Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad επίσημα στην Ελλάδα !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2011 - 12:23

Απο εκεί να καταλάβεις τί κέρδος παίζει.


Ακριβώς... Τουλάχιστον εμείς που γνωρίζουμε να προστατεύσουμε συγγενείς και φίλους απο ενα κακό deal.

Ειδικά, α) που σε 2-3 μήνες θα βγεί το νέο μοντέλο
β) τις ξεδιαντροπές τιμές που τολμούν και βάζουν.

Ενδεικτικά παραθέτω τις παρακάτω τιμές με την σημερινή ισοτιμία euro και $. (1.37)

iPad with Wi-Fi 16GB 499.00 USD = 364.995 EUR
iPad with Wi-Fi + 3G 16GB 629.00 USD = 460.084 EUR

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2011 - 13:05

Τελικά έχουν πολύ πλάκα!!!

Εγώ πήρα πριν τρεις μήνες ένα 32άρι wifi από το getitnow και είχε 599. Σήμερα προσαρμόστηκε και αυτό στις νέες τιμές... Αν είναι δυνατόν.... :lol: :lol:

Πανε και αυτοι χαλασαν,πηρα το 16αρι πριν 2 μηνες στα 499 αν θυμαμε ακριβως την τιμη

#123   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/01/2011 - 13:25

Κακός συγκρίνουμε και εγώ μέσα σε όλους τις τιμές τις Αμερικής με τις δικές μας τις Ελλάδος.Η σύγκριση τιμών πρέπει να γίνετε με τις τιμές τις Αγγλίας και μόνο τις Αγγλίας.Δεν μπορείς να συγκρίνεις με Αμερική όταν υπάρχουν κατά πρώτον τα τελωνεία που σου βάζουν Φόρο στην τιμή τις αγοράς +35% , και κατά δεύτερον το τεράστιο κόστος τις μεταφοράς σαν προϊόν απο την μία ήπειρο στην άλλη.Για την apple μετά την Αμερική σαν δεύτερη χώρα σε θέμα τιμών ώστε να υπάρχει μια ποιο μικρή απόκλιση στις τιμές τις τάξεως 300€ πάνω κάτω είναι η Αγγλία και αυτό λόγο ότι η Αγγλία είναι η μουσική βιομηχανία τις Ευρώπης.Από εκεί και πέρα το τι κάνει το ελληνικό κράτος και το υπουργείο εμπορίου για θέμα τιμών εδώ στην Ελλάδα είναι άλλο θέμα.Για άλλους το ποσό 300€ είναι τεράστιο για άλλους μηδαμινό.

#124   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 27/01/2011 - 13:40

ρε παιδια σκεφτομαι να παω αυριο να το παρω, αλλα θα θελα να δω της διαφορες με το ipad 2
υπαρχει κανα λινκ να δω?

#125   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/01/2011 - 13:42

Το iPad 2 αναμένεται να ανακοινωθεί στους επόμενους 1-2 μήνες. Δεν υπάρχουν (επίσημα) χαρακτηριστικά...
Behind the Scenes...

#126   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 27/01/2011 - 15:19

http://www.iphonehel...day/#more-24802

Το μηχάνημα έχει πουλήσει έτσι, μην το ισοπεδώνουμε.

NY πριν από 10 μέρες εγώ δεν είδα πεσμένο ενδιαφέρον το αντίθετο μάλιστα.

Έχεις δίκιο όμως με την έλευση του 2 θα φάνει αν ξεφούσκωσε το πραμα η όχι.

Βαλε μέσα και την CES που ανακοινώθηκαν καμιά 100στη ακόμα pads.

Το αν κάνει και τι κάνει είναι τελείως υποκειμενικό για τον καθένα μας.

#127   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/01/2011 - 00:13

Το πλαισιο κανει την υποδοχη του με κοκκινα χαλια για το νεο και ισχυροτερο iPad απο της 28/1/2011. Πληροφοριές μπορειτε να δειτε στο site.
Οι τιμες κοιμενονται αναλογα με τον παρακατω πινακα: Συνημμένο αρχείο  20110126_04.jpg   61,34KB   18 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: gprokias, 28/01/2011 - 00:14


#128   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 30/01/2011 - 14:00

τώρα που θα βρει το IPAD 2 θα το φέρουν? άσε που είναι πανάκριβο καθώς βρίσκω το IPAD 64GB WIFI+3G από power seller στο ebay με 650€ με τα μεταφορικά. Προσωπικά περιμένω το ipad 2.

#129   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2011 - 14:13

Παιδιά έχει κανείς κανένα γνωστό να μάθουμε πως κινήθηκε το iPad τις πρώτες 2 μέρες της κυκλοφορίας του στην Ελλάδα. Πούλησε, δεν πούλησε, μήπως ήταν κανείς σε κανένα Πλαίσιο, public ή multirama Και έχει ιδία άποψη για το πως κινήθηκαν οι πωλήσεις. Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον αν κάποιος μπορούσε να γράψει κάτι.

#130   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2011 - 14:16

ο τιτλος του topic αλλαξε.. για να μην ανοιγουμε νεα topics... :)

#131   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/01/2011 - 14:49

Παιδιά έχει κανείς κανένα γνωστό να μάθουμε πως κινήθηκε το iPad τις πρώτες 2 μέρες της κυκλοφορίας του στην Ελλάδα. Πούλησε, δεν πούλησε, μήπως ήταν κανείς σε κανένα Πλαίσιο, public ή multirama Και έχει ιδία άποψη για το πως κινήθηκαν οι πωλήσεις. Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον αν κάποιος μπορούσε να γράψει κάτι.



Για να σου απαντησω με 2 λεξεις, να μην χρονοτριβουμε, θα ελεγα:
ΜΑΛΛΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ

βρεθηκα χθες στο Cosmos, Θεσσαλονικης, ωρα:7.30μμ πληθος πελατων μεσα στο public, ελληνες κ ξενοι, ειχαν μονο 32αρια wifi, ισως ελειπαν 2-3...

#132   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2011 - 14:53

κακα τα ψεματα.. οσοι ενδιαφερονταν να το αποκτησουν το εχουν ηδη... οι υπολοιποι περιμενουν το νεο μοντελο.. καλως ή κακως.. ειμαστε απο τις χωρες.. για ξεστοκαρισμα... της παγκοσμιας αγορας...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 30/01/2011 - 14:53


#133   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/01/2011 - 15:07

Επιτέλους το iPad στην Ουγκάντα !!! εεε, στην Ελλάδα ήθελα να πω :blush:

Και για να μας αποζημιώσουν για την καθυστέρηση, το τιμολόγησαν και λίγο παραπάνω !!!


Συμφωνώ απόλυτα!!!! Επίσης το ίδιο το site (κατά την γνώμη μου) έπρεπε να μποϊκοτάρει την πώληση του iPad και να προτείνει στο καταναλωτικό κοινό ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΕΙ ΦΡΑΓΚΟ για το iPad μιας σε πολύ λίγο καιρό θα εμφανιστεί το επόμενο!!! Πλάκα μας κάνουν δηλαδή, μας το φέρνουν ένα χρόνο μετά?? (Αν και νομίζω πως κάπου πήρε το μάτι μου ένα πρωτοσέλιδο στο iPhoneHellas που έλεγε ότι είναι καλύτερα να μην προβεί κάποιος στην αγορά!!)
Μην τους κάνετε το χατήρι να μας περνάνε για τριτοκοσμική χώρα και μην δώσει κανείς φράγκο για το iPad!
Αν και δω που τα λέμε, στα π@πάρια τους η Ελλαδίτσα .. σιγά μην στεναχωρηθεί ή χάσει τα λεφτά του ο Steve και η Apple!! Εγώ προτείνω σε ΟΛΟΥΣ να κάνετε λίγο καιρό υπομονή και να πάρετε το καινούργιο/ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μοντέλο και μάλιστα στα ίδια λεφτά περίπου!!! (εννοώ αν βρείτε φτηνό τρόπο να το φέρετε απ' έξω!!)
Αυτά ... :)

#134   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/01/2011 - 15:08

κακα τα ψεματα.. οσοι ενδιαφερονταν να το αποκτησουν το εχουν ηδη... οι υπολοιποι περιμενουν το νεο μοντελο.. καλως ή κακως.. ειμαστε απο τις χωρες.. για ξεστοκαρισμα... της παγκοσμιας αγορας...


Συμφωνώ απολύτως με την άνωθεν άποψη! Το έχω αναφέρει-με κίνδυνο να παρεξηγηθώ-και σε κάποια posts πριν ή σε άλλο topic αν θυμάμαι καλά!

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Επίσης το ίδιο το site (κατά την γνώμη μου) έπρεπε να μποϊκοτάρει την πώληση του iPad και να προτείνει στο καταναλωτικό κοινό ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΕΙ ΦΡΑΓΚΟ για το iPad μιας σε πολύ λίγο καιρό θα εμφανιστεί το επόμενο!!! Πλάκα μας κάνουν δηλαδή, μας το φέρνουν ένα χρόνο μετά?? (Αν και νομίζω πως κάπου πήρε το μάτι μου ένα πρωτοσέλιδο στο iPhoneHellas που έλεγε ότι είναι καλύτερα να μην προβεί κάποιος στην αγορά!!)
Μην τους κάνετε το χατήρι να μας περνάνε για τριτοκοσμική χώρα και μην δώσει κανείς φράγκο για το iPad!
Αν και δω που τα λέμε, στα π@πάρια τους η Ελλαδίτσα .. σιγά μην στεναχωρηθεί ή χάσει τα λεφτά του ο Steve και η Apple!! Εγώ προτείνω σε ΟΛΟΥΣ να κάνετε λίγο καιρό υπομονή και να πάρετε το καινούργιο/ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μοντέλο και μάλιστα στα ίδια λεφτά περίπου!!! (εννοώ αν βρείτε φτηνό τρόπο να το φέρετε απ' έξω!!)
Αυτά ... :)


Έτσι θα κινηθώ και εγώ, θα αγοράσω το καινούριο!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 30/01/2011 - 15:11


#135   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/01/2011 - 15:27

κακα τα ψεματα.. οσοι ενδιαφερονταν να το αποκτησουν το εχουν ηδη... οι υπολοιποι περιμενουν το νεο μοντελο.. καλως ή κακως.. ειμαστε απο τις χωρες.. για ξεστοκαρισμα... της παγκοσμιας αγορας...


ακριβως ετσι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες