Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με iPad και vodafone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tsakis

Tsakis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:42

Ρε παιδιά είμαι έξαλλος!!! Πήγα στην vodafone να κάνω χρήση της προσφοράς για νεα συνδεση dataplan 1gb για ήδη συνδρομητές... Με το που είπα ότι το θέλω σε microsim γιατί είναι για ipad μου είπε τα εξεις:

Για iPad? απαγορεύεται το 1 gb για ιpad!!!!σε ένα γνωστό μου που το βάλε του ήρθε λογαριασμός 4500€ γιατί το iPad όταν το συνδεεις με το iTunes κατεβάζει συνέχεια κ δεν σταματάει!! Κ δεν απενεργοποιηται κ ολας, άμα βγάλεις το 3G απλά πευτει η ταχύτητα μόνο!!!! Κ εγώ έχω iPad κ ξέρω, πλήρωσα 2700€ κ ακόμη τα πληρώνω..... Πάρε και το istorm, στείλε μυνημα κ στην apple τα ίδια θα σου πουν!!
Έχει προβλημα το iPad, έχω τα κινητά των τάδε κ τάδε( γνωστά πρόσωπα) πάρε να σου πουν που πλήρωσαν κ αυτοί κάτι 5χιλιαρα!!! Κ δεν απενεργοποιητε μόνο με φραγη γιατί κατεβάζει ακόμη κ άμα την βγάλεις την κάρτα!!!

Παίζει τέτοιο πράγμα? αν είναι δυνατόν!!! Δηλαδή αν ο μπαγλαμας έχει δίκιο δεν λειτουργεί το 3G?????????????

Έχει κανένας iPad 3G με αυτό το προγράμμα??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:46

Κ δεν απενεργοποιητε μόνο με φραγη γιατί κατεβάζει ακόμη κ άμα την βγάλεις την κάρτα!!!


:blink: Τι λέει! Αμα βγαλεις την καρτα αυτο εξακολουθει και συνδεεται σε 3G δικτυο? Αυτο σου λεει?

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 11/11/2010 - 14:52


#3   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:48

Chuck Norris?

#4   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:48

Chuck Norris?


:lol:

#5   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:03

χαχα καλό
Φωνάξτε τους mythbusters...

#6   Tsakis

Tsakis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:03

Ρε παιδια κ εγώ έλιωσα στο γέλιο, αλλά μπορεί να υπερβαλει εκνευριστικα.. Η ουσία είναι αν όντως παζουνε τρελές χρεώσεις ασταμάτητα αν είναι ανοιχτό... Γιατί μου είπε να μου δώσει τηλέφωνα από γνωστούς δημοσιογράφους κτλ που αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα...

Βασικά είμαι 95% σίγουρος ότι είναι μουφες μπάσκετ κ πουλήσουν καμία πλαστικουρα galaxy, αλλά αυτό το 5% με φρικαρει λίγο...

#7   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:12

Και γιατί δε παίρνεις απλά 1 προπληρωμένη καρτούλα 11 ημέρες 10 GB με 20ευρώ να δοκιμάσεις? Ολα αυτά που σου είπε μπορεί να στέκουν αν για κάποιο λόγο κατεβάζει data κανείς, βλέπει Video, youtube, Tv κλπ. Βασικό όταν έχεις data plan είναι να μπορείς να βλέπεις τη χρήση του ανα ημέρα. (Η cosmote το έχει πχ και ποτέ δεν έχω περάσει τα 700mb με Iphone). Εκπλήξεις υπάρχουν και θα υπάρχουν με τα data αν δεν είσαι συγκρατημένος και αν δε γνωρίζεις.

#8   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:17

Εφοσον βαλεις dataplan στο ipad , εχει επιλογή για το αν θες να εχεις ανοιχτο το data απο τη sim ειτε μεσω sbsettings είτε μεσα απο τις ρυθμίσεις.
Το itunes δε κατεβάζει τιποτα μεσω του 3g του κινητού αυτό ειναι μεγάλη μούφα
Το να εχεις ανοιχτό το ipad και να χρησιμοποιεί δεδομένα απο 3g χωρίς εσυ να κάνεις κάτι μου φαίνεται λογικό σε περιπτώσεις όπου ενημερώνεται για νεα email, ίσως επειδή εχεις καποια push notifications, είτε γιατι κάποια απο τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς εσυ στο ipad προσπαθεί να συνδεθεί στο ιντερνετ. Απο τη στιγμή ομως που εσυ απενεργοποιείς απο τις ρυθμίσεις το data απο τον πάροχο, τοτε βλέπεις πανω αριστερα που δε δειχνει πια το ονομα του παροχου σου, αλλα εμφανίζει στη θεση αυτή ipad.

Επίσης μπορείς απο το μετρητή δεδομένων να ενημερώνεσαι συνεχώς για τη χρήση του ιντερνετ απο τη sim

Τα υπόλοιπα ειναι μονο για συζητηση, για να σου πουλησει καποιο galaxy, ή γιατι δε θέλει να σε εξυπηρετήσει


Να προσθέσω οτι εχω βάλει μια σιμ απο q-card με 1 ευρω 100 mb, και μέσα στο μηνα δικαιωμα για 4 ανανεώσεις απο οτι θυμάμαι...
Βάλε μια τέτοια καρτα δοκιμαστικα που τη δινουν δωρεάν και μη πας κατευθείαν σε dataplan που ίσως το μετανιώσεις μετα

Τελευταία επεξεργασία από: djmanosv, 11/11/2010 - 15:19


#9   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:27

Και σε ένα φίλο μου που είχε κάνει το ίδιο, το iPad μετατράπηκε σε μαύρη τρύπα και τον κατάπιε...
Βρε παιδιά, iPad 3G = iPhone με μεγαλύτερη οθόνη χωρίς GSM. Ότι ισχύει για το ένα ισχύει και για το άλλο.
By the way, τώρα τελευταία κυκλοφόρησε στο App Store το DataMan, που είναι πάρα πολύ καλό. Έχει geotaging, reports, και σε ειδοποιεί αν φτάσεις στο όριό σου. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 11/11/2010 - 15:28


#10   Tsakis

Tsakis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:36

Να προσθέσω οτι εχω βάλει μια σιμ απο q-card με 1 ευρω 100 mb, και μέσα στο μηνα δικαιωμα για 4 ανανεώσεις απο οτι θυμάμαι...
Βάλε μια τέτοια καρτα δοκιμαστικα που τη δινουν δωρεάν και μη πας κατευθείαν σε dataplan που ίσως το μετανιώσεις μετα



Από που τη περνεις αυτή?

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 11/11/2010 - 15:40


#11   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:06

Κατά τη διάρκεια της συζήτησης που είχατε, μήπως ανέφερε τίποτα για δράκους, πορτοκαλί ελέφαντες ή κάτι άλλο περίεργο? Πρεζάκι ήταν το παλικάρι... Εκτός αν τον έχει βαρέσει η κρίση τόσο πολύ που βλέπει παντού τεράστια χρέη!

#12   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 11/11/2010 - 17:13

Αν δουλεύει το internet χωρίς κάρτα , γίνεται να το φορτίσεις χωρίς καλώδιο? ???

#13   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2010 - 17:43

Αν δουλεύει το internet χωρίς κάρτα , γίνεται να το φορτίσεις χωρίς καλώδιο? ???

Μήπως να αγοράσω ένα iPod χωρίς χρήματα?

#14   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 11/11/2010 - 17:59

Εγώ έχω το iDataUsage / DataUsage και κάθε λεπτό μπορώ να μάθω αν πραγματικά χρεώνομαι παραπάνω. Έτσι παρακαλοθουθώ το "Εύρος Ζώνης" και μένω πάντα κάτω από τα 250ΜΒ του dataplan.

#15   Tsakis

Tsakis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 19:00

Ρε σεις το τυπακι επιμένει ότι η apple έχει το πρόβλημα κ ότι με το που "διαβάσει" την sim το iTunes θα το χρησιμοποιεί συνέχεια!! Παιδιά σοβαρα δεν χωράει το μυαλό μου ότι παίζει να τα λέει από ασχετοσηνη αυτά... Έτσι μου ρχεται να στείλω ένα mail στην apple για δυσφήμηση κατα τους!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες