Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Kevin Rose: Νέο iPad σε 3-4 βδομάδες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/01/2011 - 14:52

Ο γνωστός Kevin Rose, ιδρυτής του Digg, αναφέρει στο blog του σήμερα ότι το iPad δεύτερης γενιάς θα κυκλοφορήσει σε 3-4 βδομάδες με πιθανότερη ημερομηνία την 1η Φεβρουαρίου.

Αναρτημένη εικόνα

Στο δημοσίευμά του αναφέρει και άλλες πληροφορίες, όπως την ύπαρξη μπροστινής και οπίσθιας κάμερας και την υποστήριξη Retina οθόνης (εννοώντας απλώς οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης και όχι διπλασιασμού των pixels), όπως αναφέρουν άλλωστε και άλλες πληροφορίες το τελευταίο διάστημα.

Οι προβλέψεις του Rose δεν είναι πάντα ακριβείς αν και έχει ένα καλό ιστορικό. Η κυκλοφορία του iPad 2 σε 3-4 βδομάδες είναι λίγο νωρίς εάν σκεφτούμε ότι πέρσυ κυκλοφόρησε τον Απρίλη. Ή ο Kevin Rose εννοεί ότι θα γίνει μια ανακοίνωση για το iPad 2 τότε ή η Apple θέλει να μπει νωρίς στον ανταγωνισμό.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 08/01/2011 - 16:14

ωραια αντε να το παρουσιασουν να το δουμε

#3   userX

userX

    iPH Member

  • 245 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:teopless

Δημοσίευση 08/01/2011 - 16:41

Νομίζω πως ο Rose ορίζει την ημερομηνία κυκλοφορίας πολύ νωρίς.Προσωπικά πιστεύω πως μέσα στο χρονικό διάστημα που αναφέρει θα ανακονωθεί το iPad,αλλά θα κυκλοφορήσει Μάρτιο.

#4   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 08/01/2011 - 19:49

Μακάρι! Οταν Βγει Βαζω Αγγελία ΓιΑ το iPad μου!!! :P

#5   Dimsk

Dimsk

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 19:58

αυτο το το δουνε μερικοι ασχετοι που λεγανε οτι θα το βγαλει το καλοκαιρι, οπως και να εχει ο ανταγωνισμος πλεον ειναι μεγαλος και μαλλον το μεριδιο της apple θα αρχισει να μειωνεται δραματικα. δειτε τι βγαζει η motorola

#6   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/01/2011 - 21:56

Πω πω ... τι εργαλείο είναι αυτό της motorola ρε σεις !!!

#7   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 09/01/2011 - 01:54

Dimsk είδες καμία ανακοίνωση από την Apple και το λες αυτό? Από τα χριστούγεννα υποτίθεται οτι θα κυκλοφορούσε το νεο ipad και ακόμα κυκλοφορεί... Όσον αφορά το εργαλείο (άντε να δούμε τι πατάτα θα είναι κι αυτή) της motorola, εγώ δε βλέπω τίποτα στο βίντεο που ανέβασες, παρά ένα κομμάτι στο τέλος που δείχνει ένα παιχνίδι και ένα e-book. Τι ακριβώς σου κάνει εντύπωση??

Από την ώρα που βγήκε το ipad, όλοι βγάζουν (Archos 101, NotionInk Adam, Advent Vega etc.) και μόνο στα χαρτιά και σε κάτι βιντεάκια στο youtube τα βλέπω!!! Ήδη η Blackberry έχει ανακοινώσει την καθυστέρηση του δικού της. Γεμίσαμε tabs και στα ράφια μόνο το ipad βλέπω! Άντε, με το καλό να δούμε και το motorola μέχρι το 2015...

Σα να μην έφταναν όλα αυτά, τους έχει πατήσει και ένα απίστευτο κράξιμο η google γιατί το android που χρησιμοποιήσανε όλοι, είναι κατασκευασμένο για κινητά τηλέφωνα και όχι για pads... Ότι να΄ναι...

#8   Andreas_ku990

Andreas_ku990

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2011 - 02:02

Ρε φίλε έλεος. Εθελοτυφλείς απ' ότι φαίνεται! Δεν σε βλέπω να τα πας και πολύ καλά με την τεχνολογία, μόνο για το iPhone πρέπει να διαβάζεις. Συγνώμη για αυτά αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν δεν διάβασες και δεν είδες τίποτα σε παρακαλώ καλύτερα μην κατηγορείς άδικα. Όσο για το τελευταίο που λες πάλι αδιάβαστος. Το Android 3.0 (honeycomb), όπως είπε η ίδια η Google είναι φτιαγμένο εξ ολοκλήρου για tablets. Ω, ναι συγνώμη δεν πρέπει να το διάβασες αυτό δικαιολογημένα βέβαια αφού μόνο για iPhone θα διαβάζεις.

Υ.Γ. Εξάλλου φαίνεται και από τις συσκευές που έχεις το τι λες στο ποστ σου, iPhone/iPad/iMac. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό τώρα που το είδα αυτό :)

Τελευταία επεξεργασία από: Andreas_ku990, 09/01/2011 - 02:03


#9   Dimsk

Dimsk

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2011 - 10:57

Dimsk είδες καμία ανακοίνωση από την Apple και το λες αυτό? Από τα χριστούγεννα υποτίθεται οτι θα κυκλοφορούσε το νεο ipad και ακόμα κυκλοφορεί... Όσον αφορά το εργαλείο (άντε να δούμε τι πατάτα θα είναι κι αυτή) της motorola, εγώ δε βλέπω τίποτα στο βίντεο που ανέβασες, παρά ένα κομμάτι στο τέλος που δείχνει ένα παιχνίδι και ένα e-book. Τι ακριβώς σου κάνει εντύπωση??

Από την ώρα που βγήκε το ipad, όλοι βγάζουν (Archos 101, NotionInk Adam, Advent Vega etc.) και μόνο στα χαρτιά και σε κάτι βιντεάκια στο youtube τα βλέπω!!! Ήδη η Blackberry έχει ανακοινώσει την καθυστέρηση του δικού της. Γεμίσαμε tabs και στα ράφια μόνο το ipad βλέπω! Άντε, με το καλό να δούμε και το motorola μέχρι το 2015...

Σα να μην έφταναν όλα αυτά, τους έχει πατήσει και ένα απίστευτο κράξιμο η google γιατί το android που χρησιμοποιήσανε όλοι, είναι κατασκευασμένο για κινητά τηλέφωνα και όχι για pads... Ότι να΄ναι...


αλλο ενα κολλημενο ατομο, δεν καταλαβαινει οτι ο ανταγωνισμος βοηθαει εμας τους καταναλωτες και πρεπει να παρακαλαει να ειναι ολα τα λειτουργικα και οι εταιρειες κοντα. μαλλον ειναι κανενα πενταχρονο

#10   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2011 - 11:47

Πω πω ... τι εργαλείο είναι αυτό της motorola ρε σεις !!!


μακαρι να το χει δει η apple και να βαλει ολα αυτα τα καλουδια και στο ipad2..δεν λεω καλο ειναι αλλα σε λιγο που εχουν αρχισει και βγαινουν αλλα θα ειναι λες και ηρθε απο προιστορικη εποχη...χιχι...και σιγουρα θα παρω και το ipad2..δεν αλλαζω εταιρεια..δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ανθεκτικο ειναι παιδια...του εχω κανει τα απιστευτα...βεβαια παντα μεσα σε belkin θηκη αλλα..δεν καταλαβαινει τιποτα...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#11   geojjj

geojjj

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα

Δημοσίευση 09/01/2011 - 11:47

Ρε φίλε έλεος. Εθελοτυφλείς απ' ότι φαίνεται! Δεν σε βλέπω να τα πας και πολύ καλά με την τεχνολογία, μόνο για το iPhone πρέπει να διαβάζεις. Συγνώμη για αυτά αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν δεν διάβασες και δεν είδες τίποτα σε παρακαλώ καλύτερα μην κατηγορείς άδικα. Όσο για το τελευταίο που λες πάλι αδιάβαστος. Το Android 3.0 (honeycomb), όπως είπε η ίδια η Google είναι φτιαγμένο εξ ολοκλήρου για tablets. Ω, ναι συγνώμη δεν πρέπει να το διάβασες αυτό δικαιολογημένα βέβαια αφού μόνο για iPhone θα διαβάζεις.

Υ.Γ. Εξάλλου φαίνεται και από τις συσκευές που έχεις το τι λες στο ποστ σου, iPhone/iPad/iMac. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό τώρα που το είδα αυτό :)


Πότε κυκλοφόρησε το Honeycomb και δεν το πήραμε χαμπάρι; (συσκευές οχι παρουσίαση)

Απ'οτι διαβάζω οι πρώτες συσκευές παρουσιάζονται στη CES 2011 (αυτές τις μέρες) και θα κυκλοφορίσουν μετά 2-3 μήνες.

Να δείς που θα παρουσιαστεί το iPad και θα ξεστομίσει ο Steve κανα "διαθέσημο απο τώρα" όπως εγινε με το Air το Φθινόπωρο.

#12   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 09/01/2011 - 18:14

Ρε φίλε έλεος. Εθελοτυφλείς απ' ότι φαίνεται! Δεν σε βλέπω να τα πας και πολύ καλά με την τεχνολογία, μόνο για το iPhone πρέπει να διαβάζεις. Συγνώμη για αυτά αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν δεν διάβασες και δεν είδες τίποτα σε παρακαλώ καλύτερα μην κατηγορείς άδικα. Όσο για το τελευταίο που λες πάλι αδιάβαστος. Το Android 3.0 (honeycomb), όπως είπε η ίδια η Google είναι φτιαγμένο εξ ολοκλήρου για tablets. Ω, ναι συγνώμη δεν πρέπει να το διάβασες αυτό δικαιολογημένα βέβαια αφού μόνο για iPhone θα διαβάζεις.

Υ.Γ. Εξάλλου φαίνεται και από τις συσκευές που έχεις το τι λες στο ποστ σου, iPhone/iPad/iMac. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό τώρα που το είδα αυτό :)


Χρειάζεσαι 3 γραμμές για να μου πεις οτι το honeycomp είναι και για tabs? Οκ master, θέλω να μου βρεις ένα tab που βρίσκεται στα ράφια και έχει honeycomb. Αυτο λέω τόση ώρα, αλλά τα ελληνικά σου χρειάζονται ξεσκόνισμα. Μάθε να διαβάζεις πρώτα όλόκληρο ένα ποστ και μετά να απαντάς. Όχι, δεν έχω μόνο iphone! Έχω και 3 android συσκευές! Επίσης μάθε οτι περίμενα 3 μήνες να δω ένα tab με android και όταν φτάσανε τα πράγματα στο όριο, πήρα ipad. Άνοιξε τα μάτια σου: Είμαι πελάτης της apple, δεν είμαι υποστηρικτής κανενός. Υποστηρίζω την τσέπη μου και τα χρήματα που δίνω για κάθε τι που αγοράζω. Γκεγκε??

αλλο ενα κολλημενο ατομο, δεν καταλαβαινει οτι ο ανταγωνισμος βοηθαει εμας τους καταναλωτες και πρεπει να παρακαλαει να ειναι ολα τα λειτουργικα και οι εταιρειες κοντα. μαλλον ειναι κανενα πενταχρονο


Το ίδιο ισχύει και για σένα. Μάθε να στηρίζεις την τσέπη σου και όχι την google ή την apple. Επίσης διάβασε κι εσύ σωστά τι γράφω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες