Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ταινίες στο Ελληνικό iTunes Store;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 16/02/2011 - 11:46

Μια χαρά θα πιάσει για αυτούς που μέχρι και σήμερα πηγαίνουν στο video-club και νοικιάζουν ταινίες, γιατί να μην κάνουν μια digital ενοικίαση απο το να τρέχουν στο εκάστοτε dvdαδικο, και παλι πολλές φορές η ταινία που θα θέλουν να δουν να λείπει... Εκεί που θα είναι και το ιδανικό θα είναι αν μπορούν να βάζουν στο ελληνικό store τις ταινίες ταυτόχρονα με το αμερικάνικο! Σίγουρα θα πιάσει! αλλιώς πράγματι μέχρι να έρθει στο ελληνικό store θα το έχουν κατεβάσει από τα torrents. Και το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι οι σειρές εκει πιστεύω ποντάρει, στην Αμερική υπάρχουν τρομερές σειρές που δυστυχώς εδώ ή δεν έρχονται ή αργούν πολύ να έρθουν...

Το σενάριο για μόνο ελληνικές ταινίες μου ακούγετε σαν ανέκδοτο... Δηλαδή θα εχω την επιλογή να νοικιάσω το ξύλο βγήκε απ τον παράδεισο, Η κόρη μου η σοσιαλίστρια, και Ρόδα τσάντα και κοπάνα??!! Ουαου! Να μην ξεχάσω και το "Η Αλίκη στο Ναυτικό"..... έχω ανατριχιάσει!!

Τελευταία επεξεργασία από: bakis, 16/02/2011 - 11:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 16/02/2011 - 12:24

και κάτι έγινε πόσοι έχουν την δυνατότητα σε τέτοια εποχή να απαξιώνουν την "δωρεάν"ενοικίαση ταινιών μέσω torrents και να προτιμούν να πληρώνουν ακόμη ένα λογαριασμό?Δεν λέω σίγουρα κατα την ενοικίαση θα παίρνεις ένα ποιο ολοκληρωμένο προϊόν αλλά στην δεδομένη οικονομική κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα κανείς δεν έχει διάθεση να βλέπει την κάρτα του να φορτώνεται με κάτι ακόμα (βλέπε ενοικίαση ταινιών)...εγώ πάντως προτιμώ να αγοράσω το wd live tv από το apple tv που το μόνο που μου προσφέρει είναι επιπλέον κόστος μετά απο την απόκτησή του για να δώ μία ταινία...και πριν προλάβουν κάποιοι να το πούν...ΟΧΙ δεν πρόκειται ποτέ να δώ τις φωτογραφίες μου στην τηλεόραση και ΟΧΙ δεν περίμενα το apple tv για να ακούσω την μουσική μου από καλήτερα ηχεία

Φιλε μου χωρις να θελω να σε προσβαλω αφου δεν σε ξερω κιολας πρωτα απο ολα,αν ομως νομιζεις οτι το wd live (που εχω αλλα τωρα και λιγο καιρο μπηκε στο ντουλαπι και αυτο)μπορει να φτασει σε δυνατοτητες-χρηση-GUI-κλπ,κλπ το Apple Tv 2g,μαλλον δεν ξερεις τι σου γινεται.Βεβαια μιλαμε για Jailbroken Apple Tv.
Και μην ακουσω τιποτα για 1080i/p!!!!!!

#18   laserscout

laserscout

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2011 - 12:35

Και μην ακουσω τιποτα για 1080i/p!!!!!!


Γιατί;

#19   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/02/2011 - 13:05

Ναι! και ήθελα να το κάνω αλλά ήθελα όταν υπήρχε ο περιορισμός με την IP. Μετά το ξέχασα.
Η ταχύτητα πρέπει να είναι καλή ε;


Η ταχυτητα ειναι μια χαρα, εμενα προσωπικα με conn-x την τερματιζει (1.7mb/s) οταν κατεβαζω απο το αμερικανικο.
Εχω κατεβασει και σειρες, αλλα κυριως apps για το iphone.

#20   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/02/2011 - 13:15

Η ταχυτητα ειναι μια χαρα, εμενα προσωπικα με conn-x την τερματιζει (1.7mb/s) οταν κατεβαζω απο το αμερικανικο.
Εχω κατεβασει και σειρες, αλλα κυριως apps για το iphone.



φιλαράκι μου με τι πληρώνεις? με gift cards? ή με πιστωτική από εξωτερικό?

#21   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 13:19

Η ταχυτητα ειναι μια χαρα, εμενα προσωπικα με conn-x την τερματιζει (1.7mb/s) οταν κατεβαζω απο το αμερικανικο.
Εχω κατεβασει και σειρες, αλλα κυριως apps για το iphone.


φαντάζομαι υπάρχει και τρόπος να τις κρατήσεις τις σειρές μετα? :Ρ

#22   laserscout

laserscout

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2011 - 13:53

φιλαράκι μου με τι πληρώνεις? με gift cards? ή με πιστωτική από εξωτερικό?


Gift card είναι η πιο εύκολη λύση. Πληρώνεις από 8% παραπάνω την κάρτα στο ebay αλλά οι τιμές είναι 30+% κάτω από τα itunes store με ευρώ. οπότε κερδισμένος βγαίνεις.

#23   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 14:57

Gift card είναι η πιο εύκολη λύση. Πληρώνεις από 8% παραπάνω την κάρτα στο ebay αλλά οι τιμές είναι 30+% κάτω από τα itunes store με ευρώ. οπότε κερδισμένος βγαίνεις.



Και την Gift card .. παραλαμβάνεις την φυσική υπόσταση της κάρτας (περιμένεις ταχυδρομειο ΕΛΤΑ) ή μεσω email λαμβάνεις τον κωδικό άμεσα????

Τελευταία επεξεργασία από: antoniss, 16/02/2011 - 14:57


#24   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/02/2011 - 14:57

η βλακεία είναι ότι τα κατεβάζεις 1 φορά αν δεν κάνω λάθος και δεν είναι σαν τα app να τα κάνεις download όποτε γουστάρεις.. :s

#25   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:08

Και την Gift card .. παραλαμβάνεις την φυσική υπόσταση της κάρτας (περιμένεις ταχυδρομειο ΕΛΤΑ) ή μεσω email λαμβάνεις τον κωδικό άμεσα????

με emai μεσα σε 1-2 ωρες απο την ωρα που θα πληρωσεις(paypal)

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#26   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:10

κανα αξιόπιστο site ή seller από ebay ξέρεις? :)

#27   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:14

Μακαρι να βαλουν ταινιες και σειρες στο iTunes (με την τιμη που εχουν και στο US Store και με υποτιτλους). Τοτε σωνεται λιγο το πραγμα απο τη στιγμη που εκλεισε και το thegtnet... ;)

Και φυσικα οταν μιλαω για σειρες εννοω ΜΟΝΟ ξενες διοτι ΟΧΙ δε θα ηθελα να δω "Λακης ο Γλυκουλης" ή "λιτσα.com" μεσω του Apple TV2 !!!!

Για να δουμε, θα κανουμε Digital Rental τελικα που εγραψε και καποιος αλλος φιλος?

Τελευταία επεξεργασία από: ChriSS78, 16/02/2011 - 15:15


#28   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:24

κανα αξιόπιστο site ή seller από ebay ξέρεις? :)

πριν μια εβδομαδα αγορασα απο εδώ

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#29   tsoumak

tsoumak

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:51

Εμενα παντωσ ολο αυτο μου θυμιζει χβοχ 360 που ενοικιαζες ταινιεσ για μια μερα,2 η και 4 αναλογα τι ταινια ηθελεσ μεσω microsoft points και επρεπε να ειχεσ ξενο acount για να κανεισ αγορα καθωσ και τα στοιχεια σου ειχα δηλωσει εγω ιρλανδια αν θυμαμαι καλα.Χθεσ εκανα μια δοκιμη, ειχα κατεβασει μια ταινια συγκεκριμενα το FASTER νεα ταινια σε dvdrip και μεσω προγραμματοσ avplayer to περασα με wifi στο iphone 4 και δεν αργησε να γινει η μεταφορα και δεν εχασα ποιοτητα καθωσ δεν το εκανα μετατροπη απο avi το αφησα ετσι και οπου το εδειξα επαθαν πλακα, αρα ποιοσ ο λογοσ να μπαινω σε εξοδα;Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη προσωπικη που θα βρει καπιους συμφωνους και αλλουσ οχι

Τελευταία επεξεργασία από: tsoumak, 16/02/2011 - 15:54


#30   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 16:12

Φιλε μου χωρις να θελω να σε προσβαλω αφου δεν σε ξερω κιολας πρωτα απο ολα,αν ομως νομιζεις οτι το wd live (που εχω αλλα τωρα και λιγο καιρο μπηκε στο ντουλαπι και αυτο)μπορει να φτασει σε δυνατοτητες-χρηση-GUI-κλπ,κλπ το Apple Tv 2g,μαλλον δεν ξερεις τι σου γινεται.Βεβαια μιλαμε για Jailbroken Apple Tv.
Και μην ακουσω τιποτα για 1080i/p!!!!!!

Εντάξει μπορεί να μην ξέρω τι μου γίνετε αλλα ίσως και να μη με ενδιαφέρει τοσο το fancy GUI του appleTv αλλά να με ενδιαφέρει να υποστηρίζει περισσότερους τύπους αρχείων απ ότι υποστηρίζει τώρα και αν μπουμε σε διαδικασίες jb τότε του πετάω του wd live ένα bit torrent client να μου κατεβάζει κατευθείαν τις ταινίες εκεί που θα τις βλέπω χωρίς να απασχολώ άλλο mac του σπιτιού για download και είμαι βασιλιάς,anyway αφού το έχεις πεταμένο στο ντουλάπι δεν μου το πουλάς κανα 50ευρο να πάρεις εσύ το appleTV ? ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες