Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Internet και wifi προβλημα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Το iPhone 3G άξιζε; (7 μέλη έχουν ψηφίσει)

Το iPhone 3G άξιζε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε

#1   tithaginei

tithaginei

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2008 - 14:59

γεια σας παιδες..δεν μπορω να συνδεσω το iphone3g μου με ιντερνετ απο το wifi του pc.εχω μια καρτα vodafone χωρις συνδεση μεσα και δεν δουλευει αν και σκοπευω να βαλω wind συντομα.γνωριζει κανεις γιατι λεει οτι δεν μπορει να ανοιξει τα site ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2008 - 15:07

κατι παιζει με το wifi του pc σου. Δες αν δινει DNS adress, με το να πατησεις το μπλε βελος στο ονομα του δικτυου σου. Πες μας περισσοτερες λεπτομερειες

#3   tithaginei

tithaginei

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2008 - 15:42

Quote

κατι παιζει με το wifi του pc σου. Δες αν δινει DNS adress, με το να πατησεις το μπλε βελος στο ονομα του δικτυου σου. Πες μας περισσοτερες λεπτομερειες


οταν βλεπω στο iphone3g μου τα δικτυα,βρισκει 2.τεσπα παταω το δικο μου και το tickarei.εχει ενα βελακι μπλε που αν το πατησεις εχει κατι DHCP Booip Static ktl.πρεπει να βαλω εκει κατι ?εχει απο μονο του συμπληρωμενα ip και κατι αλλους κωδικους.το dns adress που λες που το βρισκω?παρεπιπτώντος εβαλα την wind καρτα τωρα..εχει καμια σημασια με το wifi ιντερνετ ?

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2008 - 16:00

Οχι δεν εχει. Kανονικα πρεπει να δινει IP και DNS  το wifi σου στο κινητο για να μπορει να συνδεθει. Αυτα μπορεις να τα βρεις απο το δικτυο σου απο τις ιδιοτητες/λεπτομερειες. Στο κινητο μετα μπορεις να τα βαλεις χειροκινητα απο το μπλε βελακι

#5   tithaginei

tithaginei

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2008 - 16:07

Quote

Οχι δεν εχει. Kανονικα πρεπει να δινει IP και DNS  το wifi σου στο κινητο για να μπορει να συνδεθει. Αυτα μπορεις να τα βρεις απο το δικτυο σου απο τις ιδιοτητες/λεπτομερειες. Στο κινητο μετα μπορεις να τα βαλεις χειροκινητα απο το μπλε βελακι

Θα μπορουσες να μου πεις ακριβως τα βηματα απο που να βρω τα ip kai dns που χρειαζομαι?εναρξη δικτυα κτλ? ευχαριστω για την βοηθεια σου παρα πολυ αλλα ειμαι νεος στο iphone και δεν τα πιανω με την πρωτη :D hehe

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2008 - 16:20

Δεν ξερω ακριβως πως ειναι γιατι εγω δεν εχω wifi αλλα κανω αλλο κολπο.
Θα πατησεις πανω στη συνδεση και ψαξτο λιγακι...δοκιμασε και μονος σου

#7   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 26/09/2008 - 17:12

δεν το βρησκει αυτοματα το wifi ?????




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες