Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS exclusive: Battery Percentage Meter


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:07

Το μυστήριο του "battery percentage meter¨ λύθηκε!

Οι developers το είχαν ανακαλύψει από τις αρχικές iPhone OS 3.0 beta, αλλά όπως διαπιστώσαμε στην κυκλοφορία του iPhone 3.0 δεν υπήρχε δυνατότητα ενεργοποίησης..

Posted Image


Όπως φαίνεται και από το παραπάνω screnshot, ο % μετρητής της μπαταρίας είναι ενεργοποιημένος αποκλειστικά και μόνο στο iPhone 3GS!

Το γιατί η Apple επέλεξε να προσδώσει αυτό το χαρακτηριστικό μόνο στο iPhone 3GS παραμένει ένα ακόμη ένα μυστήριο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:41

Quote

Το γιατί η Apple επέλεξε να προσδώσει αυτό το χαρακτηριστικό μόνο στο iPhone 3GS παραμένει ένα ακόμη ένα μυστήριο...

Να σου πω εγώ γιατί. Γιατί εκεί στην apple είναι μεγάλα πουστ...κια και φυσικά θέλουν να προωθήσουν το 3GS

#3   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:44

Συγνώμη αλλα δεν κατάλαβα σωστά.

Το % είναι μόνο στο 3GS???

Αν ναι τότε γιατι εγώ το βλέπω στο 3G???

(δεν βλέπω την επιλογή on/off)

#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:50

@vlglyfada: Μήπως είχες περάσει καμία OS 3.0 beta και μετά έβαλες από πάνω την Final OS 3.0 και στην συνέχεια έκανες Restore από backup;

#5   React

React

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:50

Μηπως δεν κατάλαβα κάτι καλά?

Έχω 3G και πάνω δεξιά δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας εμφανίζει το ποσοστό που απομένει (πχ τώρα λέει 12%).

off topic: Παρατήρησε κανείς αν με το νέο firmware η μπαταρια τελειώνει πιο γρήγορα? Έχει μεγαλύτερη κατανάλωση?

#6   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:56

Quote

@vlglyfada: Μήπως είχες περάσει καμία OS 3.0 beta και μετά έβαλες από πάνω την Final OS 3.0 και στην συνέχεια έκανες Restore από backup;



ΟΧΙ
πήγα απο 2.2.1 Jailbroken, στην 3.0.


#7   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/06/2009 - 13:58

Posted Image
Για' μένα όμως που έχω το 3G (μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει jailbreak την 3.0) δεν ισχύει αυτό! Ο λόγος είναι ότι: Όταν βάζω κάποιο νέο update ποτέ δεν κάνω restore. Πριν βάλω την 3.0 είχα το SB Settings και είχα βάλει numeric wi-fi, numeric battery και numeric GSM. Όπως βλέπεται αυτές οι ρυθμίσεις έμειναν και μετά το update στην 3.0 αλλά επιπλέον εμφανίστηκε και το "%" το οποίο το SB Settings δεν το είχε. Επίσης δεν μπορώ να κάνω update τα carrier settings γιατί πιστεύω ότι ωφείλεται στο ότι είχα πηράξει το αρχειάκι για να βάλω το logo της Vodafone και τώρα όταν πάω να κάνω update τα carrier settings μου βγάζει error. Νομίζω ότι τώρα που θα κάνω jailbreak θα μπορεί να διορθωθεί.

#8   mxantho

mxantho

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:20

Κι εμένα σε iphone 3G μου εμφανίζεται κανονικά ο μετρητής! επίσης έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα.. Τι γίνεται?

#9   elchrono

elchrono

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:23

Παιδιά και μένα μου εμφανίζεται κανονικά το ποσοστό δίπλα απο την μπαταρία (βέβαια δεν έχω ούτε εγώ την επιλογή on off) και το κατέβασα κανονικά από την apple το 3.0 και του έκανα και το βράδυ jb και πάλι εμφανίζεται κανονικά.

#10   porto74

porto74

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:37

Καλησπέρα παιδιά

εγώ έχω αγοράσει το iphone μέσω vodafone και ακολούθησα την "κανονική" διαδικασία και δεν μου βγάζει το ποσοστό...

Όμως με έχει προβληματίσει ότι η μπαταρία πια δεν κρατά πάνω απο 18 ώρες....έχουμε κανένα νέο απο την apple για αυτό?

Μάλλον θα χρειαστεί να τους στείλω κάποιο email....

#11   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:41

Quote

Guys μαντέψτε τι γινεται αν απο το SBSettings ενεργοποιησουμε το numeric Battery!!!!!!Ναι είναι αυτό που νομίζετε!!!!!


#12   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:54

σε 3g απο jailbroken 2,2,1 με sbsettings πηγα στο 3 και εχω το % στην μπαταρια
φαινεται εμεινε απο το sbsettins

για οσους εχουν προβλημα με την μπαταρια στο 3 (υπαρχει thread) η λυση ειναι push off notifications off kai restart

#13   porto74

porto74

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:01

[quote author=ipodtouchpro link=topic=5328.msg45429#msg45429 date=1245501712]
[quote author=ipodtouchpro link=topic=5316.msg45279#msg45279 date=1245492273]
Guys μαντέψτε τι γινεται αν απο το SBSettings ενεργοποιησουμε το numeric Battery!!!!!!Ναι είναι αυτό που νομίζετε!!!!!


SBSettings ??? που το βρισκουμε????

#14   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:04

Εμένα η μπαταρία μια χαρά τα παει, τρίτη μέρα χωρίς φόρτιση με μπόλικη χρήση...
Δεν ξέρω τι τις κάνετε τις δικές σας!!! :P
Το ποσοστό της μπαταρίας εμφανίζεται σε όσα πρωην JB τηλέφωνα που έγιναν restore from backup και το είχαν ενεργοποιημένο εκεί...

#15   trambakoulas

trambakoulas

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:32

Παιδια καλησπερα και απο εμενα.

Στο δικο μου iphone ενας φιλος το ειχε κανει jailbrake και ειχε βαλει να φαινεται με ποσοστο η μπαταρια. Εγω δεν το ειχα πειραξει καθολου. Την πρωτη μερα που εβγαλε η apple την 3.0 εκανα update συμφωνα με τις οδηγιες της apple χωρις να κανω restore ή οτιδηποτε αλλο. Και σε εμενα διπλα απο την μπαταρια μου εμφανιζει στην 3.0 και το ποσοστο χωρις ομως να υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης του.
Οσο για την μπαταρια με καποιο τροπο (με την ιδια χρηση) ενω παλια μου κραταγε το πολυ 2 μερες τωρα κραταει τουλαχιστον 2,5 μερες μπορει και 3.
Δεν ξερω αν εχει κατι βελτιωσει οσον αφορα τον τροπο κατανομης της μπαταριας στην 3.0 Η αν εφτεγε το jailbrake πιο πριν και μου καταναλωνε περισσοτερη.
ΑΥΤΑ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες