Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

BatteryDetective


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/12/2010 - 10:15

Το BatteryDetective είναι μία νέα εφαρμογή που αναμένεται να διατεθεί σύντομα στο Cydia και η οποία εμφανίζει το πόση μπαταρία καταναλώνει η κάθε (ανοιχτή) εφαρμογή που έχετε εγκαταστήσει στη συσκευή σας!

BatteryDetective’s key feature is showing the amount of drain that Applications and Settings put on your device. BatteryDetective analyzes backgrounded applications (compatible with iOS 3.x and Backgrounder, and iOS 4.x’s native multitasking), and determines the amount of drain that they are pulling on your battery

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα


Εκτός από το Analysis mode των ανοιχτών εφαρμογών, υπάρχει και το Manual mode με το οποίο μπορείτε να μετρήσετε την κατανάλωση στοιχείων όπως τα 3G/WiFi/bluetooth ακόμα και του camera flash του iPhone 4:

In addition, BatteryDetective has a "Manual Mode", which allows you to test how much drain on your battery Settings (3G/WiFi/Bluetoth, even the iPhone 4′s flash) have on your device. This mode is best in conjunction with SBSettings, so that quitting the app is not necessary.

Η εφαρμογή είναι αρχικά συμβατή με iPhone 3GS, iPhone 4 και iPad, με τον developer να ελπίζει ότι θα μπορέσει να μεταφέρει το BatteryDetective και στα υπόλοιπα iDevices.

Αναμένεται σύντομα στο Cydia με τιμή $1.99
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/12/2010 - 10:18

απλα τελεια. και με τετοια τιμη παιδια ολοι βουρ για κρακαρισμενη εκδοση.
χεχεχε

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 06/12/2010 - 10:19


#3   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2010 - 10:32

offtopic: Αυτο με τις σπασμενες εφαρμογσ πρεπει να χαλαρωσει ελεος δηλαδη οι δημιουργοι πως θα στηριχθουνε να βγαλουνε νεα updates κ νεες εφαρμογες.... τεσπα ειμαι αντιθετος.

backtotopic: Μαλλον χρησιμη κ Ενδιαφερον εφαρμογη.... Αν ειχα cydia ...επειδη δεν εχω κανει jailbreak στο μηλαρακι. Απο την αλλη θα πρεπει κ οι developers να προσφερουν ειτε για λιγο ειτε σε lite εκδοσεις για να δουμε κ αν μας ενδιαφερει τελικως η εφαρμογη τους.
Μονο αυτο τους καταλογιζω και εν μερει καταλαβαινω το λογω κρακαρισματος μιας εφαρμογης. Αρκει μετα αν οντως την χρειαζεσαι να την αγοραζεις.

#4   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/12/2010 - 11:41

απλα τελεια. και με τετοια τιμη παιδια ολοι βουρ για κρακαρισμενη εκδοση.
χεχεχε


Έχεις απόλυτο δίκιο 1.99$ τολμάνε να ζητάνε, για κάτι πρωτότυπο που απαιτεί ίσως και ΠΑΡΑ πολλές ώρες εργασίας, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

#5   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/12/2010 - 12:06

Έχεις απόλυτο δίκιο 1.99$ τολμάνε να ζητάνε, για κάτι πρωτότυπο που απαιτεί ίσως και ΠΑΡΑ πολλές ώρες εργασίας, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Ας υποθέσουμε ότι υπάρχουν 120 εκ iDevices που κυκλοφορούν ΣΗΜΕΡΑ (Sep 1st 2010), με μεγάλη αυξητική τάση.
Από αυτές περίπου το 10% είναι j/b (εκτίμηση του saurik)
Εγώ σου λέω το 1% από αυτούς να την αγοράσουν, τότε μιλάμε 239.000$
Πόσες ΠΑΡΑ πολλές ώρες πια χρειάστηκε για να αναπτύξει αυτήν την πρωτοτυπία? Έλεος πια...
Αλήθεια πόσοι από αυτούς πληρώνουν φόρους? Δεν μιλάμε για τις εταιρίες π.χ Intelliborn κτλ, αλλά για τους μεμονωμένους developers που πετάνε μια εφαρμογή στο cydia και πληρώνονται με paypal.
Να ξεκαθαρίσουμε ότι προσωπικά είμαι κατά της πειρατείας, ναι έχω κατεβάσει και εγώ από τα μαγαζάκια (υπό προϋποθέσεις).
Sorry για το off-topic, αλλά δεν άντεξα.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 06/12/2010 - 12:14


#6   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2010 - 18:24

Πολυ ενδιαφερον εφαρμογη, αν και απορω πως να λειτουργει. Εκτος αν απλα βασιζεται στα resources που καταναλωνει η κάθε εφαρμογη και δίνει μια εκτιμηση των ενεργειακών απαιτησεων. Δεν αναφερομαι για το wifi κτλ οπου εκει μπορει να υπαρχουν σχετικοι μηχανισμοί.


Όσο για την τιμή δεν την βρισκώ πολυ ακριβη. Οκ θα μπορουσε να ειναι και 0,99, αλλα ενταξει.

Τωρα η λογικη του ποσοι θα την κατεβασουν επι την τιμη για να βρουμε ποσα θα βγαλει ο developer δεν στεκει. Η τιμη ενος προϊόντος δεν βγαίνει ετσι.
Σε αλλες εφαρμογες με 10+€ υπάρχει θέμα. Ιδιαίτερα με δεδομένο οτι οι τιμές των apps γενικα κειμένονται σε χαμηλά επίπεδα. (γιατί αν ήταν για PC ένα σοβαρό πρόγραμμα μια χαρά είναι τα 10€)

Για να μην εχουμε παρεξηγησεις, δεν θελω να την πω σε κανεναν κτλ. Απλώς ας γκρινιαζουμε για apps που είναι πολυ πιο ακριβα και οχι για αυτα που κάνουν 1.5€.

#7   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2010 - 18:36

πιστευω οτι αν ισχυουν ολα τα παραπανω θα ειναι παρα πολυ καλη εφαρμογη.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#8   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 11:13

Για όσους ενδιαφέρονται κυκλοφόρησε στο cydia.

#9   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/12/2010 - 13:10

το προγραμματακι το δοκιμασε κανενας;

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 20/12/2010 - 07:42


#10   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 01:58

Εγώ πάντα "δοκιμάζω" πριν (εαν ειμαι ευχαριστημένος) αγοράσω...

Τεσπα , το προγραμμα ναι μεν μου δείχνει π.χ Safari (-95mA) , ότι και Εάν σημαίνει αυτό , αλλα μου κλείνει απο το background το Safari !

Οπότε το στέλνω και βλέπουμε

Τελευταία επεξεργασία από: biller, 20/12/2010 - 02:01


#11   kostvin

kostvin

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2010 - 06:29

Χαλια!!!Κρασαρει.Σερνεται.

#12   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/12/2010 - 07:24

τελικα αξιζει η εφαρμογη?
παντως σαν ιδεα νομιζω οτι αξιζει. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#13   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/12/2010 - 08:06

Αγόρασα. Σε iPhone 4 iOS 4.1 δουλεύει μια χαρά.

#14   cyberwalker

cyberwalker

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2010 - 22:25

Αγόρασα. Σε iPhone 4 iOS 4.1 δουλεύει μια χαρά.


Και εγώ την αγόρασα. Πολύ καλή εφαρμογή! Τα κωλοαξίζει τα λεφτά της! Περίμενα πολύ καιρό να βγει κάτι τέτοιο! ;)

#15   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 22/12/2010 - 02:22

Και εγώ την αγόρασα. Πολύ καλή εφαρμογή! Τα κωλοαξίζει τα λεφτά της! Περίμενα πολύ καιρό να βγει κάτι τέτοιο! ;)

τι ακριβώς καταλαβαίνεις και πως αξιζει τα λεφτά της?
οταν βγάλει τα γραφήματα θα είναι ενδιαφέρουσα, πχ να βάλω το push για μια ώρα να δω συγκριτικά πόσο καίει με και χωρίς αυτό.

τωρα όπως είναι τι να λέει, θα κάθομαι να μετράω τα mA?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες