Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Viber for iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
383 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/12/2010 - 21:16

εγω το δοκιμασα με cosmote internet on the go αρα 3g δικτυο και ο φιλος μου με otenet vodafone
καλουτσικα ηταν. εκει που τα εσπασε ήταν στο σπιτι οταν πηγα. οntelecoms wifi / otenet wifi
μιλαγα μια χαρα καμια ωρα και.
το θεμα ειναι οτι στο σπιτι το κινητο μου ήταν αχρηστο γιατι η κοσμοτε εχει "καμπανα" αντε να μην πω τι εχει τωρα.
τουλαχιστον φιλαρακια με iphones θα μπορω να μιλαω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Wishman

Wishman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 22:33

Νομίζω ότι ενα τοσο σημαντικό appn πέρασε οχι με την κατάλληλη προσοχή κ αποδοχή.. Απο χτες 6 στις 10 κλήσεις τις κανω με αυτο.. ειναι πολύ καλό.

#18   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/12/2010 - 22:43

εγω πλεον μονο με αυτο αφου σχεδον τα 3/4 των επαφων μου εχουν iphone και ειναι μονιμα ονλαϊν

#19   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 01:00

Ενώ το έβαλα δεν προχωράει παρακάτω μετά που δίνεις το νούμερό σου....

:(

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τα Push Notifications στα Settings.

Welcome to the future είναι η εφαρμογή πάντως! 8)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 08/12/2010 - 01:02


#20   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:12

Στις κλήσεις που πραγματοποιώ μιλάω από καλά έως πολύ καλά. Το περίεργο είναι ότι επνας φίλος μου με iPhone δεν με βλέπει ως viber και δεν μπορεί να με καλέσει ενώ εγώ μπορώ. Τι μπορεί να συμβαίνει; Ποιος από τους 2 φταίει; Άσε που δεν κανέναν άλλον να με καλέσει μέσω viper.!

#21   Wishman

Wishman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:18

Σίγουρα η εφαρμογή θα χρειαστεί κάποια UpDates.. έχει και άλλα Bugs, θέλει και άλλες βελτιώσεις παρόλα αυτά την δουλειά της την κάνει πολύ καλά.

#22   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:23

το θεμα να βγει και για αλλες πλατφορμες γιατι δεν εχουν ολοι iphone

#23   Wishman

Wishman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:31

Αυτές τις περιπτώσεις νομίζω τις καλύπτει το Skype.. ναι καλό θα ήταν.. αν και μετά απο αυτές τις γιορτές νομίζω οτι το 50% θα έχουν πλέον iphone.

#24   jacost

jacost

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:33

Σε τεστ με 3G δίκτυο και 3GS iphones παρατηρήσαμε καθυστέρηση περίπου ένα-τρια δευτερόλεπτα στον ήχο :) Βέβαια αν δεν είσαι δίπλα δεν το καταλαβαίνεις ιδιαίτερα....

#25   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:35

οταν το δοκιμασα αρχικα με εναν φιλο δουλεψε.Εχθες παπαλα ουτε τον ακουω ουτε με ακουει.Θα περιμενω αναβαθμιση κι αν δεν διορθωθει παει για πεταμα.

#26   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:37

ασε που μολις τωρα ανεφεραν στο φεις πως στο μελλον θα εχει καποιες χρεωσεις για τις υπηρεσιες που θα παρεχει.

#27   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:40

Οταν scanarei τις επαφές μας, μήπως τις στέλνει και σε κάποιο server? Μήπως τελικά με το JB και τις διάφορες εφαρμογές, κάποιοι μπορεί και να μας παρακολουθούν ή να αποσπούν στοιχεία, επαφές, κωδικούς...!
Εχει γραφτεί τίποτα περι ασφάλειας προσωπικών δεδομένων? Ολα τα smart phones μπαίνουν internet ακόμα και όποτε θέλουν! Απο εκεί και πέρα, τί στέλνουν και πού είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβουμε, και όταν έχουμε και "σπασμένες" εφαρμογές.

#28   donprassos

donprassos

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Twitter:@CharlesSoilt
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • GameCenter:Don Prassos

Δημοσίευση 08/12/2010 - 16:43

Παιδιά εγω εδω και χρόνια εχω το Fring μιλας με Νokia - iPhone - Android - WinMob και οσα εχουν και καμερα εμπρος κανεις και video κλησεις Δηλ iPhone 4 με Νokia 5800 δοκιμασα αλλα και iPhone 3g με iPhone 4 βεβαια με την πισω καμερα ηταν λιγο αβολο...(εκτος και εαν παει ο αλλος εμπρος σε ενα καθρεφτη.... ;) )
Υποστηρίζει και msn κτλπ..

Τελευταία επεξεργασία από: donprassos, 08/12/2010 - 16:46


#29   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 17:42

Οταν scanarei τις επαφές μας, μήπως τις στέλνει και σε κάποιο server? Μήπως τελικά με το JB και τις διάφορες εφαρμογές, κάποιοι μπορεί και να μας παρακολουθούν ή να αποσπούν στοιχεία, επαφές, κωδικούς...!
Εχει γραφτεί τίποτα περι ασφάλειας προσωπικών δεδομένων? Ολα τα smart phones μπαίνουν internet ακόμα και όποτε θέλουν! Απο εκεί και πέρα, τί στέλνουν και πού είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβουμε, και όταν έχουμε και "σπασμένες" εφαρμογές.


Αυτό το θεωρώ βέβαιο. !

#30   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 22:14

Οταν scanarei τις επαφές μας, μήπως τις στέλνει και σε κάποιο server? Μήπως τελικά με το JB και τις διάφορες εφαρμογές, κάποιοι μπορεί και να μας παρακολουθούν ή να αποσπούν στοιχεία, επαφές, κωδικούς...!
Εχει γραφτεί τίποτα περι ασφάλειας προσωπικών δεδομένων? Ολα τα smart phones μπαίνουν internet ακόμα και όποτε θέλουν! Απο εκεί και πέρα, τί στέλνουν και πού είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβουμε, και όταν έχουμε και "σπασμένες" εφαρμογές.

Privacy is dead φίλε μου στις μέρες μας... Από την Google μέχρι το Facebook τα προσωπικά δεδομένα μας είναι "εκεί έξω" και τα κοράκια καραδοκούν να μαζέψουν πληροφορίες και να τις πουλήσουν (για εμπορικούς σκοπούς)

Στην περίπτωση μας όμως πρέπει πρώτα να μάθουν Ελληνικά 8)

Υπάρχει πάντως εφαρμογή που ελέγχει τις εφαρμογές που επικοινωνούν με τους server τους με δυνατότητα επιλεκτικού ή και συνολικού μπλοκαρίσματος το Firewall IP.

Πάντως σε σχέση με το Fring και το Skype το Viber σαφώς υπερτερεί στην ευκολία εγκατάστασης και χρήσης, με το υπερ-απλουστευμένο interface και με το ότι δε χρειάζεται να τρέχει στο background.

Εδώ η σύγκριση δεν είναι αν το Fring, το Skype ή το Viber είναι καλύτερο, αλλά το πόσοι από τους φίλους και γνωστούς θα το εγκαταστήσουν στην πράξη.
Νομίζω πως σε αυτό το κομμάτι κερδίζει το Viber (στο FB υποστηρίζουν πως ξεπέρασαν το 1 εκ. downloads) αλλά σαν πολύ καλό μου φαίνεται και εμένα το ότι δεν έχει ΚΑΝ διαφημίσεις...
Η συνέχεια θα έχει ενδιαφέρον, πάντως το μέλλον αυτό είναι: wi-fi και data plan και τέρμα τα τηλεφωνικά λεπτά ομιλίας...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες