Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέες τιμές iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2011 - 12:01

Για εμενα το FaceTime ειναι απαραιτητο οποτε το iPad 1 που δεν το διαθετει δεν μου κανει καθολου!!! Αλλα αν εσενα αυτο δεν σε ενδιαφερει τοτε πολυ απλα εννοειται να το παρεις κ καλυτερα το 3G για 55 ευρω διαφορα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2011 - 12:36

ειμαι κατοχος iphone 4, πιστευω οτι συντομα θα υπαρξει εφαρμογη που να χρησιμοποιεις το facetime απο iphone 4 και να προβαλεται στο ipad, φσυικα απο cydia περιμενω, γιατι εχει και καλυτερες καμερες το κινητο. τωρα για το ποσο χρησιμο ειναι ο 2 διπυρινος,θα δουμε να χρησιμοποιειται πληρως οι δυνατοτητες απο 1 χρονο και μετα, δειτε με το 3gs και iphone 4. για εμενα το ipad 2, ειναι ενα μεταβατικο σταδιο, το ipad 3 θα ειναι ολοκληρωμενο με retina display

#18   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 13:25

H oυσία είναι ότι τα μεταχειρισμένα iPad πλέον θα πρέπει να πωλούνται σε πάρα πολύ χαμηλή τιμή, δυστυχώς!
Το νέο iPad 2 είναι σχεδόν δίπλα μας... υπομονή!!!!

#19   HaRRy72

HaRRy72

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/03/2011 - 13:40

Καλή κίνηση απο το golden-i αλλα θα ήταν ΚΑΛΥΤΕΡΗ αν έδινε 50-100 ευρώ εκπτωτικό κουπόνι σε όσους αγόρασαν ήδη...

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 09/03/2011 - 14:49


#20   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 09/03/2011 - 14:01

Συμφωνω και γω οτι θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο. Αναφερομαι σε μενα που δεν εχω το ποσο για να αγορασω το καινουριο αλλα θα με ενδιεφερε το iPad 1 αν ειχε γυρω στα 330-350 ευρω. Δεν καταλαβαινω την πολιτιτκη της Apple: φερνω το iPad 1 στην Ελλαδα 1 μηνα πριν βγει το 2 και το εχω και στην ιδια τιμη ακατεβατο (η μειωση που εκαναν απλα προκαλει για το λογο που προανεφερα)

Μηπως συνεχιζεται η κοροϊδια με την Ελλαδα?

#21   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 09/03/2011 - 14:26

Συμφωνω και γω οτι θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο. Αναφερομαι σε μενα που δεν εχω το ποσο για να αγορασω το καινουριο αλλα θα με ενδιεφερε το iPad 1 αν ειχε γυρω στα 330-350 ευρω. Δεν καταλαβαινω την πολιτιτκη της Apple: φερνω το iPad 1 στην Ελλαδα 1 μηνα πριν βγει το 2 και το εχω και στην ιδια τιμη ακατεβατο (η μειωση που εκαναν απλα προκαλει για το λογο που προανεφερα)

Μηπως συνεχιζεται η κοροϊδια με την Ελλαδα?


+1
Χωρις να θελω να θιξω το προαναφερθεν μαγαζι που ανακοινωσε τις μειωσεις τιμων (δεν ξερω αν ευθυνεται αυτο ή η Apple) αλλα το φιασκο με το ipad 1 στην Ελλαδα δεν εχει προηγουμενο. Δηλαδη το γεγονος οτι το εφεραν 1+ μηνα πριν κυκλοφορησει το 2 και πηγαν καποιοι "ταλαιπωροι" και το πηραν, το κοστολογουν με 100€ μειωση σε καθε μοντελο? Για μενα θα επρεπε πλεον το ipad 1 να πωλειται καινουργιο στην τιμη που θα επωλειτο μεταχειρισμενο. Δυστυχως δεν υπαρχει κανενας σεβασμος στον πελατη-καταναλωτη.

#22   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 09/03/2011 - 15:05

Από την Apple μειώσαν τις τιμές του 1. Δεν είναι κάτι Ελληνικό.

#23   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 15:16

+1Χωρις να θελω να θιξω το προαναφερθεν μαγαζι που ανακοινωσε τις μειωσεις τιμων (δεν ξερω αν ευθυνεται αυτο ή η Apple) αλλα το φιασκο με το ipad 1 στην Ελλαδα δεν εχει προηγουμενο. Δηλαδη το γεγονος οτι το εφεραν 1+ μηνα πριν κυκλοφορησει το 2 και πηγαν καποιοι "ταλαιπωροι" και το πηραν, το κοστολογουν με 100€ μειωση σε καθε μοντελο? Για μενα θα επρεπε πλεον το ipad 1 να πωλειται καινουργιο στην τιμη που θα επωλειτο μεταχειρισμενο. Δυστυχως δεν υπαρχει κανενας σεβασμος στον πελατη-καταναλωτη.

αμα εισαι τοσο σπασμενος με αυτη την πολιτικη
μην ξαναγορασεις προιοντα apple

#24   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 09/03/2011 - 15:18

Καλή κίνηση απο το golden-i αλλα θα ήταν ΚΑΛΥΤΕΡΗ αν έδινε 50-100 ευρώ εκπτωτικό κουπόνι σε όσους αγόρασαν ήδη...



Δεν είναι καλή κίνηση του Golden-i. Είναι αποτέλεσμα της μείωσης τιμών από την ίδια την Apple. Επίσης, τόσο η μείωση της τιμής όσο και η όποια έκπτωση/δωροεπιταγή/επιστροφή των 100$ είναι υποχρεώσεις από τη στιγμή που έχουν ανακοινωθεί από την Apple και τα εδώ καταστήματα θέλουν να λέγονται premium resellers/αντιπρόσωποι.

#25   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 15:23

oTAN Toυς εκραζα στο facebook πως "σε λιγο καιρο ερχεται το Ιpad2 κι εμεις στο Ελλαδα φερνουμε το 1".,
μου απαντουσε ο ιδιοκτητης της σελιδας "δεν εχουμε ακομα νεα ποτε θα ερθει το ΙPAD2 και αν θα βγει τωρα",για να παρει την αποστομωτικη απαντηση
"ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ IPHONEHELLAS,ξερει ;) "

#26   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 15:30

ε καλα αυτο το ξερανε και οι πετρες
δεν ηταν αναγκη να μπεις σε φορουμ
αλλα αν μειωνε τις τιμες,και δεν εβγαινε το 2 ?
η αργουσε ενα 2μηνο ας πουμε

#27   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 15:41

Απλά έγινε μείωση για να έχει μια διαφορά το παλιό απο το καινούριο (λογικό).
Απο εκεί και πέρα και τα 2 ipad αν εξαιρέσεις camera και επεξεργαστή, κάνουν την ίδια δουλειά.
Οπότε όπως κάποιος θα έπερνε το 3gs αντί για το 4 .. έτσι και με το ipad. Υπάρχουν απλά 2 διαφορετικές εκδόσεις.
Οπως και στα macbook...ή στα laptop. Αλλα προσφέρει το ένα, άλλα το άλλο και έχουν άλλη τιμή!

#28   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/03/2011 - 18:12

Νομιζω πως δεν πρεπει να αγορασει κανεις τωρα το 1. Αν καποιος το θελει, να το παρει μετα τις 26 οπου θα γινει φοβερο ξεστοκαρισμα . Πληροφορια απο isquare.

#29   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 18:41

την ιδια εχω και γω απο μεγαλη αλυσιδα
θα γινουν μεγαλες ''προσφορες''

#30   bluescreen

bluescreen

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2011 - 18:46

Και το πλαίσιο τις έριξε τις τιμές αλλά δεν το φωνάζει..

http://www.plaisio.g...ufacturer=Apple


Για τα μεταχειρισμένα, καλό είναι όποιος έχει και θέλει να το δώσει, να το δώσει πρίν το νέο, γιατί μετά θα είναι άσχημα τα πράγματα.

Επειδή κι εγώ ψάχνω ένα για ένα project home automation και βλέπω κάτι χαζά του στύλ 16gb 400€, είναι καιρός να ξυπνήσει λίγο ο κόσμος. Το 16gb θα πάει 200€ και το 3g 230-250. Εκατό τα εκατό. Τώρα όποιος δεν θέλει να το σκοτώσει, καλά κάνει, εγώ δεν θα το σκότωνα, αλλά αν το βγάζει αγγελία, 350 και 400 είναι σαν να κοροιδεύεις τον κόσμο ή να ψάχνεις θύματα.

EDIT: off topic, να ρωτήσω κάτι, επειδή θα πάω ανδόρα τον άλλο μήνα, και μαθαίνω ότι είναι γνωστός φορολογικός παράδεισος, το ipad2 θα κυκλοφορεί εκεί? Ξέρει κανείς? Αν όχι, στην Ισπανία οι τιμές είναι αρκετά διαφορετικές απ' ότι εδώ? Συμφέρει δηλαδή να περιμένω και να πάω για το 2 από έξω?

Τελευταία επεξεργασία από: bluescreen, 09/03/2011 - 18:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες