Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

White iPhone 4 Conversion kit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 14:37

Χαίρεται κυρίες κύριοι και μικρά παιδιά!
Λοιπόν όλοι σχεδόν ξέρουμε ότι το internet έχει κατακλυστεί από site που πουλάνε σετ με άσπρα ανταλλακτικά για την μετατροπή του iphone 4 από μαύρο σε λευκό!
Τον πρώτο καιρό τα σετ αυτά ήταν αρκετά ακριβά.
Με τον καιρό οι τιμές μειώθηκαν αισθητά σε βαθμό που είναι πολύ πιο εύκολα προσιτά πλέον.
Το θέμα είναι και η ποιότητα.
Πώς μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα ενός αντικειμένου που βλέπουμε σε φωτογραφίες στο διαδίκτυο?
Κατά τη γνώμη μου οι τρόποι είναι δύο.
Ο πρώτος είναι να σκάσει μία ιστορία όπως αυτή. Το Θέμα είναι ότι μετά από αυτή την ιστορία δεν ξέρουμε αν ο συγκεκριμένος τύπος εξακολουθεί να έχει την ίδια ποιότητα προϊόντων.
Ο δεύτερος τρόπος είναι το να βλέπουμε γνώμες ατόμων που ήδη έχουν δοκιμάσει κάτι.
Αυτή είναι και η περίπτωση της σελίδας http://www.convertiphone4now.com/.
Όπως βλέπετε υπάρχει feedback από πολλούς αγοραστές ανάμεσα στους οποίους και δύο πολύ γνωστοί μας hackers της jailbreak σκηνής ο p0sixninja και ο veeence.

Επίσης το συγκεκριμένο site έχει μία σχετική ποικιλία σε διαθέσιμα πακέτα.
Υπάρχει το πλήρες πακέτα μετατροπής που περιέχει πέρα από το μπροστά και το πίσω και το κουμπί, κουτί από άσπρο τηλέφωνο και ανταλλακτικά για τη θύρα φόρτισης και ακουστικών. Τιμή 156 ευρώ
Επίσης υπάρχει και το σετ που έχει μόνο το πίσω, το μπροστά και το κουμπί. Τιμή 124 ευρώ

Παραγγελία:

Εγώ έχω αποφασίσει να παραγγείλω από το συγκεκριμένο site.
Εαν κάποιος επιθυμεί μπορούμε να παραγγείλουμε κάποια μέλη μαζί, ώστε να μοιραστούμε τα έξοδα αποστολής που είναι $30 και ίσως (ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΙΣΩΣ) να πετύχουμε κάτι καλύτερο σε τιμή.
Αυτό όμως θα το ξέρουμε αφού έχουν μαζευτεί τα άτομα που θα παραγγείλουν για να γίνει η πρόταση στο site.
Μην αρχίσετε να με ρωτάτε από τώρα "Ποιά είναι η καλύτερη τιμή?" Πρώτα θα μαζευτούν τα άτομα που θα παραγγείλουμε σίγουρα και μετά θα κάνουμε την πρόταση στο site.

Η διαδικασία θα γίνει ως εξής (το σκέφτηκα πολύ και αυτά που θα διαβάσετε παρακάτω θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος τρόπος για να υπάρχει διαφάνεια):

-Θα μαζευτούν από αυτό το τόπικ οι ενδιαφερόμενοι.
-Για να μην τραβήξει πολύ σε χρόνο, να πούμε ότι ενδιαφέρον μπορεί να εκδηλωθεί μέχρι την Κυριακή 6-2-2011 στις 12 το βράδυ.
-Από εκεί και πέρα θα προχωρήσουμε σε μία ερώτηση στο site για μία δυνατότητα σε καλύτερη τιμή.
-Τα άτομα της παραγγελίας θα λάβουν προωθημένα ΟΛΑ τα e-mail επικοινωνίας με το site ώστε να υπάρχει διαφάνεια.
-Επίσης τα πακέτα θα πρέπει να προπληρωθούν ώστε να έχω και εγώ μια ασφάλεια ότι δεν θα υποχωρήσουν οι αγοραστές μετά.
-Μιας και εγώ βρίσκομαι στην Πάτρα θα πρέπει να υπολογίσετε στην τιμή και τα μεταφορικά που εσείς επιθυμείτε (ΕΛΤΑ - Courier) προς τον τόπο κατοικίας σας.
-Μόλις θα συγκεντρωθούν τα χρήματα θα γίνει η παραγγελία και όλοι οι αγοραστές θα λάβουν το tracking number του πακέτου ώστε να δουν πότε θα έρθει.

Κλείνοντας να τονίσω για αποφυγή παρεξηγήσεων ότι αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GROUPBUY!!! (Το λέω γιατί πολλοί θυμόμαστε τι είχε συμβεί όταν έγινε απόπειρα groupbuy)
Είναι σαν να πουλάω εγώ τα συγκεκριμένα σετ και να δέχομαι παραγγελίες. Δεν είναι κάτι που θα γίνεται συνέχεια τουλάχιστον από μεριάς μου.
Θα γίνει μία και μοναδική φορά. Αν κάποιος ADMIN θεωρήσει ότι το section είναι λάθος ας μεταφέρει το τόπικ στην Πώληση.

Ξανατονίζω ότι τα άτομα που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον θα πρέπει να είναι σίγουροι ότι θα αγοράσουν με την τιμή που αναγράφεται στο site και να μην βασίζονται σε κάποια καλύτερη τιμή.
Η καλύτερη τιμή δεν ξέρω ούτε πόση θα είναι ούτε το αν θα προσφερθεί από τη σελίδα!

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 02/02/2011 - 14:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2011 - 14:42

ναι φιλε μου αλλα αν ειναι σαν τα πουλας εσυ τοτε οι ενδιαφερομενοι δεν πρεπει να σου δωσουν χρηματα.
επειδη το μοτιβο αυτο ειναι τρομερα δυσκολο να γινει θα σου προτεινα να το κανεις μονος σου κ μετα βλεπουμε
ετσι κ αλλιως δεν προκειται να κατεβασουν της τιμες κατω απο 10 κομματια.
κ ποσοι ειναι τοσο προθυμοι ωστε να χασουν την εγγυησει μιας ευπαθους συσκευης οσο το 4 για να το κανει ασπρο.......

#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 14:48

ναι φιλε μου αλλα αν ειναι σαν τα πουλας εσυ τοτε οι ενδιαφερομενοι δεν πρεπει να σου δωσουν χρηματα.
επειδη το μοτιβο αυτο ειναι τρομερα δυσκολο να γινει θα σου προτεινα να το κανεις μονος σου κ μετα βλεπουμε
ετσι κ αλλιως δεν προκειται να κατεβασουν της τιμες κατω απο 10 κομματια.
κ ποσοι ειναι τοσο προθυμοι ωστε να χασουν την εγγυησει μιας ευπαθους συσκευης οσο το 4 για να το κανει ασπρο.......

Έχεις δίκιο σε αυτό για τα λεφτά. Παρόλα αυτά πρέπει να έχω και εγώ μία ασφάλεια μιας και η παραγγελία πρέπει να προπληρωθεί στο κατάστημα με paypal.
Ξέχασα να γράψω ότι όσοι πάρουν μέρος θα έχουν ΟΛΑ μου τα στοιχεία (τηλέφωνο διεύθυνση κινητό).
Όσο για την μειωμένη τιμή είπα ότι ο σκοπός δεν είναι η μειωμένη τιμή αλλά το να μοιραστούμε τα μεταφορικά κυρίως. Αν έρθει κάτι καλύτερο ήρθε!
Τέλος όσο για την εγγύηση αυτό είναι θέμα του καθενός το να κάνει ότι θέλει με την συσκευή του...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 02/02/2011 - 14:49


#4   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 15:17

Ξέχασα να πω ότι τα ανταλλακτικά από την συγκεκριμένη σελίδα είναι σε ποιότητα ΟΕΜ δηλαδή από τα αυθεντικά υλικά που χρησιμοποιούνται και στο μαύρο τηλέφωνο.

#5   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/02/2011 - 16:02

σιγουρα τα 30$ που ζηταει με tracking no. ειναι πολλα
θα ηθελα να σου εφιστισω την προσοχη σε κατι

ξερεις απο που ταχυδρομει ? δειχνει Πολιτειες, αλλα θα τα στειλει απο εκει ? η θα δωσει παραγγελια στην κινα ?
(χρονος παραδοσης κ κοστος, το κινεζικο τρακινγκ ειναι λιγο τραγικο)

θετω την ερωτηση, γτ αν πραγματι μαζευτουν αρκετες παραγγελειες, το συνολικο ποσο θα δειχνει αρκετο (124€ x 10 τεμαχια τουλαχιστον...), υπαρχει περιπτωση να προκυψει τελωνισμος, και τοτε τι γινεται ? μηπως το τελικο κοστος ανεβει αντι να κατεβει?

φιλικες ερωτησεις :)

#6   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 16:07

Ταχυδρομεί από USA.
Τον ρώτησα και μου το είπε αλλά επίσης αν δεις στις πολιτείες στέλνει δωρεάν οπότε λογικά στέλνει από εκεί.
Όσο για το κόστος παραγγελίας και τον εκτελωνισμό, επειδή έχω παραγγείλει αρκετές φορές από USA και από Κίνα, τους ζητάω πάντα 2 πράγματα:
1) Να μην αναγράφεται το ποσό πληρωμής στο εξωτερικό του κουτιού.
2) Να αναγράφεται το πακέτο ως δώρο ή ως δωρεάν δείγματα.

Έτσι ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Ακόμα και σε παραγγελία 500 ευρώ δεν πλήρωσα τίποτα για εκτελωνισμό.

#7   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/02/2011 - 16:15

συγχαρητηρια παντως για την ερευνα αγορας και την καλη διαθεση να την μοιραστεις
εγω θα το σκεφτω, και θα σου απαντησω ως το σαββατο

#8   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:00

Χεχε ευχαριστώ...
Χαίρομαι πάντως που βλέπω μια κοπέλα να ασχολείται με το κινητό της!

#9   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:11

Θα το σκεφτώ και θα σ απαντήσω και εγω. Βασικά θα τα παραγγηλεις ΕΣΥ και θα έρθουν; Την μετατροπή θα την κάνουμε εμείς;;

#10   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:13

Ναι φίλε μου. Εγώ μέχρι εκεί μπορώ να αναλάβω.
Την μετατροπή την κάνει ο καθένας μόνος του.
Αν δεν ξέρεις μπορείς να το πας σε κάποιον ειδικό να σου κάνει την μετατροπή.

#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:19

παιδιά να ρωτήσω κάτι και να μου πείτε αν αξίζει...?
αφού σε ένα μήνα θα κυκλοφορήσει το λευκό γιατί δεν κάνετε υπομονή να το πάρετε original..?το σκέφτηκα και εγώ αλλά επίσης σκέφτηκα ότι εαν μου χαλάσει πολύ πιθανόν να έχω πρόβλημα με την εγγύηση..και έτσι προτιμώ να περιμένω να κυκλοφορήσει το λευκό επίσημα και να πουλήσω το μαύρο και να πάρω το λευκό...βέβαια ο καθένας κρίνει και κρίνεται για τις επιλογές του..the choise is yours...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:26

παιδιά να ρωτήσω κάτι και να μου πείτε αν αξίζει...?
αφού σε ένα μήνα θα κυκλοφορήσει το λευκό γιατί δεν κάνετε υπομονή να το πάρετε original..?το σκέφτηκα και εγώ αλλά επίσης σκέφτηκα ότι εαν μου χαλάσει πολύ πιθανόν να έχω πρόβλημα με την εγγύηση..και έτσι προτιμώ να περιμένω να κυκλοφορήσει το λευκό επίσημα και να πουλήσω το μαύρο και να πάρω το λευκό...βέβαια ο καθένας κρίνει και κρίνεται για τις επιλογές του..the choise is yours...

Εγώ Κώστα το κάνω γιατί με αυτόν τον τρόπο με 150 ευρώ το πολύ θα έχω στην ουσία και τα δύο, και λευκό και μαύρο.
Όχι ότι είναι θήκη βέβαια, να κάνεις κάθε μέρα την αλλαγή αλλά υπάρχει η επιλογή.

#13   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:34

το καταλαβαίνω και εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα στην αρχή αλλά μετά μπήκε η λογική και είπα θα τα ξανααλλάξεις ..?οχι..ισα ισα που θα χάσω στην μεταπώληση γιατί ποιος θα προτιμήσει τεσσάρι που μπήκε χέρι και δεν είναι εργοστάσιο..?και εσύ να σουν και εγώ να ήμουν θα προτιμούσαμε να πάρουμε μαύρο παρα το λευκό ανακατασκευασμενο..ετσι είπα γιατί να δώσω 150 ευρώ που στην ουσία μόνο όφελος δεν θα μου φερει αλλά ισως πιθανά προβλήματα..?(μεταπωληση-εγγύηση-ισως και πιθανή δεισλειτουργία αν δεν τα καταφέρω να τα βάλω όλα σωστα..)..βέβαια παντα αυτο που γράφω είναι προσωπική άποψη έτσι..?και φυσικά μιλάω καλοπροαίρετα...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#14   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:40

Χεχε ευχαριστώ...
Χαίρομαι πάντως που βλέπω μια κοπέλα να ασχολείται με το κινητό της!


:) επεσα σε μερακλιδικο και πολυ ευχαριστο φορουμ :)

#15   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/02/2011 - 17:45

το καταλαβαίνω και εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα στην αρχή αλλά μετά μπήκε η λογική και είπα θα τα ξανααλλάξεις ..?οχι..ισα ισα που θα χάσω στην μεταπώληση γιατί ποιος θα προτιμήσει τεσσάρι που μπήκε χέρι και δεν είναι εργοστάσιο..?και εσύ να σουν και εγώ να ήμουν θα προτιμούσαμε να πάρουμε μαύρο παρα το λευκό ανακατασκευασμενο..ετσι είπα γιατί να δώσω 150 ευρώ που στην ουσία μόνο όφελος δεν θα μου φερει αλλά ισως πιθανά προβλήματα..?(μεταπωληση-εγγύηση-ισως και πιθανή δεισλειτουργία αν δεν τα καταφέρω να τα βάλω όλα σωστα..)..βέβαια παντα αυτο που γράφω είναι προσωπική άποψη έτσι..?και φυσικά μιλάω καλοπροαίρετα...

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό.
Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να βάλω χέρι στο δικό μου.
Θα το αναλάβει ειδικός που έχει εμπειρία και που εργάζεται πάνω σε iphone.
Το ίδιο προτείνω και σε οποιονδήποτε θα παραγγείλει σετ.
ΜΗΝ βάζετε χέρι στο τηλέφωνό σας αν δεν ξέρετε!
Καλύτερα να το δώσετε σε έναν ειδικό!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες