Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MyWi On Demand: Η απόλυτη εμπειρία tethering στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/02/2011 - 01:06

Το MyWi, η δημοφιλής tethering εφαρμογή που επιτρέπει στους χρήστες να μοιραστούν την σύνδεση του iPhone ώστε να περιηγηθούν στο internet μέσω του υπολογιστή/laptop τους, αναβαθμίστηκε σήμερα με την λειτουργία 'On Demand'.

Το 'On Demand' κοστίζει $4.99 πλέον τις τιμής απόκτησης του MyWi ($19.99) και υπόσχεται να δώσει μία άλλη διάσταση στο στήσιμο και διαμοιρασμό του WiFi Hotspot αυτοματοποιώντας τις διαδικασίες ενεργοποίησης του:

http://www.youtube.com/watch?v=4R0kzsE6O2I


Χαρακτηριστικά του MyWi 'On Demand'

* On Demand connection for an iPod Touch, iPad or iDevice that needs a internet connection
* Set and Forget! Hotspot is always on while not using any more power than just leaving on low-power bluetooth
* Hotspot controls who is able to connect and may "kick" any devices at will.
* Uses much less battery then wifi tethering and uses native routing to minimize battery
* 3-Day Free Trial via Jailbreak your iPhone and install via Cydia!

Περισσότερα για το MyWi μπορείτε να διαβάσετε σε παλαιότερο μας άρθρο: PdaNet vs MyWi
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 03/02/2011 - 01:29

ρε παιδια εχω μια δυσκολια στο να κατανοησω την χρησιμοτητα-λειτουργια του app!καμια διευκρινιση?ευχαριστω! 

#3   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2011 - 01:37

με τις χρεωσεις τι γινεται ? δεν πιστευω να χρεωνομαστε παραπανω με αυτη την εφαρμογη ?

#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/02/2011 - 02:06

@nikolakis91: Ένα γρήγορο παράδειγμα... Όσοι έχουν συμβόλαιο data plan στην Vodafone η οποία χρεώνει extra το tethering μπορούν με το MyWi να χρησιμοποιήσουν τα δεδομένα του πακέτου data plan ώστε να περιηγηθούν δωρεάν στο Internet μέσω του iPad WiFi χρησιμοποιώντας το iPhone. Προσθέτοντας και το On Demand διευκολύνετε το στήσιμο του HotSpot και αυτοματοποιείτε η όλη διαδικασία. Όταν π.χ το iPad που χρησιμοποιεί το tethering εντοπίσει και συνδεθεί με WiFi, αυτομάτως κλείνει το tethering για να μην ξοδεύεις χωρίς λόγο τα data.

@djibril13: Δεν χρεώνεσαι τίποτα παραπάνω.
Behind the Scenes...

#5   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 03/02/2011 - 03:25

@nikolakis91: Ένα γρήγορο παράδειγμα... Όσοι έχουν συμβόλαιο data plan στην Vodafone η οποία χρεώνει extra το tethering μπορούν με το MyWi να χρησιμοποιήσουν τα δεδομένα του πακέτου data plan ώστε να περιηγηθούν δωρεάν στο Internet μέσω του iPad WiFi χρησιμοποιώντας το iPhone. Προσθέτοντας και το On Demand διευκολύνετε το στήσιμο του HotSpot και αυτοματοποιείτε η όλη διαδικασία. Όταν π.χ το iPad που χρησιμοποιεί το tethering εντοπίσει και συνδεθεί με WiFi, αυτομάτως κλείνει το tethering για να μην ξοδεύεις χωρίς λόγο τα data.

@djibril13: Δεν χρεώνεσαι τίποτα παραπάνω.


ευχαριστω πολυ φιλε μου...αν και το μονο που ηθελα να μαθω ηταν για το ondemand και παλι ευχαριστω!με λιγα λογια αξιζει τα 5 € που κοστιζει!  

#6   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2011 - 08:53

Με αυτή την εφαρμογή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iphone σαν wifi δεκτη? Το συνδέεις δηλαδή στο desktop και μέσω του iphone να δίνεις internet στο PC. (κάτι σα usb stick?)και πώς το ρυθμίζεις?

#7   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/02/2011 - 09:55

Οχι ας υποθεσουμε οτι εισαι διακοπες και εχεις μαζι σου iphone με data plan και εναν φορητο.Με το MyWi συνδεεις το iphone με τον φορητο και στον φορητο εχεις ιντερνετ απο το dataplan του iphone χωρις να χρεωνεσαι επιπλεον γιατι το dataplan το πληρωνεις ηδη. :rolleyes:

#8   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2011 - 10:06

Πάντως έχει ρυθμίσεις για wifi tethering μέσω USB. Εχει ρυθμίσεις ip κλπ απλά δεν έχω καταφέρει να το σεττάρω

#9   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2011 - 12:27

Eμενα αυτό το on demand λιγο περιττη ανάγκη μου κανει..

Σαν να σταματησε να πουλαει το MyWi ένα πράγμα και θέλουν να βγάλουν και άλλα λεφτα.

Επισης τα 5$ είναι υπερβολικά, ειδικά όταν εχεις σκάσει 20$ για το MyWi (οποία επίσης είναι πολλά, αν σκεφτεί κανείς οτι με λίγα παραπάνω αγοράζεις πρόγραμμα πλοήγησης GPS).
Οκ καλή ιδέα το MyWi και πολυ ωραίο πρόγραμμα, αλλά όχι και ενα 20αρι..


Κατά τη γνώμη μου το OnDemand θα έπρεπε να ήταν δωρεαν για όσους έχουν αγοράσει το MyWi.

#10   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2011 - 13:29

Δεν καταλάβατε είναι ΠΛΈΟΝ 5ευρω δηλαδή 20+5.....

#11   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2011 - 22:56

Εμένα μόνο άλλα iPhone βλέπουν το Hotspot.
Τα android όχι. Τα Bada ναι. δεν ξέρω τι γίνεται...

Τελευταία επεξεργασία από: biller, 04/02/2011 - 22:56


#12   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2011 - 11:58

Παιδιά εγώ δοκίμασα να απεγκαταστήσω το πρόγραμμα και μου βγάζει μήνυμα λάθους!!
Κανείς?

#13   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 19:59

@nikolakis91: Ένα γρήγορο παράδειγμα... Όσοι έχουν συμβόλαιο data plan στην Vodafone η οποία χρεώνει extra το tethering μπορούν με το MyWi να χρησιμοποιήσουν τα δεδομένα του πακέτου data plan ώστε να περιηγηθούν δωρεάν στο Internet μέσω του iPad WiFi χρησιμοποιώντας το iPhone. Προσθέτοντας και το On Demand διευκολύνετε το στήσιμο του HotSpot και αυτοματοποιείτε η όλη διαδικασία. Όταν π.χ το iPad που χρησιμοποιεί το tethering εντοπίσει και συνδεθεί με WiFi, αυτομάτως κλείνει το tethering για να μην ξοδεύεις χωρίς λόγο τα data.

@djibril13: Δεν χρεώνεσαι τίποτα παραπάνω.


τι εννοειςσ φιλε να μην ξοδευει χωρις λογο το data?? αν εγω συνδεσω το mac μου με το iphone 4 δεν θα ειναι ανοιχτο το tethering? εφοσον θα κανω χρηση του ιντετνετ του κινητου απο το μακ ;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες