Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ολοι εμεις φταιμε για τις τιμες πωλησης μεταχειρισμενων.!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   nkarimalis

nkarimalis

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:16

Μάλλον οι πολιτικοί μας και εμείς την οδηγήσαμε την χώρα εκεί που είναι και όχι ο καπιταλισμός.. Για τσέκαρε Αγγλία μεριά.. Ελεύθερη αγορά δέν έχουν εκεί?
Αλλα όχι εκεί δέν πιάνεται.. <_< ..



Βλεπεις αλλα δεν διαβαζεις...
Και αγγλια και αμερικη και γαλλια και ιαπωνια και κορεα και σχεδον σε ολο τον κοσμο εχω παει λογο δουλειας... Και εξακωλουθω να πειγαινω..
Ελευθερη αγορα ειναι και οσο θες πουλας αλλα κ εγω οσο θελω αγοραζω... Ειδικα σημερα... Αγορασε λοιπον οτι θες με δοσεις κ οσο στο πουλανε κ οταν θα εχεις προβλημα πες μου μπας κ σου κανω προσφορα... Εγω εδω ειμαι...
Παρεπιπτοντως δεν μιλαω σε προσωπικο επιπεδο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/01/2011 - 13:32

Παιδική χαρά....
Ασχοληθείτε με τίποτα άλλο, πιο ουσιαστικό... Από βελτίωση ορθογραφίας (κάποιων η κακή ορθογραφία και ο βιασμό της γλώσσας δεν γνωρίζει τέλος) μέχρι εκφορά απόψεων από ανθρώπους που δεν έχουν γνώση/εμπειρία/ επιχειρήματα αλλά γράφουν μόνο για να γράφουν και να περνούν την ώρα τους θαυμάζοντας την αύξηση του αριθμού των posts...

Κρατήστε το επίπεδο, γιατί, ενώ διαβάζω πολλά -πάρα πολλά- τόπικς και ενδιαφέροντα θέματα στο φόρουμ εδώ, πραγματικά με το παρόν τραβούσα τα μαλλιά μου.
Ανοίγει κάποιος θέμα παρακινώντας (ποιούς άραγε?) να ρίξουν τις τιμές των μεταχειρισμένων !!!!! Προφανώς το συνέταξε από τον κόσμο που ο ίδιος ζει και όχι από τον κόσμο που κινείται η αγορά.. Γιατί μόνο έτσι εξηγείται το γιατί το κάνει...
Και γιατί παρακαλώ δεν ζήτησε να κινηθούμε (ΟΛΟΙ) να ρίξουμε τις τιμές των καινούργιων? Αυτο θα είχε νόημα... Γιατί η πηγή είναι μια. Η apple. Ενώ στα μεταχειρο πολλοί (ο κάθε υποψήφιος πωλητής). Ας το κάνει, τότε και έχοντας απέναντι του έναν, ίσως να επιτύχει.... αυτό που έχει στο μυαλό του.


Τώρα, το να προσπαθεί κανείς να πείσει τον οποιοδήποτε εδώ για το πως λειτουργεί η αγορά, με ποιούς όρους και ποιές συνθήκες είναι μάλλον άσκοπο.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ, βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει και αποκτήστε εμπειρίες και μετά να γράφετε την κάθε σαχλαμάρα μόνο και μόνο επειδή έτσι σας ήρθε στο μυαλό...
Εδώ φτάσαμε στο ποστ αυτό να διαβάζουμε ότι είναι παράνομη (απαγορευμένη από το κράτος, λεει) η πώληση μεταχειρισμένων κινητών...

Λοιπόν, αφήστε τις σαχλαμάρες (και φυσικά δεν αναφέρομαι σε όλους, αλλά σε μια μειοψηφία, πλην όμως ευμεγέθη την οποία δεν μπορώ να κατονομάσω, όπως είναι εύλογο), διαβάστε και τους όρους του φόρουμ που είναι συνταγμένοι με σοφία, και εάν δεν σας αρέσει, το ίντερνετ είναι ανοιχτό..
Το εάν όμως αυτό το φόρουμ γενικώς είναι ανοιχτό σε σαχλαμάρες και μέχρι ποιού σημείου (γιατί αυτό είναι κρίσιμο σημείο) είναι θέμα των ιδιοκτητών του. Και εδώ υπάρχει ζήτημα συνυπαιτιότητας.. Ή όχι?
Προσωπικά, το ξαναλέω, με στενοχωρεί να διαβάζω τέτοιους διαλόγους και τέτοια αστεία επιχειρηματολογία, σε θέματα ακόμη πιο φαιδρά..
Και μια πρόταση.. Βάλτε να φαίνεται η ηλικία αυτού που ποστάρει ο,τι ποστάρει. Έχει μεγάλη αξία, νομίζω.
Maybe that's just me.. Thinking high of this forum. Στην περίπτωση αυτή, συγχωρέστε με...

Τελευταία επεξεργασία από: zvrikos, 17/01/2011 - 13:34


#138   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/01/2011 - 16:00

Σπεύδω να διευκρινήσω, αν και το θεωρώ ίσως μη απαραίτητο, πως όπως συνάγεται από τα γραφόμενα αλλά και τα συμφραζόμενα, σε καμία περίπτωση όσα αναφέρω δεν σχετίζονται με το post του αμέσως παραπάνω μου, nkarimalis.
Αλίμονο. Εάν ήταν προσωπικό, θα επικοινωνούσα με ΠΜ. Απλό.

#139   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 17/01/2011 - 16:05

sale για πες μου...

εχω ενα 3gs αγορασμενο τον ιουνιο του 2010 με την αποδειξη ελληνικο σε αριστη κατασταση χωρις το παραμικρο σημαδακι με screen protector με μια θηκη για την πλατη
θηκη για την ζωνη και φορτιστή αυτοκινητου...

ποσο λες να το πουλησω?

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 17/01/2011 - 16:05


#140   nkarimalis

nkarimalis

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 16:30

Σπεύδω να διευκρινήσω, αν και το θεωρώ ίσως μη απαραίτητο, πως όπως συνάγεται από τα γραφόμενα αλλά και τα συμφραζόμενα, σε καμία περίπτωση όσα αναφέρω δεν σχετίζονται με το post του αμέσως παραπάνω μου, nkarimalis.
Αλίμονο. Εάν ήταν προσωπικό, θα επικοινωνούσα με ΠΜ. Απλό.



Ρε συ δεν τρεχει τιποτα... Απλως οταν βρεθει ευκαιρια θα παμε και για καφε...
Σπαμ αλλα εχει πλακα... Καποτε αποφασισαμε σε αλλο φορουμ να παμε για καφε στο θυσειο, λεω και εγω παμε στον σταβλο τοτε... Τρωω που λες ενα ξεγυρισμενο μπαν και ηπλακα ηταν οτι δεν το καταλαβα το γιατι... Παω που λες στην συναντηση να ρωτησω το γιατι... Και η πλακα ηταν οτι συναντηση τελικα εγινε στον σταβλο, το ονομα της τωρα η καφετερια το πηρε γιατι σε αυτο το κτιριο τα παλαια χρονια ηταν οι σταβλοι της βασιλικης οικογενειας... Μαλιστα απο το σημειο αυτο πηρε το αλογο του οταν πηγε εφιπος ο συνταγματαρχης καλεργης για να ζητησει απο τον βασιλεα οθωνα την διμοιουργια συνταγματος... Φυσικα το μπαν ανακαλεστηκε

#141   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2011 - 16:48

υπαρχει μια διαφορα. το 3gs to 16ari που εδωσα, δεν ειχε καινουργιο οσο θα εχει το 4 32gb τον ιουνιο. το τεσσερα 32gb ειναι πολυ ποιο ακριβο. εκτος και αν δεν το γνωριζεις.!
να στο πω και αλλιως για να το καταλαβεις οσο και να μην θελεις.! λοιπον θα δωσω το τεσσαρι μου το καλοκαιρι, 100 ευρω κατω απο τις τιμες που θα παιζουν εδω στα τεσσαρια. τωρα το καταλαβες? ;)

για μενα αυτο που λες εχει να κανει με 2 πραγματα...ή απλα δεν σε ενδοιαφερει να δόσεις για το καινουργιο 700 ευρο αν το εχουν τοσο οταν βγει οποτε τα εχεις...ή το πειρες με καμια επιδότηση οποτε και 350- και 400 να το δωσεις το παλιο κερδισμενος βγαινεις.
Παντος 4αρι ενως χρονου και μολις να εχει βγει το 5αρι σε καλι κατασταση και 32 με 450-500 βρισκεις και το δίνεις ανετα.

#142   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 17/01/2011 - 17:08

Βλεπεις αλλα δεν διαβαζεις...
Και αγγλια και αμερικη και γαλλια και ιαπωνια και κορεα και σχεδον σε ολο τον κοσμο εχω παει λογο δουλειας... Και εξακωλουθω να πειγαινω..
Ελευθερη αγορα ειναι και οσο θες πουλας αλλα κ εγω οσο θελω αγοραζω... Ειδικα σημερα... Αγορασε λοιπον οτι θες με δοσεις κ οσο στο πουλανε κ οταν θα εχεις προβλημα πες μου μπας κ σου κανω προσφορα... Εγω εδω ειμαι...
Παρεπιπτοντως δεν μιλαω σε προσωπικο επιπεδο...


Δέν καταλαβαίνω σε τί ακριβώς απαντάς με το post σου αυτό..
Ειδικά στο κομμάτι "Αγορασε οτι θές με δόσεις και όταν έχεις πρόβλημα.." το οποίο άν όχι προσωπικά για να σου απαντήσω κατάλληλα γιατί το λες??..

#143   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/01/2011 - 18:50

Παιδική χαρά....
Ασχοληθείτε με τίποτα άλλο, πιο ουσιαστικό... Από βελτίωση ορθογραφίας (κάποιων η κακή ορθογραφία και ο βιασμό της γλώσσας δεν γνωρίζει τέλος) μέχρι εκφορά απόψεων από ανθρώπους που δεν έχουν γνώση/εμπειρία/ επιχειρήματα αλλά γράφουν μόνο για να γράφουν και να περνούν την ώρα τους θαυμάζοντας την αύξηση του αριθμού των posts...

Κρατήστε το επίπεδο, γιατί, ενώ διαβάζω πολλά -πάρα πολλά- τόπικς και ενδιαφέροντα θέματα στο φόρουμ εδώ, πραγματικά με το παρόν τραβούσα τα μαλλιά μου.
Ανοίγει κάποιος θέμα παρακινώντας (ποιούς άραγε?) να ρίξουν τις τιμές των μεταχειρισμένων !!!!! Προφανώς το συνέταξε από τον κόσμο που ο ίδιος ζει και όχι από τον κόσμο που κινείται η αγορά.. Γιατί μόνο έτσι εξηγείται το γιατί το κάνει...
Και γιατί παρακαλώ δεν ζήτησε να κινηθούμε (ΟΛΟΙ) να ρίξουμε τις τιμές των καινούργιων? Αυτο θα είχε νόημα... Γιατί η πηγή είναι μια. Η apple. Ενώ στα μεταχειρο πολλοί (ο κάθε υποψήφιος πωλητής). Ας το κάνει, τότε και έχοντας απέναντι του έναν, ίσως να επιτύχει.... αυτό που έχει στο μυαλό του.


Τώρα, το να προσπαθεί κανείς να πείσει τον οποιοδήποτε εδώ για το πως λειτουργεί η αγορά, με ποιούς όρους και ποιές συνθήκες είναι μάλλον άσκοπο.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ, βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει και αποκτήστε εμπειρίες και μετά να γράφετε την κάθε σαχλαμάρα μόνο και μόνο επειδή έτσι σας ήρθε στο μυαλό...
Εδώ φτάσαμε στο ποστ αυτό να διαβάζουμε ότι είναι παράνομη (απαγορευμένη από το κράτος, λεει) η πώληση μεταχειρισμένων κινητών...

Λοιπόν, αφήστε τις σαχλαμάρες (και φυσικά δεν αναφέρομαι σε όλους, αλλά σε μια μειοψηφία, πλην όμως ευμεγέθη την οποία δεν μπορώ να κατονομάσω, όπως είναι εύλογο), διαβάστε και τους όρους του φόρουμ που είναι συνταγμένοι με σοφία, και εάν δεν σας αρέσει, το ίντερνετ είναι ανοιχτό..
Το εάν όμως αυτό το φόρουμ γενικώς είναι ανοιχτό σε σαχλαμάρες και μέχρι ποιού σημείου (γιατί αυτό είναι κρίσιμο σημείο) είναι θέμα των ιδιοκτητών του. Και εδώ υπάρχει ζήτημα συνυπαιτιότητας.. Ή όχι?
Προσωπικά, το ξαναλέω, με στενοχωρεί να διαβάζω τέτοιους διαλόγους και τέτοια αστεία επιχειρηματολογία, σε θέματα ακόμη πιο φαιδρά..
Και μια πρόταση.. Βάλτε να φαίνεται η ηλικία αυτού που ποστάρει ο,τι ποστάρει. Έχει μεγάλη αξία, νομίζω.
Maybe that's just me.. Thinking high of this forum. Στην περίπτωση αυτή, συγχωρέστε με...


σιγα φιλε μου που αναγαγεις σε επιστημονικη αναλυση μια τετοια συζητηση. για πλακα γινεται η συζητηση, γιατι δε νομιζω το αιτημα του παιδιου που το ξεκινησε να μπορει να θεωρηθει ρεαλιστικο. Αν και μερικοι νομιζω το εχουν παρει στα σοβαρα.
btw διαβαζοντας το παραπανω ποστ, νομιζω οτι ηρθε η ωρα να το κλειδωσουν το θεματακι...

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 17/01/2011 - 18:51


#144   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:39

Συμφονω απολυτα με το ενεργο topic του φιλου μας, να σε καλα που το ανεφερες!!!

#145   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:40

@picassos Αν σου διαγράφηκε το ποστ (ΠΜ μεταξύ εσένα και του @spyrospal) από κάποιον συνάδελφο Mod, δεν ήτανε για να το ξαναποσταρεις.

@spyrospal αν έχετε προσωπικές διαφορές με τον προαναφερόμενο, μεταξύ σας και με ΠΜ. Είναι που είναι αστα να πάνε αυτό το νήμα! Αν αρχίσουμε και ξεκαθαρίσματα λογαριασμών εδώ μέσα, δεν μας βλέπω καλά.

Σεβαστείτε τους κανόνες, και τον τίτλο του θέματος.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#146   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/01/2011 - 20:05

σιγα φιλε μου που αναγαγεις σε επιστημονικη αναλυση μια τετοια συζητηση. για πλακα γινεται η συζητηση, γιατι δε νομιζω το αιτημα του παιδιου που το ξεκινησε να μπορει να θεωρηθει ρεαλιστικο. Αν και μερικοι νομιζω το εχουν παρει στα σοβαρα.
btw διαβαζοντας το παραπανω ποστ, νομιζω οτι ηρθε η ωρα να το κλειδωσουν το θεματακι...


Δεν κάνω επιστημονική ανάλυση. ΜΟΝΟ αυτό δεν κάνω.. ¨οπως άλλοι προσπαθούν.. και από την μια λες ότι είναι για πλάκα και από την άλλη κάποιοι το πήραν σοβαρά..
Και αυτό σημαίνει παιδική χαρά... Άλλος να μιλάει σοβαρά και άλλος να κάνει πλάκα.. κτλ.
Και αφού τελικώς συμφωνείς ότι ήρθε η ώρα να κλειδωθεί το θεματάκι (απ ο,τι κατάλαβα έγινε πρόσφατα της τρελής, αλλά δεν το πρόλαβα, πλην όμως επιβεβαιώθηκα στο ότι... είμαστε ένα λούνα παρκ εδώ) τελικώς ΠΟΥ είναι η ένσταση σου? Και εγώ έγινα "επιστήμονας" (και αυτό είναι κακό!?!)........

Τεσπα....

#147   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 20:13

Κύριοι ξεφυγατε και χωρίς σοβαρό λόγο λοιπαμαι πολύ αν και απο την αρχή κατάλαβα που θα καταλήξει το συγκεκριμένο topic .. Locked!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες