Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n Vs JailbreakMe


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tim6

tim6

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2011 - 10:55

Για να βάλεις την 4.3.3 πρέπει να έχεις SHSH! Αν είναι καινούριο τότε μόνο την 5.0.1!

Υ.Γ. Ίσως και την 4.1 γιατί αν δεν κάνω λάθος υπογράφεται ακόμα από την Apple!



η 4.1 γίνεται jailbreak από το jailbreakme.com?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/12/2011 - 10:56

Παιδιά καλημέρα σας,
σήμερα θα παραλάβω ένα καινουργιο iphone 3gs και αναρωτιέμαι εάν κατεβάσω την 4.3.3 θα την παρει με shift και restore ή δε θα με αφήσει το i-tunes αναγκάζοντας με να βάλω την 5.0.1 θέλω να βάλω την 4.3.3 για jailbreakme.com

Σας ευχαριστώ.


Oπως είπε ο φίλος Νίκος, αν είναι καινούριο το 3gs, λογικά θα έχει την 5 ή την 5.0.1. Για να μπορέσεις να πάς σε οποιαδήποτε κατώτερη έκδοση λογισμικού θα πρέπει να είχες σωσμένα shsh (δηλαδή τις υπογραφές της Apple, που είναι μοναδικές για κάθε συσκευή και χρειάζονται εφόσον έχει σταματήσει πλέον να υπογράφει τη συγκεκριμένη έκδοση στην οποία θες να πας, όπως και τις περισσότερες παλιότερες εκδόσεις).

Εφόσον είναι καινούριο το τηλέφωνο, αποκλείεται ολα τα παραπάνω να είναι σωσμένα οποτε δεν μπορείς να πας στην 4.3.3 ουτε πιο κάτω απο εκει που είσαι.

Μπορείς να κάνεις jailbreak στην 5.0.1 με redsn0w 0.9.9b9 ακολουθώντας τους σχετικούς οδηγούς, το οποίο θα είναι προς το παρόν tethered (δήλαδή σε κάθε επανεκκίνηση του κινητού θα χρειάζεται σύνδεση με υπολογιστή και redsnow-extras-just boot διαδικασία για να ανάψει. Αναμένεται υποτίθεται σύντομα untethered.
Whatsapp doc?

#78   tim6

tim6

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2011 - 10:57

Oπως είπε ο φίλος Νίκος, αν είναι καινούριο το 3gs, λογικά θα έχει την 5 ή την 5.0.1. Για να μπορέσεις να πάς σε οποιαδήποτε κατώτερη έκδοση λογισμικού θα πρέπει να είχες σωσμένα shsh (δηλαδή τις υπογραφές της Apple, που είναι μοναδικές για κάθε συσκευή και χρειάζονται εφόσον έχει σταματήσει πλέον να υπογράφει τη συγκεκριμένη έκδοση στην οποία θες να πας, όπως και τις περισσότερες παλιότερες εκδόσεις).

Εφόσον είναι καινούριο το τηλέφωνο, αποκλείεται ολα τα παραπάνω να είναι σωσμένα οποτε δεν μπορείς να πας στην 4.3.3 ουτε πιο κάτω απο εκει που είσαι.

Μπορείς να κάνεις jailbreak στην 5.0.1 με redsn0w 0.9.9b9 ακολουθώντας τους σχετικούς οδηγούς, το οποίο θα είναι προς το παρόν tethered (δήλαδή σε κάθε επανεκκίνηση του κινητού θα χρειάζεται σύνδεση με υπολογιστή και redsnow-extras-just boot διαδικασία για να ανάψει. Αναμένεται υποτίθεται σύντομα untethered.


αν έχει προγενέστερη του 5.0.1?

#79   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/12/2011 - 11:00

αν έχει προγενέστερη του 5.0.1?



Το πιο πιθανό να έχει την 5.0 (πήρα ένα σφραγισμένο 3gs του άντρα μου απο Vodafone πριν ενάμιση μήνα και είχε την 5.)

Πας κανονικά στην 5.0.1 (ακόμη και απο σπόντα να έχει 4.3.5 που αμφιβάλλω γιατί αν είναι καινούριο 3gs 8άρι απο μαγαζί, αυτά βγαίνουν με την 5).

Απο κει και πέρα, κάνεις jailbreak κανονικά όπως σου είπα, και αναμένεις το untethered.

Δεν υπάρχει λόγος να προσπαθείς να πας σε πιο πίσω εκδόσεις, μια χαρά είναι.
Whatsapp doc?

#80   tim6

tim6

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2011 - 11:02

Το πιο πιθανό να έχει την 5.0 (πήρα ένα σφραγισμένο 3gs του άντρα μου απο Vodafone πριν ενάμιση μήνα και είχε την 5.)

Πας κανονικά στην 5.0.1 (ακόμη και απο σπόντα να έχει 4.3.5 που αμφιβάλλω γιατί αν είναι καινούριο 3gs 8άρι απο μαγαζί, αυτά βγαίνουν με την 5).

Απο κει και πέρα, κάνεις jailbreak κανονικά όπως σου είπα, και αναμένεις το untethered.

Δεν υπάρχει λόγος να προσπαθείς να πας σε πιο πίσω εκδόσεις, μια χαρά είναι.


Σ'ευχαριστώ πολύ, απλά ήθελα να το κανω untethered jb :)

#81   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/12/2011 - 11:04

Σ'ευχαριστώ πολύ, απλά ήθελα να το κανω untethered jb :)



E θα κάνεις λίγο υπομονή. Χτες εκανα tethered Και του άντρα μου το 3gs. Δεν είναι τίποτα, και γω το τεσσάρι μου τοχα tethered, και ποτέ ούτε έκλεισε, ούτε κόλλησε ούτε τίποτα (και είμαι την περισσότερη μέρα στο δρόμο).

Κάντο άφοβα, απλά πρόσεχε να βλέπεις τη λίστα με συμβατότητες tweaks για να μην βάλεις τίποτα που δεν υποστηρίζεται απο την 5.

Απο κει και πέρα, οπως είπα, σύντομα θα βγει το untethered.
Whatsapp doc?

#82   tim6

tim6

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2011 - 11:07

E θα κάνεις λίγο υπομονή. Χτες εκανα tethered Και του άντρα μου το 3gs. Δεν είναι τίποτα, και γω το τεσσάρι μου τοχα tethered, και ποτέ ούτε έκλεισε, ούτε κόλλησε ούτε τίποτα (και είμαι την περισσότερη μέρα στο δρόμο).

Κάντο άφοβα, απλά πρόσεχε να βλέπεις τη λίστα με συμβατότητες tweaks για να μην βάλεις τίποτα που δεν υποστηρίζεται απο την 5.

Απο κει και πέρα, οπως είπα, σύντομα θα βγει το untethered.



αν υποθεσουμε ότι το κάνω tethered, μετά to untethered θα περάσει από πάνω?

#83   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/12/2011 - 11:08

αν υποθεσουμε ότι το κάνω tethered, μετά to untethered θα περάσει από πάνω?



Απότι λένε ναι, απο πάνω θα περάσει.
Whatsapp doc?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες