Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατί όλοι πουλάνε τα iphone 4 τους?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:40

Αν πάρεις συσκευή η επιδότηση ειναι μεγαλύτερη απο το να πάρεις έκπτωση στο πάγιο!! Και οι εταιρίες δεν έχουν πρόβλημα και δε χρειάζονται την έκπτωση. Ο υπάλληλος όμως που δικαιούται το κινητό (γιατί αυτός το χρησιμοποιεί) μπορεί να το πάρει τσάμπα και να το πουλήσει αν θέλει και να χρησιμοποιήσει ενα άλλο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/11/2010 - 11:29

Το πουλάνε γιατί αρκετοί το έχουν κάνει εμπόριο και βγάζουν μια χαρά μεροκάματο!!
Άλλοι το κάνουν γιατί δεν τους βγαίνει το δάνειο και άλλοι γιατί απλά δεν τους βολεύει!!
Όσο για το σήμα και αυτά , έτσι και γω φοβόμουν στην αρχή και μπορώ να πω τώρα πως σε σύγκριση με το παλιό μου (3GS) έχει πολύ καλύτερο (σήμα)!!! Μέχρι και στο ασανσέρ που με το παλιό δεν έπιανε καθόλου, με το 4 πιάνει καμπάνα!! Επίσης δεν παρατήρησα καθόλου το πρόβλημα με το σήμα .. ίσως γιατί του έβαλα και θήκη από την πρώτη στιγμή!! Τέλος να πω και για το σήμα wifi που είναι και αυτό κλάσεις ανώτερο!!!
Είναι και άλλα + που θέλω να πω σε σύγκριση με το παλιό , αλλά να μη βγω εκτός θέματος!! :)
(θα το πω δεν μπορώ .. η οθόνη απλά δεν υπάρχει !!! :D ) :P


Ακριβως ετσι! Συμφωνω απολυτα. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 16/11/2010 - 11:29


#78   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 16/11/2010 - 11:32

επειδη ισως αναφερεσαι και σε εμενα (επειδη εγραψα για το 3gs) να ξεκαθαρισω οτι δεν εγραψα την αποψη μου για να την πω στους κατοχους του 4 μιας που θα ηταν ηλιθιο απο τη στιγμη που καθε επομενο τηλεφωνο που βγαζει η apple ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο. εκανα αυτην την αναφορα για το 3gs επειδη ανεφερες οτι η μνημη του τηλεφωνου ειναι τοσο τραγικη. πληροφοριακο ηταν το σχολιο μου και τιποτα αλλο. φιλικα παντα...

Ξέρει αυτός ποιος είναι

#79   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 14:19

Καταρχάς ο τίτλτος είναι παραπλανητικός. Σε καμμία περίπτωση δεν πουλάνε όλοι τα iphone 4 τους. Μερικοί τα πουλάνε. Και η εξήγηση που δίνω εγώ είναι η εξής: 1) Τα πουλάνε αυτοί που τα πήραν με επιδότηση 300 ευρώ και τα δίνουν στην κανονική τιμή 650 ευρώ και 2) Αυτοί που δεν τους άντεχε η τσέπη τους να εξαρχής να πάρουν iphone 4 αλλά για δικούς τους και διάφορους λόγους το πήραν και τώρα προσπαθούν να σώσουν ότι μπορούν. Και για να προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σωστός γίνεται πρέπει να αναγνωρίσω και το απειροελάχιστο ποσοστό ανθρώπων που το πουλούν γιατί πραγματικά δεν τους άρεσε ή δεν ήταν αυτό που περίμεναν.

#80   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 14:42

Ρε παιδια ο βασικος λογος ειναι οι επιδοτησεις.Κι εγω αν ειχα τοσο μεγαλη επιδοτηση θα το εκανα.γιατι να μην εβγαζα καποια χρηματα και να το πουλουσα και 50 ευρω φθηνοτερο στην ζελατινα του???
οΣΟ για τον φιλο που ειπε πιο πανω πως το φαινομενο θα διογκωθει τα Χριστουγεννα θελω να πληροφορησω πως οι εταιρειες κινητων εδωσαν γραμμη (μια ατυπη συμφωνια κυριών δλδ) μεταξυ τους να σταματησουν να δινονται τεραστιες επιδοτησεις.Οποτε αν ακολουθηθει αυτη η τακτικη μαλλον δυσκολα θα συνεχιστε η πωληση IPHONE 4 και γενικα νεων συσκευων στα κουτια τους ;)

#81   mike13

mike13

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 14:47

Καταρχάς ο τίτλτος είναι παραπλανητικός. Σε καμμία περίπτωση δεν πουλάνε όλοι τα iphone 4 τους. Μερικοί τα πουλάνε. Και η εξήγηση που δίνω εγώ είναι η εξής: 1) Τα πουλάνε αυτοί που τα πήραν με επιδότηση 300 ευρώ και τα δίνουν στην κανονική τιμή 650 ευρώ και 2) Αυτοί που δεν τους άντεχε η τσέπη τους να εξαρχής να πάρουν iphone 4 αλλά για δικούς τους και διάφορους λόγους το πήραν και τώρα προσπαθούν να σώσουν ότι μπορούν. Και για να προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σωστός γίνεται πρέπει να αναγνωρίσω και το απειροελάχιστο ποσοστό ανθρώπων που το πουλούν γιατί πραγματικά δεν τους άρεσε ή δεν ήταν αυτό που περίμεναν.


+1
Και ένα άλλο που παίζει και δεν γράφηκε είναι ότι πάνε κάποιοι και παίρνουνε το iphone για να το παίξουνε ότι κάποιοι είναι και ότι τάχα μου έχουνε λεφτά(και υπάρχουνε πολύ αυτοί που το κάνουνε και το έχουμε προσέξει όλοι)και παίρνουνε πανάκριβα κινητά αλλά όταν το ανοίγουνε και βλέπουνε ότι ειναι πολύ περίεργο το παρατάνε και το πουλάνε αλλά αυτοί που ξέρουν γιατί το παίρνουν απλά το λατρεύουν.΄Και φυσικά είναι και τα παιδάκια του μπαμπά που πάει και τους παίρνουνε ένα πανάκριβο κινητό δεν ξέρουνε να το χρησιμοποιούσουν και το πουλάνε.

#82   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2010 - 14:55

και επισης ξεχασατε πως τα κινητά είναι σαν τα αυτοκίνητα,στην ελλαδα δεν φέρνουν και τα καλύτερα κινητά.απο το βέλγιο που πήρα το iphone 4 δεν βλέπω κανένα πρόβλημα στο κινητό,και όχι μόνο σε εμένα αλλα και σε όλους.τώρα στην ελλάδα τι συμβαίνει και οι περισσοτέροι έχουν προβλήματα,την απάντηση την ξέρετε.στις παρτίδες κινητων υπάρχουν και πολλές ελλατωματικές.

#83   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/11/2010 - 15:44

+1
Και ένα άλλο που παίζει και δεν γράφηκε είναι ότι πάνε κάποιοι και παίρνουνε το iphone για να το παίξουνε ότι κάποιοι είναι και ότι τάχα μου έχουνε λεφτά(και υπάρχουνε πολύ αυτοί που το κάνουνε και το έχουμε προσέξει όλοι)και παίρνουνε πανάκριβα κινητά αλλά όταν το ανοίγουνε και βλέπουνε ότι ειναι πολύ περίεργο το παρατάνε και το πουλάνε αλλά αυτοί που ξέρουν γιατί το παίρνουν απλά το λατρεύουν.΄Και φυσικά είναι και τα παιδάκια του μπαμπά που πάει και τους παίρνουνε ένα πανάκριβο κινητό δεν ξέρουνε να το χρησιμοποιούσουν και το πουλάνε.


Να διορθώσω.. Στην πλειονότητα τους αυτοί που το παίρνουνε για μούρη ξέρουνε να το χρησιμοποιούνε και το κρατάνε..
Φιλικά ;)

#84   mike13

mike13

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 16:29

πάντως εχω δει πολλούς άσχετους να έχουν iphone και να το έχουνε πάρει καθαρά για να δείξουνε ότι έχουνε λεφτά ;) αλλά η γνώμη σου είναι σεβαστή και μπορεί να ξέρεις και κάτι παραπάνω δεν αντιλέγω :)

#85   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 16/11/2010 - 16:36

πάντως εχω δει πολλούς άσχετους να έχουν iphone και να το έχουνε πάρει καθαρά για να δείξουνε ότι έχουνε λεφτά ;) αλλά η γνώμη σου είναι σεβαστή και μπορεί να ξέρεις και κάτι παραπάνω δεν αντιλέγω :)


Μα παρα πολλους...Και να φανταστεις οτι δεν ξερουμε και τα ιδια ατομα...!Οποτε φανταστειτε ποσοι ειναι αυτοι...!
Βεβαια υπαρχουν και αυτοι που το πηραν για να πουλησουν μουρη στην αρχη και τελικα εχουν φαει χοντρο κολλημα και εχουν ψαχτει πολυ...!

#86   kosmas

kosmas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 21:16

το έχει γνωστός μου ένα χρόνο και είναι όπως το αγόρασε :P
μόνο τηλέφωνο :(

#87   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/11/2010 - 21:24

Μπορει να τα ελαβαν ως δωρο και να μην τα ηθελαν, επεισης καποιοι τα περνουν για να κανουν τους μαγκες, και σε 10 μερες τα επιστρεφουν επειδη δεν ξερουν καν τι ειναι το iTunes...

Πριν περιπου 1 εβδομαδα ειχα παει στον Γερμανο του αδερφου μου και ειχαν φερει καποιοι πελατες τα iPhone 4 τους να τους βαλουμε τις ρυθμισεις για το email, facebook και λοιπα.. Ουτε στοιχεια αφησαν αλλα ουτε ηρθαν να πληκτρολογισουν τον κωδικο τους, ετσι απλα νομιζαν πως εμεις θα τους τα βαλουμε.. <_<

#88   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 21:25

Spam alert!

"Γιατί όλοι πουλάνε τα iPhone 4 τους?"

Για να κάνουν εντύπωση. Το να το αγοράσεις και να το έχεις, δε προκαλεί πλέον.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες