Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

White iPhone 4 Conversion kit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   sitofakis

sitofakis

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2011 - 00:34

η καλοδιοταινια απο το κουμπι γιατι δεν ειναι επανω?την εχει χωρια την κολλας εσυ στο κουμπι? εγω ξερω οτι ειναι επανω και επισης δεν αναφερει οτι εχει καλοδιοταινια για το κουμπι...

Τελευταία επεξεργασία από: sitofakis, 07/02/2011 - 00:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 00:38

Full kit X 1 θα ηθελα

#48   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 00:43

UPDATE


FINAL:

nsxbass: Full kit X 1
djmanosv: Essentials X 1
Aceman1925: Essentials X 1
iGiannis: Full kit X 1

Απόψε θα επικοινωνήσω μαζί τους και μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω με πμ και τους 3.

Μιας και θα μιλήσω μαζί τους θα τους ρωτήσω και για την καλωδιοταινία του home button.

#49   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 01:17

Σχετικά με το καλώδιο του home button απλά βγάζουμε το μαύρο πλαστικό και βάζουμε το άσπρο και χρησιμοποιούμε το καλώδιο που ήδη υπάρχει όπως με ενημέρωσαν.

#50   idoctor

idoctor

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 10:24

Καλημέρα παιδιά,

Παρακολούθησα την ωραία συζήτησή σας. Θα 'θελα να επιστήσω την προσοχή σε όποιον προσπαθήσει "ελαφρά την καρδία" να κάνει αυτές τις αλλαγές. Ειδικά αν δεν έχει κάνει ξανά κάτι τέτοιο. Μερικές συμβουλές:

1. Τα περισσότερα video στο YouTube τα παρουσιάζουν όλα εύκολα και απλά. Δεν είναι καθόλου έτσι. Όμως θα σας βοηθήσουν αν κολλήσετε στη σειρά με την οποία μπαίνουν τα εξαρτήματα.
2. Βεβαιωθείτε ότι έχετε όλα τα απαραίτητα εργαλεία πριν επιχειρήσετε την αντικατάσταση. Αξίζει να περιμένετε μια μέρα ακόμη ώστε να βρείτε τα κατάλληλα εργαλεία για την εργασία.
3. Ιδιαίτερη προσοχή στον connector της μπαταρίας. Μας έχουν έρθει 2-3 με ξεκολλημένη όλη τη βάση από το board.
4. Στο σύνολό τους, οι βίδες που πρέπει να ξεβιδωθούν για να βγάλετε το σετ της οθόνης είναι 26. Πολλές βίδες έχουν συγκεκριμένη θέση. Μην τις βάλετε όπου να 'ναι γιατί μπορεί να προκληθεί ζημιά στο εξάρτημα ή στο board.
5. Όταν φτάσετε στο να αφαιρέσετε το board, μην το τραβήξετε αν κάπου σκαλώνει. Δείτε αν έχετε βγάλει όλες τις βίδες και το SIM tray.
6. To set της οθόνης είναι αρκετά καλά κολλημένο πάνω στο mid board. Δεν βγαίνει πάντα απλά. Μην χρησιμοποιήσετε μεταλλικό εργαλείο για να το αφαιρέσετε. Θα κάνετε ζημιά.
7. Αν τελειώνοντας διαπιστώσετε ότι κάτι περίσσεψε (βίδα, λαστιχάκι, σφουγγαράκι, λαμάκι), μην το χάσετε. Καλό θα ήταν να το πάτε σε κάποιον τεχνικό που να γνωρίζει από iPhone 4.

Καλή επιτυχία!

#51   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2011 - 11:12

παιδια και εγω ενδιαφερομαι δν ειχα δει το θεμα.

#52   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2011 - 11:23

DIY White iPhone 4 Conversion Kit (Essentials)

#53   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 12:27

εχω παραλαβει μεγαλο δεμα απο αμερικη (δεκεμβριο), αλλα απο φιλο οχι καταστημα, πληρωσα 3,19(?)€ ποσον που χρεωνεται πλεον σε ολα τα δεματα εκτος ΕΕ, ως τωρα ηξερα πως χρεωνουν τελωνισμο τυχαια σε διαφορα πακετα, οχι σε ολα
η ups παντως ειναι απο τις εταιριες που συχνα τελωνιζονται αναλογα το αναγραφομενο ποσον βεβαια, καλυτερα το airmail



Ωχ ναι το ξέχασα. , εμένα με χρεώσανε 3 ευρώ. Ότι θέλει κάνει ο καθένας. Πάντως όντως με USPS κατά 99% το γλυτώνεις το τελωνείο.

#54   sitofakis

sitofakis

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2011 - 12:35

Σχετικά με το καλώδιο του home button απλά βγάζουμε το μαύρο πλαστικό και βάζουμε το άσπρο και χρησιμοποιούμε το καλώδιο που ήδη υπάρχει όπως με ενημέρωσαν.

το εχεις δοκιμασει? επειδη εχω κανει την μετατροπη απο μαυρο σε λευκο το κουμπι στην αρχη μου ηρθε χωρις καλωδιο και οταν το δοκιμασα να το ξεκολησω δεν ηταν και οτι καλυτερο

Τελευταία επεξεργασία από: sitofakis, 07/02/2011 - 12:38


#55   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:24

Μιας και λόγω υποχρεώσεων δεν πρόλαβα να στείλω mail στην σελίδα, προσθέτω και τον steved στη λίστα:

UPDATE


FINAL:

nsxbass: Full kit X 1
djmanosv: Essentials X 1
Aceman1925: Essentials X 1
iGiannis: Full kit X 1
steved: Essentials X 1

#56   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 20:20

Παρακαλώ πολύ οι Aceman, igiannis ΚΑΙ steved να κοιτάξουν τα πμ τους το συντομότερο δυνατόν.

#57   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 23:10

Aceman & igiannis επικοινώνησαν, μένει ο steved παρακαλώ να επικοινωνήσει το συντομότερο μαζί μου.

#58   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/02/2011 - 13:49

O steved δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα μαζί μου ενώ φαίνεται ότι μπήκε στο site σήμερα...
Νομίζω ότι αν δεν έχει επικοινωνήσει μέχρι το απόγευμα θα πρέπει να προχωρήσουμε χωρίς αυτόν..

#59   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/02/2011 - 18:40

nsxbass, γιατι δεν κάνεις μια επικοινωνία με το σιτε, να δουμε περιπου ποσο θα κοστισουν τα μεταφορικα, κ να δουμε αν οντως συμφέρει , διοτι ας πουμε εγω ειμαι κρήτη. Μπορεί να με συμφέρει να τα παραγγείλω κατευθείαν για κρήτη, και να μην γλιτώσω και τίποτα απο το υποτιθέμενο group buy που θα γίνει. Καταλαβες τι εννοω ? Κάνε μια επικοινωνία ώστε να ξέρουν και τα άλλα παιδιά που θέλουν να παραγγείλουν, ίσως μαζευτούν και άλλα άτομα. Επίσης ρώτα πόσο δύσκολο ειναι για εναν που δεν έχει ξανανοίξει iphone , να κάνει αυτές τις μετατροπές

#60   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/02/2011 - 18:48

nsxbass, γιατι δεν κάνεις μια επικοινωνία με το σιτε, να δουμε περιπου ποσο θα κοστισουν τα μεταφορικα, κ να δουμε αν οντως συμφέρει , διοτι ας πουμε εγω ειμαι κρήτη. Μπορεί να με συμφέρει να τα παραγγείλω κατευθείαν για κρήτη, και να μην γλιτώσω και τίποτα απο το υποτιθέμενο group buy που θα γίνει. Καταλαβες τι εννοω ? Κάνε μια επικοινωνία ώστε να ξέρουν και τα άλλα παιδιά που θέλουν να παραγγείλουν, ίσως μαζευτούν και άλλα άτομα. Επίσης ρώτα πόσο δύσκολο ειναι για εναν που δεν έχει ξανανοίξει iphone , να κάνει αυτές τις μετατροπές

Τα μεταφορικά θα κοστίσουν 45 δολλάρια μου το έχουν πει.

Για την τιμή περιμένω να ξέρω πόσοι θα είμαστε για να επικοινωνήσω και να τους πω θέλω τόσα κομμάτια πόσο μου τα αφήνεις?

Όσο για το πόσο δύσκολο είναι θα σου πρότεινα αν δεν ξέρεις να μην το κάνεις μόνος σου.
Εγώ προσωπικά μετά από τα βίντεο που είδα στη σελίδα τους αποφάσισα ότι θα το πάω σε κάποιον ειδικό μιας και δεν το έχω ξανακάνει.

Αν ο steved δεν επικοινωνήσει μαζί μου μέχρι τις 12 το βράδυ, τότε θα αναγκαστώ να τον αφαιρέσω από τη λίστα για να μη μας καθυστερεί και θα στείλω στην εταιρεία.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 08/02/2011 - 18:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)