Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1776 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   dono

dono

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2011 - 17:25

.Χώρια που εκτιμώ ότι μας «γλεντάει» τρελά η Apple, άλλο καπέλο αυτό επίσης!



what do you mean?? :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 18:18

Ναι, το μαύρο προσφέρει καλύτερη ποιότητα θέασης, ειδικά όταν παρακολουθείς κάποιο video. Για αυτό σχεδόν όλες οι τηλεοράσεις και οι οθόνες, έχουν μαύρο ή έστω σκούρο πλαίσιο. Το λευκό ipad2 μπορεί απλά να φαίνεται πιο όμορφο όταν είναι σβηστό, αλλά όταν είναι σε λειτουργεία το μαύρο είναι πολύ καλύτερο !!


Πολυ καλη παρατηρηση, παω βουρ για μαυρο και οχι για ασπρο που ελεγα.

#873   venisk

venisk

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2011 - 18:38

Δεν καταλαβαίνω το νόημα του τεστ..εφόσον το ipad σαν συσκευή είναι αδύνατο να καμφθεί τόσο πολύ..τι μας νοιάζει πόσο κάμπτεται σκέτη η οθόνη?Αν η αντίσταση σε κρούση και γρατζουνίσματα είναι ίδια πάντα το τεστ είναι άκυρο.

#874   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 18:43

Eimai sto anoigma sto apple store tis zirixis+ ginete xamooossss+++

apistuti aisthisi. ura 6 tetragona+ ta ipad feugun kata 20ades+

pira to diko mu+

kai sta dikas sas paides+++

Συνημμένο αρχείο  Foto am 25-03-2011 um 17.40.jpg   78,09KB   26 λήψεις

#875   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 25/03/2011 - 18:55

Θελω την βοηθεια σας. επειδη θα μου το στειλουν απο Σικαγο. μπορειτε να μου πειτε με ποιο τροπο να μου το στειλουν ωστε να ερθει γρηγορα αλλα και να μην εχω θεμα με τελωνειο κτλ???????

#876   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/03/2011 - 18:56

Δεν καταλαβαίνω το νόημα του τεστ..εφόσον το ipad σαν συσκευή είναι αδύνατο να καμφθεί τόσο πολύ..τι μας νοιάζει πόσο κάμπτεται σκέτη η οθόνη?Αν η αντίσταση σε κρούση και γρατζουνίσματα είναι ίδια πάντα το τεστ είναι άκυρο.


Όλα είναι καλοστημενο marketing..
Έτσι ήταν πάντα η αππλε τώρα απλά.... Ξέφυγε!
Κανονικά δεν θα έπρεπε να θεωρείται άλλη συσκευή το 2 αρι αλλά update. Αν το λανσαριζαν έτσι δεν γινόταν ουρές... Αλλά ξέρουν τι κάνουν....

#877   nikolask16

nikolask16

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/03/2011 - 19:22

Μαλλον το ipad1 έχει σκληρότερο γυαλι οθόνης. Του ipad2 είναι μαλακότερο γι αυτο και λυγίζει, ενώ του 1 είναι σκληρότερο γι αυτό και σπάζει

#878   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 19:32

Εγώ πάντως το iPad θα το πάρω με την πιστωτική μου που είναι Gold και από 739 ευρώ θα μου κοστίσει 699 (WiFi+3G, 32GB, Black) λόγω επιστροφής.
Σκεφτείτε το !

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 25/03/2011 - 19:32


#879   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 19:43

Εγώ πάντως το iPad θα το πάρω με την πιστωτική μου που είναι Gold και από 739 ευρώ θα μου κοστίσει 699 (WiFi+3G, 32GB, Black) λόγω επιστροφής.
Σκεφτείτε το !

Ποια Τραπεζα δίνει τέτοια επιστροφή;

#880   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:00

Απο Marfin , αλλα θελει και μια μικρη διαπραγματευση για τους ορους.

#881   Dimitris555

Dimitris555

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:09

Εγω περασα στις 430 μμ εξω απο ενα Curry s στο Λονδινο και ειχε καμια 80 ατομα ουρα. Φανταζομαι στο κεντρικο Apple στην Oxford θα εχει... προσκυνημα.

Αυτην την ταλαιπωρια δε τη θελω με τιποτα, ειναι το απολυτο χασιμο χρονου.

Επισης, θελω το iPhoneHellas.gr να στειλει ερωτηση στους παροχους του iPad 2 στην Ελλαδα και να ρωτησει ΓΙΑΤΙ οι τιμες στην Ελλαδα ειναι οι ακριβοτερες, και να μας μεταφερει την απαντηση τους. Το link σας απο το Ιταλικο site ηταν κατατοπιστικοτατο. Καλο να ρωτατε για specs ktl. αλλα και η τιμη του προιοντος ειναι ενα βασικο συστατικο του

Για καποιον που ειπε οτι ειναι προιον πολυτελειας και δεν πειραζει να ειναι και λιγο πιο ακριβο:
- Γιατι , ολα τα αλλα προιοντα καθημερινοτητας ειναι πιο φθηνα Ελλαδα? Αν μπεις σε ενα super στην Αγγλια θα δεις το 98% tων προιοντων ειναι πιο φθηνα απο οτι στην Ελλαδα.
- Eπισης, επειδη το iPad δεν ειναι ειδος 1ης αναγκης, δε ημαινει οτι πρεπει να ειναι ακριβοτερο απο ολα τα κρατη. Γιατι να ειναι 30 ευρω ακριβοτερο, και να μην ειναι πχ 30 ευρω φθηνοτερο απο τα αλλα κρατη? Τα περι ΦΠΑ ειναι φθηνη δικαιολογια.

Εγω δε θα το αγορασω γιατι δε το χρειαζομαι και προτιμω πχ. να παω να παρω ενα ωραιο ζευγαρι Prada παπουτσι. Οποιος θελει στη πατριδα να το αγορασει καλοχρησιμοποιητο. Αλλα γιατι να το πληρωσει πιο ακριβα απο ολο το πλανητη?? Και το θεμα της ουρας το βρισκω..κουραστικο

#882   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:15

Απο Marfin , αλλα θελει και μια μικρη διαπραγματευση για τους ορους.

Δηλαδή τι προσφορά κάνανε απο μόνοι τους;

#883   dono

dono

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:34

Όλα είναι καλοστημενο marketing..
Έτσι ήταν πάντα η αππλε τώρα απλά.... Ξέφυγε!
Κανονικά δεν θα έπρεπε να θεωρείται άλλη συσκευή το 2 αρι αλλά update. Αν το λανσαριζαν έτσι δεν γινόταν ουρές... Αλλά ξέρουν τι κάνουν....



ipad2 ονομάζεται .......prosekse kaneis to 2?

ξέρεις από ipad 1 πάμε στο ipad 2 δηλαδή αναβάθμιση του 1.....δεν είναι νέα συσκευή, ούτε έχει άλλο όνομα, και ούτε "μαρκεταρεται" ως έτσι...

πια "καλοστιμεni" παγίδα/marketing και κουραφέξαλα?
....έβγαλε η apple μια από τις πιο επιτυχημένες συσκευές, φτηνή, και καλύτερη από ανταγωνισμό...(που απλά αντιγραφει την apple)

....και άμα πάμε να πάρουμε ipad σκάει ο καθένας και κράζει ότι μας δουλεύει η apple και ότι είμαστε και θύματα.......





πέρα από αυτό $499 έχει. ΤΟ IPAD2
354 euro δηλαδή .(άσε ποσο έχει στο ελλαδιστάν)
είναι το πιο τούμπανο, είναι apple, είναι εύκολο στην χρήση, έχει υποστήριξη, είναι το no1 τις αγοράς και είναι και φτηνό (κοιτάξτε ποσο έχουν τα αλλα λίγο)

εγώ λέω ότι μας το χαρίζουν κιαποπανο....όχι ότι είναι και ακριβό.



τώρα θα σκάσει ο καθένας και θα πει : Ο ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ RETINA DISPLAY.....whatever..ξέρετε τι ανάλυση έχει το ipad?

θα σκάσει ο άλλος θα πει: ο android εκείνο το android το άλλο..
φιλε μου εγώ δεν έχω όρεξη να φάω ώρες πάνω σε ένα λειτουργικό ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΔΟΥΛΕΨΕΙ... και θα μου πούνε είσαι άσχετος, δεν ξέρεις από υπολογιστές και διαφορα τέτοια.

πήρα στον πατέρα μου ένα android.....(επειδή το iphone στο ελλαδιστάν έχει γύρο 700 euro με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!όχι για κανέναν άλλο λόγο)
και έκανα scrolling σε φωτογραφίες και LAGGARE!!! έλεος...

αν είσαι τόσο μάστορας κάτσε στο linux σου και γράφε τις σαπίλες σου στα forum.





το μονο που δεν έχει είναι usb...που ο μονος λόγος είναι για να συνδέσει κανεις την κάμερα του και να μεταφέρει τις φωτό.........μα κάτσε? έχει ένα εξάρτημα που μπαίνει στο ipad και κάνει αυτό....έχει usb
και έχει και συσκευή για sd card.........




και η τιμή είναι χαμηλή πιστεύω γιατί όσοι το πάρουν θα αγοράσουν πράγματα από το Itunes (νταξή ελλαδιστάν κλασικά jailbreak.....και ταινίες από κινέζους/μαύρους)
και θα βγάζουν τρελα λεφτά από Itunes (όπως ήδη βγάζουν)

#884   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:40

Δηλαδή τι προσφορά κάνανε απο μόνοι τους;

Φιλε μου, εγω τους προτεινα να παω τις καταθεσεις μου στην τραπεζα τους και ενα απο τα ανταλλαγματα ηταν η μεγαλυτερη επιστροφη. Αλλα και καθολου διαπραγματευση να μην κανεις και εχεις την gold θα σπυ επιστραφουν περιπου 20 ευρω.

#885   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:48

Μολις μου ηρθε αυτο στο email μου απο το istorm

"Σας ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας για το iPad 2 και την αίτηση προ-παραγγελίας που τοποθετήσατε στα συστήματά μας.
 
Από το Σάββατο 26 Μαρτίου το πρωί το iPad 2 θα βρίσκεται στο κατάστημά μας και θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε και να σας το παρουσιάσουμε.
 
Με όσους από εσάς δεν μπορέσουν να εξυπηρετηθούν άμεσα, θα επικοινωνήσουμε τηλεφωνικά μόλις έχουμε διαθέσιμο το μοντέλο που έχετε ζητήσει και τηρώντας τη σειρά προτεραιότητας, προκειμένου να επιβεβαιώσουμε το ενδιαφέρον σας και την πρόθεση αγοράς.
 
Σας περιμένουμε,
Η Ομάδα του iStorm
25/3/2011"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες