Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

5-Row keyboard iOS 4 για τα Ελληνικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 12:49

Αν το έχεις κάνει απο το ρεπο του omokas Πρέπει να το κανείς απεγκατασταση!σου χτυπάει γιατί όπως λέει κ στο μήνυμα λάθους ότι το αρχείο ήδη υπάρχει κ σε άλλο πακέτο!είτε βρες το κ μετονομασετο χειροκινητα είτε κανε απεγκατασταση κ ξανά εγκατάσταση απο το ρεπο μου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 14/02/2011 - 13:12

ρε φίλε παίζει να μου στείλεις με pm το deb file?

#123   caldo

caldo

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 18:17

Το εγκατέστησα και δουλεύει μια χαρά, ευχαριστώ!

#124   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 19:27

ρε φίλε παίζει να μου στείλεις με pm το deb file?

Θα στο στείλω αύριο γιατί σήμερα είμαι στο iPhone....αλλα απο μεθαύριο θα βγάλω την καινούργια έκδοση αν θέλεις να περιμένεις...

#125   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 19:30

μήπως πρέπει μέσω ssh να διαγράψω το αρχείο InputModeProperties.plist (ή να το τραβήξω στον υπολογιστή σε περίπτωση λάθους) και να ξανακάνω την εγκατάσταση?

Έχεις περάσει κ την αγγλική έκδοση;γιαυτο σου βγάζει error! Η ελληνική που έχω φτιάξει έχει και τα δυο Μέσα.δεν χρειάζεσαι την αγγλική!

#126   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:12

το εγκατεστησα σε καινουριο iphone 4 χωρις να εχω βαλει ποτε αλλο 5row keyboard και στα ελληνικα μου εμφανιζει αγγλικους χαρακτηρες αλλα γραφει ελληνικα!

ειμαι στην 4.2.1 j/b

ειναι εγκατεστημενο απο το ρεπο το steas

#127   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:16

Έχεις περάσει κ την αγγλική έκδοση;γιαυτο σου βγάζει error! Η ελληνική που έχω φτιάξει έχει και τα δυο Μέσα.δεν χρειάζεσαι την αγγλική!


άρα το σβήνω αυτό ναι ή όχι?
το σβήνω, κάνω επανεκκίνηση και εγκατάσταση πάλι?

#128   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:17

Έχεις περάσει κ την αγγλική έκδοση;γιαυτο σου βγάζει error! Η ελληνική που έχω φτιάξει έχει και τα δυο Μέσα.δεν χρειάζεσαι την αγγλική!


άρα το σβήνω, επανεκκίνηση και μετά εγκατάσταση?

#129   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:19

άρα το σβήνω, επανεκκίνηση και μετά εγκατάσταση?

αφου το λεει ο δημιουργος ετσι ειναι. εγω παντως δοκιμασα εναν αλλο τροπο, πιο περιπλοκο.

#130   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:21

εγω που περασα μονο του Steas γιατι μου εμφανιζει μονο αγγλικα ?

#131   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:25

στις ρυθμισεις, στα πληκτρολογια εχεις βαλει το 5row gr;

#132   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:30

ναι το εχω βαλει! αλλα με το που επιλεγω το 5rowgr με πεταει! και μετα οταν βαζω ελλινικο πληκτρολ. εχει μονο αγγλικους χαρακτηρες! το ειχα βαλει και στο 3gs που ειχα αλλα στην 4.1 τωρα που πηρα το 4αρι και εβαλα την 4.2.1 μου το κανει αυτο!

#133   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:41

να σου πω τι εκανα εγω. λιγο μπερδεμα ομως αλλα δουλευει. λοιπον κατεβασα το αρχειο deb απο το λινκ που εχει στην πρωτη σελιδα του τοπικ. το περασα με ssh στο κινητο. πριν το εγκαταστησω κατεβασα το 5row keyboard για τα αγγλικα απο το cydia. το εγκατεστησα respring κ ετοιμο. μετα βρηκα το deb που ειχα περασει προηγουμενως κ το κανω αποσυμπιεση με ifile, μεσα στο iPhone παντα. εκανα αντιγραφη τα αρχεια που ειχε μεσα, τα οποια λενε πχ 5row gr landscape, 5row gr email κλπ. οτι εχει gr μεσα δηλαδη κ προερχεται απο την αποσυμπιεση. τα εκανα αντιγραφη στο /system/library/frameworks/ulkit.framework. μετα αντιγραφη το inputmodeproperties.plist απο το deb του steas στην ιδια διαδρομη. στη συνεχεια remove το 5 row keyboard για τα αγγλικα ΜΟΝΟ κ μετα εγκατασταση του εκ νεου. ενεργοποιηση απο Winterboard κ του ελληνικου 5row κ του αγγλικου. μετα στις ρυθμισεις, πληκτρολογια κ επιλογη του 5 row gr κ 5 row custom symbol alt για τα αγγλικα. ελπιζω να βοηθησα κ να μη σας μπερδεψα παραπανω.

#134   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 21:24

άρα το σβήνω, επανεκκίνηση και μετά εγκατάσταση?

Απενεργοποιησε τα πρώτα απο τις ρυθμίσεις (πληκτρολόγιο,winterboard) κ μετα αφαιρεσε το.δεν
Χρειάζεται επανεκκινηση...κ μετα κανε εγκατάσταση το Greek!

#135   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 21:28

να σου πω τι εκανα εγω. λιγο μπερδεμα ομως αλλα δουλευει. λοιπον κατεβασα το αρχειο deb απο το λινκ που εχει στην πρωτη σελιδα του τοπικ. το περασα με ssh στο κινητο. πριν το εγκαταστησω κατεβασα το 5row keyboard για τα αγγλικα απο το cydia. το εγκατεστησα respring κ ετοιμο. μετα βρηκα το deb που ειχα περασει προηγουμενως κ το κανω αποσυμπιεση με ifile, μεσα στο iPhone παντα. εκανα αντιγραφη τα αρχεια που ειχε μεσα, τα οποια λενε πχ 5row gr landscape, 5row gr email κλπ. οτι εχει gr μεσα δηλαδη κ προερχεται απο την αποσυμπιεση. τα εκανα αντιγραφη στο /system/library/frameworks/ulkit.framework. μετα αντιγραφη το inputmodeproperties.plist απο το deb του steas στην ιδια διαδρομη. στη συνεχεια remove το 5 row keyboard για τα αγγλικα ΜΟΝΟ κ μετα εγκατασταση του εκ νεου. ενεργοποιηση απο Winterboard κ του ελληνικου 5row κ του αγγλικου. μετα στις ρυθμισεις, πληκτρολογια κ επιλογη του 5 row gr κ 5 row custom symbol alt για τα αγγλικα. ελπιζω να βοηθησα κ να μη σας μπερδεψα παραπανω.

Παιδευτηκες...αλλα Αφού τα καταφερες...
Για όσους δεν εμφανίζει τα ελληνικά ενω τα γράφει, να περιμένουν μήπως η έκδοση 1.3 τους φτιάξει το πρόβλημα! Δεν αργεί...
Θα φτιάξω κ την έκδοση για το ipad...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες