Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3G πρόγραμμα Vodafone για iPad (500MB το μήνα για 10€)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 08/02/2011 - 00:10

Η συσκευή δεν πωλείται με σύνδεση από Cosmote και Vodafone. Απλά ανακοίνωσαν τα πακέτα του ίντερνετ που είναι σχεδόν ίδια με το mobile broadband τους.
Και τα 500mb για iPad είναι τίποτα! Σε 1 βδομάδα είχα φάει 800mb σε 3G για την καθημερινή μου χρήση σε blogs/forums.

Μια εβδομάδα και 800 mb στο κινήτο δεν παίζει με τίποτα για blogs/forums.
Εδώ 3 εβδομάδες full χρήση με tethering (τα πάντα έκανα) και χάλασα 4GB.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2011 - 00:41

Μην περνεις ορκο. Εγω εχω φαει περισσοτερα.

#48   kinakos

kinakos

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα

Δημοσίευση 08/02/2011 - 01:24

Άραγε θα κάνουν τουλάχιστον κανένα πρόγραμμα με επιδότηση? Ξέρει κανένας αν έχει γίνει τίποτα τέτοιο στο εξωτερικό?

#49   vfragos

vfragos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 01:48

Πιστέυω να κανείς πλάκα και να μην το εννοείς ότι τα 500mb φτάνουν στο iPad διότι εγώ καθημερινά στην δουλειά επειδή δεν έχω ασύρματο δίκτυο θελώ γύρω στα 150-200mb μόνο και μόνο για να διαβαζώ τα forums-blogs


Εμένα πάντως μου ακούγονται πολλά 200mb την ημέρα για forums.

#50   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/02/2011 - 01:56

Εγώ να πω πάντως ότι ενώ με το iPhone μου ήταν αρκετά 200mb με το iPad είμαι οριακά

#51   vfragos

vfragos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 02:04

Εγώ να πω πάντως ότι ενώ με το iPhone μου ήταν αρκετά 200mb με το iPad είμαι οριακά


Εγώ για iphone & ipad χρησιμοποιω γύρω στα 800mb - 1gb το μήνα, με λίγο έως ελάχιστο ΥouΤube όμως.

#52   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 08/02/2011 - 02:15

Δεν πρόλαβε να περάσει μια ώρα και έσκασε μύτη στο star η καινούργια διαφήμιση τις COSMOTE για το iPad 500mb στα 10 ευρώ.μην ξανά ακούσω κανέναν να πει ότι δεν υπάρχει καρτέλ στην τηλεφωνία σταθερή-κινητή διότι κοιμάται τον ύπνο του δικαίου.


αχα φυσικά και υπάρχει,όποιος πει ότι δεν υπάρχει είναι χαζός!
άμα το ψάξετε, και οι 3 εταιρίες έχουν ακριβώς τα ίδια!Προσφέρουν τα ίδια προγράμματα,ίδιες χρεώσεις κλπ κλπ!
ή wind έχεις ή voda ή cosmote το ίδιο πράμα είναι,πότε θα το καταλάβετεεεε..

#53   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2011 - 02:22

Μια εβδομάδα και 800 mb στο κινήτο δεν παίζει με τίποτα για blogs/forums.
Εδώ 3 εβδομάδες full χρήση με tethering (τα πάντα έκανα) και χάλασα 4GB.


Μόνο που εδώ δεν μιλάμε για κινητό αλλά για iPad και οι σελίδες που φορτώνει δεν είναι mobile (στην πλειοψηφία τους).

#54   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 08/02/2011 - 02:31

βασικά κοιτάξτε... δε πιστεύω ότι στο ipad το 3g είναι τόσο χρήσιμο!Εκτός αν κάποιος δεν έχει wifi σπίτι!
γιατί πόσες φορές θα το βγάλεις απτό σπίτι??Που θα το πας?στις διακοπές και ταξιδάκια οκ δεκτό..που αλλού?
άλλο iphone που το χεις παντού,άλλο ipad!
k αφήστε που χει γεμίσει ο τόπος wifi!
Για μένα,το 3g στο ipad είναι ψιλοπεριττό!
;) ;)

#55   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2011 - 02:52

Ο βασικότερος λόγος για να πάρεις το 3G iPad είναι ότι έχει δέκτη GPS ενώ το Wifi όχι, με ότι αυτό συνεπάγεται στις διάφορες εφαρμογές που κάνουν χρήση της θέσης σου. Έπειτα το 3G είναι κυρίως για περιστασιακή χρήση εκτός π.χ. διακοπές (όπως το χρησιμοποιώ εγώ) και σε αυτό το μοντέλο είναι προσαρμοσμένα τα προγράμματα των παρόχων του εξωτερικού που δεν σε δεσμεύουν με πάγιο αλλά το ενεργοποιείς και το κόβεις όποιον μήνα θές εσύ! Μέχρι να γίνει αυτό στην Ελλάδα φυσικά και είναι ηλίθιο για μένα να πληρώνεις άλλο ένα έξτρα πάγιο για το iPad.

#56   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2011 - 03:07

Ο βασικότερος λόγος για να πάρεις το 3G iPad είναι ότι έχει δέκτη GPS ενώ το Wifi όχι, με ότι αυτό συνεπάγεται στις διάφορες εφαρμογές που κάνουν χρήση της θέσης σου. Έπειτα το 3G είναι κυρίως για περιστασιακή χρήση εκτός π.χ. διακοπές (όπως το χρησιμοποιώ εγώ) και σε αυτό το μοντέλο είναι προσαρμοσμένα τα προγράμματα των παρόχων του εξωτερικού που δεν σε δεσμεύουν με πάγιο αλλά το ενεργοποιείς και το κόβεις όποιον μήνα θές εσύ! Μέχρι να γίνει αυτό στην Ελλάδα φυσικά και είναι ηλίθιο για μένα να πληρώνεις άλλο ένα έξτρα πάγιο για το iPad.

εδώ κάνεις λάθος.και το απλό wifi έχει δέκτη GPS.αυτό είναι το μόνο σίγουρο,γιατί όταν πήρα το ipad τους ρώτησα και ο άνθρώπος μου το έδειξε στις ρυθμίσεις του wifi οτι έχει GPS

#57   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 04:02

εδώ κάνεις λάθος.και το απλό wifi έχει δέκτη GPS.αυτό είναι το μόνο σίγουρο,γιατί όταν πήρα το ipad τους ρώτησα και ο άνθρώπος μου το έδειξε στις ρυθμίσεις του wifi οτι έχει GPS

Μου φαίνεται ότι μάλλον λάθος το κατάλαβες . GPS ενσωματωμένο έχει μόνο το 3G . Και το wifi μπορεί να κάνει κάποια τριγωνοποίηση αλλά όχι με μεγάλη ακρίβεια. Εφαρμογή navigation δεν μπορείς να την λειτουργήσεις με το wifi μοντέλο. Πάντως μην κλαιγόμαστε τόσο για τις τιμές , στην Αμερική ένα data plan με 250 mb κοστίζει 14,99$ .Τα data plans για αρχή απευθύνονται σε ανθρώπους που πραγματικά χρειάζονται την διασύνδεση συνέχεια για τις δουλείες τους , και όχι να ασχολούνται με τα χόμπι τους και να χαζεύουν στο youtube , και μην ξεχνάμε ότι το bandwith της κινητής τηλεφωνίας είναι περιορισμένο στην Ελλάδα . Αλλά από την άλλη για κάποιους σαν και εμένα που περιστασιακά χρησιμοποιούμε "εκτός έδρας " το iPad θα ήθελα να υπάρχει μια ευέλικτη δυνατότητα Καρτο ίντερνετ , αλλά όχι όπως το πραγματοποιούν στην Vodafone που πραγματικά είναι πολύ ακριβό. Να σου δίνουν πιο μεγάλα χρονικά όρια να χρησιμοποιήσεις τα mb .Αν μπορούσα να πάρω ένα GB για 6 μήνες με 20 euro θα ήμουν ικανοποιημένος. Κάποια στιγμή αναγκαστικά πιστεύω θα το κάνουν και αυτό. Το άλλο που μπορεί να παίξει είναι όταν θα κάνεις ανανέωση συμβολαίου να τους ζητήσεις να σου δώσουν και δώρο την σύνδεση στο iPad ή να στην δώσουν με μια πολύ μικρή επιβάρυνση 5 € το πολύ .

#58   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 08/02/2011 - 07:27

Μια εβδομάδα και 800 mb στο κινήτο δεν παίζει με τίποτα για blogs/forums.
Εδώ 3 εβδομάδες full χρήση με tethering (τα πάντα έκανα) και χάλασα 4GB.

Χωρίς YouTube και online radio ένας κανονικός χρήστης που δουλεύει στην δουλειά του Ίντερνετ 8ωρο full χωρίς να έχει καθόλου πρόσβαση στο Ίντερνετ μέσω wifi ενα data plan 5gb σου φτάνει δεν σου φτάνει.υπολογισμενο με download meter app απο app store.
Όλες οι εταιρίες τα 5gb τα έχουν 30€ λυστρικό εώς απαράδεκτο.θα μπορούσαν να είχαν πιο φτηνά πακέτα καθώς και μεγαλύτερη επιλογή προγράμματος όπως στα 10gb-20gb-30gb(όχι να λέμε απεριόριστο και στα μικρά γραμματακια με αστερακι υποσημείωση ορθής πολιτικής και πράσινες μπανανες στο σταματάμε γιατί έτσι κρινουμε) τουλάχιστον στην Αμερική είναι 50$ κόστος αλλα όταν μιλάμε για απεριόριστο μιλάμε απεριόριστο.
Το καρτέλ στην τηλεφωνια στην Ελλάδα καλά κρατεί.

#59   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 09:01

βασικά κοιτάξτε... δε πιστεύω ότι στο ipad το 3g είναι τόσο χρήσιμο!Εκτός αν κάποιος δεν έχει wifi σπίτι!
γιατί πόσες φορές θα το βγάλεις απτό σπίτι??Που θα το πας?στις διακοπές και ταξιδάκια οκ δεκτό..που αλλού?
άλλο iphone που το χεις παντού,άλλο ipad!
k αφήστε που χει γεμίσει ο τόπος wifi!
Για μένα,το 3g στο ipad είναι ψιλοπεριττό!
;) ;)


Ε με αυτό το σκεπτικό πάρε λάπτοπ.ποιος ο λογος να πάρεις iPad εάν δεν σε ενδιαφέρει η φορητοτητα..
Παντός έαν δουλεύεις και πρέπει πχ σε μια επαγελματικη συνάντηση να βρεις Ίντερνετ δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Και για τον φίλο παραπάνω ΜΌΝΟ το 3G έχει δεκτή gps όπως το iPhone.

#60   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2011 - 09:32

γενικα ολα στην ελλαδα ειναι ακριβα, σιγα μην δεν ηταν και το internet και ποσο μάλλον της κινητης που στην ουσια ειναι ολοι οι χρηστες σε ενα εσωτερικο δικτυο της εκαστοτε εταιρειας. εδω αν κατεβαζει καποιος ενα rapid free μετα δεν μπορει να κατεβασει αλλος γιατι λεει οτι η ip μας κατεβαζει:P ηδη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες