Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

APPLE IPHONE 4 32GB ME 269 EΥΡΩ?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   pennoula86

pennoula86

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 22:38

Οποτε λες οτι αυτά τα sites δεν ειναι μουφες και οτι μπορείς καλλιστα να παρεις απο site το iphone 32GB με 269 ευρώ καινούριο εφοσον η σελιδα δεν ειναι απο Ελλάδα;


Ναι και μου είπαν οτι θα δεχτούν για παραγγελία περισσότερων κινητών και τους λέω και καλά θέλω 20 κινητά για την εταιρεία ενός φίλου και προχώρησαν στην παραγγελία με paypal ετοίμασαν τα στοιχεία, εγώ βέβαια τους έγραψα γιατί 20 κινητά δε μπορώ να αγοράσω και μετά μου έδωσαν στοιχεία για την paypal να πάω να τους κάνω την πληρωμή να τα στείλουν και τους είπα και καλά οτι η εταιρεία έκλεισε και δε μπορώ να αγοράσω 20 κινητά. Αυτό. εφόσον δέχτηκαν με paypal για μαζική αποστολή γιατί δε μαζευόμαστε απο δω μέσα να παραγγείλουμε όλοι;Με paypal είπε και με την paypal αν γίνει μα****ια τα λεφτά σου πίσω, οπότε όλοι οι δύσπιστοι προσέλθετε...Δεν ξέρω παιδιά τι να πω..Και ξέρετε..Στα 10 3 δώρο, αλλά αφού δέχονται paypal τι έχετε να πείτε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   pennoula86

pennoula86

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 22:41

Ναι και μου είπαν οτι θα δεχτούν για παραγγελία περισσότερων κινητών και τους λέω και καλά θέλω 20 κινητά για την εταιρεία ενός φίλου και προχώρησαν στην παραγγελία με paypal ετοίμασαν τα στοιχεία, εγώ βέβαια τους έγραψα γιατί 20 κινητά δε μπορώ να αγοράσω και μετά μου έδωσαν στοιχεία για την paypal να πάω να τους κάνω την πληρωμή να τα στείλουν και τους είπα και καλά οτι η εταιρεία έκλεισε και δε μπορώ να αγοράσω 20 κινητά. Αυτό. εφόσον δέχτηκαν με paypal για μαζική αποστολή γιατί δε μαζευόμαστε απο δω μέσα να παραγγείλουμε όλοι;Με paypal είπε και με την paypal αν γίνει μα****ια τα λεφτά σου πίσω, οπότε όλοι οι δύσπιστοι προσέλθετε...Δεν ξέρω παιδιά τι να πω..Και ξέρετε..Στα 10 3 δώρο, αλλά αφού δέχονται paypal τι έχετε να πείτε;


Υπάρχει και mail που μου λένε οτι για μαζική αγορά δέχονται paypal....αν είναι ετσι δεν έχω τι να πω...

#63   maniasg

maniasg

    iPH Addict

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/02/2012 - 22:50

Τα πιστεύεις αυτά που γράφεις ποιος σου είπε ότι το PayPal είναι εγγύηση και ότι τα χρήματα επιστρέφονται αν γίνει λαλακια,θα στα επιστρέψει ο πωλητής αν είναι σοβαρός και δε θέλει να του κλεισουν τις συναλλαγές μέσω PayPal αλλα άμα είναι "κατσίκι" άντε γεια και να του αν του κλεισουν το PayPal και επίσης πρόσεξε μη σου στείλει κανένα λίνκ απο μουφα PayPal και μπεις και πληρώσεις,μεγάλη προσοχή ...και μαγκιά σου αν καταφέρεις και τα πάρεις τα μήλα σε αυτή τη τιμή,εγω μαζί σου είμαι αλλα πρόσεχε ...


Sent from my iPhone με δικά μου μεταφορικά

Τελευταία επεξεργασία από: manias261277, 06/02/2012 - 22:53


#64   tleo

tleo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 23:12

Ωχ! Το Google Chrome δεν μπόρεσε να βρει τη διεύθυνση www.ume-eletech.com



Μάλλον ήδη έκλεισαν.... :)

#65   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 06/02/2012 - 23:20

Ναι και μου είπαν οτι θα δεχτούν για παραγγελία περισσότερων κινητών και τους λέω και καλά θέλω 20 κινητά για την εταιρεία ενός φίλου και προχώρησαν στην παραγγελία με paypal ετοίμασαν τα στοιχεία, εγώ βέβαια τους έγραψα γιατί 20 κινητά δε μπορώ να αγοράσω και μετά μου έδωσαν στοιχεία για την paypal να πάω να τους κάνω την πληρωμή να τα στείλουν και τους είπα και καλά οτι η εταιρεία έκλεισε και δε μπορώ να αγοράσω 20 κινητά. Αυτό. εφόσον δέχτηκαν με paypal για μαζική αποστολή γιατί δε μαζευόμαστε απο δω μέσα να παραγγείλουμε όλοι;Με paypal είπε και με την paypal αν γίνει μα****ια τα λεφτά σου πίσω, οπότε όλοι οι δύσπιστοι προσέλθετε...Δεν ξέρω παιδιά τι να πω..Και ξέρετε..Στα 10 3 δώρο, αλλά αφού δέχονται paypal τι έχετε να πείτε;



Να σου πώ οτι ο αδερφός μου την πατησε με Nigerian scam γιατί δεν ειχε χρησιμοποιήσει αλλ φορα paypal, πουλαγε το ipod touch του, μια κοπελα ειπε να το αγορασει, να τον πληρωσει απο paypal αλλα τουπε να της κανει Request money from, αντι να του στειλει αυτή τα λεφτα και της εκανε request.

Και ερχεται ενα εμαιλ απο PAYPAL που λεει για προστασια του αγοραστή να σταλεί το πακέτο και να σκαναριστεί η αποδειξη αποστολής και να σταλεί στο paypal με εμαιλ ωστε να ελευθερωσουν τα λεφτα πουχει στειλει η κοπελα.

Και τοκανε γιατι δεν ηξερε και μετα το PAYPAL εστειλε εμαιλ να ζηταει κι αλλα λεφτα μεσω Western union και κατι αλλα.

Και τα ελεγξα και γω τα εμαιλ που παιζω πολύ με paypal και δεν τα ξεχωριζες με την καμία ομως απο τα αυθεντικά.

Μια χαρα μπορουν να σε σκαμάρουν με το "paypal".

Και τί να σου πω, αν ολα τα προηγούμενα (τα χαλια αγγλικά, οι διευθύνσεις κλπ) δε σε πονηρέψανε...
Whatsapp doc?

#66   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/02/2012 - 23:32

Αγαπητή pennoula86,

Θα σου γράψω ακριβώς ότι σου έγραψα και στο τόπικ που είχες ανοίξει:


"Βεβαιώνομαι ότι είσαι πραγματικό πρόσωπο που είτε δεν γνωρίζεις καθόλου τι γίνεται στο χώρο, είτε θέλεις να παρασύρεις και άλλα μέλη μέσω της "δήθεν" άγνοιάς σου.

Αλλά για να μην γίνω κακός και να απαντήσω να σου πω τα εξής:

- H western union είναι σχεδόν σήμα κατατεθέν των απατεώνων. Και αυτό γιατί παίρνουν τα λεφτά χωρίς εσύ να έχεις κανένα στοιχείο τους και μετά στέλνουν το αντικείμενο (που προφανώς εφόσον δεν έχεις στοιχεία τους δεν το στέλνουν).

- Τα τηλέφωνα στην Ελλάδα είναι ακριβά αλλά όχι επειδή κάποιοι αισχροκερδούν αλλά λόγω κυρίως της υψηλής φορολογίας. Αν καταφέρεις να βρεις τηλέφωνο στο 1/3 της τιμής στο εξωτερικό τότε πάρε μου και εμένα ένα... Οι καλύτερες τιμές αυτή τη στιγμή παίζουν στην Αμερική λόγω διαφοράς ευρώ-δολαρίου αλλά μετά υπάρχουν και τελωνεία κτλπ.

- Αυτό που λες για τα μούφα κινητά στην Ελλάδα επειδή βγάζουν προβλήματα δεν το σχολιάζω... Δεν έχει ΚΑΜΙΑ λογική...

- Πάμε τώρα στους Έλληνες που τα πουλάνε φθηνά. Το 80-90% αυτών είναι από επιδοτήσεις εταιρειών όπου τα παίρνουν τζάμπα και τα πουλάνε φθηνά ώστε να πάρουν στα χέρια κάποια λεφτά που δεν μπορούσαν να πάρουν αλλιώς μιας και οι εταιρείες δεν δίνουν τις επιδοτήσεις σε cash...

- Πολλοί είναι αυτοί που αγόρασαν από ebay. Αλλά ο ασφαλής τρόπος είναι το Paypal. Γιατί όποιος πήρε από ebay με western union ξέρεις τι έλαβε? Ένα φάκελο με δύο πέτρες (αληθινό γεγονός!)!!!

- Τέλος ρωτάς γενικά για το iphone και για το jailbreak και λες ότι δεν ξέρεις τίποτα. Μα στο τόπικ που κλειδώθηκε εσύ η ίδια δεν έλεγες ότι ξέρεις τα πάντα? ("...και επειδή είμαι καχύποπτη και γνωρίζω τα πάντα απο android και ios...").


Γνώμη μου είναι ότι δεν είσαι bot αλλά ότι προσπαθείς με έμμεσο τρόπο να διαφημίσεις τον τρόπο αυτό συναλλαγής μπας και τσιμπήσει κανείς.

Λυπάμαι που σε κατηγορώ και αν μου αποδείξεις το αντίθετο θα σου ζητήσω ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ δημόσια συγγνώμη..."

Τώρα όσο για τα όσα καινούρια γράφεις εδώ, να είσαι σίγουρη ότι οι απατεώνες αυτοί την τελευταία στιγμή θα σου πουν ότι κάτι στράβωσε με το paypal.

Επίσης υπάρχουν τρόποι για να ξεγελαστεί και το paypal. Δεν είναι τέλειο.

Και στην τελική αν πιστεύεις ότι ισχύει, εγώ σε προκαλώ να παραγγείλεις 1 τηλέφωνο για εμένα και θα στο πληρώσω μόλις σου έρθει!

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ όλα τα μέλη να μην προχωρήσουν σε καμία κίνηση σε τέτοια site και παραγγελίες!

#67   pennoula86

pennoula86

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2012 - 16:40

Αγαπητή pennoula86,

Θα σου γράψω ακριβώς ότι σου έγραψα και στο τόπικ που είχες ανοίξει:


"Βεβαιώνομαι ότι είσαι πραγματικό πρόσωπο που είτε δεν γνωρίζεις καθόλου τι γίνεται στο χώρο, είτε θέλεις να παρασύρεις και άλλα μέλη μέσω της "δήθεν" άγνοιάς σου.

Αλλά για να μην γίνω κακός και να απαντήσω να σου πω τα εξής:

- H western union είναι σχεδόν σήμα κατατεθέν των απατεώνων. Και αυτό γιατί παίρνουν τα λεφτά χωρίς εσύ να έχεις κανένα στοιχείο τους και μετά στέλνουν το αντικείμενο (που προφανώς εφόσον δεν έχεις στοιχεία τους δεν το στέλνουν).

- Τα τηλέφωνα στην Ελλάδα είναι ακριβά αλλά όχι επειδή κάποιοι αισχροκερδούν αλλά λόγω κυρίως της υψηλής φορολογίας. Αν καταφέρεις να βρεις τηλέφωνο στο 1/3 της τιμής στο εξωτερικό τότε πάρε μου και εμένα ένα... Οι καλύτερες τιμές αυτή τη στιγμή παίζουν στην Αμερική λόγω διαφοράς ευρώ-δολαρίου αλλά μετά υπάρχουν και τελωνεία κτλπ.

- Αυτό που λες για τα μούφα κινητά στην Ελλάδα επειδή βγάζουν προβλήματα δεν το σχολιάζω... Δεν έχει ΚΑΜΙΑ λογική...

- Πάμε τώρα στους Έλληνες που τα πουλάνε φθηνά. Το 80-90% αυτών είναι από επιδοτήσεις εταιρειών όπου τα παίρνουν τζάμπα και τα πουλάνε φθηνά ώστε να πάρουν στα χέρια κάποια λεφτά που δεν μπορούσαν να πάρουν αλλιώς μιας και οι εταιρείες δεν δίνουν τις επιδοτήσεις σε cash...

- Πολλοί είναι αυτοί που αγόρασαν από ebay. Αλλά ο ασφαλής τρόπος είναι το Paypal. Γιατί όποιος πήρε από ebay με western union ξέρεις τι έλαβε? Ένα φάκελο με δύο πέτρες (αληθινό γεγονός!)!!!

- Τέλος ρωτάς γενικά για το iphone και για το jailbreak και λες ότι δεν ξέρεις τίποτα. Μα στο τόπικ που κλειδώθηκε εσύ η ίδια δεν έλεγες ότι ξέρεις τα πάντα? ("...και επειδή είμαι καχύποπτη και γνωρίζω τα πάντα απο android και ios...").


Γνώμη μου είναι ότι δεν είσαι bot αλλά ότι προσπαθείς με έμμεσο τρόπο να διαφημίσεις τον τρόπο αυτό συναλλαγής μπας και τσιμπήσει κανείς.

Λυπάμαι που σε κατηγορώ και αν μου αποδείξεις το αντίθετο θα σου ζητήσω ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ δημόσια συγγνώμη..."

Τώρα όσο για τα όσα καινούρια γράφεις εδώ, να είσαι σίγουρη ότι οι απατεώνες αυτοί την τελευταία στιγμή θα σου πουν ότι κάτι στράβωσε με το paypal.

Επίσης υπάρχουν τρόποι για να ξεγελαστεί και το paypal. Δεν είναι τέλειο.

Και στην τελική αν πιστεύεις ότι ισχύει, εγώ σε προκαλώ να παραγγείλεις 1 τηλέφωνο για εμένα και θα στο πληρώσω μόλις σου έρθει!

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ όλα τα μέλη να μην προχωρήσουν σε καμία κίνηση σε τέτοια site και παραγγελίες!


Ωραίο το ειρωνικό μηνυματάκι σου αλλά δεν πάιζει 1 άτομο να έχει επιδοτήσεις για 10 iphone και να πουλάει κάθε μέρα απο 1 εδω μέσα γιατί έχω δει μέλη που το κάνουν. Δεν ξέρω αν είναι απάτη όπως λες κανείς δε μπορεί να το αποδείξει δε σημαίνει οτι όλες οι εταιρείες απο το εξωτερικό είναι μούφα. Η συγκεκριμένη έχει και site και επίσης επειδή τα ψάχνω πολύ υπάρχει και στην ιστοσελίδα την κρατική της Μ.Βρετανίας, την επίσημη ιστοσελίδα όλων των επιχειρήσεων της Αγγλίας με κατάληξη gov και το έλεγξα οτι υπάρχει, την βρήκα και στο google earth και έκανα και μια ερώτηση σε άτομο που μένει εκεί κοντά και μου είπε οτι πραγματικά η εταιρεία υπάρχει. Εγώ αν γινόταν στραβή δε θα περίμενα για διαδικαστικά μέσω Ελλάδας θα πήγαινα απευθείας εκεί στην εταιρεία και θα έκανα τις ανάλογες κινήσεις. Τώρα κάποια στιγμή που θα έχω 250 ευρώ στην άκρη ίσως το τολμήσω και αν τα χάσω τα έχασα.
Δεν θέλω να παρασύρω κανέναν μόνο να μπορέσω να βγάλω άκρη για το τι γίνεται και πως τόσα άτομα πουλάνε 3 και 4 συσκευές 4s αποκλείεται να έχουν αυτό το κινητό και να το πουλάνε, και εγώ αν έκανα ένα συμβόλαιο μόνο και μόνο για να πάρω το μήλο δεν θα το πουλούσα, εκτός και αν είχα ήδη iphone...Tεσπα δε με νοιάζει τι κάνει ο καθένας και απο που τα προμηθεύεται αλλά χωρίς αποδείξεις κανείς να μη λέει τίποτα αν δεν την έχει πατήσει.
Και βέβαια τα κινητά που πουλάνε απο μεγάλα γνωστά καταστήματα είναι προβληματικά πολλές φορές,και γι αυτο προτιμώ να αγοράζω με βάση το skroutz απο καταστήματα τα οποία έχω αγοράσει και τα κινητά μου βγαίνουν στην κυριολεξία "σκυλιά".
Μια λες για την paypal οτι είναι ασφαλής και μια όχι...Έχω κάνει αγορά laptop απο εξωτερικό με paypal και το έχω ακόμα το θέμα είναι ο πωλητής να δεις αν είναι αξιόπιστος, να ψαχτείς πολύ καλά, απο κει και πέρα δε φταίει η paypal και η western union αν ο πωλητής είναι fake , πρέπει να ψάξεις πάρα πολύ για να δεις αν όντως είναι fake.
Επίσης δεν γνωρίζω ΤΙΠΟΤΑ απο iphone μόνο με android ασχολούμαι γιατί πολύ απλά δεν ήθελα να ασχοληθώ με προιόντα της apple αλλά απο περιέργεια και μόνο θα αποκτήσω το 4s για να δω αν πραγματικά αξίζει το ios αν και είμαι φανατική android devices όπως π.χ το s2 το οποίο είναι πολύ καλύτερο απο άποψη hardware και κάπου έμαθα οτι τις οθόνες του iphone τις κατασκευάζει η samsung...άρα...Όλοι θύματα της apple δυστυχώς πιστεύουν οτι αν έχουν iphone έχουν το Θεό στα χέρια τους...
Επίσης κάτι άλλο για τους έξυπνους του site γιατι εγώ όπως λες δεν έχω γνώσεις, θέλω να μάθω έχει αγοράσει κανείς απο χρυσή ευκαιρία iphone σε πολύ χαμηλή τιμή με απόδειξη αγοράς; Απλά ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είναι έμπιστη αγγελία...
Και ναι αν θέλεις όταν πάρω το iphone στα χέρια μου σε καλώ να το δεις και αν θέλεις όπως είπες θα σου πάρω και σενα ένα, αλλά...Δεν διαφημίζω κανέναν απλά έχω απορίες και θέλω τεκμηριωμένα στοιχεία...Αυτά..

Τελευταία επεξεργασία από: pennoula86, 08/02/2012 - 16:42


#68   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/02/2012 - 16:54

Ωραίο το ειρωνικό μηνυματάκι σου αλλά δεν πάιζει 1 άτομο να έχει επιδοτήσεις για 10 iphone και να πουλάει κάθε μέρα απο 1 εδω μέσα γιατί έχω δει μέλη που το κάνουν. Δεν ξέρω αν είναι απάτη όπως λες κανείς δε μπορεί να το αποδείξει δε σημαίνει οτι όλες οι εταιρείες απο το εξωτερικό είναι μούφα. Η συγκεκριμένη έχει και site και επίσης επειδή τα ψάχνω πολύ υπάρχει και στην ιστοσελίδα την κρατική της Μ.Βρετανίας, την επίσημη ιστοσελίδα όλων των επιχειρήσεων της Αγγλίας με κατάληξη gov και το έλεγξα οτι υπάρχει, την βρήκα και στο google earth και έκανα και μια ερώτηση σε άτομο που μένει εκεί κοντά και μου είπε οτι πραγματικά η εταιρεία υπάρχει. Εγώ αν γινόταν στραβή δε θα περίμενα για διαδικαστικά μέσω Ελλάδας θα πήγαινα απευθείας εκεί στην εταιρεία και θα έκανα τις ανάλογες κινήσεις. Τώρα κάποια στιγμή που θα έχω 250 ευρώ στην άκρη ίσως το τολμήσω και αν τα χάσω τα έχασα.
Δεν θέλω να παρασύρω κανέναν μόνο να μπορέσω να βγάλω άκρη για το τι γίνεται και πως τόσα άτομα πουλάνε 3 και 4 συσκευές 4s αποκλείεται να έχουν αυτό το κινητό και να το πουλάνε, και εγώ αν έκανα ένα συμβόλαιο μόνο και μόνο για να πάρω το μήλο δεν θα το πουλούσα, εκτός και αν είχα ήδη iphone...Tεσπα δε με νοιάζει τι κάνει ο καθένας και απο που τα προμηθεύεται αλλά χωρίς αποδείξεις κανείς να μη λέει τίποτα αν δεν την έχει πατήσει.
Και βέβαια τα κινητά που πουλάνε απο μεγάλα γνωστά καταστήματα είναι προβληματικά πολλές φορές,και γι αυτο προτιμώ να αγοράζω με βάση το skroutz απο καταστήματα τα οποία έχω αγοράσει και τα κινητά μου βγαίνουν στην κυριολεξία "σκυλιά".
Μια λες για την paypal οτι είναι ασφαλής και μια όχι...Έχω κάνει αγορά laptop απο εξωτερικό με paypal και το έχω ακόμα το θέμα είναι ο πωλητής να δεις αν είναι αξιόπιστος, να ψαχτείς πολύ καλά, απο κει και πέρα δε φταίει η paypal και η western union αν ο πωλητής είναι fake , πρέπει να ψάξεις πάρα πολύ για να δεις αν όντως είναι fake.
Επίσης δεν γνωρίζω ΤΙΠΟΤΑ απο iphone μόνο με android ασχολούμαι γιατί πολύ απλά δεν ήθελα να ασχοληθώ με προιόντα της apple αλλά απο περιέργεια και μόνο θα αποκτήσω το 4s για να δω αν πραγματικά αξίζει το ios αν και είμαι φανατική android devices όπως π.χ το s2 το οποίο είναι πολύ καλύτερο απο άποψη hardware και κάπου έμαθα οτι τις οθόνες του iphone τις κατασκευάζει η samsung...άρα...Όλοι θύματα της apple δυστυχώς πιστεύουν οτι αν έχουν iphone έχουν το Θεό στα χέρια τους...
Επίσης κάτι άλλο για τους έξυπνους του site γιατι εγώ όπως λες δεν έχω γνώσεις, θέλω να μάθω έχει αγοράσει κανείς απο χρυσή ευκαιρία iphone σε πολύ χαμηλή τιμή με απόδειξη αγοράς; Απλά ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είναι έμπιστη αγγελία...
Και ναι αν θέλεις όταν πάρω το iphone στα χέρια μου σε καλώ να το δεις και αν θέλεις όπως είπες θα σου πάρω και σενα ένα, αλλά...Δεν διαφημίζω κανέναν απλά έχω απορίες και θέλω τεκμηριωμένα στοιχεία...Αυτά..

Θελω κι εγω να μου παρεις ενα. Στειλε pm σε παρακαλω πριν παραγγειλεις.
Ευχαριστω

#69   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/02/2012 - 19:29

Ωραίο το ειρωνικό μηνυματάκι σου αλλά δεν πάιζει 1 άτομο να έχει επιδοτήσεις για 10 iphone και να πουλάει κάθε μέρα απο 1 εδω μέσα γιατί έχω δει μέλη που το κάνουν. Δεν ξέρω αν είναι απάτη όπως λες κανείς δε μπορεί να το αποδείξει δε σημαίνει οτι όλες οι εταιρείες απο το εξωτερικό είναι μούφα. Η συγκεκριμένη έχει και site και επίσης επειδή τα ψάχνω πολύ υπάρχει και στην ιστοσελίδα την κρατική της Μ.Βρετανίας, την επίσημη ιστοσελίδα όλων των επιχειρήσεων της Αγγλίας με κατάληξη gov και το έλεγξα οτι υπάρχει, την βρήκα και στο google earth και έκανα και μια ερώτηση σε άτομο που μένει εκεί κοντά και μου είπε οτι πραγματικά η εταιρεία υπάρχει. Εγώ αν γινόταν στραβή δε θα περίμενα για διαδικαστικά μέσω Ελλάδας θα πήγαινα απευθείας εκεί στην εταιρεία και θα έκανα τις ανάλογες κινήσεις. Τώρα κάποια στιγμή που θα έχω 250 ευρώ στην άκρη ίσως το τολμήσω και αν τα χάσω τα έχασα.
Δεν θέλω να παρασύρω κανέναν μόνο να μπορέσω να βγάλω άκρη για το τι γίνεται και πως τόσα άτομα πουλάνε 3 και 4 συσκευές 4s αποκλείεται να έχουν αυτό το κινητό και να το πουλάνε, και εγώ αν έκανα ένα συμβόλαιο μόνο και μόνο για να πάρω το μήλο δεν θα το πουλούσα, εκτός και αν είχα ήδη iphone...Tεσπα δε με νοιάζει τι κάνει ο καθένας και απο που τα προμηθεύεται αλλά χωρίς αποδείξεις κανείς να μη λέει τίποτα αν δεν την έχει πατήσει.
Και βέβαια τα κινητά που πουλάνε απο μεγάλα γνωστά καταστήματα είναι προβληματικά πολλές φορές,και γι αυτο προτιμώ να αγοράζω με βάση το skroutz απο καταστήματα τα οποία έχω αγοράσει και τα κινητά μου βγαίνουν στην κυριολεξία "σκυλιά".
Μια λες για την paypal οτι είναι ασφαλής και μια όχι...Έχω κάνει αγορά laptop απο εξωτερικό με paypal και το έχω ακόμα το θέμα είναι ο πωλητής να δεις αν είναι αξιόπιστος, να ψαχτείς πολύ καλά, απο κει και πέρα δε φταίει η paypal και η western union αν ο πωλητής είναι fake , πρέπει να ψάξεις πάρα πολύ για να δεις αν όντως είναι fake.
Επίσης δεν γνωρίζω ΤΙΠΟΤΑ απο iphone μόνο με android ασχολούμαι γιατί πολύ απλά δεν ήθελα να ασχοληθώ με προιόντα της apple αλλά απο περιέργεια και μόνο θα αποκτήσω το 4s για να δω αν πραγματικά αξίζει το ios αν και είμαι φανατική android devices όπως π.χ το s2 το οποίο είναι πολύ καλύτερο απο άποψη hardware και κάπου έμαθα οτι τις οθόνες του iphone τις κατασκευάζει η samsung...άρα...Όλοι θύματα της apple δυστυχώς πιστεύουν οτι αν έχουν iphone έχουν το Θεό στα χέρια τους...
Επίσης κάτι άλλο για τους έξυπνους του site γιατι εγώ όπως λες δεν έχω γνώσεις, θέλω να μάθω έχει αγοράσει κανείς απο χρυσή ευκαιρία iphone σε πολύ χαμηλή τιμή με απόδειξη αγοράς; Απλά ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είναι έμπιστη αγγελία...
Και ναι αν θέλεις όταν πάρω το iphone στα χέρια μου σε καλώ να το δεις και αν θέλεις όπως είπες θα σου πάρω και σενα ένα, αλλά...Δεν διαφημίζω κανέναν απλά έχω απορίες και θέλω τεκμηριωμένα στοιχεία...Αυτά..

Εντάξει εγώ παραιτούμαι.

Όποιος πέσει στην παγίδα που ξεκάθαρα προσπαθείς να στήσεις τότε είναι άξιος της μοίρας του...

Λες ότι έχεις δει πολλά μέλη να πουλάνε κινητά ενώ γράφτηκες στο φόρουμ 4 μέρες πριν!!! Πότε πρόλαβες?

Επίσης για δώσε ένα λινκ από αυτή τη επίσημη ιστοσελίδα της Μ.Βρετανίας (να δεις που δεν θα υπάρχει...).

Όσο αυτό για το google earth, ασχολίαστο...

Επίσης το ότι λες ότι αν σου κάνουν στραβή θα πας μέχρι την Αγγλία να κάνεις φασαρία επίσης ασχολίαστο...

Το ότι δε σε νοιάζει να χάσεις 250 ευρώ επίσης ασχολίαστο!

Την έχουν πατήσει πολλοί και για αυτό μιλάω. Δεν τα λέω χωρίς αποδείξεις!

Αυτό για τα καταστήματα που λες είναι η μεγαλύτερη ανακρίβεια που έχω ακούσει 4 χρόνια εδώ μέσα!

Η paypal είναι ασφαλής. Αλλά αν σου στείλει κάποιος με mail το invoice πολλές φορές μοιάζει με paypal και δεν είναι.

Όταν ο πωλητής είναι στην άλλη άκρη του κόσμου δεν μπορείς να πιστοποιήσεις αν είναι fake ή όχι, οπότε βασίζεσαι στο feedback άλλων.

Οπότε αν ήταν πραγματική αυτή η εταιρεία, όλος ο πλανήτης θα αγόραζε από εκεί!

Και από την χρυσή ευκαιρία που λες την έχουν πατήσει κάποιοι!

Εσύ σε προηγούμενο ποστ σου έλεγες ότι τα ξέρεις όλα για τα iphone και τώρα λες ότι δεν ξέρεις τίποτα.

Όσο για το καλύτερο hardware του S2 να σε παραπέμψω στα banchmarks ανέμεσα στο 4, το 4 S και το S2.

Στα αυτιά του δίνουν και το 4 και το 4S!

Θα μας πεις τελικά την αλήθεια?

Τι ρόλο βαράς εδώ μέσα και ποιούς προσπαθείς να παρασύρεις με την δήθεν άγνοιά σου?

#70   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/02/2012 - 21:43

Πολυ ασχοληθηκατε "μαζι της" (εαν ειναι και θυληκου γενους, γιατι κι αυτο στο δολωμα ειναι, το κανει πιο δελεαστικο) . Bann με τη μια. Ελεος με ολους του αλητες/απατεωνες/κλεφτες/κτλ.

#71   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2012 - 22:29

εδω τελειωνει και η συζητηση περι φθηνων iPhones.. locked!

Αναρτημένη εικόνα


Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/02/2012 - 22:30





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες