Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συζήτηση για την επιλογή προγράμματος GPS για το iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   neof1z

neof1z

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:neof1z

Δημοσίευση 17/12/2010 - 15:37

Με ενδιαφέρει η αγορά ενός gps για iphone 4 32gb και είμαι μεταξύ του Sygic 19.90 και Navigon 49.90.Τι προτείνεται?.Έχει Ελληνική πλοήγηση το Sygic?

Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   akisk79

akisk79

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Akis_K

Δημοσίευση 17/12/2010 - 18:21

Με ενδιαφέρει η αγορά ενός gps για iphone 4 32gb και είμαι μεταξύ του Sygic 19.90 και Navigon 49.90.Τι προτείνεται?.Έχει Ελληνική πλοήγηση το Sygic?

Ευχαριστώ.

το 'Navigon' είναι εγγύηση ;)

#3   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2010 - 19:18

Σε ένα πρόγραμμα πλοήγησης πρώτη προτεραιότητα δεν είναι η τιμή αλλά η αξιοπιστία!

Τα έχει δουλέψει κανείς όλα για να έχουμε εκτίμηση;

#4   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2010 - 19:31

Το iGO8 και το Sygic τα γνωρίζω από τα WM, το Navigon (για το οποίο ακούω καλά λόγια) δεν το έχω δοκιμάσει. Το tomtom στο εξωτερικό απλά δεν πιάνεται, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο teleatlas που χρησιμοποιεί στη χώρα μας είναι ενημερωμένος!

Μάλλον θα περιμένω το jb για να τα δοκιμάσω και να επιλέξω όποιο με βολεύει πιο πολύ! Είναι πολλά τα λεφτά για πρόγραμμα και χωρίς δοκιμή δεν λέει!

#5   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2010 - 19:38

Το iGO8 και το Sygic τα γνωρίζω από τα WM, το Navigon (για το οποίο ακούω καλά λόγια) δεν το έχω δοκιμάσει. Το tomtom στο εξωτερικό απλά δεν πιάνεται, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο teleatlas που χρησιμοποιεί στη χώρα μας είναι ενημερωμένος!

Μάλλον θα περιμένω το jb για να τα δοκιμάσω και να επιλέξω όποιο με βολεύει πιο πολύ! Είναι πολλά τα λεφτά για πρόγραμμα και χωρίς δοκιμή δεν λέει!


Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Να πω και τη δική μου εμπειρία.
Έχω το 3GS στην τελευταία rom 4.2.1 jailbreak (έχω την παλιά bootrom). Δοκίμασα σπασμένα τα εξής:
Navigon: Υπέροχο interface αλλά σέρνεται, χάνει το σήμα και κολλάει για πολλά δευτερόλεπτα στις στροφές. Δεν έχω ακούσει σε άλλους να συμβαίνει αυτό όμως. Ίσως διότι είναι σπασμένο ή δεν υποστηρίζει καλά την 4.2.1; Η έκδοσή του είναι η 1.6 (δεν έχω δοκιμάσει 1.7 που μόλις βγήκε).
Το tomtom απλά δεν λειτουργεί στην 4.2.1 οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω. Μόλις πας να το ανοίξεις κλείνει. Δεν ξέρω επίσης αν φταίει η έκδοση της rom ή ότι είναι jailbreak.
Πάντως διστάζω να αγοράσω κάποιο από αυτά με τα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει.
Επίσης σκέφτομαι το MLS Talk and Drive αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τους χάρτες. Κάποιοι λένε πως έχουν μείνει πίσω... Δεν υπάρχει σπασμένο για δοκιμή δυστυχώς.

#6   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2010 - 19:53

Το iGO8 και το Sygic τα γνωρίζω από τα WM, το Navigon (για το οποίο ακούω καλά λόγια) δεν το έχω δοκιμάσει. Το tomtom στο εξωτερικό απλά δεν πιάνεται, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο teleatlas που χρησιμοποιεί στη χώρα μας είναι ενημερωμένος!

Μάλλον θα περιμένω το jb για να τα δοκιμάσω και να επιλέξω όποιο με βολεύει πιο πολύ! Είναι πολλά τα λεφτά για πρόγραμμα και χωρίς δοκιμή δεν λέει!

To iGo8 με το igo του iPhone είναι η μέρα με τη νύχτα. Στο iPhone δεν σου το προτείνω για κανένα λόγο.
Τώρα για navigon vs tomtom εγώ σαφώς προτιμώ το navigon. Πιο συχνές αναβαθμίσεις, καλύτρεροι χάρτες (εκεί που κινούμαι τουλάχιστον) και κατα τη γνώμη μου πολύ καλύτερο interface.

#7   ioterl

ioterl

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2010 - 09:41

Το iGO8 και το Sygic τα γνωρίζω από τα WM, το Navigon (για το οποίο ακούω καλά λόγια) δεν το έχω δοκιμάσει. Το tomtom στο εξωτερικό απλά δεν πιάνεται, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο teleatlas που χρησιμοποιεί στη χώρα μας είναι ενημερωμένος!

Μάλλον θα περιμένω το jb για να τα δοκιμάσω και να επιλέξω όποιο με βολεύει πιο πολύ! Είναι πολλά τα λεφτά για πρόγραμμα και χωρίς δοκιμή δεν λέει!


Έχω και το navigon και το τομ τομ. Είναι και τα δύο πολύ καλά, αλλά να προτιμήσεις το tom tom. Οι χάρτες της Ελλάδας είναι της GI και είναι πολύ ενημερωμένοι. Στο navigon ακόμα και μετά την προχθεσινή αναβάθμιση υπάρχουν ελλείψεις ιδιαίτερα στην αρίθμηση. Όσοι το έχετε (το navigon) δοκιμάστε μια διαδρομή από παραλιακή προς γωνία Λ. Αθηνών και Θηβών και θα δείτε ότι αγνοεί την γέφυρα στον κόμβο Κηφισού & Λ. Αθηνών. Όλες οι αναβαθμίσεις απ' ότι κατάλαβα δεν άγγιξαν καθόλου τους χάρτες Ελλάδας.

#8   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/12/2010 - 12:50

Εδώ μεταφέρθηκαν τα offtopic του AppStore Deals.

#9   neof1z

neof1z

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:neof1z

Δημοσίευση 18/12/2010 - 13:02

Τελικά πήρα Sygic με 19.90 μιας και το θέλω μόνο για Αθήνα περισσότερο.Ευχαριστώ όλους για της απόψεις και της γνώμες σας και συγνώμη mikexs για την αναστάτωση.

#10   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/12/2010 - 13:08

Το Τομτομ 1.5 έχει τρελούς χάρτες και για μένα είναι μακράν το καλύτερο πρόγραμμα και σε ακρίβεια, και σε ταχύτητα εντοπισμού της θέσης και κλειδώματος σε δορυφόρο.

#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2010 - 13:08

Με ενδιαφέρει η αγορά ενός gps για iphone 4 32gb και είμαι μεταξύ του Sygic 19.90 και Navigon 49.90.Τι προτείνεται?.Έχει Ελληνική πλοήγηση το Sygic?

Ευχαριστώ.


το navigon εχω φιλε μου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.το sygic δεν το εχω δοκιμασει και δεν μπορω να εκ φερω γνωμη.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2010 - 13:21

εμενα μ αρεσε το navigon απο θεμα γραφικων ενω το sygic υστερει σε γραφικα,ωστοσο πιανεις αμεσως σημα με το sygic..
βεβαια με το sygic ημουν ικανοποιημενος μεχρι την εκδοση 2.0 στην 2.1.0 σε παει απο που να ναι(ευθεια ηταν η Αγ. Δημητριου και το sygic μου ελεγε να ειμαι δεξια για να στριψω δεξια στο καπακι μου λεει πριν στριψω δεξια να παω αριστερα και εγω εφυγα ευθεια για να παω Αγ. Δημητριου που ηταν ο προορισμος μου..)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες