Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tom Tom GPS App for iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2009 - 14:56

Και εγώ πάλι ρωτάω:
αφού θα το ψήνει ο ήλιος όλη την ώρα στο αμάξι, δεν θα κλείσει αφού θα ξεπεράσει την θερμοκρασία λειτουργίας?

Από την μια θα έχει τον κλιματισμό του αυτοκινήτου στην ψύξη και από την άλλη τις ακτίνες του ήλιου? Θα αντέξει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/08/2009 - 11:38

Έχουμε κανένα νέο για release date εξωτερικό και Ελλάδα;

#18   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 05/08/2009 - 14:51

Και εγώ πάλι ρωτάω:
αφού θα το ψήνει ο ήλιος όλη την ώρα στο αμάξι, δεν θα κλείσει αφού θα ξεπεράσει την θερμοκρασία λειτουργίας?

Από την μια θα έχει τον κλιματισμό του αυτοκινήτου στην ψύξη και από την άλλη τις ακτίνες του ήλιου? Θα αντέξει?

τι να ψησει????πα΄ι΄δακι ειναι??εγω εκανα 1700χιλιομετρα να το εχω πανω σε βαση στο παρμπριζ!

#19   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2009 - 15:04

χαχαχαχαα... παϊδάκι 700 ευρώ!
Αφού λένε ότι υπερθερμαίνεται και τα φτύνει.. ξέρω γω? απλά ρωτάω όταν είναι όλη την ώρα στον ήλιο αν παθαίνει κάτι? αλλά αφού, επιτέλους, απάντησε κάποιος που το δοκίμασε, λύθηκε η απορία...

#20   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/08/2009 - 17:05

Η αλήθεια ειναι οτι ολες οι συσκευες, PDA & iPhone οταν κανουν πλοηγιση και ταυτοχρονα φορτιζουν ζεσταινονται αρκετά.
Εγω εφαρμοζω την εξης λυση:
Χρησιμοποιω βαση που μπαινει στον κεντρικο αεραγωγο. Μειωνω την ροη του αερα στον συγκεκριμενο αεραγωγο ισα ισα να ψυχει οσο χρειαζεται την συσκευη. Αυτο δεν δημιουργει κανενα προβλημα στον κλιματισμο του αυτοκινητου γιατι ο ψυχρος αερας διοχετευεται μεσω των αλλων αεραγωγων.

Τον χειμωνα δεν υπαρχει κανενα προβλημα γιατι ο ζεστος αερας διοχετευεται απο του αεραγωγους του μπαμπριζ και των ποδιών.
Ο τροπος αυτος εχει δυο ακομα πλεονεκτηματα, δεν εκθετει την συσκευη στον ηλιο, οπως συμβαινει αν τοποθετηθεί με βεντουζα στο μπαμπριζ.
Και δευτερον η ορατοτητα της οθονης δεν επιρεαζεται απο τις αντανακλάσεις του ηλιου.
Ειναι δοκιμασμενη λυση και δεν δημιουργει κανενα προβλημα. Ακομα και το PNA Gps μου, εκει το βαζω.

Μια άλλη λυση, ειναι η τοποθετηση με βεντουζα ακριβως κατω απο τον καθρεπτη. Δεν το κτυπα ο ηλιος γιατι το σημειο αυτο καλυπτεται απο την οροφη και μπορουμε να ρυθμισουμε καποιον αεραγωγο να στελνει λιγο ψυχρο αερα προς τα πανω για να ψυχεται η συσκευη.

Μην φανταστειτε οτι βραζει, απλα ζεστενεται πανω απο το κανονικο γιατι ο επεjεργαστης στην διαρκεια της πλοηγισης εργαζεται "σκληρα" και παραλληλα η θερμοκρασιας της μπαταριας ανεβαινει κατα την φορτιση. Με καποιο προγραμματακι ειχα μετρησει στο HTC την θερμοκ. της μπαταριας κατα την φορτιση και εφτανε στους 37c.

#21   Avrohis

Avrohis

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2009 - 10:40

Τελικά , η εφαρμογή θα πωλείται ξέχωρα από τα carkit , τα οποία (από ότι με ενημέρωσε κάποιος φίλος ο οποίος έχει καλές πληροφορίες) θα είναι 2 και διαφορετικά.
Η διαφορά του πρώτου από το δεύτερο θα είναι , το να διαθέτει ή , όχι , επιπρόσθετο Gps. (Είναι προφανές ότι εάν ισχύει η πληροφορία , θα διαφοροποιούνται και στην τιμή).
Η παραπάνω πληροφορία , την οποία δεν μπορώ να διασταυρώσω και σας την μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη , μου ακούγεται ‘’λογική’’ , με βάση του ότι η TomTom θέλει να ‘’καλύψει’’ και τους κατόχους συσκευών 2G

#22   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/08/2009 - 16:13

Έχουμε κανένα νέο πότε θα είναι διαθέσιμη η εφαρμογή και πότε το car kit;;

#23   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2009 - 16:46

το car kit ανακοινωθηκε.

ezgif_com_crop_2.gif


#24   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/08/2009 - 17:33

το car kit ανακοινωθηκε.


Για πότε;;

#25   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2009 - 17:49

Και εγώ πάλι ρωτάω:
αφού θα το ψήνει ο ήλιος όλη την ώρα στο αμάξι, δεν θα κλείσει αφού θα ξεπεράσει την θερμοκρασία λειτουργίας?

Από την μια θα έχει τον κλιματισμό του αυτοκινήτου στην ψύξη και από την άλλη τις ακτίνες του ήλιου? Θα αντέξει?


Οι συνθήκες που επικρατούν μέσα σε τυπικό αυτοκίνητο σε τυπικό ελληνικό καλοκαίρι συνήθως φλερτάρουν με τα όρια αντοχής όλων των ηλεκτρονικών συσκευών.

Και για όσους δεν το προσέξαν.. Το ίδιο το iPhone έχει όρια που συχνά τα προσεγγίζουμε και τα περνάμε:
http://www.apple.com/iphone/specs.html
  • Operating temperature: 32° to 95° F (0° to 35°C )
  • Nonoperating temperature: -4° to 113° F (-20° to 45° C)





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες