Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ένα μεγάλο συγνώμη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   tps

tps

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:paok!

Δημοσίευση 03/01/2011 - 03:06

και εγώ είμαι νέος, πριν 6 μήνες πήρα mackbook pro i7 15', και ήταν η πρώτη μου καλή επαφή με mac x os και τιμή 2.299 αλλά μετά από 2 μέρες αφού το πήρα μου έκαναν μια μαγκιά και το πήρα 1.722 ελληνική έκδοση.
τώρα για να μην με ρωτήσετε πως τόσο φτηνό, από γνωστό κατάστημα είχα προσφορά να πάρω κάτι με 48 άτοκες δόσεις, μετά από δυο μέρες το πλήρωσα/εξόφληση και γλίτωσα τα παραπάνω χρήματα.
ο σταθερός μου με win7 μόνο για τορρεντς κλπ δεν δεν, αμέσως βρήκα τα πάντα από προγράμματα και από τα γνωστά άγνωστα μαγαζάκια.
εγώ κόλλησα πολύ, καλά, πάρα πολύ, οκ και τα win7 δεν είναι και τόσο χάλια όπως τα προηγούμενα win, αλλά τώρα με το λιοντάρι που θα βγει το καλοκαίρι και αυτά δεν δεν και τόσο πρωστα του!
είναι αρρώστια η απλά είναι έρωτας!!!
άσε μην το πεις, και εγώ χάλια με βρίσκω!

Τελευταία επεξεργασία από: tps, 03/01/2011 - 03:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:49

ασχοληθηκα 3-4 μερες αλλα δε με καλυπτε ρε παιδι μου
αυτο το user friendly (καπως ετσι δεν διαφημηζοταν?)δε το ειδα ρε γαμωτο

Με τα Windows τόσο ασχολήθηκες όταν χρησιμοποίησες πρώτη φορά υπολογιστή?
Μάλλον δεν καταλαβαίνετε κάτι...
Δεν είναι από Windows XP πάω σε Windows 7
Είναι από Windows XP πάω σε Mac OS X ... κάτι καινούριο.
Αν δεν έχετε όρεξη να μάθετε δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό το λειτουργικό.
Απλά πράγματα!

#93   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:52

δυσκολο πολυ. ελα πμ αν θελεις
ο φιλος που ρωταει για τον σονυ.
δεν πατηθηκε το quote sorry

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 03/01/2011 - 15:53


#94   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:56

εγω για να μην πεταξω χρημα που δεν υπαρχει και αυτη την εποχη πηρα ενα hac. για αν δω αν μπορω να εξοικιωθώ με τη χρηση.
ε δεν ξεκολαω απο το hac. δεν το ξεκινω ποτε στα win οι υπολογιστες στο σπιτι δωριστηκαν και μαζευω τωρα να παρω τοσο λαπ οσο και desk mac.

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 03/01/2011 - 15:57


#95   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:56

και εγώ είμαι νέος, πριν 6 μήνες πήρα mackbook pro i7 15', και ήταν η πρώτη μου καλή επαφή με mac x os και τιμή 2.299 αλλά μετά από 2 μέρες αφού το πήρα μου έκαναν μια μαγκιά και το πήρα 1.722 ελληνική έκδοση.
τώρα για να μην με ρωτήσετε πως τόσο φτηνό, από γνωστό κατάστημα είχα προσφορά να πάρω κάτι με 48 άτοκες δόσεις, μετά από δυο μέρες το πλήρωσα/εξόφληση και γλίτωσα τα παραπάνω χρήματα.
ο σταθερός μου με win7 μόνο για τορρεντς κλπ δεν δεν, αμέσως βρήκα τα πάντα από προγράμματα και από τα γνωστά άγνωστα μαγαζάκια.
εγώ κόλλησα πολύ, καλά, πάρα πολύ, οκ και τα win7 δεν είναι και τόσο χάλια όπως τα προηγούμενα win, αλλά τώρα με το λιοντάρι που θα βγει το καλοκαίρι και αυτά δεν δεν και τόσο πρωστα του!
είναι αρρώστια η απλά είναι έρωτας!!!
άσε μην το πεις, και εγώ χάλια με βρίσκω!


i7 ε? πωπω...εγω ειχα χειριστει λιγο τον i5 και επαθα πλακα...χαλαλι τα λεφτα...αν και ποοοοολυ ακριβος ρε παιδι μου...ανταλλαζεις με δυο Ιphone 4, ipad, ipod, iMac και λεφτα?χαχαχαχα :) just joking βεβαιως βεβαιως... Once you go Mac...you don't get back

#96   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:58

Hackintosh...έχω και εγώ ένα Netbook με Dual Boot.Βέβαια μόνο OS X ανοίγω....

#97   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/01/2011 - 16:06

Hackintosh...έχω και εγώ ένα Netbook με Dual Boot.Βέβαια μόνο OS X ανοίγω....

η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι οτι δεν εχω vram. κατα τα αλλα δεν μπορω να διακρινω διαφορες απο τον mac του αδελφου μου.
οκ ποιοτητα κατασκευης και υλικων δεν συγκρινεται λεμε τωρα αλλα να πεταγα κανα δυο χιλιαρικα και να μην μου καθοταν? με 300 πανω κατω ευρωπουλα κανω την δουλεια μου ως αρχαριος χρηστης mac

#98   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 03/01/2011 - 16:23

Το OS X και οι υπολογιστές της Apple είναι πανέμορφα προϊόντα, χρήσιμα σε εξειδικευμένους χρήστες και πολύ λειτουργικά. Αλλά, για τον μέσο χρήστη που είχε πάντα το PC του, είναι υπερβολικά ακριβά. Κατά τη γνώμη μου. Σαν το iPhone ένα πράγμα. Δηλαδή κι εγώ αν δε το αγόραζα μεταχειρισμένο, δεν έσκαγα 700. Έλεος.
Δε τα λέω αυτά για να κατηγορήσω κανέναν φυσικά. Όποιος τα 'χει, τα δίνει και χαίρεται αυτό που αποκτά. Κι εμένα αν μου περίσσευαν θα τα έσκαγα για έναν Mac, ως δεύτερο μηχάνημα απλά γιατί είναι πανέμορφο, αισθητικά άρτιο.
Εν κατακλείδι, με τα λεφτά που θα δώσεις για ένα μηχάνημα της Apple, στήνεις ένα πανίσχυρο desktop PC (θα κρατήσει άνετα ΧΡΟΝΙΑ) και αν δε θες windows (που γιατί να μη θες, τα 7 είναι πολύ σταθέρα, καθότι είναι απ' τα περισσότερο shell-based Windows που βγήκαν) ή το στήνεις με Linux και κάνεις ΠΑΠΑΔΕΣ.

#99   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2011 - 20:17

κοιτάξτε λίγο την δικια μου οπτική γωνία...: λινκ
δεν κάνω διαφήμιση του site μου αλλά το αρθρακι μου εξηγεί όλο αυτό το καλαμπούρι : "με αυτά θα αγοράσω το super duper pc

#100   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2011 - 20:28

ε καλα και συ βρε παιδι μου βρηκες μαγαζι να μας φερεις παραδειγμα
γιατι δεν εκανες συγκριση με κατι πιο επωνυμο οπως dell ας πουμε
με συγχωρεις αλλα απο τα γραφωμενα σου κρινεσαι ως μεροληπτικος ισως και fanboy

#101   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2011 - 20:46

δεν είναι μεροληπτικισμος. Είναι τα συμπεράσματα ενός χρηστη windows από 4 χρονων συγκρινόμενα με τα συμπέρασματα της εμπιριας του με τα mac τα τελευταία 4 χρονια :) (και ναι είχα ένα αντιαισθητικό cd drive να προεξέχει έξω από το σασί πριν πάρω mac :rolleyes: )

#102   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2011 - 20:56

εγω παλι θα σου προτεινα να γραψεις ενα συγκριτικο για τον imac με ενα pc που εχει τα αντιστοιχα χρηματα και φυσικα windows 7
πιστεψε με ασχολουμε με τα ρημαδια αρκετα πριν τα win 3.1,δεν εχεις καταλαβει σε ποιο κοινο απευθυνονται τα windows
καλα τα μακ για επαγγελματιες ομως η για κανα χαζο αμερικανακι που περα απο κανα chat και κανα youtube δεν ειναι ικανο για παραπανω
για τον μεσο χρηστη gamer που το χρησιμοποιει και στην δουλεια και στην διασκεδαση τα παραθυρα ειναι μονοδρομος, πανω απ ολα γιατι σου δινουν
το δικαιωμα της επιλογης.
Στο συγκριτικο σου επισης θα μπορουσες να βαλεις ενα pc custom made παλι με τα μισα χρηματα απο το μακ
και φυσικα δεν θα εξειχε ουτε η gpu ουτε το drive,αλλα παλι στα μισα λεφτα θα ησουν

#103   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 03/01/2011 - 21:09

κοιτάξτε λίγο την δικια μου οπτική γωνία...: λινκ
δεν κάνω διαφήμιση του site μου αλλά το αρθρακι μου εξηγεί όλο αυτό το καλαμπούρι : "με αυτά θα αγοράσω το super duper pc

Νομίζω το άρθο σου έπρεπε να τελειώνει εδώ: "...Έχουμε έναν imac 21.5″ που στοιχίζει σε γνωστό e-κατάστημα 1349€. "
Εντάξει, είπαμε, αλλά όχι έτσι. Ανάλογης ισχύος PC κοστίζει περίπου 500 ευρώ σήμερα. Σε αυτά που λες για το κατάστημα έχεις δίκιο, αυτό δε σημαίνει όμως ότι κάποιος που ξέρει δε θα κάνει μια καλή αγορά. Όπως και να 'χει, είναι θέμα γούστου και περισσότερο τσέπης. Απλά μην αρνείσαι ότι είναι πανάκριβοι, είναι (σχεδόν) αντικειμενικό πια. Εν ολίγοις, όποιου του περισσεύουν το χαίρεται (και καταλαβαίνω και τους λόγους), οι υπόλοιποι σκάνε λιγότερο απ' τα μισά και έχουν λειτουργικό PC για 3+ χρόνια. End of story

#104   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2011 - 21:41

βεβαία δεν μπορώ να επηρεάσω κανέναν να πάρει κάτι που μπορεί να μην του είναι χρήσιμο. Για παράδειγμα μια χαζό-έφηβη που αγοράζει ένα ευτελές ροζ netbook μόνο για να μπαίνει στο facebook ποτέ δεν θα χρειαζόταν να ξοδέψει μια περιουσία για υπολογιστή γιατί άι απαιτήσεις της είναι ελάχιστες. Ακόμα, ένας καμένος gamer, δεν θα του πέρναγε από το μυαλό να έπαιρνε mac και θα είχε απόλυτο δίκιο (ουψ... μόλις απέκλεισα το 60 % των χρηστών :blush: )

#105   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 03/01/2011 - 21:48

βεβαία δεν μπορώ να επηρεάσω κανέναν να πάρει κάτι που μπορεί να μην του είναι χρήσιμο. Για παράδειγμα μια χαζό-έφηβη που αγοράζει ένα ευτελές ροζ netbook μόνο για να μπαίνει στο facebook ποτέ δεν θα χρειαζόταν να ξοδέψει μια περιουσία για υπολογιστή γιατί άι απαιτήσεις της είναι ελάχιστες. Ακόμα, ένας καμένος gamer, δεν θα του πέρναγε από το μυαλό να έπαιρνε mac και θα είχε απόλυτο δίκιο (ουψ... μόλις απέκλεισα το 60 % των χρηστών :blush: )


Και ένας ερασιτέχνης Designer, Web Designer , Gamer τί κάνει?? Παίρνει mac? Δέν νομίζω.. Άρα βγάλε αλλο ενα 20% :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες