Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύγκριση εορτολογίων, για να ξέρετε τι πληρώνετε…


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:30

αγαπητε χρηστο η εφαρμογη σου ηταν η πρωτη του ειδους της που χρησιμοποιησα κ εχω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. τωρα χρησιμοποιω το iHolidays το οποιο παρεπιπτοντως εχει δωρεαν εκδοση (αυτη εχω εγω). Χρησιμοποιω αυτη γιατι εχει μια λειτουργια η οποια τρεχει τις επαφες κ σου λεει ποτε γιορταζει ποιος, αλλα δυστυχως χωρις υπενθυμιση. Αυτο που θα μπορουσες να κανεις εσυ θα ηταν μια βελτιωση αυτης της λειτουργιας προσθετοντας υπενθυμιση και μαλιστα δυνατοτητα αποστολης μηνυματος ή κληση μεσα απο την εφαρμογη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   zacharisharris

zacharisharris

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:35

Παιδιά το Eortes εχει και SMS και λίστα επαφών με ταξινόμηση κατά τύπο(εορτής ή γενεθλίων)
Απλά σας παραμυθιάζει με ένα ψεύτικο πίνακα για να προωθήσει την εφαρμογή του.
Και όχι Geolos. Με το να αντιγράφεις άλλες 7 ελληνικές εφαρμογές του ίδιου είδους και να παραμυθιάζεις τον κόσμο παρουσιάζοντας τη δική σου ως καλύτερη, για μένα δεν είσαι μπροστά.

Ορίστε και οι αποδείξεις:

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: zacharisharris, 16/12/2010 - 15:39


#18   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:39

αγαπητε χρηστο η εφαρμογη σου ηταν η πρωτη του ειδους της που χρησιμοποιησα κ εχω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. τωρα χρησιμοποιω το iHolidays το οποιο παρεπιπτοντως εχει δωρεαν εκδοση (αυτη εχω εγω). Χρησιμοποιω αυτη γιατι εχει μια λειτουργια η οποια τρεχει τις επαφες κ σου λεει ποτε γιορταζει ποιος, αλλα δυστυχως χωρις υπενθυμιση. Αυτο που θα μπορουσες να κανεις εσυ θα ηταν μια βελτιωση αυτης της λειτουργιας προσθετοντας υπενθυμιση και μαλιστα δυνατοτητα αποστολης μηνυματος ή κληση μεσα απο την εφαρμογη.


έχουν γίνει όλα αυτά στην έκδοση 2. Η υπενθύμιση παρόλαυτα παρέχεται μόνο στην + έκδοση.
δές εδώ:

#19   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:40

Παιδιά το Eortes εχει και SMS και λίστα επαφών με ταξινόμηση κατά τύπο(εορτής ή γενεθλίων)
Απλά σας παραμυθιάζει με ένα ψεύτικο πίνακα για να προωθήσει την εφαρμογή του.
Και όχι Geolos. Με το να αντιγράφεις άλλες 7 ελληνικές εφαρμογές του ίδιου είδους και να παραμυθιάζεις τον κόσμο παρουσιάζοντας τη δική σου ως καλύτερη, για μένα δεν είσαι μπροστά.

Ορίστε και οι αποδείξεις:

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


Μη γίνεσαι άλλο καραγκιόζης… σου είπα τώρα αλλάζω τον πίνακα και τον ανανεώνω.

#20   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:42

αγαπητε χρηστο η εφαρμογη σου ηταν η πρωτη του ειδους της που χρησιμοποιησα κ εχω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. τωρα χρησιμοποιω το iHolidays το οποιο παρεπιπτοντως εχει δωρεαν εκδοση (αυτη εχω εγω). Χρησιμοποιω αυτη γιατι εχει μια λειτουργια η οποια τρεχει τις επαφες κ σου λεει ποτε γιορταζει ποιος, αλλα δυστυχως χωρις υπενθυμιση. Αυτο που θα μπορουσες να κανεις εσυ θα ηταν μια βελτιωση αυτης της λειτουργιας προσθετοντας υπενθυμιση και μαλιστα δυνατοτητα αποστολης μηνυματος ή κληση μεσα απο την εφαρμογη.

το igreekholidays δεν εχει δωρεαν εκδοση, απλα τις πρωτες μερες μετα το τελευταιο update ηταν δωρεαν η εφαρμογη.

φιλε Χρηστο λοιπον την κατεβασα την εφαρμογη (την plus αν και απ'οτι ειδα μεσα η μονη διαφορα ειναι οι υπενθυμισεις οι οποιες δεν με ενδιαφερουν κιολας-οποτε και με την δωρεαν εκδοση κανει καποιος την δουλεια του), και ενταξει ειναι απλα μια καλη εφαρμογη ημερολογιου, την οποια θα προτιμησουν περισσοτερο εκεινοι που θελουν υπενθυμισεις κτλ. δηλαδη δεν εχει το κατι παραπανω το οποιο βρηκα στο iholidays με την πολυ ομορφη εμφανιση του και τις επιπλεον πληροφοριες (σαν σημερα, ηξερες οτι κτλ). καποιον αλλος μπορει να το βρει στο eortes η σε καποια αλλη εφαρμογη.
κουβεντα κανουμε και με σκοπο παντα την βελτιωση της εφαρμογης σου. καλη συνεχεια λοιπον και περιμενουμε καποια στιγμη στο επομενο update διαφορες επιπλεον δυνανοτητες.

#21   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:50

Μου αρέσει που κάποιος ασχολήθηκε να φτιάξει αυτό το πινακάκι, αλλά δε μου αρέσει καθόλου, που αυτός που το έκανε είναι developer της μιας εφαρμογής και έχει εμπορικό συμφέρον απο τη διαφήμιση της δικής του εφαρμογή και της δυσφήμισης των άλλων.

#22   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/12/2010 - 16:00

Θα παρακαλέσω να κρατηθεί η συζήτηση σε κόσμια επίπεδα ώστε να μην αναγκαζόμαστε να κάνουμε κάθε φορά τους μπαμπούλες, ούτε εμείς ούτε οι moderators. Πολιτισμένοι άνθρωποι είμαστε...

Καλή συνέχεια
Behind the Scenes...

#23   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 16:02

Μου αρέσει που κάποιος ασχολήθηκε να φτιάξει αυτό το πινακάκι, αλλά δε μου αρέσει καθόλου, που αυτός που το έκανε είναι developer της μιας εφαρμογής και έχει εμπορικό συμφέρον απο τη διαφήμιση της δικής του εφαρμογή και της δυσφήμισης των άλλων.


Συμφωνώ… αλλά δεν το είχε κάνει κανένας άλλος…
Εδώ έχω και τον ανανεωμένο πίνακα βάση στα σχόλια που πείρα.
Αναρτημένη εικόνα

Δεν έχω αντίρρηση να αλλάξω τα στοιχεία εάν έχει γίνει κάποιο λάθος.

ΥΣ. Προσπαθώ να έρθω σε επαφή με το moderator για να γίνει update και η αρχική φωτογραφία καθώς εγώ δεν μπορώ να την ξανακάνω edit.

#24   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/12/2010 - 16:06

ΥΣ. Προσπαθώ να έρθω σε επαφή με το moderator για να γίνει update και η αρχική φωτογραφία καθώς εγώ δεν μπορώ να την ξανακάνω edit.


Έχει πραγματοποιηθεί η αλλαγή που ζήτησες
Behind the Scenes...

#25   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 16:11

Έχει πραγματοποιηθεί η αλλαγή που ζήτησες


ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τη φασαρία...καλό πήγα να κάνω όχι να σπείρω τον πανικό!

#26   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/12/2010 - 16:14

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά κανονίστε να συνεχιστεί η συζήτηση σε λογικά πλαίσια χωρίς κατηγορίες και φυσικά με αποδείξεις των όσων ισχυρίζεστε
Behind the Scenes...

#27   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/12/2010 - 13:21

Το αγορασα και εγω κατα παραβαση του κανονα που εχω να δοκιμαζω
αυτα καθ αυτα τα apps πρωτα (οχι lite και τετοια, τα κανονικα μονο)

Εχω να πω οτι μια ματια που του εριξα δεν βρηκα τιποτα προβληματικο
απλα αν μπορουσε να βαλει και τα ζωδια αυτων που εχουν γενεθλια
καλο θα ηταν και δεν ειναι τιποτα δυσκολο.

Παντως εγω το Eortes το θεωρω κορυφαιο και σε ταχυτητα και σε ολα
και με υπερκαλυπτε, τωρα θα μου πειτε και γιατι βρε αδερφε το αγορασες
το geoloc (ονομα και αυτο!!!) η απαντηση ειναι.... ξερω γω ετσι μου την εδωσε :)

Τελευταία επεξεργασία από: Myselff, 17/12/2010 - 13:22


#28   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/12/2010 - 15:54

Λοιπον ας φτιαξω μια λιστουλα, μικρη και ασυμαντη και αυτο ειναι καλο
για την εφαρμογη.

1) Ζωδια σε αυτους που γιορταζουν

2) Στην οθονη των γενεθλιων οταν κανει scroll και την
αφησεις οταν σταματησει (εστω και μερικα pixel) τοτε
κανει flashing την οθονη με την χρονια.

3) Οπου λεει για γενεθλια να αναφερει και το ποσο χρονων
ειναι ο τυχερος γιατι στην αριθμητικη εχω μεινη σκραπας.

4) Τις αργιες στο ημερολογιο (και γενικως) να τις εχει με αλλο χρωμα (κοκκινο?)

5) Μολις ειδα οτι το flash της χρονιας το κανει ΚΑΙ στις αργιες & Ον.Εορτες.

6) Ειδοποιηση κατα το προτυπο του Eortes, δηλαδη οχι μια φορα την μερα μονο αλλα
να με ενημερωνει 3 (νομιζω ειναι αρκετες) φορες, οποτε θελω εγω βεβαια.

7) Στο ημερολογιο να βγαινουν δυο συμβολα στην ημερομηνια στο κουτακι, ενα για τις
γιορτες (η τελεια μια χαρα ειναι) και ενα για τα γενεθλια, αν ειναι εφικτο αυτο.

8) Ο Ιανουαριος 2011 (και πιθανον και αλλοι μηνες) γιατι πιανει ΤΟΣΕΣ σειρες?

9) Οταν ειμαι σε μια μερα ας πουμε 28-01-11 και βλεπω ποιοι γιορταζουν αν πατησω
να παω πισω με πηγαινει στην σημερινη ημερομηνια ενω θα επρεπε να με αφηνει στην
ησυχια μου εκει που ειμαι και ξερω εγω πως θα παω στην σημερινη (πατωντας το σημερα!!)

Αυτα προς το παρον, ωραιο ημερολογιο και πρακτικο στεκεται ισαξια απεναντι στο Eortes.


Well Done
Keep up the good work.

#29   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2010 - 16:38

Λοιπον ας φτιαξω μια λιστουλα, μικρη και ασυμαντη και αυτο ειναι καλο
για την εφαρμογη.

1) Ζωδια σε αυτους που γιορταζουν

2) Στην οθονη των γενεθλιων οταν κανει scroll και την
αφησεις οταν σταματησει (εστω και μερικα pixel) τοτε
κανει flashing την οθονη με την χρονια.

3) Οπου λεει για γενεθλια να αναφερει και το ποσο χρονων
ειναι ο τυχερος γιατι στην αριθμητικη εχω μεινη σκραπας.

4) Τις αργιες στο ημερολογιο (και γενικως) να τις εχει με αλλο χρωμα (κοκκινο?)

5) Μολις ειδα οτι το flash της χρονιας το κανει ΚΑΙ στις αργιες & Ον.Εορτες.

6) Ειδοποιηση κατα το προτυπο του Eortes, δηλαδη οχι μια φορα την μερα μονο αλλα
να με ενημερωνει 3 (νομιζω ειναι αρκετες) φορες, οποτε θελω εγω βεβαια.

7) Στο ημερολογιο να βγαινουν δυο συμβολα στην ημερομηνια στο κουτακι, ενα για τις
γιορτες (η τελεια μια χαρα ειναι) και ενα για τα γενεθλια, αν ειναι εφικτο αυτο.

8) Ο Ιανουαριος 2011 (και πιθανον και αλλοι μηνες) γιατι πιανει ΤΟΣΕΣ σειρες?

9) Οταν ειμαι σε μια μερα ας πουμε 28-01-11 και βλεπω ποιοι γιορταζουν αν πατησω
να παω πισω με πηγαινει στην σημερινη ημερομηνια ενω θα επρεπε να με αφηνει στην
ησυχια μου εκει που ειμαι και ξερω εγω πως θα παω στην σημερινη (πατωντας το σημερα!!)

Αυτα προς το παρον, ωραιο ημερολογιο και πρακτικο στεκεται ισαξια απεναντι στο Eortes.


Well Done
Keep up the good work.


Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου.

Παρόλ’αυτά Θα συνιστούσα σχόλια για την συγκεκριμένη εφαρμογή να γίνονται εδώ:
Geolos post

καθώς ο ρόλος αυτού του post δεν είναι η προβολή συγκεκριμένων εφαρμογών αλλά όλων + η διατήρηση/ανανέωση του πίνακα.

Από εκεί και πέρα:
* Το (2) το έχω κατά νου να το διορθώσω.
* Για το (3), εάν δεν έχει δηλωθεί σωστά το έτος της ημερομηνίας γενεθλίων δεν είναι δυνατό και ο υπολογισμός να είναι σωστός. Το μόνο που παρατήρησα, είναι ότι εάν μεταβείς σε προηγούμενο/επόμενο έτος δεν ανανεώνεται το πόσο χρονών είναι η επαφή (π-χ το 2011 πρέπει να πάει +1). Θα διορθωθεί και αυτό σε επόμενη έκδοση.
*Για το (4) δεν καταλαβαίνω τι εννοείς,. Αργία που πέφτει Δευτέρα ή Παρασκευή είναι μα πράσινο χρώμα, εάν πέφτει ΣΚ είναι με κόκκινο, και για όλες τις άλλες μέρες είναι με γκρι.

Τέλος, η πρώτη οθόνη είναι πανομοιότυπη με αυτή που έχεις στο calendar του iPhone. Ο κάθε μήνας λαμβάνει χώρο αναλόγως με τις ημέρες του μήνα που έχει.

Και πάλι ευχαριστώ.
Χρήστος

#30   tsoliassoftware

tsoliassoftware

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2010 - 17:54

geolos

Πολυ καλη εφαρμογη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες