Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

LED Machines V 3.3 - Επίσημο Thread


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 13:55

Αναρτημένη εικόνα

iTunes Link
Επίσημο Site (Θα ενημερωθεί όταν η νέα έκδοση γίνει διαθέσιμη)

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα




Η νέα έκδοση είναι γεγονός. Έχει ανέβει στο iTunes Store και περιμένει έγκριση. Όταν θα γίνει διαθέσιμη, θα δώσω 15 κουπόνια να την κατεβάσετε δωρεάν. Επιπλέον θα μειώσω την τιμή της στο μισό για τις πρώτες μέρες τησ κυκλοφορίας της!! Θα κάνω post σε αυτό το thread να σας ενημερώσω όταν θα είναι διαθέσιμη οπότε γίνετε subscribe! Μην χάσετε την ευκαιρία να την αποκτήσετε!!!!

Αλλαγές στην νέα έκδοση 3.3:

-- Πλήρως εξελληνισμένη (Επιφυλάσσομαι να κάνω post screenshots με ελληνικά μενού)

-- Διορθώθηκαν όλα τα bugs που είχατε βρεί! :)

-- Προστέθηκε ένδειξη για το πότε θα χτυπήσει το επόμενο ξυπνητήρι στο ρολόι.

-- Προστέθηκε νέο ρολόι με ένδειξη ημερομηνίας.

-- Βελτιώθηκε το ξυπνητήρι:
-Μπορείτε να επιλέξετε εάν θέλετε το ξυπνητήρι να επαναλαμβάνεται ή εάν θέλετε να χτυπήσει μία φορά σε μια καθορισμένη ημερομηνία.
-Προστέθηκε επιλογή για απενεργοποίηση με παλαμάκια.
-Ενεργοποίηση της δόνησης.
-Αυξανόμενη ένταση με επιλογή χρόνου μέχρι να φτάσει στο μέγιστο.
-Επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του snooze. Μπορείτε να επιλέξετε τον χρόνο που θα χρειαστεί το snooze να χτυπήσει.
-Επιλογή για αυτόματη μείωση του χρόνου του snooze. Κάθε φορά που χτυπάει το snooze, Ο χρόνος που χρειάζεται για να επανενεργοποιηθεί μειώνεται στο μισό οταν το ενεργοποιείτε ξανά.
- Η ένδειξη του snooze βελτιώθηκε και δείχνει πόσα λεπτά χρειάζεται να περάσουν μέχρι το snooze.

--Η μηχανή Morse τώρα αποθηκεύει αυτόματα το κείμενο που έχετε γράψει ωστε να μην χρειάζεται να το γράφετε κάθε φορά που ξεκινάτε την εφαρμογή. Προστέθηκε επιλογή για αυτόματη επανάληψη του κώδικα morse όταν φτάνει στο τέλος της φράσης.

--Προστέθηκε φως οθόνης με επιλογή χρώματος και χρόνου strobe.

--Βελτιώθηκε ο καιρός με περισσότερα εφέ.

--Σε περίπτωση που έχετε την συσκευή στην φόρτιση και θέλετε να βλέπετε το ρολόι, Μπορείτε να γυρίσετε την συσκευή ανάποδα, έτσι ώστε το καλώδιο φόρτισης βρίσκεται στο πάνω μέρος. Το ρολόι θα αλλάξει αυτόματα orientation.

--Προστέθηκε αλγόριθμος που κάνει ακόμα ποιο γρήγορη την ενεργοποίηση του LED.

--Επανασχεδιασμός του interface. Προστέθηκε μεταλλική μπάρα στο πάνω μέρος για εύκολη εναλλαγή views. Επανασχεδιάστηκαν τα options και about.

--Λιγότερη κατανάλωση ενέργειας ιδίως όταν τοποθετείτε το κινητό με την οθόνη στο κάτω μέρος. Η οθόνη σβήνει και ταυτόχρονα το app μπαίνει σε φάση εξοικονόμησης ενέργειας. Αυτό είναι χρήσιμο όταν θέλετε να χρησιμοποιήσετε alarm που κάνει χρήση κάποιας επιλογής που χρειάζεται το κινητό να είναι ανοιχτό για να λειτουργήσει σωστά.

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 08/02/2011 - 14:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/02/2011 - 13:58

πολυ καλη δουλεια φιλε! μου αρεσει παρα πολυ

#3   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 14:47

Εμφανισιακά τουλάχιστον, μοιάζει κορυφαίο !!! Μπράβο ! Μακάρι να βλέπαμε κι άλλες τέτοιας ποιότητας Ελληνικές δουλειές στο AppStore ...

#4   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 14:50

Μόλις έκανα το update και πραγματικά το App είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ... Καταρχήν έχει ένα από τα ομορφότερα interfaces που έχω δει (σίγουρα το καλύτερο από όλα τα Ελληνικά Apps) αλλά και λειτουργικά δεν υπολείπεται, παρόλο το ότι έχει γίνει πλέον αρκετά πολύπλοκο με πολλές λειτουργίες κλπ κλπ ...

#5   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 15:03

Μόλις έκανα το update και πραγματικά το App είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ... Καταρχήν έχει ένα από τα ομορφότερα interfaces που έχω δει (σίγουρα το καλύτερο από όλα τα Ελληνικά Apps) αλλά και λειτουργικά δεν υπολείπεται, παρόλο το ότι έχει γίνει πλέον αρκετά πολύπλοκο με πολλές λειτουργίες κλπ κλπ ...


Ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια φίλε μου και όσους φίλους κατεβάσουν την εφαρμογή!! Προφανώς έκανες update απο έκδοση 2 σε 3. Σε λίγες μέρες που θα είναι διαθέσιμη η 3.3, θα παρατηρήσεις τρομερή διαφορά σε ευχρηστία και σε ποιότητα! Κανονικά έπρεπε να ονομάσω την νέα έκδοση 4 αλλά ήθελα να είμαι λίγο ποιο μετριοπαθής. :)

#6   sakis17

sakis17

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 15:11

Τελικα πλεον δουλευει και σε iPhone 3G/3GS ??
Παντως φανταστικη δουλεια!! Μπραβο σου ;)

#7   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/02/2011 - 15:36

Παιδια την εχω κ εγω την εφαρμογη κ ειναι τελεια...παρα πολυ καλη!!!
Αν θελετε να εχετε κατι τετοιο στο τηλ. σας κατεβαστε την αλλα εαν μερικοι δεν γουσταρουν τετοια πραγματα(σηματα μορς ,πυξιδα κτλ) μπορει να τους φανει αχρηστη κ θα ειναι αδικο να κακολογισουν την εφαρμογη.
Προσωπικη μου αποψη,αν ποτε χρειαστουμε κατι τετοιο,πραγμα που το απευχομαι, μπορει να μας σωσει κ την ζωη!!!

Προς τον δημιουργο...λογικα θα μας ερθει να κανουμε update απο το iphone σωστα??

#8   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 15:58

Παιδια την εχω κ εγω την εφαρμογη κ ειναι τελεια...παρα πολυ καλη!!!
Αν θελετε να εχετε κατι τετοιο στο τηλ. σας κατεβαστε την αλλα εαν μερικοι δεν γουσταρουν τετοια πραγματα(σηματα μορς ,πυξιδα κτλ) μπορει να τους φανει αχρηστη κ θα ειναι αδικο να κακολογισουν την εφαρμογη.
Προσωπικη μου αποψη,αν ποτε χρειαστουμε κατι τετοιο,πραγμα που το απευχομαι, μπορει να μας σωσει κ την ζωη!!!

Προς τον δημιουργο...λογικα θα μας ερθει να κανουμε update απο το iphone σωστα??


Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Χρήστο μου. Το update θα είναι δωρεάν σε όσους έχουν αγοράσει ήδη την εφαρμογή. Ακόμα και εαν δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον φακό, το ξυπνητήρι απο μόνο του πιστεύω είναι πολύ καλύτερο απο μερικά άλλα στο iTunes Store για να σας κάνει να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή σε καθημερινή βάση. Προσωπικά με αυτό ξυπνάω κάθε πρωί. ::)

#9   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:01

Τελικα πλεον δουλευει και σε iPhone 3G/3GS ??
Παντως φανταστικη δουλεια!! Μπραβο σου ;)


Να σαι καλά φίλε μου. Το συγκεκριμένο είναι για iPhone4 μόνο, αλλα αυτή την περίοδο δουλεύω σε ένα port του ξυπνητηριού για όλα τα iPhone. θα είναι διαθέσιμο σε περίπου 2 μήνες.

#10   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:08

εγω γιατι δεν το καταλαβα τι ακριβως ειναι ο χαζος....και πως το περναμε?

#11   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:11

εγω γιατι δεν το καταλαβα τι ακριβως ειναι ο χαζος....και πως το περναμε?


Συγνώμη αλλα δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς.. Εαν ρωτας πως το κανεις εγκατάσταση, σαν όλα τα αλλα apps απο iTunes Store..

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 08/02/2011 - 16:13


#12   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:15

εγω γιατι δεν το καταλαβα τι ακριβως ειναι ο χαζος....και πως το περναμε?

Τι εννοεις? Δεν καταλαβες τι κανει η εφαρμογη??Αν εννοεις αυτο ξαναδιαβασε πανω πανω το πρωτο ποστ,τα λεει κ στα ελληνικα.Εχει φακο,πυξιδα,τον καιρο,σηματα μορς....λεπτομερειες ποιο πανω ;)

#13   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:17

Συγνώμη αλλα δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς.. Εαν ρωτας πως το κανεις εγκατάσταση, σαν όλα τα αλλα apps απο iTunes Store..

οκ φιλος θα το προσπαθησω

#14   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:21

Τι εννοεις? Δεν καταλαβες τι κανει η εφαρμογη??Αν εννοεις αυτο ξαναδιαβασε πανω πανω το πρωτο ποστ,τα λεει κ στα ελληνικα.Εχει φακο,πυξιδα,τον καιρο,σηματα μορς....λεπτομερειες ποιο πανω ;)



Είναι ένας ωραίος τρόπος να χρησιμοποιήσεις το LED του iPhone 4. Επιπλέον έχει ξυπνητήρι που ανάβει το LED και σου δίνει και μια πληθώρα άλλων επιλογών.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το LED σαν φακό με strobe, να το κάνεις να ανάβει σε μια συγκεκριμένη κατεύθυνση, να το κάνεις να παίζει σήματα morse, να ανάβει χτυπώντας παλαμάκια και επιπλέον να ανάβει κάποια καθορισμένη ώρα που εσύ έχεις θέσει..

Mε λίγα λόγια είναι μια ενδειξη μεχρι που μπορει να φτάσει μια flashlight app οταν ο developer εχει τρελα :P

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 08/02/2011 - 16:25


#15   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:24

Είναι ένας ωραίος τρόπος να χρησιμοποιήσεις το LED του iPhone 4. Επιπλέον έχει ξυπνητήρι που ανάβει το LED και σου δίνει και μια πληθώρα άλλων επιλογών.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το LED σαν φακό με strobe, να το κάνεις να ανάβει σε μια συγκεκριμένη κατεύθυνση, να το κάνεις να παίζει σήματα morse, να ανάβει χτυπώντας παλαμάκια και επιπλέον να ανάβει κάποια καθορισμένη ώρα που εσύ έχεις θέσει..

το οποιο να το απενεργοποιειτε οταν πατε σε μαγαζι για να χορευψετε

συγγνωμη για το offtopic λλα δεν κρατηθηκα..:)
παρα πολυ καλη η εφαρμογη σου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες