Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θήκη προστασίας ακτινοβολίας για iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   annamia100

annamia100

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2009 - 01:43

Βγήκε θήκη προστασίας ακτινοβολίας για iPhone

http://www.mobilepro...e61f69a560a480a
 
Άκουσα οτι τα iPhone εκπέμπουν πολύ άρα πολύ χαίρομαι που επιτέλους βγήκε αυτή η θήκη.  Είναι λέει πατέντα Έλληνα καθηγητή και κόβει από την ακτινοβολία μεταξύ 87,5% & 93,5% Καλό έεεεε – να δούμε τι άλλο θα βγάλουνε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   captain556

captain556

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2009 - 08:35

Οτι μλκια βγαινει, Ελληνας την ανακαλυπτει  :P
Ακου εκει 67 ευρω..

Εν το μεταξυ συνεχεια βγαζουν θηκες ,αυτοκολητα που κολανε στο κινιτο και λενε οτι προστατευει
απο την ακτινοβολια.

Τι να προστατευσει δηλαδη, αφου παντου εχει ακτινοβολια απο τα κινιτα, οπου και να πας.
Δηλαδη η ακτινοβολια των κινιτων μας βλαπτει μονο οταν το βαζουμε στο αυτι μας?

Δεν νομιζω.

Ο μονος τροπος να προσπατευτεις ειναι ,να βγαλουν μια παρομοια θηκη που να μπαινει στο κεφαλι μας

#3   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2009 - 09:49

πιο άσχημη δεν μπορούσε να είναι!  :D

#4   annamia100

annamia100

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2009 - 12:58

???
Μου φαινεται οτι πρπει να το έχουν παρει στα σοβαρα. Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι αλλο παρομοιο στο διαδικτυο.
Μου αρεσει που Ελληνες εχουν την πρωτια. Δεν ξερω αλλα εχω δει και κατι video με την ακτινοβολια απο τα κινητα. Οπως και με τα τσιγαρα νομιζω.καποια μερα θα μαθουμε. Αυτα τα μεταλλικα shields κανουνε τιποτα; Θελω να αγορασω μια θηκη μηπως και γλιτωσω τιποτα ακτινοβολιες. εχει αγορασει κανενας;

#5   annamia100

annamia100

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/06/2009 - 00:48

πηρα μια τελικα. θα την χρησιμοιποιω και σαν πορτοφολι το καλοκαιρι.
το μυστικο ειναι οτι μου εδωσε ο φιλος μου που δουλευει σε μια πολεθνικη ενα κουπονι που τους δωσανε σαν προσφορα στην εταιρεια τους και δουλεψε cola10 και πηρα 10 % εκπτωση. δεν ξερω γαι ποσο καιρο θα δουλεψει :D

#6   manic

manic

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2009 - 13:14

συγγνωμη αλλα για να πως γινεται να αποροφα ακτινοβολια (ηλεκρομαγνητικη μαλιστα!!!) τι υλικο ειναι αυτο? ο μονος τροπος που μπορω να σκευτω ειναι να εγκλοβιζει στο εσωτερικο την ακτινοβολια αλλα και παλι θα πρεπει να ειναι απο μολυβδο που σημενει οτι θα ζηγιζει κανενα κιλο μονο η θηκη (δεν μιλαω για το κοστος ...)

#7   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2009 - 19:21

Μου θυμίζει ταινίες far west με τον πλανόδιο να πουλάει μπουκαλάκια με ελιξήριο κατά πάσας ασθένειας. Τέτοιες παρουσιάσεις προϊόντων τις τριγυρίζουμε στη δουλειά και κυλιόμαστε κάτω από τα γέλια (και στη συνέχεια με ένα κόμπο στο λαιμό συνειδητοποιούμε ότι κάποιοι αγαθοί συνάνθρωποι το πιστεύουν και το χειρότερο, το αγοράζουν).

Ως μέλη του forum τουτου, οφείλουμε να διακρίνουμε επιστημονικά προϊόντα με προϊόντα απατεώνων (δεν χρειάζεται καν να μου πεις το όνομα του καθηγητή, έχει βγάλει περιουσία από αυτά).

Είναι πολύ απλό

Ακόμη κι αν έβγαινε θήκη που εμπόδιζε την ακτινοβολία, αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα το κινητό να εκπέμπει πολλαπλάσια ακτινοβολία, ακυρώνοντας το όποιο πλεονέκτημα της θήκης, χώρια που η μπαταρία θα είχε διάρκεια ζωής 1 ώρα.

#8   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/06/2009 - 00:01

Ποιος ο λόγος να κρύψω το iphone σε μια τέτοια θήκη ..

#9   DiMouBmX

DiMouBmX

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2009 - 15:22

βγηκε και ειδικο αντηλιακο iKarroten για να μην καει το iphone και μετα ξεφλουδιζει... :P και μια ειδικη στολη που την φορας οταν κρατας το Iphone για να μην σε πιανει η ακτινοβολια..! αυτα απο τον υπολοιπο κοσμο..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες