Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Hotspot (iOS 4.3) + Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 04/03/2011 - 17:34

Με mywi οχι βεβαια ::)



οκ ευχαριστω φιλε νασαι καλα :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2011 - 11:55

Εγώ είμαι vodafone. Έχω 750mb 3G ιντερνετ. Αν βάλω την 4.3 και κάνω hot spot το 4αρι μου, τί έξτρα σε χρεώνει? Δεν ξοδεύεις τα mb από την σύνδεση που έχω? Ή σε χρεώνει εκτός αυτών?

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/03/2011 - 11:56

Εγώ είμαι vodafone. Έχω 750mb 3G ιντερνετ. Αν βάλω την 4.3 και κάνω hot spot το 4αρι μου, τί έξτρα σε χρεώνει? Δεν ξοδεύεις τα mb από την σύνδεση που έχω? Ή σε χρεώνει εκτός αυτών?

σε χρεωνουν εκτος αυτων οι απατεωνες.

#19   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2011 - 11:58

Ε είναι πολύ κλέφτες...

Υπάρχει πρόγραμμα για να το κάνουμε αυτό από το cydia και να μην μας χρεώνει η voda έξτρα?

#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/03/2011 - 11:59

υπαρχει το mywi.

#21   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2011 - 12:40

Εγώ είμαι vodafone. Έχω 750mb 3G ιντερνετ. Αν βάλω την 4.3 και κάνω hot spot το 4αρι μου, τί έξτρα σε χρεώνει? Δεν ξοδεύεις τα mb από την σύνδεση που έχω? Ή σε χρεώνει εκτός αυτών?

Εγώ που είμαι COSMOTE ? θα μου τρώει μόνο mb? πως μπορώ να ξέρω αν με χρεώνει κάτι άλλο;


Sent from my iPad using Tapatalk

#22   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/03/2011 - 12:55

Εγώ που είμαι COSMOTE ? θα μου τρώει μόνο mb? πως μπορώ να ξέρω αν με χρεώνει κάτι άλλο;


Sent from my iPad using Tapatalk

για την κοσμοτε προς το παρον ειναι χωρις χρεωση.

#23   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2011 - 13:02

Κοιτάξτε λέω να μαζευτούμε όσοι είμαστε συνδρομητές της Vodafone ,και να γράψουμε επιστολή διαμαρτυρίας για το θέμα του Tethering , απαιτώντας το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουμε αυτήν την δυνατότητα χωρίς έξτρα χρέωση. Αλλιώς να απειλήσουμε με μαζική έξοδο από την εταιρεία με την λήξει των συμβολαίων μας .Ας κυκλοφορήσει η 4.3 με το καλό και αν εμμένει η Vodafone σε αυτήν την συμπεριφορά , τότε ας προχωρήσουμε στις διαμαρτυρίες μας . Αν το κάνουμε οργανωμένα πιστεύω θα υποχωρήσουν στο τέλος . Είδατε πως κουλάρησε η SystemGraph μετά από την γιούχα που έφαγε. Το ίδιο θα κάνει και η Voda

Δεν λέω ότι έχεις άδικο, και πρέπει να γίνει μια συντονισμένη προσπάθεια, αλλά δεν νομίζω πως έτσι απλά θα κερδίσουμε. Κάπου θα έχει μια νομική υπόσταση στους όρους χρήσης και έχουμε υπογράψει για να καλυφτεί. Να είναι καλά το tetherme του bigboss

Τελευταία επεξεργασία από: ditheo, 08/03/2011 - 13:02


#24   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2011 - 13:06

Εγω είχα ακούσει οτι πλέον δε χρεώνουν το tethering. Σε περίπτωση που πάς να χρεωθείς θα πρέπει να σε πετάει σε σελίδα που ζητάει κωδικό (όπως στο καρτοinternet). Ψάξτε το καλύτερα όσοι έχετε vodafone και μη διστάζετε να ρωτήσετε για να μην υπάρχει παραπληροφόρηση.

#25   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2011 - 13:37

απο το site τους χρεωσεις mobile internet

Διευκρινίσεις

H Vodafone, με σκοπό την προστασία της ποιότητας των υπηρεσιών της και την ελαχιστοποίηση του κινδύνου υπερχρέωσης των συνδρομητών της, προέβη στο σχεδιασμό προγραμμάτων για διακίνηση δεδομένων αποκλειστικά και μόνο μέσω συσκευών Smartphone. Στην περίπτωση που η συσκευή χρησιμοποιείται ως modem κατά την σύνδεσή της με υπολογιστή/laptop, οι συνδρομητές για το χρόνο πρόσβασής τους θα χρεώνονται  βάσει των εκάστοτε χρεώσεων της υπηρεσίας KartoInternet όπως αυτές δημοσιεύονται στον ισχύοντα τιμοκατάλογο και στην ιστοσελίδα της εταιρίας.


#26   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2011 - 14:46

Και με το mywi4.0 πως γίνεται η δουλειά? Υπαρκάμπτεται η voda και σε στέλνει το πρόγραμμα στην 3G σύνδεσή σου και χρησιμοποιείς αυτή αντί για έξτρα χρέωση? Είναι σίγουρο αυτό? Μην το κάνω τσάμπα και μου έρθει ο κούκος αηδόνι όπου δεν έχω wifi...

#27   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/03/2011 - 22:19

Η βλακεία είναι ότι η πολιτική της εταιρείας επιτρέπει την αγορά χρόνου πρόσβασης (2 ωρών μέχρι 10 ημερών) αλλά κάτι τέτοιο -εκτός των ακριβών χρεώσεων- είναι και εντελώς μη λειτουργικό πολύ απλά επειδή όταν χρησιμοποιούμε τη δυνατότητα tethering ο χρόνος που τελικά θα καταναλωθεί δεν είναι γνωστός από πριν. Μπορεί δηλαδή να αγοράσω 2 ώρες και να το χρησιμοποιήσω μόνο 10 λεπτά και άλλα 10 λεπτά μετά από δύο ώρες. Αυτή η κατάσταση δεν είναι η εξαίρεση αλλά ο κανόνας στην πλειοψηφία των χρηστών.

Εφόσον έχουν επιλέξει να ακολουθήσουν μια διαφορετική χρέωση για το tethering τουλάχιστον ας το κάνουνμε τη μορφή παγίου, όπως γίνεται και στο εξωτερικό.
Για παράδειγμα, η Verizon χρεώνει ένα ποσό κάθε μήνα για να μπορεί ο χρήστης να χρησιμοποιήσει το tethering, κάτι που είναι εντελώς πιο πρακτικό από την αγορά κάθε φορά χρόνου.

Ε ας το κάνει έτσι η Vodafone να τελειώνουμε.

Follow me on twitter


#28   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 08/03/2011 - 22:44

Η βλακεία είναι ότι η πολιτική της εταιρείας επιτρέπει την αγορά χρόνου πρόσβασης (2 ωρών μέχρι 10 ημερών) αλλά κάτι τέτοιο -εκτός των ακριβών χρεώσεων- είναι και εντελώς μη λειτουργικό πολύ απλά επειδή όταν χρησιμοποιούμε τη δυνατότητα tethering ο χρόνος που τελικά θα καταναλωθεί δεν είναι γνωστός από πριν. Μπορεί δηλαδή να αγοράσω 2 ώρες και να το χρησιμοποιήσω μόνο 10 λεπτά και άλλα 10 λεπτά μετά από δύο ώρες. Αυτή η κατάσταση δεν είναι η εξαίρεση αλλά ο κανόνας στην πλειοψηφία των χρηστών.

Εφόσον έχουν επιλέξει να ακολουθήσουν μια διαφορετική χρέωση για το tethering τουλάχιστον ας το κάνουνμε τη μορφή παγίου, όπως γίνεται και στο εξωτερικό.
Για παράδειγμα, η Verizon χρεώνει ένα ποσό κάθε μήνα για να μπορεί ο χρήστης να χρησιμοποιήσει το tethering, κάτι που είναι εντελώς πιο πρακτικό από την αγορά κάθε φορά χρόνου.

Ε ας το κάνει έτσι η Vodafone να τελειώνουμε.

να τους ενθαρυνουμε να μας κλεβουν παγια δλδ και οχι με χρονοχρεωση.....

#29   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/03/2011 - 22:48

Αφού επέλεξαν να χρεώσουν για το tethering ας το κάνουν σωστά τουλάχιστον

Follow me on twitter


#30   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 08/03/2011 - 22:49

ειναι σιγουρο οτι με το mywi δεν χρεωνομαστε ετσι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες