Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κοψιμο καρτας σε καταστημα για iphone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/02/2011 - 14:57

Αν ειναι κανείς Θεσσαλονίκη βρισκόμαστε και του την κόβω εγώ ( την κάρτα εννοείται :rolleyes: )

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Roo9ney

Roo9ney

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 12:59

Παιδια εγω πηγα στο Γερμανο και οταν τους ειπα να μου κανουν την κανονικη sim σε micro με στραβοκοιταξε ο πωλητης,μου λεει το μονο που μπορω να σου κανω ειναι να σου εκδωσω καινουρια σε 4 μερες...Τι γινεται δεν τις κοβουν πλεον μονο τις αλλαζουν?

Και κατι ακομα μου προτεινετε να πειραματιστω με ψαλιδι μπας και τα καταφερω η να μην το διακινδυνευσω?

#33   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:06

Παιδια εγω πηγα στο Γερμανο και οταν τους ειπα να μου κανουν την κανονικη sim σε micro με στραβοκοιταξε ο πωλητης,μου λεει το μονο που μπορω να σου κανω ειναι να σου εκδωσω καινουρια σε 4 μερες...Τι γινεται δεν τις κοβουν πλεον μονο τις αλλαζουν?

Και κατι ακομα μου προτεινετε να πειραματιστω με ψαλιδι μπας και τα καταφερω η να μην το διακινδυνευσω?


εγω πηγα σε καταστημα Γερμανος (οχι Αθηνα,επαρχια) και μου την εφτιαξαν επιτοπου. πληρωσα μονο 5 ευρω !
ειχα κανει σε πρωτη φαση δοκιμη σε μια sim που την ειχα σε αχρηστια και δεν ειχα προβλημα.

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#34   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:06

Παιδια εγω πηγα στο Γερμανο και οταν τους ειπα να μου κανουν την κανονικη sim σε micro με στραβοκοιταξε ο πωλητης,μου λεει το μονο που μπορω να σου κανω ειναι να σου εκδωσω καινουρια σε 4 μερες...Τι γινεται δεν τις κοβουν πλεον μονο τις αλλαζουν?

Και κατι ακομα μου προτεινετε να πειραματιστω με ψαλιδι μπας και τα καταφερω η να μην το διακινδυνευσω?

ελα μωρε 5 ευρω εχει παρε καινουργια

#35   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:09

δες κι αυτο:

μπορεις να εκτυπωσεις το προτυπο ωστε να ειναι ακριβης η κοπη της sim.

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#36   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:09

το να την κοψεις δεν ειναι δυσκολο, καντο σιγα, εγω το εκανα μεχρι να παρω την μικρη, δινεις 5 ευρω και τελος

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#37   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:15

παιδιά εγώ που αγόρασα το κινητό μου απ την vodafone (παρόλο που έχω Q)δεν μου είπανε για to κόψιμο, μόνο προσπάθησαν να μου πουλήσουν καινούρια 5 ευρώ και στην wind 7 ευρω!! και επειδή με νευρίασε η νεαρά, πήρα μόνη μου και την έκοψα!! έκοψα το άχρηστο πλαστικό γυρω γυρω (εξάλλου το χρυσό τσιπάκι χρειάζεται μόνο και 1 χιλιοστό περίγραμμα)δοκίμασα αν χωράει στο πλαίσιο και ψαλίδισα λίγο ακόμα όπου χρειάστηκε και είναι μια χαρά!! :)

#38   jsjim

jsjim

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:21

Καλησπέρα,
εγώ πήρα ενα cutter την έκοψα και βρήκα τη υγειά μου. έχει και ανταπτορα για να την βάζεις άμα θέλεις και σε άλλο κινητό. Μπήκα στο skroutz !!! αν θες δες εδώ http://www.e-click.g...roduct_id=43577

#39   MikeVe36

MikeVe36

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mikevchq

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:36

Stainless Steel Micro Sim Card Cutter + 2 Micro Sim Adapters $8.66 με δωρεαν μεταφορικα. Συνιστω το site ανεπιφυλακτα για μικροπραγματα γενικως και αξεσουαρ iphone. Δωρεαν μεταφορικα σε ολα τα προιοντα, το μονο μειον ειναι ο χρονος παραδοσης που ειναι περιπου 1 μηνας.

edit: Ειναι το ιδιο προιον του φιλου jsjim αλλα στην μιση και λιγοτερο τιμη!

Τελευταία επεξεργασία από: MikeVe36, 11/04/2011 - 13:37





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες