Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

LED Machines v3.0 - Δωρεάν τις 3 πρώτες μέρες!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   poison

poison

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2011 - 11:40

Δημητρη καλημερα και συνχαρητηρια για υην δουλεια σου,εγω θα ηθελα να σε ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση να παιξει η εφαρμογη σου στο 3gs γιατι απ'οτι καταλαβαινεις δεν εχουμε ολοι το 4αρι και μαλλον θα παμε με την μια οταν βγει στο 5αρι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2011 - 12:00

Καλημέρα σε όλους!

Φίλε Δημήτρη ένα μεγάλο μπράβο για τον χρόνο που διέθεσες για την υλοποίηση της εφαρμογής σου (και την εκπλήρωση του παιδικού σου ονείρου).

Μια παρατήρηση έχω μόνο, έχω την εφαρμογή στην διάθεσή μου αρκετό καιρό και την χρησιμοποιώ αρκετά συχνά, περισσότερο για το led light. Αυτό που μου έκανε εντύπωση την πρώτη στιγμή που την έβαλα, ήταν ότι το ρολόι δεν συμβάδιζε (κατά τη γνώμη μου) καθόλου με τον τίτλο της εφαρμογής. Περίμενα ένα LED ψηφιακό ρολόι, με δυνατότητα αλλαγής του χρώματος. Απλά δες το σαν μια διαφορετική προοπτική στο όλο project.

Ευχαριστώ

#123   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2011 - 12:14

Δημητρη καλημερα και συνχαρητηρια για υην δουλεια σου,εγω θα ηθελα να σε ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση να παιξει η εφαρμογη σου στο 3gs γιατι απ'οτι καταλαβαινεις δεν εχουμε ολοι το 4αρι και μαλλον θα παμε με την μια οταν βγει στο 5αρι.


Φίλε μου, ήδη δουλεύω σε ένα port του προγράμματος για όλα τα ήδη iPhone και iPod touch. Θα ονομάζεται iWatch pro και θα είναι μια συλλογή απο watches (5-10), το καθε ένα με διαφορετικές λειτουργίες. Θα περιέχει το ρολοϊ του LED machines. Επιπλέον θα έχει ρολόγια για γυμναστική (pedometer, distance, altimeter, calories burn), χρονογράφους κ.λ.π. Ελπίζω να είναι διαθέσιμο μετα απο περίπου 2-3 μήνες. Να και μια φωτογραφία απο το interface απο που διαλέγεις ποιο ρολόι θέλεις να χρησιμοποιήσεις.


Αναρτημένη εικόνα




Καλημέρα σε όλους!

Φίλε Δημήτρη ένα μεγάλο μπράβο για τον χρόνο που διέθεσες για την υλοποίηση της εφαρμογής σου (και την εκπλήρωση του παιδικού σου ονείρου).

Μια παρατήρηση έχω μόνο, έχω την εφαρμογή στην διάθεσή μου αρκετό καιρό και την χρησιμοποιώ αρκετά συχνά, περισσότερο για το led light. Αυτό που μου έκανε εντύπωση την πρώτη στιγμή που την έβαλα, ήταν ότι το ρολόι δεν συμβάδιζε (κατά τη γνώμη μου) καθόλου με τον τίτλο της εφαρμογής. Περίμενα ένα LED ψηφιακό ρολόι, με δυνατότητα αλλαγής του χρώματος. Απλά δες το σαν μια διαφορετική προοπτική στο όλο project.

Ευχαριστώ


Έχεις απόλυτο δίκιο φιλε μου. Όταν η εφαρμογή ξεκίνησε, και την έδειχνα σε γνωστούς μου μου έλεγαν, μα που στο καλο κολλάει το αναλογικό ρολόι στο interface. Το καλοκαίρι που την ξεκίνησα θεώρησα ότι θα ηταν κατι πρωτότυπο να βάλω ενα αναλογικό ρολοι στο interface του ξυπνητιριου. Άλλωστε η λειτουργία του ρολογιού αυτη καθαυτή μεσα σε μια εφαρμογή που εχει σχέση με το LED του κινητού δικαιολογείται απο την δυνατότητα του ξυπνητιριου να ανάβει το LED οταν είναι ενεργοποιημένο. Θα ήταν μια καλή προσθήκη να το μετατρέψω σε ψηφιακό (η να βαλω επιλογή για ψηφιακό / αναλογικό) Ίσως κανένα σαββατοκύριακο που δεν θα εχω να κανω κατι να το αποφασίσω. :)

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 23/01/2011 - 12:17


#124   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 19:45

Να κι ένα βίντεο απο την νεα έκδοση. Συγνώμη για την καθυστέρηση παίδες αλλά επειδή ήθελα η εφαρμογή να είναι χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, μου πήρε λίγο παραπάνω χρόνο να την τελειώσω. Παρολο που το βιντεο δείχνει τα αγγλικά μενού, η εφαρμογή ειναι πλήρως εξελληνισμένη για να υποστηρίξουμε και λιγο την χώρα μας!!! Εφόσον χρησιμοποιείτε ελληνικά στο iPhone σας, η εφαρμογη θα εχει ελληνικα μενου.

Οι αλλαγές είναι πολλές. Γενικα η αίσθηση που δημιουργείται οταν χρησιμοποιείτε την εφαρμογή ειναι πολυ καλύτερη απ οτι στην προηγουμένη έκδοση. Έχω διορθώσει οσα bugs υπήρχαν και εχω κανει και τρελο optimisation.

Συγνώμη εαν στο βιντεακι αναπνέω σαν τον Darth Vader αλλά είχα κολισει στην κυριολεξία την μύτη μου στην camera.

Αύριο θα ανοίξω νεο thread σχετικά με την νέα έκδοση. Θα δωσω και 15 promos οταν γινει διαθεσιμη γι αυτο να είστε σε επιφυλακή!!




#125   ragno

ragno

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:45

Αν γίνεται φίλε μου θα ήθελα και εγώ να δοκιμάσω την εφαρμογή σου σε παρακαλώ..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες