Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1776 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 11:19

φιλε μου μη νομιζεις οτι δεν ξερουν.ξερουν και μαλιστα πολυ καλα ποτε θα κυκλοφορισει απλα νομιζουν οτι ολοι οι πελατες τους ειναι προβατα και δεν ξερουν που πανε τα 4.απλα σου λενε ας μη λεμε στον καθενα ποτε θα ερθει μπας και πουλισουμε κανενα απο τα πρωτα και δεν μας μεινουν στο ραφι.τα ιδια μου ειπαν και μενα στο συγκεκριμενο καταστημα και εφαλα τον πολιτη να μπει στο νετκαι να δει.βεβαια με κοιτουσαν σαν εξογηηνο οταν τοθς ειπα αυτα που γραφω και τωρα,αλλα οχι να παει να μας δουλεψει και το καθε λαμογιο.....εμενα παντως το δικο μου ipad 2 ηρθε χτες απο φιλο και ειναι τελειο

Τελευταία επεξεργασία από: amvro, 16/03/2011 - 11:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 16/03/2011 - 11:21

Kαι εμείς θελουμε !

#588   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 16/03/2011 - 12:04

Εγώ μετά τα τόσα που άκουσα και είδα περί προβληματικών iPad2 θα περιμένω λίγο να κυκλοφορήσει λίγο να πουληθούν κομμάτια και μετά θα το αγοράσω.....



Πάντα προνοητικός ο Κωστής...καλά κάνεις! Είμαι της ιδίας φιλοσοφίας αν και εν τέλει, δεν νομίζω να αγοράσω το δυάρι.Λέω να περιμένω το τριάρι!
Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...«μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην πεις» λέει μία παλιά και σοφή παροιμία και εγώ τις σέβομαι αρκούντως αυτές! Κατά συνέπεια...οψόμεθα!!!

#589   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/03/2011 - 12:27

Εγώ μετά τα τόσα που άκουσα και είδα περί προβληματικών iPad2 θα περιμένω λίγο να κυκλοφορήσει λίγο να πουληθούν κομμάτια και μετά θα το αγοράσω.....



Πάντα προνοητικός ο Κωστής...καλά κάνεις! Είμαι της ιδίας φιλοσοφίας αν και εν τέλει, δεν νομίζω να αγοράσω το δυάρι.Λέω να περιμένω το τριάρι!
Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...«μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην πεις» λέει μία παλιά και σοφή παροιμία και εγώ τις σέβομαι αρκούντως αυτές! Κατά συνέπεια...οψόμεθα!!!


Και γω μαζί σας μάγκες , δεν λέει να πάρεις μια καινούργια συσκευή για να το παίξεις και καλά μούρη ότι το πήρες πρώτος και μετά να δεις κάνα κουλό στην οθόνη και να τρέχεις!!
Μου φαίνεται αρκετά σοβαρό το θέμα με τον φωτισμό της οθόνης!! Σε όλα είναι έτσι ή αν σου τύχει?
Είναι πάντως πολύ σπαστικό μιας και κάτι αντίστοιχο είχα σε μια HD οθόνη για PC και σε σκοτάδι βγάζει μάτι το πρόβλημα, ειδικά σε έργα με σκοτεινές σκηνές ή και παιχνίδια!
Φαντάζομαι η Apple θα κάνει την πάπια με το πρόβλημα αυτό και δεν θα δέχεται επιστροφές/αντικαταστάσεις!
Θα βρουν καμιά δικαιολογία όπως έκαναν και με το σήμα του 4!! (αν και προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το 4)

#590   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/03/2011 - 12:29

Το Consumer Reports ξαναχτυπά!

Μετά την προτροπή του οργανισμού για μη-αγορά του iPhone 4 λόγο προβλήματος με το σήμα (βλ. Το iPhone 4 είναι το καλύτερο Smartphone που κυκλοφορεί… ωστόσο δεν προτείνεται η αγορά του!), η οποία συνεχίστηκε ακόμα και μετά την δωρεάν αποστολή bumper/θηκών για τους χρήστες που αντιμετώπιζαν πρόβλημα, έρχεται η νέα αναφορά του οργανισμού για να ολοκληρώσει το θέατρο του παραλόγου.

Το Consumer Reports δοκίμασε το iPad 2 και δηλώνει ότι δεν διαπίστωσε διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το iPad 1st gen (!). Ο οργανισμός αναφέρει ότι το iPad 2 έχει δυνατότερο επεξεργαστή ο οποίος υποτίθεται ότι πρέπει να κάνει γρηγορότερη τη συσκευή σε σχέση με το παλαιότερο μοντέλο (προσέξτε την χρησιμοποίηση του υποτίθεται), ωστόσο δεν παρατηρήθηκε καμία διαφορά:

One major difference in tech specs is that the iPad 2 has a new processor that's supposed to make it far speedier than the original. While performing routine tasks such as Web browsing and e-mail in our tests, we didn't notice any significant speed improvement, as CR Senior Program Leader Dean Gallea notes in our video (right).

Τα πρόσφατα test του Anandtech δείχνουν ωστόσο μία εντελώς διαφορετική εικόνα (βλ. iPad 2: 900MHz dual-core ARM Cortex A9 και PowerVR SGX543MP2 GPU):

Our SoC investigation mostly focused on CPU performance, which we found to be a healthy 50% faster than the A4 in the original iPad - at least in web browsing. We were able to exceed Apple's claim of up to 2x performance increase in some synthetic tests, but even a 50% increase in javascript and web page loading performance isn't anything to be upset about.

Την ίδια άποψη συμμερίζονται και όσοι έχουν πιάσει στα χέρια τους την νέα συσκευή, ωστόσο το Consumer Reports συνεχίζει ακάθεκτο τον αγώνα του.

Πλέον, περιμένουμε με αγωνία την κυκλοφορία του iPhone 5 ώστε να διαβάσουμε ακόμα μία από τις εκπληκτικές αναφορές του Consumer Report…

[via iclarified]
Behind the Scenes...

#591   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/03/2011 - 12:38

Διαβάστε τα σχόλια στην σελίδα του consumer reports σχετικά με το αξιόπιστο review του iPad 2, εδώ.
Behind the Scenes...

#592   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 12:53

φιλε μου μη νομιζεις οτι δεν ξερουν.ξερουν και μαλιστα πολυ καλα ποτε θα κυκλοφορισει απλα νομιζουν οτι ολοι οι πελατες τους ειναι προβατα και δεν ξερουν που πανε τα 4.απλα σου λενε ας μη λεμε στον καθενα ποτε θα ερθει μπας και πουλισουμε κανενα απο τα πρωτα και δεν μας μεινουν στο ραφι.τα ιδια μου ειπαν και μενα στο συγκεκριμενο καταστημα και εφαλα τον πολιτη να μπει στο νετκαι να δει.βεβαια με κοιτουσαν σαν εξογηηνο οταν τοθς ειπα αυτα που γραφω και τωρα,αλλα οχι να παει να μας δουλεψει και το καθε λαμογιο.....εμενα παντως το δικο μου ipad 2 ηρθε χτες απο φιλο και ειναι τελειο


Καλριζικο, θα μας ενημερωσεις πιο πηρες ποσο κοστησε η αγορα απο που και πως παρελαβες;

#593   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/03/2011 - 12:59

ρε παιδιά άσχετα το ότι για την δουλειά που κάνει ο κύριος θα έπρεπε να είναι λίγο ποιο γλαφυρός (νόμιζα ότι θα πεθάνει την ώρα που εξηγούσε τα specs) είναι τελείως λάθος αυτά που λένε!εντωμεταξύ ενώ σου δίνει καθ' όλη την διάρκεια του review την εντύπωση ότι το ipad 2 "sucks" στο τέλος σου πετάει και το "είναι ότι ποιο αξιόπιστο-προσιτό-σε σύνολο απόδοσης κάλο,προϊόν που κυκλοφορεί! ?lol?

p.s. τι είναι αυτές οι γκουμούτσες που δείχνει στην σειρά προς το τέλος του βίντεο? :lol:

#594   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 16/03/2011 - 13:01

Τελικά το μόνο αξιόπιστο είναι αυτό που πάντα έλεγα . User experience . Παίρνεις την συσκευή στα χεράκια σου , δουλεύεις τα apps που σου χρειάζονται κι αν σε καλύπτει ...... αγοράζεις .... και δεν πάνε να λένε τα διάφορα reviews τα χίλια μύρια κουλά .
Έτσι κι αλλιώς τα καταστήματα έχουν demo συσκευές .
Τώρα βέβαια για τους early adopters το τοπίο είναι πιο θολό , αλλά είναι ένα ρίσκο που επέλεξαν .

#595   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 13:02

Καλριζικο, θα μας ενημερωσεις πιο πηρες ποσο κοστησε η αγορα απο που και πως παρελαβες;

φιλε βρεθηκε φιλος στην αμερικη και μου το εφερε.λευκο 16αρι 3g.χωρις bleeding screen και διαφορες βλακιες που διαβαζω.

Τελευταία επεξεργασία από: amvro, 16/03/2011 - 13:08


#596   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/03/2011 - 13:07

φιλε βρεθηκε φιλος στην αμερικη και μου το εφερε.16αρι 3g

φιλαράκι σόρρυ για το πρήξιμο...τελωνείο είχες πρόβλημα?τι έκανε ο φίλος σου για να το περάσει και ποσό σου κόστισε σε εύρω τελικώς γιατί και εγώ αυτό το μοντέλο θέλω?ευχαριστώ!

#597   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 13:11

φιλαράκι σόρρυ για το πρήξιμο...τελωνείο είχες πρόβλημα?τι έκανε ο φίλος σου για να το περάσει και ποσό σου κόστισε σε εύρω τελικώς γιατί και εγώ αυτό το μοντέλο θέλω?ευχαριστώ!

no problem φιλε.το εφερε ανοιχτο στις χειραποσκευες του σαν να ειναι δικο του.δεν του ειπαν τιποτα.550 εευρω του εδωσα να πιει και μια μπυριτσα για τον κοπο του.... :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: amvro, 16/03/2011 - 13:13


#598   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/03/2011 - 13:16

no problem φιλε.το εφερε ανοιχτο στις χειραποσκευες του σαν να ειναι δικο του.δεν του ειπαν τιποτα.550 εευρω του εδωσα να πιει και μια μπυριτσα για τον κοπο του.... :lol:

χμμμ άραγε δηλαδή για το ίδιο μοντέλο στην Ελλάδα θα έχει διαφορά κάνα εκατοστάρι η τζάμπα θα μπω στην διαδικασία να υποχρεωθώ και να κεράσω και μπιρίτσα? :lol:

#599   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2011 - 14:31

Μην είστε τόσο φανατισμένοι!

To consumer reports λέει απλά την αλήθεια!!

Αν κάποιος ΔΕΝ έχει ipad , το ipad 2 είναι μια πολύ καλή πρόταση.

Αν κάποιος έχει ipad και ψάχνεται για το 2 καλό θα είναι να ξέρει ότι δεν υπάρχει κάποια τραγική διαφορά ταχύτητας...

#600   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/03/2011 - 14:41

παίζει να μην υπάρχει κανένα Review που να έχει το μαύρο iPad II.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες