Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2.1 και προβλήματα με το Camera Connection Kit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/12/2010 - 11:15

Σύμφωνα με αναφορές χρηστών που δημοσιεύει το 9to5mac, το iPad παρουσιάζει προβλήματα τροφοδότησης του Camera Connection Kit, μετά την αναβάθμιση του iOS από το 3.2 στο πρόσφατο 4.2.1.

Αναρτημένη εικόνα


Σύμφωνα με μετρήσεις που αναφέρονται από το 9to5mac, τα mA που βγάζει το dock connector του iPad έχουν μειωθεί από τα 100mA στα 20mA με αποτέλεσμα οποιαδήποτε συσκευή η οποία δεν είναι αυτοτροφοδουτούμενη, όπως π.χ τα περισσότερα USB keyboards, flash drives και USB microphones, να μην μπορούν πλέον να λειτουργήσουν κατά την σύνδεση τους με το iPad.

Το iOS 4.3 που φημολογείται ότι θα κυκλοφορήσει αυτή τη Πέμπτη, ίσως διορθώσει το πρόβλημα...

Θα θέλαμε να ακούσουμε την άποψη των χρηστών iPad που χρησιμοποιούν το Camera Connection Kit στο iOS 4.2.1. Αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα τροφοδοσίας;
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 08/12/2010 - 11:24

Εγώ έβαλα ένα keyboard και δουλεύει. Sd card δεν δουλεύει καθόλου. Μικροφονο Όχι πριν ναι. Μερικές
Κάμερες Όχι όλες. Θα βάλω και το voltmeter να δω τι V βγένουν απο το iPad.

#3   katharakis

katharakis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2010 - 11:45

Κι εγώ έχω πρόβλημα με το camera connection kit. Το πληκτρολόγιο της apple ΔΕΝ δουλεύει πια, ούτε μια SD Transcent 4gb που δοκίμασα. Ελπίζω να το διορθώσουν το πρόβλημα, αφού πριν την αναβαθμιση σε 4.2.1 δούλευαν όλα κανονικά...

#4   Maclife

Maclife

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 16:29

Γεια χαρά......Έχω το Ιpad wifi 16gb παιδιά και αφού έκανα update σε 4.2.1 και μετά jailbreak φυσικά με green poison,δεν μπορώ να διαβάσω το στικακι με το ifile όπως στην προηγούμενη version.Καλό το camera connection kit αλλά όταν μπορούμε να το δουλέψουμε!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες