Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

FM transmitter


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Hint

Hint

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2008 - 09:49

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω να πάρω ένα FM transmitter για το αυτοκίνητο μου επειδή το ηχοσύστημα του δεν έχει την δυνατότητα να του συνδέσω το iPhone μου.

Έχω ακούσει οτι πολλά από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά δεν έχουν τόσο καλή απόδοση. Από την άλλη άκουσα για ένα BELKIN TUNECAST II FM TRANSMITTER APPLE DESIGN το οποίο λένε οτι έχει πολύ καλή απόδοση. Το έχει κανένας αυτό?


https://www.e-shop.g...l?id=PER.560220


Έχετε καμία προτάση να μου κάνετε?

Σας ευχαριστώ! ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/10/2008 - 10:15

έχω ακούσει μουσική από αντίστοιχο μηχάνημα και είναι σαν να έχουν βάλει τα ηχεία σε λεκάνη με νερό.

#3   Hint

Hint

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2008 - 10:34

Πολλά που κυκλοφορούν στην αγορά είναι έτσι όπως λες!!

Έχεις ακούσει όμως το BELKIN TUNECAST II FM TRANSMITTER APPLE DESIGN ?? Αυτό με ενδιαφέρει και εαν έχετε καμία άλλη πρόταση...

Thanks

#4   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/10/2008 - 12:03

για το συγκεκριμένο δεν εχω άποψη.

#5   mournick

mournick

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:18

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω να πάρω ένα FM transmitter για το αυτοκίνητο μου επειδή το ηχοσύστημα του δεν έχει την δυνατότητα να του συνδέσω το iPhone μου.

Έχω ακούσει οτι πολλά από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά δεν έχουν τόσο καλή απόδοση. Από την άλλη άκουσα για ένα BELKIN TUNECAST II FM TRANSMITTER APPLE DESIGN το οποίο λένε οτι έχει πολύ καλή απόδοση. Το έχει κανένας αυτό?


https://www.e-shop.g...l?id=PER.560220


Έχετε καμία προτάση να μου κάνετε?

Σας ευχαριστώ! ;)


Ψαχνω κι εγω. Αν ειναι καποιος ευχαριστημενος απο την αποδοση του δικου του ας μας πει...

#6   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:38

Εχω κι εγω ενα στο καταστημα μου, αν θελεις ριξε μια ματια

My link

#7   mournick

mournick

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:47

Εχω κι εγω ενα στο καταστημα μου, αν θελεις ριξε μια ματια

My link


ωραιο φαινεται σουλουπομενο και κανει τη δουλεια που θελω να κανει, αλλα απο ποιοτητα ηχου πως τα παει? το εχεις δοκιμασει?

#8   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:52

ωραιο φαινεται σουλουπομενο και κανει τη δουλεια που θελω να κανει, αλλα απο ποιοτητα ηχου πως τα παει? το εχεις δοκιμασει?



Εχω δωσει πανω απο 10, καποια ηταν και σε παιδια του forum. Ολοι ηταν πολυ ευχαριστημενοι, εκτος απο 1 παιδι που μου αναφερε οτι στην περιοχη που εμενε δεν ειχει συχνοτητες καθαρες και δεν επιανε πολυ καλα, ενω αντιθετα οταν ηταν στο παρκινγκ με το αυτοκινητο του επιανε τελεια. Παιζει ρολο βεβαια και το ποσο δυνατη ληψη εχει το ραδιοφωνο του καθενος, αφου οπως ξερουμε 2 αυτοκινητα μπορει να ειναι συντονισμενα στην ιδια συχνοτητα στο ιδιο σημειο αλλα το ενα να εχει πιο καθαρο ηχο.

#9   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:52

To έχω εγω αυτο το belkin! Σε αυτοκίνητα με καλή κεραία που πιάνουν πολλούς σταθμούς δε πρόκειται να δουλέψει! Στο δικό μου που έχω μια κεραία που δε πιάνει σχεδόν τίποτα λειτουργεί καλα αλλα σε καμία περίπτωση σε ποιότητα cd. Το κακό είναι πως ο πομπος του transmitter είναι πολύ αδύναμος κ μπορεί να έχεις παράσιτα. Επίσης το κακό είναι πως δεσμευεσαι αποκλειστικά με προϊόντα apple καθώς δεν έχει έξοδο jack το belkin. Σκέψου το!

#10   mournick

mournick

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:03

Ok με εψησες! υπαρχει και καταστημα; επειδη ειμαι απο θεσσαλονίκη. Για να γλιτωσω τα εξοδα αποστολης ρωταω.

#11   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:06

Επικοινωνησε μαζι μου στα στοιχεια του site για να κανονισουμε ποτε σε βολευει να περασεις να το παραλαβεις.

Ευχαριστω!

#12   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:25

Επικοινωνησε μαζι μου στα στοιχεια του site για να κανονισουμε ποτε σε βολευει να περασεις να το παραλαβεις.

Ευχαριστω!

Μπορείς να συνδέσεις και τον φορτιστή ταυτόχρονα για να φορτίζεται το κινητό?Για Αθήνα ποιό είναι το κόστος αποστολής?
Ευχαριστώ

#13   alexbaggo

alexbaggo

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:25

Εχω κι εγω ενα στο καταστημα μου, αν θελεις ριξε μια ματια

My link


καλησπέρα , εγω πήρα ένα παρόμοιο απο σουηδία και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος , ευτηχώς φορτίζει την συσκευή και δεν πήγαν τσάμπα τα 20 ευρώ.... πάντως για το συγκεκριμένο δεν έχω άποψη και θα ήθελα να μάθω απο όσους το πήραν πώς δουλεύει γιατί ενδιαφέρομαι . το κατάστημά σου είναι στην θεσσαλονίκη ?

#14   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:29

καλησπέρα , εγω πήρα ένα παρόμοιο απο σουηδία και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος , ευτηχώς φορτίζει την συσκευή και δεν πήγαν τσάμπα τα 20 ευρώ.... πάντως για το συγκεκριμένο δεν έχω άποψη και θα ήθελα να μάθω απο όσους το πήραν πώς δουλεύει γιατί ενδιαφέρομαι . το κατάστημά σου είναι στην θεσσαλονίκη ?



Φορτιζει τη συσκευη; Τοτε σιγουρα δεν ειναι παρομοιο. Αυτο απλα δινει τη δυνατοτητα να συνδεθει το καλωδιο του iPhone κατω απο αυτο, ωστε να μπορεις να φορτιζεις το τηλεφωνο ενω ειναι "κουμπωμενος" ο transmitter. Υπαρχουν παρα πολλα ειδη τετοια, για φορτιστη αυτοκινητου π.χ, ας μη τα βαζουμε ολα στην ιδια κατηγορια.

Ναι η αποθηκη μου ειναι θεσσσαλονικη, οποιος θελει μπορει να στειλει και ενα μηνυμα στον χρηστη uriaman1 που πηρε ενα προσφατα και ηταν πολυ ευχαριστημενος.

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 24/10/2011 - 13:30


#15   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:35

Δεν ξέρω μήπως θα έπρεπε να πας σε FM Modulator για να είσαι σίγουρος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες