Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το Apple TV ετοιμάζεται να ξεπεράσει τα 1 εκατ. πωλήσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/12/2010 - 17:04

Σύμφωνα με δελτίο τύπου της Apple το Apple Tv αναμένεται να ξεπεράσει τα 1 εκατομμύρια πωλήσεις μέσα στην εβδομάδα που διανύουμε.

Φαίνεται πως το Apple TV δεν είναι πλέον hobby για την Apple και οι πωλήσεις το αποδεικνύουν περίτρανα.

Αναρτημένη εικόνα


Ακολουθεί το δελτίο τύπου της Apple:

CUPERTINO, California—December 21, 2010—Apple® today announced that it expects sales of its new Apple TV® to top one million units later this week. The new Apple TV offers the simplest way to watch your favorite HD movies and TV shows, stream content from Netflix, YouTube, Flickr and MobileMe℠, all on your HD TV for the breakthrough price of just $99. iTunes® users are now renting and purchasing over 400,000 TV episodes and over 150,000 movies per day.

Now with AirPlay®, recently available in iOS 4.2, users can wirelessly stream their music, video and photos from iPad™, iPhone® and iPod touch® to their new Apple TV, making it the perfect iOS accessory. Users can also control Apple TV with their iPad, iPhone or iPod touch using the Remote app, available as a free app on the App Store℠.


[via macuser]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:10

Τρελλες πωλήσεις Έχει πάρει τα πάνω της η apple

#3   panteragr

panteragr

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:20

Σήμερα αύριο μου έρχεται από Αμερική! ΥΕΑΗ!!!

Έχω ακούσει ότι θέλει να φτιαξεις account με αμερικάνικη πιστωτική για να βλέπεις τις ταινίες που θα γίνονται release στην Αμερική (και φυσικά να το settareis στο ανάλογο region)

#4   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:31

Εγω απορώ τι του βρίσκουμε και το αγοράζουμε αυτο το πράγμα! Έλεος δηλαδή... Προσωπικά εμένα δεν μου άρεσε Απο ανέκαθεν ούτε το πρώτο ούτε atv2 μου φενετε ότι δεν ξέρει που παει καθόλου αλλα και τι είναι ακριβός... Πως δεν βγάζει η apple ένα mac όπου παράλληλα να έχει μέσα και τηλεοραση να έχει και τις λειτουργείτε του apple tv ,αλλα που αφού ο steve έχει πρόβλημα με την τηλεωραση χλωμο το βλέπω!

#5   Vagosjailbreaker

Vagosjailbreaker

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:35

Εγω απορώ τι του βρίσκουμε και το αγοράζουμε αυτο το πράγμα! Έλεος δηλαδή... Προσωπικά εμένα δεν μου άρεσε Απο ανέκαθεν ούτε το πρώτο ούτε atv2 μου φενετε ότι δεν ξέρει που παει καθόλου αλλα και τι είναι ακριβός... Πως δεν βγάζει η apple ένα mac όπου παράλληλα να έχει μέσα και τηλεοραση να έχει και τις λειτουργείτε του apple tv ,αλλα που αφού ο steve έχει πρόβλημα με την τηλεωραση χλωμο το βλέπω!



#6   Vagosjailbreaker

Vagosjailbreaker

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:39

I apple tv einai Mia poli xrisimi siskeui pou dn iparxi logos na ensomayothi se Mac

Ι.Σ. Το από ανέκαθεν ειναι πλεονασμος ... :P

#7   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:43

ειναι πολυ καλο εργαλειο αν το συνδιασεις με jb
στο σαλονι μου σε 52΄΄ τηλ βλεπω ολες τησ ειδησεις στο νετ + εχω to couch surfer που μπαινω ιντερνετ
κ αν κατεβασεις κ το remote που κανει το iphone mouse με 99ευρω
εχεις ενα πολυμηχανημα streaming κ οχι μονο....

#8   katsibalis

katsibalis

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Twitter:@katsibalis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:51

καλα ακουσες!
εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το δικο μου!
αντε με το καλο!

Σήμερα αύριο μου έρχεται από Αμερική! ΥΕΑΗ!!!

Έχω ακούσει ότι θέλει να φτιαξεις account με αμερικάνικη πιστωτική για να βλέπεις τις ταινίες που θα γίνονται release στην Αμερική (και φυσικά να το settareis στο ανάλογο region)



#9   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 21/12/2010 - 18:59

Παιδιά αν βάλετε ένα mac mini και έχετε και ένα time machine θα δείτε πόσο ωραίο είναι!!! Τώρα αν σας αρέσει και σας βολέβει το apple tv ok.

#10   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 21/12/2010 - 19:02

I apple tv einai Mia poli xrisimi siskeui pou dn iparxi logos na ensomayothi se Mac

Ι.Σ. Το από ανέκαθεν ειναι πλεονασμος ... :P

By the way τα greeklish απαγορεύονται ! :P

#11   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 21/12/2010 - 19:15

Εγω παλι το πηρα μολις σημερα. Το εφερε φιλος απο Αγγλια. Το μηχανημα αν ξερεις να το εκμεταλευτεις ειναι απαιχτο. Αλλα βεβαια εχω πει πολλες φορες οτι το ποσο καλο ειναι ενα gadget εγκειται ΠΑΝΤΑ στις προσωπικες αναγκες του καθενος μας. Εμενα πχ τωρα το καραγουσταρω γιατι βαζω τωρα μεσα τις φωτο απο την 7 μηνων κορη μου και ο τροπος παρουσιασης στην tv μου απλα δεν υπαρχει. Οσο για τον λογαριασμο στο US APPSTORE εγω τον εχω τωρα και 2,5 χρονια περιπου αγοραζω gift cards παντα βρισκω πωλητη που μου στελνει ΑΜΜΕΣΑ με την αγορα με mail το κωδικο ωστε τον δοκιμαζω αμεσα και μια φορα που ο κωδικος δεν επαιξε τον αναφερα στην paypal και σε κανα 6ωρο-8ωρο μου εστειλε διπλασιας αξιας κωδικο.
Μολις λοιπον εχεις χρημα μεσα κανεις τα παντα. Οσο για movies,μερικες τις εχω ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ. Λεπτομεριες για το νεο μου gadgetaki οταν το στησω πληρως ή ακομα καλυτερα οταν το jailbrekaro

#12   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/12/2010 - 20:13

Φιλε Nick για πες μου αν θες περισσοτερα γι' αυτο. Απ' οτι ειδα με το account που εχω στο US Store μπορω να "νοικιασω" μονο δωρεαν επεισοδια. Φυσικα το account ειναι χωρις πιστωτικη και το εκανα με το tutorial που βρηκα σε αυτο το site. Εσυ πως νοικιαζεις ταινιες ή TV Shows? Αγοραζοντας gift card (25$ ή 50$ απο ΕΒΑΥ που σου λενε απευθειας τον κωδικο καποιοι πωλητες) και περνωντας αμεσως μετα το redeem code στο US iTunes? Και αλλη μια ερωτηση...: Υποτιτλους εχουν ή οχι? (αν και μπορω να μαντεψω την απαντηση....ΟΧΙ!!!)

#13   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 28/12/2010 - 00:52

Σύμφωνα με το Engadget το Apple TV ξεπέρασε τα 1 εκατ. πωλήσεις

Apple said last week that it expected its new Apple TV to cross the one million mark in sales before Christmas, and it's now quietly confirmed that it's managed to do just that. For those keeping score, that means it's sold a million in three months, which is certainly impressive for something Apple still describes as a "hobby," although that description does have the peculiar tendency to lower expectations somewhat. As you may recall, Roku also announced last week that it expected to sell a million units before the end of the year, and its CEO noted that the introduction of the new Apple TV actually seems to have led to a spike in sales of its own media streamers.

[via]

Τελευταία επεξεργασία από: MacDimitris, 28/12/2010 - 00:53





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες