαβετε ποσο λαθος κανετε με την ιστορια με τα περιφεριακα, προχτες συνδεσα στον imac μου ενα wacom tablet 5ετιας και το αναγνωρισε και μου εμφανισε ενα καινουργιο control panel μονο του για την διαριθμιση τον gestures! Με λιγα λογια, οτι βλακια και να του εχω χωσει , δεν ειπαρχει φορα που να μου εχει πει " ξερεις, η συσκευη σου ειναι ακατανοητη για μας"

#64   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 17/11/2010 - 11:12

Θες απο ιους?(χτυπανε την microsoft περισσοτερο) θες απο τα περιεργα procceses ? θες απο την δομη της registry που ενα προγραμμα κανει απειρες αλλαγες αλλα αμα το αφερεσεις μενουν υπολήματα? θες απο πολλα αλλα....για μενα το μακ εχει και αυτο τα κολληματα του αλλα την γρηγοραδα του δεν την χανει...σαν λειτουργικο ....τα windows αστα να πανε..
η διαφωρα λοιπον δεν ειναι στο hardware για μενα αλλα στο software...και φυσικα εχω στησει και mac os x86 σε λαπτοπ και παει μια χαρα οχι οσο στο μακ που ειναι φτιαγμενο για αυτο αλλα παει καλα. τωρα το θεμα θορυβος ειναι αλλο πραγμα..θεμα κατασκευης και κοστους.


Εγώ πάντως πιστεύω πως είναι και λίγο θέμα χρήστη. Σε Windows 7 δουλεύω και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Ούτε ιούς, ούτε κολλήματα, ούτε καθυστερήσεις. Αλλά, ούτε σε περίεργες ιστοσελίδες μπαίνω, ούτε χρησιμοποιώ περίεργα registry cleaners. Για antivirus, ούτε λόγος. Δε χρειάζεται. Όταν θα υπάρξει ιός που θα προσβάλει ένα σύστημα ΕΝΤΕΛΩΣ από μόνος του, τότε θα εγκαταστήσω.

Αλλά να πω τη μαύρη μου αλήθεια, μπορεί να έχω ένα άριστα στημένο και λειτουργικά άψογο σύστημα αλλά ζαχαρώνω άσχημα τον 27αρη iMac. Έχω ένα ταξίδι αυτή την εβδομάδα αλλά μόλις γυρίσω θα κάνω μια βόλτα από Πλαίσιο. Με τα bluray δε ξέρω τι θα κάνω βέβαια. Έχετε καμία ιδέα επ'αυτού;

#65   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 13:43

μην κανεις βολτα... θα παθεις ο,τι επαθα... μια βολτα ειπα να παω και σε μια εβδομαδα.. αγορασα macbook pro.. :lol:

#66   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 17/11/2010 - 14:15

μην κανεις βολτα... θα παθεις ο,τι επαθα... μια βολτα ειπα να παω και σε μια εβδομαδα.. αγορασα macbook pro.. :lol:



Story of my life :lol:

#67   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 17/11/2010 - 18:36

Ρε παιδιά εγώ εχθές παρήγγειλα το νέο mac mini...Σε 2 μέρες θα μου έρθει...Καμιά συμβουλή φιλική για να μην καώ τελείως έχετε...????

#68   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 17/11/2010 - 18:56

Ρε παιδιά εγώ εχθές παρήγγειλα το νέο mac mini...Σε 2 μέρες θα μου έρθει...Καμιά συμβουλή φιλική για να μην καώ τελείως έχετε...????

Mac Mini....έρωτας φίλε έρωτας....το έχω 2 μήνες το πολύ και απλά είναι κορυφή.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα τόσο μικρό κουτάκι(ειδικά το καινούριο) κάνει όλα αυτά τα πράγματα.
Εγώ ευτυχώς δεν μπορούσα να καώ καθώς είχα συνηθίσει στο iMac :)
Maclife.gr και σε 10 μέρες όλα θα είναι εύκολα.

#69   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 17/11/2010 - 19:52

φίλε μου έχω γίνει ήδη μέλος και έχω ξεκινήσει διάβασμα...Κάψιμο...

#70   VALANTIS04

VALANTIS04

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 23:36

Γειά σε όλους σας. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση μηπως και γνωρίζεται κάτι. Έχω ένα Sony Vaio VGN-FW41E με Windows 7 και θέλω να σας ρωτήσω αν μπορώ να βάλω Mac.

Σας ευχαριστώ πολύ...



#71   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 23:42

..... δυστυχως να ξερεις δεν υπαρχει επιστροφη...... εδω θα μεινεις



.... ζαχαρώνω άσχημα τον 27αρη iMac. Έχω ένα ταξίδι αυτή την εβδομάδα αλλά μόλις γυρίσω θα κάνω μια βόλτα από Πλαίσιο....



μην κανεις βολτα... θα παθεις ο,τι επαθα... μια βολτα ειπα να παω και σε μια εβδομαδα.. αγορασα macbook pro..



Story of my life ...



Mac Mini....έρωτας φίλε έρωτας....το έχω 2 μήνες το πολύ και απλά είναι κορυφή. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα τόσο μικρό κουτάκι(ειδικά το καινούριο) κάνει όλα αυτά τα πράγματα.Εγώ ευτυχώς δεν μπορούσα να καώ καθώς είχα συνηθίσει στο iMac...



φίλε μου έχω γίνει ήδη μέλος και έχω ξεκινήσει διάβασμα...Κάψιμο...


Η όλη κατάσταση άρχισε να θυμίζει σαν συγκέντρωση των Ανώνυμων Αλκοολικών !!! Η μάλλον Των Ανωνύμων Macικών!!!

#72   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:01

Η υπερβολή στο μεγαλείο της. Εγώ αγόρασα macbook pro, και αυτό το uber wow, no turning back λειτουργικό ακόμα δεν το χω γνωρίσει. Το ίδιο φιλικά με τα 7 με τα ίδια πάνω κάτω προβλήματα.

#73   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 01:12

Η υπερβολή στο μεγαλείο της. Εγώ αγόρασα macbook pro, και αυτό το uber wow, no turning back λειτουργικό ακόμα δεν το χω γνωρίσει. Το ίδιο φιλικά με τα 7 με τα ίδια πάνω κάτω προβλήματα.

Ιερόσυλε !!! Στην Πυράααααααααααα!!! :lol: :lol: :lol:

#74   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 01:16

Εμένα μου άρεσε πως στο mac os x, όλα λειτουργούν σα δομοστοιχεία. Από ένα contact ως ένα app.

#75   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 03/01/2011 - 01:01

Καλή :( χρονιά σε όλους.Διαβάζω όλα τα σχόλια και με πιάνει η καρδιά μου.Μακάρι μια μέρα να κάνω και εγώ ένα τέτοιο post ως τότε κλαίμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες