Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικοί χαρακτήρες


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   theokot

theokot

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2008 - 17:08

Πριν από μερικές ημέρες έστειλα στην Vodafone, την ΓΓ Καταναλωτή και την ΕΕΤΤ, παράπονα για την απαράδεκτη πολιτικής της Vodafone να πουλάει τηλέφωνα χωρίς υποστήριξη Ελληνικών στην Ελλάδα.
Η Vodafone απάντησε ότι φταίει η Apple !!!
H EETT ότι δεν είναι αρμόδια.
Η ΓΓ Καταναλωτή όμως, έστειλε επιστολή στην Vodafone, με θέμα τα παράπονά μου, στην οποία τους καλεί εντός 10 ημερών (έως τις 6/10 δηλαδή) να απαντήσουν τι θα κάνουν με το ζήτημα, προειδοποιόντας τους για τις διατάξεις του Νόμου 2251/94 (περί προστασίας καταναλωτών).
Νομίζω ότι εάν το κάνουμε πολλοί, θα έχουμε αποτελέσματα.
Εμπρός ...

ΓΓΚ  http://www.efpolis.gr/


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/10/2008 - 17:28

Οντως ειναι φταιξιμο της apple η οποια δεν εχει ελληνικα σαν υποστηριζομενη γλωσσα.Η Vodafone δε μπορει να κανει τιποτα!

#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2008 - 18:40

Τι καταλαβες με αυτο που εκανες δλδ? Μια τρυπα στο νερο. Και προστιμο να φαει η Vodafone νομιζεις θα κερδισεις κατι εσυ? Θα ανεβασει τις τιμες του iPhone για να καλυψει τη ζημια. Γιατι πολυ απλα η vodafone δεν εχει καμια σχεση με τα Ελληνικα. Ειναι αποκλειστικα και μονο θεμα της Apple. Μονον οταν θελει αυτη θα μας βαλει τα Ελληνικα. Θεμα χρονου ειναι, υπομονη. Θα προτιμουσατε να κυκλοφορησει το iPhone μονο οταν υποστηριζε Ελληνικα? Θα το ειχαμε του χρονου :P

#4   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/10/2008 - 18:51

Quote

Τι καταλαβες με αυτο που εκανες δλδ? Μια τρυπα στο νερο. Και προστιμο να φαει η Vodafone νομιζεις θα κερδισεις κατι εσυ? Θα ανεβασει τις τιμες του iPhone για να καλυψει τη ζημια. Γιατι πολυ απλα η vodafone δεν εχει καμια σχεση με τα Ελληνικα. Ειναι αποκλειστικα και μονο θεμα της Apple. Μονον οταν θελει αυτη θα μας βαλει τα Ελληνικα. Θεμα χρονου ειναι, υπομονη. Θα προτιμουσατε να κυκλοφορησει το iPhone μονο οταν υποστηριζε Ελληνικα? Θα το ειχαμε του χρονου :P


και πολυ καλα εκανε...δεν βλεπω καμμια τρυπα στο νερο, ασχετα ποιος φταιει.
ελπιζω τωρα να εχουμε μια απαντηση για τα Ελληνικα...

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2008 - 18:56

Ειμαστε καλα? Τι απαντηση δλδ? Τι νομιζεις θα σου πει? Οτι δεν εχει καμια ευθυνη θα σου πει. Και τι θα καταλαβεις εσυ με αυτο? Θα παρεις καποια ικανοποιηση?

#6   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/10/2008 - 20:38

Quote

Ειμαστε καλα? Τι απαντηση δλδ? Τι νομιζεις θα σου πει? Οτι δεν εχει καμια ευθυνη θα σου πει. Και τι θα καταλαβεις εσυ με αυτο? Θα παρεις καποια ικανοποιηση?


μια σοβαρη εταιρια... παντα δινει μια σοβαρη απαντηση.....η ανευθυνότητα ειναι προνομοιο των εταιρειων σε στυλ "οσα αρπαξει ο κ@λος μας....", και δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοια εταιρεια, εδω στην Ελλαδα..... ;D

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2008 - 20:47

Kι ομως. Η Vodafone θα επικαλεστει δυο πραγματα. Πρωτον, οτι ειναι θεμα Apple και δεν φερει καμια μα καμια ευθυνη που οντως ετσι ειναι και δευτερον οτι οι καταναλωτες ειχαν πληρη επιγνωση της καταστασης το οποιο αληθευει επισης. Πραγμα το οποιο εμενα με κανει να αναρωτιεμαι...γιατι εφοσον καποιος ηξερε οτι το iPhone δεν υποστηριζει Ελληνικα πηγε και το πηρε και μετα κανει καταγγελια?

Εither way, και απεργια πεινας να κανετε εξω απο τη Vodafone Ελληνικα δεν θα δειτε μεχρι η Apple να αποφασισει να τα υποστηριξει
Αν πρεπει να διαμαρτυρηθειτε καπου αυτο ειναι στην Apple και οχι στην Vodafone

#8   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/10/2008 - 20:53

Οντως αφου η voda πριν το παρεις σου λεει δεν υποστηριζει Ελληνικα,MMS,video κληση,ληψη video κτλπ.. γιατι πας και το παιρνεις.Τοτε εισαι εσυ στη μειωνεκτικη θεση αφου ηδη ξερεις και πας και το παιρνεις so..

#9   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2008 - 22:02

Quote

και πολυ καλα εκανε...δεν βλεπω καμμια τρυπα στο νερο, ασχετα ποιος φταιει.

ελπιζω τωρα να εχουμε μια απαντηση για τα Ελληνικα...


Συμφωνώ με τον sepsis. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον τρόπο σκέψης για την καταγγελία. Το μοναδικό που θα μπορούσε να κάνει η Vodafone δεδομένης της μη υποστήριξης ελληνικών είναι ... να μη φέρει το κινητό. Κάνε γκάλοπ στους χρήστες iPhone να δεις πόσοι θα ήταν ευχαριστημένοι με αυτό.

Αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις, η Vodafone τακτικά και μη αμελητέα πιέζει σε επίπεδο Group για τα ελληνικά. Όσο κι αν δε σε ικανοποιεί αυτή είναι η απάντηση που ίσως χρειαστείς κανένα μηνα αλληλογραφίας για να μάθεις.

#10   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 02/10/2008 - 22:29

Δεν μπορώ να καταλάβω τι το παίρνετε? Για να βρίζετε μετά την apple ότι δεν είναι καλή ή για να λέτε απλά ότι έχετε iPhone? Να διαβάσετε κανά review και μετά να το πάρετε... Εγώ το έχω το iPhone 2g από τον Μάρτιο από Αμερική και είμαι τρελαμμένος... Βρείτε μου άλλο κινητό καλύτερο... Δεν υπάρχει.. Τα ελληνικά είναι το λιγότερο και οι αναφορές κ κλπ... Δείτε λίγο τι προσφέρει... Και τα greeklish κάνουν την δουλειά τους μια χαρά.

Συγγνώμη αλλά κάτι τέτοια "θα βγω κ από πάνω" με εκνευρίζουν.. Η vodafone το έφερε, όποιος θέλει το παίρνει, όποιος δεν το θέλει παίρνει κανά nokia i ericsson...

Αν κοιτάξετε έχουν γεμίσει τα καταστήματα της vodafone με κατόχους iPhone που δεν ξέρουν ούτε πως να μπουν στην κάμερα και μετά παραπονιούνται ότι είναι και δύσχρηστο... Και στο κάτω-κάτω στο 2.2 ή λίγο αργότερα θα έχει ελληνικά.. Εγώ προσωπικά δεν θα τα βάλω.. Ποιος ο λόγος? Στο maps βρίσκει πλέον και με greeklish τους ελληνικούς δρόμους που ήταν το μόνο που με απασχολούσε...

#11   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/10/2008 - 22:45

Quote

Αν κοιτάξετε έχουν γεμίσει τα καταστήματα της vodafone με κατόχους iPhone που δεν ξέρουν ούτε πως να μπουν στην κάμερα και μετά παραπονιούνται ότι είναι και δύσχρηστο...


Αυτο..Το παιρνει ο καθενας κτλπ κτλπ και μετα παραπονιεται οτι δεν στελνει απο bluetooth.Γνωμη μου ειναι πριν παρεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κανε λιγο research.Πχ πριν παρω το 3G και χωρις να το εχω δουλεψει το κινητο θα μπορουσα να του κανω jailbreak κτλπ αφου διαβαζα οτι εβρισκα για 2 βδομαδες!Τεσπα μπορει να φαινομαι υπερβολικος αλλα οπως λεω καλα θα ηταν να ενημερονωμαστε και αν δεν βρειτε τις απαντησεις των ερωτηματων σας εδω ειμαστε εμεις.

#12   noob

noob

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/10/2008 - 22:55

... να αγαπιέστε παιδιά μου! Μην μαλώνετε :-) Το iPhone μας ενώνει! (βλ. Jesus Phone)

#13   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/10/2008 - 23:01

Quote

... να αγαπιέστε παιδιά μου! Μην μαλώνετε :-) Το iPhone μας ενώνει! (βλ. Jesus Phone)


εγραψες παλι!

#14   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/10/2008 - 00:19

Quote

Τι καταλαβες με αυτο που εκανες δλδ? Μια τρυπα στο νερο. Και προστιμο να φαει η Vodafone νομιζεις θα κερδισεις κατι εσυ? Θα ανεβασει τις τιμες του iPhone για να καλυψει τη ζημια.

Πολύ μ'αρεσε αυτό!!! Μεγάλη ζημιά για την VODAFONE!! πολυεθνική εταιρεία είναι :)
Πάντως και με τα αγγλικά μια χαρά είναι το iphonaki




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες