Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iTunes 16 Nov 2010 - Tomorrow is just another day. That you'll never forget.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
240 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 17/11/2010 - 02:20

Σου εχω καλυτερο για το προτελευταιο. Να εχει καπνο, φιλτρακια και αναπτηρα, αλλα να μην εχει χαρτακια....


Ακόμα καλύτερο.. Να έχει και τσιγάρα και αναπτήρα και φιλτράκια κ χαρτάκια και να καπνίζει διαρκώς..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 02:38

Κάτσε να δεις που σε λίγο θα αγοράσουμε και θα ακούμε όλοι Beatles !!!

Apple re-invented the Beatles !!! This changes everything , again :P

:lol: :lol: :lol:
Με αυτήν την Apple θα μας ξαναμάθει τα πάντα ακόμα και το πως να περνάμε τέσσερα άτομα μια διάβαση!!! Μπορεί να μεμφόμαστε την Εταιρεία , αλλά άν μπείτε στο Αμερικάνικο itunes έγινε χαμός απο χιλιάδες σχόλια και διθυράμβους και ανέβηκαν κατευθείαν στην κορυφή των charts.Ακόμα και στο Ελληνικό itunes το πανακριβο BoxSet Ανέβηκε στην 7η θέση των πωλήσεων σε μερικές ώρες !!! Τελικά Τι να πω για την Apple έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας και καταφέρνει και κάνει τις κατάλληλες κινήσεις για να τα κονομάει χοντρα και ταυτόχρονα να κάνει τους καταναλωτές να χαίρονται που της τα σκάνε. Και τέλος ρε παιδιά , μη ρίχνετε κατάρες στον Στηβάκο , γιατί για μας τις παλιοσειρές που παρακολουθήσαμε την πορεία τέτοιων χαρισματικών ατόμων , είναι σαν Ήρωες ή μάλλον ινδάλματα . Και επιπλέον ο Ανθρωπος έχει δώσει και την δική του μάχη ζωής (καρκίνος του παγκρέατος) και βγήκε νικητής από τα μαρμαρωμένα αλώνια . Οπότε ας δώσουμε και λίγη αγάπη και θετική ενέργεια σε έναν οραματιστή , που έστω και με τον δικό του καπιταλιστικό του τρόπο , έκανε τον κόσμο μας λίγο πιο όμορφο και εύκολο. Και θεέ μου τι γράφω βραδιάτικα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Aelaos, 17/11/2010 - 02:39


#198   STRATIS66

STRATIS66

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 06:14

Παιδια το οτι για ορισμενους δεν σημαινει τιποτα αυτο...για αλλους σημαινει πολλα...γιατι υπαρχει πολυ κοσμος εκει εξω που αγοραζει μουσικη...και θελει να εχει τα σκαθαρια στο itunes και να τα κατεβαζει...οκ...δεν ειναι αμερικη εδω ομως...για ορισμενους ειναι ανουσιο...για αλλους...σημαντικη ειδηση

'
Με την λογική οτι δεν "ήμαστε αμερικανάκια" το δέχομαι .... καλημέρα :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: STRATIS66, 17/11/2010 - 06:14


#199   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 07:38


Τελευταία επεξεργασία από: nmout, 17/11/2010 - 07:39


#200   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 17/11/2010 - 08:06

Ρε παιδιά!
Στην ιστσελίδα έλεγε θα σας μείνει αξέχαστη αυτή η μέρα σχετικά με το iTunes. Να μην έλεγε τίποτα για iTunes ή να έλεγε για iPhone, iPod, iPad και για ο,τι άλλο λέτε τότε εντάξει.

Η Apple σας λέει:
Θα σας κάνουμε ανακοίνωση για μουσική.
Και εσείς τιν βρίζετε γιατί σε αυτήν την ανακοίνωση δεν είπε για το iPhone, iPod, iPad κλπ

#201   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 17/11/2010 - 08:12

Αυτήν την στιγμή:
Top Song of iTunes:
6)Let it be 5/5*
Top Albums of iTunes
3,4,5,8)Beatles 5/5* avrg

#202   geo2006

geo2006

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:GeOGraV

Δημοσίευση 17/11/2010 - 09:01

Τρεχτε να προλάβετε
ZIK ZAK now on iTunes
Αντί να ξεκλειδώσει κανά Bluetooth να γίνει μάγκας μας δουλεύει κιόλας

#203   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 09:19

Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς την apple που μας έφερε επιτέλους τα σκαθάρια στο iTunes. Είναι επανάσταση ! Είναι το κάτι άλλο ! Είναι σαν να έβαλε flash στο iPhone ! Τώρα δεν θέλω flash, δεν θέλω blue tooth ! Ολοκληρώθηκαν όλες οι επιθυμίες μου ! .... Ρεεεεεέ. Πάνε καλά ????

#204   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 09:43

Επειδή διαβάζω πολλά και κυρίως από άτομα που έχουν μπει στο κόσμο της Apple λόγω iPhone και δεν έχουν λίγο αίσθηση τι σημαίνει αυτό, ένα μικρό μάθημα ιστορίας.

Λοιπόν το 2001 η apple έβγαλε το iPod. Το 2003 βγήκε στον αέρα το itunes store. Σε όλα αυτά τα χρόνια λειτουργίας με ένα μερίδιο αγοράς πάνω από 90% δεν είχε ποτέ στην συλλογή της το νούμερο 1 συγκρότημα στην ιστορία της μουσικής. Ήταν το κλασσικό αστείο που κάναμε όλοι που κάναμε όταν αναφερόμασταν στην μουσική βιβλιοθήκη του itunes. Δεν υπήρχε αρθρογράφος που σέβεται τον εαυτό του που δεν είχε αναφερθεί σε αυτή την έλλειψη μιλώντας για το itunes store. Είχε αποκτήσει διαστάσεις αστικού μύθου και σε κάθε iPod event θεωρούνταν απογοήτευση που δεν υπήρχε κάτι νεώτερο για αυτό το θέμα.

Άρα ναι είναι σημαντικό για την Apple και για αυτό άλλωστε αυτό το promotion. Ναι ξέρω θα μου πείτε τι μας ενδιαφέρει εμάς και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Συμφωνώ αλλά είναι big deal για την apple, ειδικά για εμάς που την παρακολουθούμε χρόνια είναι ένα Milestone για το itunes.

<Personal note>
Και κάτι σε πιο προσωπικό επίπεδο. Εγώ όπως πολλά παιδιά που θυμόμαστε το μουντιάλ του Μεξικού :lol: (age hint alert) αλωνίζαμε τα δισκάδικα και αργότερα τα CDδικα του κέντρου ψάχνοντας για μουσική και παραγγέλναμε CD εισαγωγής από τα ψαγμένα δισκάδικα του κέντρου της τάδε indie εταιρίας ή του τάδε Νορβηγικού Jazz Studio για να ικανοποιήσουμε το πάθος μας στην μουσική. Δεν θα ξεχάσω την συγκίνηση που ένιωθα βάζοντας κρατώντας το LP 'Τρύπες στον Παράδεισο' το οποίο δυστυχώς δεν άντεξε τη βελόνα του πικάπ μου και πλέον δεν ακούγεται.....

Για όλους εμάς η τεράστια συλλογή του itunes είναι θησαυρός. Άρα μπορώ επιτέλους να βρω και κάποιους καλλιτέχνες που παρακολουθώ πιο εύκολα και φυσικά νόμιμα. Επίσης λόγω της τεράστιας επιτυχίας του itunes βγήκαν και ανταγωνιστικά σχήματα (βλ. Amazon). Είναι σημαντικό πράγμα η μουσική για πολλούς από εμάς τους παλιότερους.


Τι να πω μάλλον είμαστε κατάλοιπα άλλων εποχών. Δεν θα ξεχάσω βλέποντας πόσο είχα συγκινηθεί βλέποντας το high fidelity όπου ο John Cusack φτιάχνει το Mix tape για να ρίξει την γυναίκα που γουστάρει θεός.

Κάπου εδώ σταματάω το προσωπικό παραλήρημα. Απλώς μάλλον ήθελα να τα πω και μάλλον βγήκα off topic Πάλι
</Personal note>

#205   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 09:46

Πες τα Woody!!!

#206   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/11/2010 - 10:45

Για όλους εμάς η τεράστια συλλογή του itunes είναι θησαυρός. Άρα μπορώ επιτέλους να βρω και κάποιους καλλιτέχνες που παρακολουθώ πιο εύκολα και φυσικά νόμιμα. Επίσης λόγω της τεράστιας επιτυχίας του itunes βγήκαν και ανταγωνιστικά σχήματα (βλ. Amazon). Είναι σημαντικό πράγμα η μουσική για πολλούς από εμάς τους παλιότερους.

Ειναι σημαντικο για σενα (και συγκινησε για αυτο) επειδη το iTunes και to Amazon πουλανε το χψ τραγουδιστη?

Too much LSD μου φαινετε.

Και το ενα και το αλλο χεστηκανε για την μουσικη, να πουλανε θελουν και να κανουν φραγκα και εχουν μια σκασιλα για σενα και μενα που δε λεγετε,
ας λεμε οτι θελουμε αρκει να αγοραζουμε.

#207   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 11:08

Ειναι σημαντικο για σενα (και συγκινησε για αυτο) επειδη το iTunes και to Amazon πουλανε το χψ τραγουδιστη?


Μπορεί για σένα να είναι η μουσική τελείως αδιάφορη , αλλά για έναν μουσικόφιλο είναι πολύ σπουδαίο να μπορεί να βρίσκει την μουσική που θέλει εύκολα. Ειδικά όταν κάποιοι έζησαν εποχές που για να βρεις έναν "νέο" ήχο έπρεπε να υποστείς ταλαιπωρία και πολλά έξοδα.Δεν είμαι ιδιαίτερα μουσικόφιλος, αλλά είχα στον κύκλο μου πολλά καμμενάκια από την Μουσική

Too much LSD μου φαινετε.Και το ενα και το αλλο χεστηκανε για την μουσικη, να πουλανε θελουν και να κανουν φραγκα και εχουν μια σκασιλα για σενα και μενα που δε λεγετε,ας λεμε οτι θελουμε αρκει να αγοραζουμε.


Κανείς δεν κάνει φιλανθρωπίες σε αυτό τον κόσμο. Αλλά αν θέλεις να πετύχεις πρέπει να δώσεις στον καταναλωτή αυτό που επιθυμεί (η και καμια φορά αυτό που δεν ήξερε ότι το ήθελε , αλλά το θέλει απεγνωσμένα , ξέρετε τα γνωστά Βουντου της Apple :lol: )και το itunes το καταφέρνει λόγω της πλούσιας βιβλιοθήκης του και την εκπληκτική παρουσίασης του περιεχομένου

#208   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 17/11/2010 - 11:19

Ρε μάγκες, ένα καθαρά marketing trick είναι, καλά έκαναν! Τι σας κόπτει δηλαδή εσάς; Ότι δε σας έδωσε τη 4.2; WOW! Αναρωτιέμαι πως κοιμάστε τα βράδια!

Προβλήματα που έχει ο κόσμος... Είμαστε πολύ large τελικά.

#209   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 17/11/2010 - 11:49

Κατι ανάλογο είχε γίνει και οταν βγήκε το πρώτο iPod με έγχρωμη οθόνη το iPod Photo... τότε βέβαια στο Ελλαντισταν δεν ξέραμε οχι μόνο τι είναι το iPod ίσα ίσα τότε αρχίζαμε να μαθαίνουμε τα περιβόητα mp3 players! θυμάμαι που το είχα φέρει απο Αγγλία και οι φίλοι μου το κοιτούσαν σαν να ήταν μια συσκευή της NASA... είχε βγει λοιπόν ειδική έκδοση του iPod Photo U2 Limited edition σε χρώμα ΜΑΥΡΟ! με κόκκινο το navigaton roll στην όψη και περιείχε ολη τη δισκογραφία του συγκροτήματος! Ίσως στο επόμενο keynote να παρουσιάσουν και ένα iPod Beatles Edition... εκεί να δείτε πανικό...

#210   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/11/2010 - 12:15

Μπορεί για σένα να είναι η μουσική τελείως αδιάφορη , αλλά για έναν μουσικόφιλο είναι πολύ σπουδαίο να μπορεί να βρίσκει την μουσική που θέλει εύκολα. Ειδικά όταν κάποιοι έζησαν εποχές που για να βρεις έναν "νέο" ήχο έπρεπε να υποστείς ταλαιπωρία και πολλά έξοδα.Δεν είμαι ιδιαίτερα μουσικόφιλος, αλλά είχα στον κύκλο μου πολλά καμμενάκια από την Μουσική

Γιατι λες οτι μου ειναι αδιαφορη? Αυτη την εντυπωση δινω? Απο το 80 και προς τα δωθε θυμαμαι οτι μπορουσα (με) σχετικα ευκαλα να βρισκουμε τα παντα, και εν πασει περιπτωση προτιμουσα εναν
τυπο (κοντογουρης λεγονταν) που ειχε ενα δισκαδικο σε μια υπογα στα εξαρχεια και η "μυρωδια" ολων των δισκων εκει μσε με το αποστηρωμενω περιβαλλον του internet.

Δε θα ξεχασω οτι πηγαινα να παρω τις κασσετες (ναι ναι κασσετες) του Χαρρυ Κλυν απ το μοναστηρακη... ωραιες εποχες.

Τωρα το Amazon & iTunes δεν ειναι τιποτα αλλο απο ακομη μερικους dealers στους ηδη υπαρχοντες. Τιποτα αλλο, ουτε επανασταση ουτε επανίδρυση του τροχου.
Και οι beattles τιποτα περισσοτερο απο μια ακομη cash cow που ευτυχώς για μας (μαζι με αλλους) συνείσφεραν στη μουσικη.

Κανείς δεν κάνει φιλανθρωπίες σε αυτό τον κόσμο. Αλλά αν θέλεις να πετύχεις πρέπει να δώσεις στον καταναλωτή αυτό που επιθυμεί (η και καμια φορά αυτό που δεν ήξερε ότι το ήθελε , αλλά το θέλει απεγνωσμένα , ξέρετε τα γνωστά Βουντου της Apple :lol: )και το itunes το καταφέρνει λόγω της πλούσιας βιβλιοθήκης του και την εκπληκτική παρουσίασης του περιεχομένου

marketing marketing και παλι marketing... και οπως ειπε καποιος παραπανω τι δουλεια ειχε η διαφημιση στη σελιδα της apple?

Εγω τουλαχιστον θα το θυμαμαι αυτο, θα το θυμαμαι ομως ως αρνητικο συμβαν αξιο μουτζοματως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες