Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατί με λες Gadgetakia;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:34

παιδια, ενα θα σας πω...


Commodore 64, περιμενα με της ωρες να διαβασει την κασσετα. και μετα απο 30 λεπτα διαβασματος ,εβγαζε ERROR. και ξανα απο
την αρχη.

ναι ναι... έβαζα την κασέτα, πήγενα έτρωγα, και μετά έπαιζα!!!! αυτά είναι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:35

ναι ναι... έβαζα την κασέτα, πήγενα έτρωγα, και μετά έπαιζα!!!! αυτά είναι!


και δεν εισουν και συγουρος αμα παιξεις, διοτι εβγαζε error. χα χα χα χα χα

#63   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:38

και δεν εισουν και συγουρος αμα παιξεις, διοτι εβγαζε error. χα χα χα χα χα


κλασικά... γιαυτό έκανες προσευχή πριν φας, όχι για το φαΐ, αλλα για να παίξει το παιχνιδάκι!

#64   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:38

κλασικά... γιαυτό έκανες προσευχή πριν φας, όχι για το φαΐ, αλλα για να παίξει το παιχνιδάκι!



χα χα χα χα χα χα......

#65   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 14:04

Ε λοιπόν ΝΑΙ! Είμαι gadgetάκιας! Έχουν περάσει πολλές συσκευές τεχνολογίας από τα χέρια μου, τις οποίες συνήθως ξεζουμίζω από όλες τις απόψεις! Έχω τρέλα με την τεχνολογία γενικώς, και ειδικά με μικρές συσκευές που μπορούν να διευκολύνουν, αλλά και να "γεμίσουν" την καθημερινότητα μου.

Από κει και πέρα, προσπαθώ να είμαι συνειδητοποιημένος σε κάποια πράγματα. Όχι στο να αγοράζω μόνο ότι χρειάζομαι (αν ήταν έτσι θα αγόραζα μόνο φαγητό και ρούχα κάθε φορά που τα προηγούμενα θα μου έλιωναν!). Είμαι συνειδητοποιημένος στο τι αγορές σηκώνει το πορτοφόλι μου, όταν έχουν καλυφθεί πρώτα οι υποχρεώσεις μου. Απλά πράγματα. Από κει και πέρα, δικά μου είναι τα χρήματα ότι θέλω τα κάνω. Αν μπορώ να έχω ps2, ps3, pc, xbox, xbox360 (τα αναφέρω γιατί όλα κάνουν την ίδια δουλειά πάνω κάτω), κλπ, κλπ, κλπ, αφού αυτή είναι η τρέλα μου, αυτά θα έχω!

Και βέβαια είναι αλήθεια ότι στην τρέλα σου, υπάρχουν περιπτώσεις που ξεφεύγεις. Που θα πάρεις κάτι βιαστικά και επιπόλαια, που ίσως να μην έχεις καλύψει πλήρως τις υποχρεώσεις σου, αλλά πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια που σηκώνουν "διόρθωση"! Δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος στον κόσμο που δεν έχει κάποιο πάθος. Και για μένα δεν είναι κανένα κατακριτέο, όταν είναι δημιουργικό και κυρίως όταν δεν περιέχει το στοιχείο της "καταστροφής" (προς τρίτους) και βεβαίως της "αυτοκαταστροφής" (ποτό, τσιγάρο, ναρκωτικά, τζόγος, κλπ)...

Από αυτά που θυμάμαι: Atari, παιχνιδομηχανή τύπου atari, φορητά tetris-packman, gameboy, gamegear (δανικό!), ericsson κάτι (που ήταν όλο μεταλλικό, με πορτάκι), panasonic gd-κάτι (το πρώτο έχρωμο), ericsson k700, samsung (ένα slide δεν θυμάμαι ποιο), mp4 2gb, gps με mp4, nokia 5800xm, ipod touch 3g 32, LG optimus one, pcιά πολλά πολλά πολλά (πρώτο olivetti pentium 120mhz-τελευταίο i7940+htpc Ε8500),netbook samsung, notebook acer, iphone 4 16, iphone 4 32, xbox360, ps3. Από αυτά κάποια συνυπήρχαν, άλλα αντικαταστάθηκαν, άλλα υπάρχουν ακόμα.
Στόχος... imac. ;-)

#66   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 29/12/2010 - 14:19

πραγματικά μου αρέσει τρελά αυτό το τοπικ!δεν ξέρω απο που να αρχίσω!
κάτι celeron κάτι cyrix gameboy pstn και isdn και προσπαθούσα να κατεβάσω με το getright!πωπω απίστευτες εποχές!
πραγματικά δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα το γεγονός οτι γουστάρω τρελά την τεχνολογία αλλά είμαι χαρούμενος γτ δεν έμπλεξα αλλού και αλλού που τότε τα πράγματα ήταν δύσκολα!
πάμε γερά για τα επόμενα!!!!!!!!!!!!

#67   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 14:35

βλεπεις κατι να μην στεκει?
ειναι δεδομενο οτι ο καθενας κανει οτι τον ευχαριστη ειτε αυτο λεγαιτε αγορα iphone 4 ειτε bmw z5
αρκη να μην ξεφευγουμε,αλλα κ να ξεφυγει καποιος κ παλι κανει κατι τον οποιο τον ευχαριστει τι να πεις?



εαν καπνιζεις η πινεις πολυ ξεπερνας τα ζωα τα καταναλωτικα των gadgets

δεν πινω πολυ εως και καθολου(1 ποτο με το ζορι να το πιω) το αποφευγω γιατι δεν μου αρεσει και εχω κοψει το καπνισμα..κατι δεν παει καλα με μενα
αντιθετος μου αρεσουν οι γυναικες πολυ και οι εκδρομες με τους φιλους μου

#68   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:12

δεν πινω πολυ εως και καθολου(1 ποτο με το ζορι να το πιω) το αποφευγω γιατι δεν μου αρεσει και εχω κοψει το καπνισμα..κατι δεν παει καλα με μενα
αντιθετος μου αρεσουν οι γυναικες πολυ και οι εκδρομες με τους φιλους μου


Μα δεν είπε κανείς φυσικά ότι ένας gadgetakias δεν έχει γυναίκες και δεν του αρέσουν οι εκδρομές... άλλωστε γιαυτό μου κόλλησαν και πρώην αλλά και οι φίλοι μου αυτό το όνομα! γιατί όταν είμαστε εκδρομούλα με σκηνή στην Τσιβλού στον Χελμό, εγώ το πρωή έμπαινα ίντερνετ και οι άλλοι προσπαθούσαν να βρουν σημείο να έχει σήμα μπας και ακούσουν την μαμα και τον μπαμπά να τους λέει "Πρόσεχε, και μακρυα από την λίμνη μην σας ρουφήξει τίποτα!"

απλά ο gadgetakias τυχαίνει να έχει την απάντηση που θες πριν κάνεις την ερώτηση... "Που θα βγούμε σήμερα;", "Ψάχνω να βρω φτηνό βενζινάδικο", "η κοπέλα μου μένει στην Αγγλιά και έχω να την δω 3 μήνες και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν έχει PC", "πωωω πάλι θα παίρνω το 11880 για να μάθω κανα εστιατόριο εδώ κοντά για να παραγγείλω" κλπ... εδώ δεν ήρθαμε να κάνουμε σίγουρα μόστρα το πόσες κοπέλες έχει ο καθένας και τι του αρέσει πραγματικά να κάνει, εδώ λέμε για το κομμάτι gadget, αν θες ένα άλλο τοπικ με θέμα "Γυναίκες" μπορώ επίσης να συμμετάσχω και με περισσότερα αποκτήματα από τα gadgetakia... όποτε καλό θα ήταν να λέμε για ψάρεμα στην "στήλη" του ψαρέματος και να μην μπλέκουμε την Βούρτσα με την Τσαταρα! Εδώ λέμε για Gadgets και για το πόσο πωρωμένοι ήμαστε! ελπίζω τώρα να το καταλάβαμε... ναι; :P :P :P

#69   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:26

Gameboy Color
Gameboy Advance
Gameboy SP
Playstation 1
XBOX
PSP 2004
PSP 3004

PC Intel Celeron (3GB σκληρο,128MB Ram)
PC Intel Pentium
PC Intel QUAD (640GB σκληρό,4GB Ram,nVidia gForce 9600GT)
Mac Mini
iMac <- Δεν είναι δικό μου αλλά έχω περάσει αρκετό καιρό μαζί του :P
Netbook Asus 1101HA (Snow Leopard)

Nokia x 3-4
Sony x 4-5
Samsung
HTC Wildfire
iPhone 3GS
iPhone 4
iPhone 5 :P

Sony MP3 Player 4GB (μέγιστο για την εποχή του)
Shuffle (4TH gen) 2GB Blue
iPod Touch 2GEN 8GB


Αυτά θυμάμαι (το '97 είμαι :P)

#70   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 30/12/2010 - 12:02

Μιλάμε μόνο εγώ δεν έκανα κανονική απογραφή!!! το επόμενο topic θα έχει να κάνει μόνο με Iphone όποτε ετοιμαστείτε για τρελή απογραφή!!!

#71   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 30/12/2010 - 12:29

λοιπόν, λόγου το ότι έχουν ανέβει τα ντουζένια όλων και δεν υπάρχει λόγος κανένας... εμείς, οι "άρρωστοι" έχουμε να μοιραζόμαστε ιστορίες υπερκαταναλωτισμού και να ανατριχιάζουμε πραγματικά όταν θυμάμαι που δεν διάβαζα στις εξετάσεις γιατί έπαιζα Indiana Jones and the Fate of Atlantis και καθόμουν και έγραφα τις λύσεις, ανατριχιάζω όταν θυμάμαι πήρα σε copy το Monkey Island 1 & 2 και τώρα τα παίζω στο Iphone, ενώ τότε ήταν σε 10 δισκέτεw High Density 5 και ένα τέταρτο. Δεν θα ξεχάσω τις στιγμές που προγραμμάτιζα το Autoxec και το Config.sys για να παίξω το Pirates! Οκ να έχουμε μέτρο... εγώ έχω χιλιόμετρο, και αυτές οι μνήμες δεν μπορούν να συγκριθούν με το "πριν 17 χρόνια πήγα για πρώτη φορά και κατανάλωσα αλκολ!!" τέλειωσε εκεί αυτή η μνήμη... δεν μπορείς να διηγηθείς το πως ένιωσες όταν άνοιξα για πρώτη φορά το κουτί του Atari - Lynx της μακράν πρώτης έγχρωμης παιχνιδομηχανής portable και να περιγράψεις τις ατέλειωτες ώρες που παιδευόμασταν με το BMX να τερματίσουμε το ρημαδό παίχνιδο.
Όταν έπαιζα ώρες στο NES το beach volley... ή στο SUPER NES το Μουντιάλ 2004 και κάναμε trash talking με τους φίλους... μήπως να βγω και λίγο εκτός θέματος και να αρχίσω να λέω για subboteo και για όλες τις κερκίδες, τους πάγκους τα φώτα του αγωνιστικούς χώρους, τις νέες μπάλες του κάθε μουντιάλ καθώς και τους διετιτές...
αυτές οι στιγμές δεν μπορούν να συγκριθούν... θέλουμε δεν θέλουμε τότε ήταν περιόδος υπερκαταναλωτισμού... τώρα τα παιδάκια λένε μεταξύ τους"Πωωωωω θυμάμαι τότε που άνοιξα το φακελάκι του yu-gi-oh και είχε τον Κόκκινο Δράκο με τις 13ήμιση ουρές". Ώραια μνήμη και αυτή και ούτε μπορώ να την προσβάλω και να πω ότι η δικιά μου είναι καλύτερη και οι δικιά σου χειρότερη και εσύ ο έξυπνος και εγώ το "ζώο που καταναλώνω". Η μαγκιά είναι να αποδεχτείς τον άλλον και να μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι εσύ είσαι καλύτερος που δεν τα κάνεις όλα αυτά γιατί είμαι 3000000% ότι θα σου βρω αναρίθμητα άπειρους λόγους να ντραπείς που δεν έκανες τίποτα από όσα εμείς οι "άρρωστοι". Δεν μπήκαμε να σε προσβάλουμε ούτε τίποτα... περνάμε ευχάριστα με τις δικές μας μνήμες και όχι τις δικές σου... είναι σαν να μπαίνεις στην Θύρα 7 και να λες..."Είμαι Παναθηναϊκός, και όποιος δεν είναι παναθηναϊκός είναι χαζός" και το ανάποδο. Δεν είναι σωστό δηλαδή και δεν δείχνει σεβασμό προς τους "άρρώστους" όπως είμαστε εμείς!

αααα ξέχασα μήπως να θυμηθώ το φιδάκι της QBasic που μετά από 10 χρόνια το έβγαλαν στα Νοκια και θελαν όλοι να παίξουν;
τι ωραίες εποχές!!! τώρα έχουμε Tron και τότε φιδάκι!




κορυφαιος τι να πω...εχω πεθανει στα γελια εδω και 5 λεπτα!

Τελευταία επεξεργασία από: merkon, 30/12/2010 - 12:30


#72   eftijis

eftijis

    iPH Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2010 - 13:28

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ ευτυχως παιρνουμε κουραγιο ο ενας απ τον αλλον ......ολα τα "καμμενακια"μαζεμενα!!! θα ηθελα να αναφερθω στον προαναφερθεντα κ τις αναμνησεις που ξυπνησε με το subbuteo....ωρες κ μερες ατελειωτες,ξενυχτια(μεχρι τι 1 το αργοετρο ειμασταν κ πιτσιρικια τοτε) μαζεμενοι ολοι οι φιλοι σε ενα σπιτι,κ οι γονεις να μας ψαχνουν στα τηλεφωνα....!!!! χαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχαχ

#73   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 30/12/2010 - 13:46

Εγω παιδια αρχισα με ενα παλιο siemens και ενα Game Boy sp..προχωρησα στο Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson k550i,Sony Ericsson k850i,iPhone 3G,iPhone 4,ipod..ενταξει..ειμαι σε λιγο καλυτερη κατασταση :lol: :rolleyes: :rolleyes:

#74   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 30/12/2010 - 19:50

Εγω παιδια αρχισα με ενα παλιο siemens και ενα Game Boy sp..προχωρησα στο Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson k550i,Sony Ericsson k850i,iPhone 3G,iPhone 4,ipod..ενταξει..ειμαι σε λιγο καλυτερη κατασταση

αν δεν έχεις στο subbuteo την εθνική της Δυτικής Γερμανιάς, δεν μας λες κάτι! λολ... υπέρ συλλεκτική ομάδα... μάζι με μπαλίτσες του μουντιαλ της Ιταλίας :D :P :P

#75   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/12/2010 - 20:13

Ένα θα πω που το άκουσα σήμερα από κάποιον που αγόραζε ένα iphone 4 στη voda... "Μπορεί να είμαστε φτωχοί αλλά έχουμε πλούσια ελαττώματα..."

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες