Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έρευνα σχετικά με την επίδραση των κινητών στον ανθρώπινο οργανισμό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 20:20

OI ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΑΝ ΜΕ 28.000.000 ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ, ΜΕ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΤΟΝ DR. GEORGEKARLOS ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΞΑΓΟΥΝ ΕΡΕΥΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ. ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΡΕΥΝΑΣ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ,ΔΕΝ ΑΡΕΣΑΝ... ΔΙΕΚΟΨΑΝ ΤΗΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΚΥΡΩΣΕΩΝ.
ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 7 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ. ΟΤΑΝ Η ΚΕΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΚΩΜΕΝΗ. Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΚΠΕΜΠΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 18 ΧΡΟΝΩΝ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 12 ΕΤΩΝ, Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ 100% ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΕ ΒΑΡΥΤΑΤΕΣ ΒΛΑΒΕΣ (ΚΑΡΚΙΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ, ΡΗΞΗ ΤΟΥ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ ΝΕΥΡΟΥ ΜΕΙΩΣΗ ΑΚΟΗΣ,Κ.Τ.Λ.). ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ 13 ΕΤΩΝ ΜΕΧΡΙ 18 ΕΤΩΝ, Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ 50% ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ. ΕΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ, ΜΕΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 26 ΕΤΩΝ, ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΡΚΙΝΟΥ 70%.

ΣΤΟΥΣ ΕΝΗΛΙΚΕΣ. Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ 1/4% ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟ, ΡΗΞΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ,Κ.Τ.Λ.)- ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΚΡΕΜΑΜΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΟ ΓΟΦΟ ΤΟΤΕ Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΚΑΛΟ ΤΗΣ ΛΕΚΑΝΗΣ ΣΤΟ ΝΩΤΙΑΙΟ ΜΥΕΛΟ ΠΕΡΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΑ ΤΟ DNA ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΘΕΙ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΑΦΟΥ ΤΟ DNA ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ. ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΑ ΟΣΤΑ, ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΣΥΚΩΤΙ. Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΔΙΟΤΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΙΣ ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΟΙΣΤΡΟΓΟΝΑ (ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ). ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ. ΣΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ,ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30-40 ΧΡΟΝΙΑ, ΟΜΩΣ, ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ (ΓΙΑΤΡΟΙ, ΦΥΣΙΚΟΙ, ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ, Κ.Τ.Λ.) ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ 3 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΛΕΠΤΟ ΤΗ ΦΟΡΑ.
Απεστάλη από: Theofilos Ginis

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/06/2009 - 18:48

Πωωωω, πολύ σπαστικό. Να μη πρέπει να χρησιμοποιούμε το κινητό..
Δηλαδή σε 10 χρόνια θα έχω καρκίνο?

#3   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:25

Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω αλλα...........

Καταρχας τα κινητα δεν εκπαιμπουν ραδιενεργεια εκπαιμπουν ακτινοβολια να πω Πρώτον

Kαι Δευτερο αν εκπεμπαν τα κινητα ραδιενεργεια θα γινομασταν Χιροσιμα μια και καλη...............



#4   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:36

Δεν ξέρω τι να σου πω αλλα έχω την εντύπωση πως η ακτινοβολία είναι ένα είδος ραδιενέργειας σε ποιο χρεία μορφή...

E επιστήμονες είναι για να τα λένε κάτι θα ξέρουνε :P

#5   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:51

Το παραπάνω άρθρο μάλλον γράφτηκε από επαγγελματία ... κομπογιαννίτη.

Δεν έχει καμία σχέση με επιστήμη, ούτε καν απόμακρη. Αν ξέρεις κάτι από τηλεπικοινωνίες (προσωπικά έχω διδακτορικό και ερευνητική εμπειρία), το διαβάζεις και κυλιέσαι κάτω από τα γέλια. Δεν διαφέρει και πολύ από spam. Παραδείγματα:
α) Γλώσσα όχι μόνο μη επιστημονική, αλλά επιπέδου νηπιαγωγείου
β) Αοριστολογία (επιστήμονες, εταιρείες κινητης τηλεφωνίας, μελέτες, συμπεράσματα), χωρίς συγκεκριμένες αναφορές
γ) Παντελής απουσία βιβλιογραφικών αναφορών (περιοδικά, δημοσιεύσεις, ονόματα)
δ) Τεχνική ορολογία κωμωδίας (κινητό εκπέμπει ραδιενέργεια)
ε) Τρομολαγνικό στυλ (συχνότατες αναφορές σε καρκίνους, ορμόνες, αναπαραγωγικές δυσκολίες και άλλα συμπτώματα συντέλειας του κόσμου).


Άκου λέει, το κινητό εκπέμπει ραδιενέργεια... Ναι όντως, είναι γεμάτο πλουτώνιο και ραδιενεργά απόβλητα. Το δικό μου μάλιστα ... φωτίζει το βράδυ.

Δυστυχώς είναι μέρος μιας γενικότερης προσπάθειας τρομοκράτησης ανθρώπων απλών χωρίς κατάρτιση, με στόχο την εκμετάλλευση της κατάστασης για ιδίο όφελος. Τρανό παράδειγμα γνωστός καθηγητής βιολογίας (δεν θα αναφέρω όνομα) που φωνάζει για τον "καρκίνο" που προκαλείται από τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας και ταυτοχρόνως έχει επιχείρηση που πουλάει αυτοκόλλητα κινητών που "προστατεύουν" από την ακτινοβολία..

Αψηφήστε το, σαν να μην το διαβάσατε ποτέ.

#6   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:56

Quote

Δεν ξέρω τι να σου πω αλλα έχω την εντύπωση πως η ακτινοβολία είναι ένα είδος ραδιενέργειας σε ποιο χρεία μορφή...



E επιστήμονες είναι για να τα λένε κάτι θα ξέρουνε :P


Σκεψουν ομως αν υπηρχαν ραδιενεργεια στα κινητα δεν θα τα επετρεπε καποια κυβερνηση........ αλλα κοιτα η ραδιενεργεια ειναι ενα ειδος ακτινοβολιας (τα ειπες αντιθετα) αλλα βεβαια ειναι πιο ισχυρη απο μια κοινη ακτινοβολια Χ που συνανταμε στα νοσοκομεια για ακτινογραφιες....Θελω να σου δωσω το παραδειγμα πως ειναι δυνατον μια μικρη συσκευη να εκπεμπει
τοση ακτινοβολια αλλα προσεξε μπορει να ξεγελαει η κλιμακα σε καθε πραγμα..........  

Προσωπικα τα ξερω απο την μανα μου που ηταν ακτινολογος και ηξερε ενα πραγμα παραπανω αλλα για καρκινο ελεος δλδ ο καρκινος μπορει να ειναι σε μορφη ογκου, μαστου κτλπ......... π.χ και να ειναι κληρονομικο η απο οχι καλη φαρμακευτικη αγωγη αλλα ολα σχεδον τα ειδη του καρκινου ειναι κληρονομιακα 99% και βεβαια μακρια απο εμας!!!!!

wiki it!!!  ;)
http://el.wikipedia....%B5%CE%B9%CE%B1

#7   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:00

Δεν ξέρω αν είναι από κάποιον κομπογιαννίτη η όχι η αν είναι spam η όχι αλλα όπως και να έχει το ότι τα κινητά επηρεάζουν την υγεία μας είναι κάτι το οποιο είναι κοινό γνωστό και προσωπικά το πιστεύω.

Δεν μπορώ να κρίνω το άρθρο, δεν είμαι επιστήμονας, προγραμματιστής είμαι απλά έχει γραφτεί αρκετά καλά ως προς την δικη μου άποψη και είναι αρκετά πειστικό, κοινός μου πήγε να! :P

#8   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:03

Τα πάντα επηρεάζουν την υγεία μας αν χρησιμοποιούνται χωρίς μέτρο. Ακόμη και το νερό - μπορείς να πεθάνεις με υπερβολική πόση νερού.

#9   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:31

Λίγη φυσική 3ης λυκείου και κάποιος θα ήξερε τη διαφορα στις ακτινοβολίες και στα μήκη κύματος τους...

#10   Gsam

Gsam

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:49


ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ..............ΜΗΝ ΤΡΩΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΡΙΝ ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΤΕ  ΚΑΤΙ


http://blogs.athensvoice.gr/fun/

#11   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 00:11

Ο Tsopanos εν μερει εχει δικιο ... αυτο δεν σημαινει οτι το κινητο δεν εκπεμπει ακτινοβολια ...
ουτε οτι η ακτινοβολια ειναι καλη αφου δεν ειναι ραδιενεργεια....

Προβληματα πολλα εχουν ακουστει αλλα οι εταιριες δεν τα αφηνουν τα βγουν παραεξω γιατι το κερδος ειναι τεραστιο ....!!!
Φανταστειτε πλαφον στο SAR των κινητων .... η κλειδωμα συσκευων μετα απο ορισμενη ωρα χρησης ...

Παντως το αρθρο εχει καποιες αληθειες ... προσωπικη αποψη καθως το εχω ψαχει και μαλιστα αρκετα !

#12   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 22/06/2009 - 00:54

Παρακαλω οχι κεφαλαια...
Χμμμ ναι ρε σεις ισχυει... Οπως ισχυουν και τα παρακατω:

"Το σαββατο θα σε φιλησει η αγαπη της ζωης σου! Ειναι αληθεια δεν κανω πλακα! Στειλτο σε 50 ατομα σε 2 δευτερολεπτα και θα σε φιλησει η αγαπη της ζωης σου! Αν το στειλεις σε 100 θα σου δωσει και μπισκοτακι! Αν δεν το στειλεισ θα εισαι σεξουαλικα ανενεργος για την υπολοιπη ζωη σου!"

Και αλλα που περιλάνβανουν θανατους, τα οποια τα βρισκω πραγματικα ελεινα ακομη και για να τα γραψω :)


#13   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2009 - 07:30

Quote

Ο Tsopanos εν μερει εχει δικιο ... αυτο δεν σημαινει οτι το κινητο δεν εκπεμπει ακτινοβολια ...

ουτε οτι η ακτινοβολια ειναι καλη αφου δεν ειναι ραδιενεργεια....



Προβληματα πολλα εχουν ακουστει αλλα οι εταιριες δεν τα αφηνουν τα βγουν παραεξω γιατι το κερδος ειναι τεραστιο ....!!!

Φανταστειτε πλαφον στο SAR των κινητων .... η κλειδωμα συσκευων μετα απο ορισμενη ωρα χρησης ...



Παντως το αρθρο εχει καποιες αληθειες ... προσωπικη αποψη καθως το εχω ψαχει και μαλιστα αρκετα !


Αυτό σχετικά με την ραδιενέργεια το είπα για να γίνει σαφής η αναξιοπιστία του άρθρου (το ότι δηλαδή είτε το διαβάσουμε είτε όχι, τα ίδια πρέπει να συγκρατήσουμε).

Το κινητό όντως εκπέμπει ακτινοβολία (2.1GHz για το 3G) αλλά είναι σε απίστευτα χαμηλά επίπεδα - στην πλειοψηφία των περιπτώσεων κάτω από 1W. Κανείς δε λέει ότι αν μιλάς 10ώρες την ημέρα στο κινητό είναι ασφαλές - θεωρώ ότι όποιος δεν χρησιμοποιεί bluetooth ή handsfree παίζει ρώσικη ρουλέτα με την υγεία του.

Αυτό όμως ουδεμία σχέση έχει ούτε με ραδιενέργεια, ούτε με καρκίνους (παράδοξο δε βρίσκετε, λέει το άρθρο ότι οι καρκίνοι θα εμφανιστούν ύστερα από 30 χρόνια, παρόλαυτά αυτοί ισχυρίζονται ότι έχεις 70% πιθανότητες για καρκίνο) ούτε με θεωρίες συνομωσίας (αυτό είναι ελληνικό χαρακτηριστικό).

Οι εταιρέιες δεν κρύβουν τίποτα, ήδη έχουν συμμορφοωθεί όχι μόνο με τα αυστηρά όρια της διεθνούς επιστημονικής κοινότητας, αλλά και με πολύ πιο αυστηρά εγχωρίως (για τις ακτινοβολίες κεραιών).

Οφείλουμε να ενημερωνόμαστε άρτια, να ξεχωρίζουμε δημαγωγικές κραυγές από επιστημονικά άρθρα.

#14   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 10:51

Τωρα μπορω να συνφωνησω απολυτα με τον Tsopano ...  ;)



#15   annamia100

annamia100

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/06/2009 - 23:04

εγω θα προτεινα να κανεις search στο web και στο youtube

με λεξεις οπως EMF mobile radiation protection ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες