Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   avramidis

avramidis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Twitter:@avram13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:GioAvrami

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:56

Σκεφτείται και αυτούς οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν κάποιες εφαρμογές αλλά δεν έχει πιστωτική.


Ένας είμαι εγω παιδιά π είμαι φοιτητής κ δν έχουν οι γονείς μ πόσο μάλλον εγω μια πιστωτική...όλα όσα έχω στ κιν μ παιδια είναι σπασμένα αλλα μόλις έχω τ δυνατότητα ν βγάλω πιστωτική θ βγάλω!!!Κ τότε σίγουρα θ τς αγοράζω γιατί όντως η developer αξίζουν τ λεφτά τς!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:57

Τίποτα προσωπικό με κανέναν,

αλλά όσοι έχουν jb και πληρώνουν τα apps τους δεν πρέπει να έχουν και πολύ σώας τας σφρένας.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτιμάς να πληρώσεις(το εσύ γενικό)ενώ μπορείς να το έχεις δωρεάν.Επίσης,βλέπω όοολους τους developers ελληνες και μη να λένε ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να γίνει η εφαρμογή πολλά έξοδα κλπ κλπ και ότι δεν έχουν και σημαντικό κέρδος.Τότε γιατί το κάνουν????

και το ερωτημα αντιστρεφεται..εσυ τα εχεις σωας τας φρενας που τα παιρνεις σπασμενα?η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα?ανεχομαι τον πειρατη του appstore αλλα δεν με βγαλουν και τρελο που αγοραζω...το κανουν για προσωπικη τους διασκεδαση και για να βγαλουν ταυτοχρονα για χρηματα...εσυ παιρνεις μια μπουγατσα με 1,50 ευρω...εισαι τοσο φτωχος που δεν εχεις να δωσεις 0,75 λεπτα να αγορασεις μια εφαρμογη?εαν δεν εχεις σου δανειζω εγω

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 15/03/2011 - 21:58


#33   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:58

Μα αυτό λέω και εγώ.Γιατί μόνο κάποιες και όχι όλες? :S


Γιατί θέλω να στηρίξω τον developer που μου ζητά 1 εύρω και μου προσφέρει μια καλή εφαρμογή. Είναι σωστός και θέλω να είμαι και εγώ απέναντί του.

#34   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:59

Όποιος θα την αγόραζε θα την αγοράσει έτσι και αλλιώς!

Σε όλο τον κόσμο αυτό γίνεται.

Δείτε το angry birds και το cut the rope. Αυτά δεν είχαν σπάσει από τη Δεύτερη ημέρα; Είχαν. Παρόλα αυτά οι αγορές τους ανέρχονται σε χιλιάδες.

Οπότε καλά έκαναν και την έσπασαν για μένα, όπως οποιαδήποτε εφαρμογή. Όποιος την κρίνει άξια την αγοράζει!

#35   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:59

Ένας είμαι εγω παιδιά π είμαι φοιτητής κ δν έχουν οι γονείς μ πόσο μάλλον εγω μια πιστωτική...όλα όσα έχω στ κιν μ παιδια είναι σπασμένα αλλα μόλις έχω τ δυνατότητα ν βγάλω πιστωτική θ βγάλω!!!Κ τότε σίγουρα θ τς αγοράζω γιατί όντως η developer αξίζουν τ λεφτά τς!!!!


Μα ποιος σου πε ότι δεν μπορείς? Πήγαινε βγάλε μια χρεωστική .. Απλά πας στην τράπεζα και τη ¨φορτώνεις¨ με όσα λεφτά θελεις.. Και όταν τελεειώσουν πας και ξαναβάζεις λεφτά.. Ούτε θα φοβάσαι μη σε κλέψουν ούτε τίποτα.. Η κάρτα αυτή δεν έχει συνδρομή. Μόνο μια μικρή προμήθεια 1 ευρώ νομίζω σου κτατάνε (κάποιες ίσως τράπεζες)

#36   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:59

Για μένα δεν είναι τίποτα αυτό.. Δεν σου είπα να βγάλεις πιστωτική.. Αλλά μια απλή χρεωστική (προπληρωμένη) που δεν θα έχεις και το φόβο μη γίνει τίποτα.. είναι πολύ απλό.


εγλω είμαι 16 κ απ'όσο ξλερω δεν μπορώ να βγάλω


Να πάνε να βγάλουν, τι τους εμποδίζει ; Υπάρχουν και προπληρωμένες αν φοβάται κάποιος ή είναι ανήλικος.


Αν μπορούσα θα έβγαζα αλλά δεν μου βγάζουν οι γονείς μου.

αυτο ανηκει στη λογικη του "ωχαδερφισμου" κ ειναι μια αιωνια αβασιμη δικαιολογια.
αφου δεν εχεις πιστωτικη να πα να βγαλεις! κ αν δε μπορεις! μην αγορασεις εφαρμογες!


Δεν έδωσα 680 ευρώ για να είμαι με free εφαρμογές του app store, από την στιγμή που έχω jailbreak εννοείται πως θα το εκμεταλλευτώ στο έπακρον, είτε αυτό σημαίνει θα βάλουν σπασμένες εφαρμογές είτε θα σπάσω κάποιο app.

Άποψη μου ακόμα κ ο topic starter κάποτε είχε τηλέφωνο με jailbreak κ είχε περάσει σπασμένες εφαρμογές απλά τώρα που μπήκε στο στρατόπεδο τον developers άλλα η στάση του

#37   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:01

Ειλικρινά είναι ντροπή να βλέπεις ανθρώπους που δεν σέβονται τον κόπο του άλλου..Είναι λίαν επιεικώς τραγικό να μπει κάποιος στην διαδικασία να καταστρέψει την προσπάθεια κάποιου/ων και τον κόπο του για 1,59€ δλδ ένα καφε..

Δεν θα επεκταθώ παραπέρα αλλά ειλικρινά λείπαμε για αρκετά μεγάλο ποσοστό Ελλήνων jailbreakers..

Και ποιος είναι ο κύριος αυτός ?Το μάθατε παιδιά?

ezgif_com_crop_2.gif


#38   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:01

και το ερωτημα αντιστρεφεται..εσυ τα εχεις σωας τας φρενας που τα παιρνεις σπασμενα?η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα?ανεχομαι τον πειρατη του appstore αλλα δεν με βγαλουν και τρελο που αγοραζω...το κανουν για προσωπικη τους διασκεδαση και για να βγαλουν ταυτοχρονα για χρηματα...εσυ παιρνεις μια μπουγατσα με 1,50 ευρω...εισαι τοσο φτωχος που δεν εχεις να δωσεις 0,75 λεπτα να αγορασεις μια εφαρμογη?εαν δεν εχεις σου δανειζω εγω


Άρα βγάζουν λεφτά και πολύ καλά κάνεις και κατεβάζεις την εφαρμογή τους σπασμένη ... Καλά που του κάνεις ... Έχεις ανεβάσει paid εφαρμογή για να ξέρεις τα downloads ? Μάλλον όχι από ότι καταλαβαίνω. Ξέρεις πολλούς να έχουν ανεβάσει παραπάνω από δυο τρείς?

#39   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:01

Φίλε μου σε συμφέρει να σπαστεί η εφαρμογή σου.

Δεν χάνεις πολύ αγοραστικό κοινό μιας και μπορούν να την αγοράσουν μονο οσοι εχουν jailbreaked iphones.

Όσοι την αγοράσουν λειτουργούν ως διαφημιστική καμπάνια της εφαρμογής σου σε φίλους τους που δεν εχουν κανει jailbreak το κινητο τους.

Οι τζαμπατζήδες συνήθως πληρώνουν το τζάμπα με αργή ταχύτητα της συσκευής και γενικά προβληματικό user experience.

Το γεγονός οτι η εφαρμογή σου θα προβληθεί απο δεκαδες warez forums την κάνει δημοφιλή.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#40   Napoleon

Napoleon

    iPH Member

  • 285 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Napo66

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:01

Παράδειγμά:



Μαγαζί1 με παπούτσια πάει καλά και κάνει εκπτώσεις.Στα ίδια παπούτσια ΑΚΡΙΒΩΣ μαγαζί2 δεν πάει καλά και τα έχει ακριβά.Θα τα πάρεις απ το 2 για να στηρίξεις το μαγαζάτορα?

#41   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:02

Δεν έδωσα 680 ευρώ για να είμαι με free εφαρμογές του app store, από την στιγμή που έχω jailbreak εννοείται πως θα το εκμεταλλευτώ στο έπακρον, είτε αυτό σημαίνει θα βάλουν σπασμένες εφαρμογές είτε θα σπάσω κάποιο app.

μπορεις να πεις σε φιλο σου να σου αγορασει κ να του δωσεις τα λεφτα. αυτο που μου λες χωρις να θελω να σε προσβαλλω δε μου λεει τιποτα. οποιος θελει βρισκει τροπους.

#42   avramidis

avramidis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Twitter:@avram13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:GioAvrami

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:02

Μα ποιος σου πε ότι δεν μπορείς? Πήγαινε βγάλε μια χρεωστική .. Απλά πας στην τράπεζα και τη ¨φορτώνεις¨ με όσα λεφτά θελεις.. Και όταν τελεειώσουν πας και ξαναβάζεις λεφτά.. Ούτε θα φοβάσαι μη σε κλέψουν ούτε τίποτα.. Η κάρτα αυτή δεν έχει συνδρομή. Μόνο μια μικρή προμήθεια 1 ευρώ νομίζω σου κτατάνε (κάποιες ίσως τράπεζες)


Δλδη φίλε μ π μπορω ν πάω??χρειάζεται ν ανοίξω λογαριασμό κ τέτοια η είναι σαν τ pay safe card περίπου???

#43   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:03

εγλω είμαι 16 κ απ'όσο ξλερω δεν μπορώ να βγάλω




Αν μπορούσα θα έβγαζα αλλά δεν μου βγάζουν οι γονείς μου.



Δεν έδωσα 680 ευρώ για να είμαι με free εφαρμογές του app store, από την στιγμή που έχω jailbreak εννοείται πως θα το εκμεταλλευτώ στο έπακρον, είτε αυτό σημαίνει θα βάλουν σπασμένες εφαρμογές είτε θα σπάσω κάποιο app.

Άποψη μου ακόμα κ ο topic starter κάποτε είχε τηλέφωνο με jailbreak κ είχε περάσει σπασμένες εφαρμογές απλά τώρα που μπήκε στο στρατόπεδο τον developers άλλα η στάση του



Σφάλεις και αν δεν γνωρίζεις να κρατάς τα συμπεράσματα σου για τον ευατό σου. Δεν έχω επίτεθεί προσωπικά σε κανένα ουτε κατηγόρησα το jb ...

#44   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:03

Δλδη φίλε μ π μπορω ν πάω??χρειάζεται ν ανοίξω λογαριασμό κ τέτοια η είναι σαν τ pay safe card περίπου???

ανοιγεις λογαριασμο οψεως. δεν εχεις καμια υποχρεωση ομως. οταν θες να βαζεις λεφτα θα βαζεις με μια ελαχιστη προμηθεια προς την τραπεζα. ουτε συνδρομες ουτε τοκοι ουτε τιποτα.

#45   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:04

Τίποτα προσωπικό με κανέναν,

αλλά όσοι έχουν jb και πληρώνουν τα apps τους δεν πρέπει να έχουν και πολύ σώας τας σφρένας.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτιμάς να πληρώσεις(το εσύ γενικό)ενώ μπορείς να το έχεις δωρεάν.Επίσης,βλέπω όοολους τους developers ελληνες και μη να λένε ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να γίνει η εφαρμογή πολλά έξοδα κλπ κλπ και ότι δεν έχουν και σημαντικό κέρδος.Τότε γιατί το κάνουν????


Με το jailbreak λοιπόν σου δίνεται η δυνατότητα να "κλέψεις" τον developer ..

Στην πραγματικότητα δέν έχεις την δυνατότητα να κλέψεις τον περιπτερά? Φυσικά..
Το κάνεις όμως?? Όχι..

Στο iphone λοιπόν γιατί το πράττεις?
Λογικά επειδή δέν υπάρχουν συνέπειες, αλλα αυτό οδηγεί στην σκέψη οτι άν δέν υπήρχαν συνέπειες θα "λήστευες" και το περίπτερο..

Μερικοί λοιπόν απλά το βλέπουν ηθικά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες